Licencjat - polonistyka, a mgr? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-02, 11:44   #1
LoieFuller
Raczkowanie
 
Avatar LoieFuller
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 415
Question

Licencjat - polonistyka, a mgr?


Proszę o radę wizażanki- humanistki a w szczególności polonistki

Jestem na 3 roku filologii polskiej i mam już dość. Na studiach II stopnia na mojej uczelni najlepszą specjalizacją jest edytorstwo, na które bardzo ciężko się dostać (jest tylko 10 miejsc), nie powalam średnią ( z każdego roku wyciągam tak 4,3-4,5) więc na pewno się na nie nie dostanę. W związku z tym kombinuje, żeby studia mgr robić na innym kierunku. Marzy mi się dziennikarstwo, ale na studia dzienne będzie masa chętnych. Spróbuje jednak aplikować, także na inne uczelnie, ale chciałabym mieć jakiś plan B a nawet C . Wolałabym iść na studia stacjonarne, bo nie wiem, czy byłoby mnie stać na zaoczne. Czy mogłybyście mi poradzić, jaki kierunek dobrze "kleiłby się" z polonistyką? Na co warto startować? Czy któraś z Was robi magisterkę z czegoś innego niż licencjat?
Z góry dzięki

Edytowane przez LoieFuller
Czas edycji: 2011-05-02 o 11:45
LoieFuller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:58   #2
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

Cytat:
Napisane przez LoieFuller Pokaż wiadomość
Proszę o radę wizażanki- humanistki a w szczególności polonistki

Jestem na 3 roku filologii polskiej i mam już dość. Na studiach II stopnia na mojej uczelni najlepszą specjalizacją jest edytorstwo, na które bardzo ciężko się dostać (jest tylko 10 miejsc), nie powalam średnią ( z każdego roku wyciągam tak 4,3-4,5) więc na pewno się na nie nie dostanę. W związku z tym kombinuje, żeby studia mgr robić na innym kierunku. Marzy mi się dziennikarstwo, ale na studia dzienne będzie masa chętnych. Spróbuje jednak aplikować, także na inne uczelnie, ale chciałabym mieć jakiś plan B a nawet C . Wolałabym iść na studia stacjonarne, bo nie wiem, czy byłoby mnie stać na zaoczne. Czy mogłybyście mi poradzić, jaki kierunek dobrze "kleiłby się" z polonistyką? Na co warto startować? Czy któraś z Was robi magisterkę z czegoś innego niż licencjat?
Z góry dzięki

a co cię interesuje?
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:05   #3
LoieFuller
Raczkowanie
 
Avatar LoieFuller
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 415
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

Dziennikarstwo prasowe, PR, muzyka i film (ogółem kultura) - myślałam przez pewien czas o kulturoznawstwie, dietetyka i promocja zdrowia. Mam jako takie sprecyzowane zainteresowania, ale chodzi mi przede wszystkim o to, żeby dany kierunek był sensowny, dał mi jakieś umiejętności, nie był tak absorbujący i wymagający tyle czytanie ile polonistyka.
LoieFuller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:33   #4
thesmiths
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 208
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

a moze cos takiego jak zarzadzanie kultura? tylko nie wiem czy sa takie magisterskie.. :/ Moj kolega po polonistyce (ale mgr) robil cos w tym kierunku, a pozniej pracowal w PR, teraz pracuje w teatrze
thesmiths jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:53   #5
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

Ja za rok kończę politologię, ale studiuje jeszcze polonistykę na pierwszym roku cały czas myslałam, żeby po licencjacie z politologii iść na mgr z filologii, żeby po prostu ją wcześniej skończyć i zacząć pracować.. wczoraj sobie przeglądalam podyplomówki jakie oferuję moja uczelnia i jednak zmieniłam plany..
Może przejrzyj właśnie oferty podyplomówek;> znajdziesz jakąś ciekawą w miedzy czasie może znajdziesz fajną pracę;>
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 13:12   #6
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

Ja bym polecała na początek jakiś staż w gazecie albo w agencji PR .
Filologia dobrze się komponuje z polonistyką, ale musisz bardzo dobrze znać język obcy,.
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:17   #7
LostInTranslation
Rozeznanie
 
Avatar LostInTranslation
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 658
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

Ja jestem właśnie na 1. roku filologii polskiej MU (specjalizacja nauczycielska). Zastanawiam się, czy nie zacząć na 2. roku jakiejś podyplomówki, myślałam o public relations. Z tym, że ja sama jeszcze nie wiem do końca co chcę robić w życiu. Może będę pracować w szkole, kto wie.

W zeszłym roku postanowiłam spróbować z kulturoznawstwem, ale zrezygnowałam z tych studiów, bo interesował mnie tam tylko jeden przedmiot. Stwierdziłam więc, że to nie ma sensu. Ale od zawsze chciałam spróbować, spróbowałam i już wiem, że to nie dla mnie
LostInTranslation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 15:33   #8
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

A może coś takiego jak tu:
http://www.studiamagisterskie.info/s...3&muz=u&dwze=d skoro PR Cię interesuje? To chyba są płatne ale może gdzieś znajdziesz podobne? Na UniWro jest taki kierunek, ale Ty jako absolwent innego musiałabyś uczęszczać na zaoczne z tego co wyczytałam.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363

Edytowane przez SOCKI
Czas edycji: 2011-05-02 o 15:37
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:42   #9
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
Ja bym polecała na początek jakiś staż w gazecie albo w agencji PR .
Filologia dobrze się komponuje z polonistyką, ale musisz bardzo dobrze znać język obcy,.
ja pisać o filologii miałam na mysli polska
Cytat:
Napisane przez LostInTranslation Pokaż wiadomość
Ja jestem właśnie na 1. roku filologii polskiej MU (specjalizacja nauczycielska). Zastanawiam się, czy nie zacząć na 2. roku jakiejś podyplomówki, myślałam o public relations. Z tym, że ja sama jeszcze nie wiem do końca co chcę robić w życiu. Może będę pracować w szkole, kto wie.
a da się robić podyplomówkę na 2 roku;>
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 16:50   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 17:48   #11
LostInTranslation
Rozeznanie
 
Avatar LostInTranslation
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 658
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
a da się robić podyplomówkę na 2 roku;>
Na 2. roku magisterskich uzupełniających jak najbardziej Nawet na 1. roku można
LostInTranslation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 17:56   #12
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

Cytat:
Napisane przez LostInTranslation Pokaż wiadomość
Na 2. roku magisterskich uzupełniających jak najbardziej Nawet na 1. roku można
ożżż bo zrozumiałam, że na pierwszym licencjackich dopiero meczę wlasnie pracę roczną i jakaś rozkojarzona jestem
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 09:48   #13
Lidia Paulina
Rozeznanie
 
Avatar Lidia Paulina
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie/zachodniopomorskie
Wiadomości: 524
Dot.: Licencjat - polonistyka, a mgr?

Ja studiuję polonistykę, jestem na pierwszym roku. Wybieram spec. nauczycielską, bo to tak naprawdę jedyna, która daje mi (w porównaniu z innymi) trochę pewności, że znajdę pracę po licencjacie
A potem? No właśnie. Na pewno po licencjacie będę już pracować (czy w zawodzie? mam nadzieję...), więc w grę wchodzą tylko studia zaoczne. Zobaczymy, czy polonistyka mi się nie przeje przez te trzy lata, tym bardziej, że chciałabym mieć więcej możliwości zatrudnienia (chcę być nauczycielką, ale warto mieć dodatkowy fach w ręku, prawda?), chciałabym pracować z tekstem... To, co mnie satysfakcjonuje, to podyplomówka z edytorstwa albo z logopedii, przy czym na podyplomowe z logopedii przyjmują dopiero magistrów. Nie mam pojęcia, jak to się wszystko potoczy, a szczerze chciałabym wiedzieć, do czego dążyć...
__________________
[FONT="Palatino Linotype"]
Lidia Paulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.