drugi kierunek studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-04, 18:22   #1
aknishia
Raczkowanie
 
Avatar aknishia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: przytulne lokum
Wiadomości: 230
GG do aknishia

drugi kierunek studiów


czy wybierając drugi kierunek studiów będą sie liczyć wyniki z matury? bo chciałabym rozpocząć dziennikarstwo a nie mam zbyt dobrej oceny z polskiego, poza tym zdawalam tylko podstawowy z polskiego. odpiszcie!!!!
__________________
“Open your eyes, look within. Are you satisfied with the life you're living?”

http://akatoja.blogspot.com
pierwsze 2 tygodnie "grania" na gitarze=wiem co to są struny: osiągnięcie wiem jak zagrać wlazł kotek na płotek, cel: zagrać scar tissue Red Hotów
aknishia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 18:35   #2
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: drugi kierunek studiów

Zależy na jakiej uczelni. U mnie normalnie bierze się udział w rekrutacji wraz z maturzystami.
A co do matury, to podstawa z polskiego to chyba troszke malo na dziennikarstwo. Zwlaszcza, ze kierunek oblegany.
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 18:36   #3
kerrybs
Raczkowanie
 
Avatar kerrybs
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 461
Dot.: drugi kierunek studiów

Żadna uczelnia nie przyjmie cię na dziennikarstwo bez zdanej matury rozszerzonej z polskiego, no way - sama podstawa nie wystarczy.
__________________
i'm at the payphone tryin' to call home, all of my change i spent on you
kerrybs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 18:43   #4
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: drugi kierunek studiów


to co ktoś pójdzie na zdrowie publiczne i omijając rekrutacje dostanie się na medycynę na 2 kierunek?

owszem jest kilka przypadków, że za zgodą dziekana/rektora dostaną się na 2 kierunek dla najlepszych/wybitnych studentów, ale osobiście nie znam takiej osoby

zdecydowana większość dostaje się z rekrutacji

swoją drogą wiesz, że 2 kierunek jest już w Polsce płatny??
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 19:19   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: drugi kierunek studiów

a jak inaczej chcesz się dostać jak nie dzięki wynikom matury?
myślisz że jak już studiujesz jeden kirunek to na drugi dziekan rozłoży przed tobą czerwony dywan i zaprosi?

oczywiście że wyniki z matury będą się liczyć. swoją drogą nie wiem gdzie dostaniesz się na dziennikarstwo z podstawowym polskim.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-11-04 o 19:21
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 13:53   #6
aknishia
Raczkowanie
 
Avatar aknishia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: przytulne lokum
Wiadomości: 230
GG do aknishia
Dot.: drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Red Lipstick Pokaż wiadomość
Zależy na jakiej uczelni. U mnie normalnie bierze się udział w rekrutacji wraz z maturzystami.
A co do matury, to podstawa z polskiego to chyba troszke malo na dziennikarstwo. Zwlaszcza, ze kierunek oblegany.
thx. czyli jednak będę musiała ponownie zdawać polski. a czy to nie będzie glupie jak np. będę chciała ponownie zdawać mature mając 25lat a wokół mnie same 18 / 19 latki? nie będe wyglądala jak Forest Gump? :P

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość

to co ktoś pójdzie na zdrowie publiczne i omijając rekrutacje dostanie się na medycynę na 2 kierunek?

owszem jest kilka przypadków, że za zgodą dziekana/rektora dostaną się na 2 kierunek dla najlepszych/wybitnych studentów, ale osobiście nie znam takiej osoby

zdecydowana większość dostaje się z rekrutacji

swoją drogą wiesz, że 2 kierunek jest już w Polsce płatny??
btw tak wiem! nie wiedziałam dlatego sie spytałam nie musialaś od razu zachowywać sie jak jakaś sucz. jak ty sie o coś pytasz też cie wyśmiewają?
__________________
“Open your eyes, look within. Are you satisfied with the life you're living?”

http://akatoja.blogspot.com
pierwsze 2 tygodnie "grania" na gitarze=wiem co to są struny: osiągnięcie wiem jak zagrać wlazł kotek na płotek, cel: zagrać scar tissue Red Hotów
aknishia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 14:09   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez aknishia Pokaż wiadomość
thx. czyli jednak będę musiała ponownie zdawać polski. a czy to nie będzie glupie jak np. będę chciała ponownie zdawać mature mając 25lat a wokół mnie same 18 / 19 latki? nie będe wyglądala jak Forest Gump? :P

btw tak wiem! nie wiedziałam dlatego sie spytałam nie musialaś od razu zachowywać sie jak jakaś sucz. jak ty sie o coś pytasz też cie wyśmiewają?
tak, to będzie niesamowicie głupie, weź lepiej załóż worek na głowę żeby nie zdradzić swojego wieku.
dorosła kobieta a takimi perdołami się przejmuje?

no i ktokolwiek był dla ciebie w twoim mniemaniu niemiły, nie zasługuje na nazwę 'sucz'.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 14:32   #8
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez aknishia Pokaż wiadomość
thx. czyli jednak będę musiała ponownie zdawać polski. a czy to nie będzie glupie jak np. będę chciała ponownie zdawać mature mając 25lat a wokół mnie same 18 / 19 latki? nie będe wyglądala jak Forest Gump? :P[COLOR="Silver"]
Chwila... 25lat? Mature mozna poprawiać jedynie przez 5 lat. Czyli zakladajac, że pisze się ją pierwszy raz majac 18/19 lat, to ostatni raz poprawiania przypada na 23/24 lata.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 15:06   #9
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: drugi kierunek studiów

A co jeśli ktos zdawal mature na starych zasadach,a teraz chciałby studiowac zaocznie coś? tak z ciekawości pytam. No i ma powyżej 25 lat oczywiście.
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 15:12   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: drugi kierunek studiów

wydaje mi się że taki ktoś ze starą maturą, jeśli chce podwyższyć wyniki lub coś nowego dodać to pisze to na nowych zasadach, wątpie żeby przygotowywali "stare" arkusze.
ale jeśli stary wynik maturalny umożliwiłby dostanie się na te studia zaoczne to nic poprawiać nie trzeba, przyjmują ze starą maturą.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-11-05 o 15:41
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 15:32   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Chwila... 25lat? Mature mozna poprawiać jedynie przez 5 lat. Czyli zakladajac, że pisze się ją pierwszy raz majac 18/19 lat, to ostatni raz poprawiania przypada na 23/24 lata.
bzdura. mature mozna poprawiac do konca zycia, jezeli sie ja ZDA. poprawka przez 5 lat obowiazuje te osoby, ktore za pierwszym razem jej nie zdaly
Cytat:
Napisane przez Provocateur Pokaż wiadomość
A co jeśli ktos zdawal mature na starych zasadach,a teraz chciałby studiowac zaocznie coś? tak z ciekawości pytam. No i ma powyżej 25 lat oczywiście.
wiele uczelni ma troche inny system przyjmowania dla staromaturzystow. czasami sa przeliczane oceny ze swiadectwa maturalnego. duzo zalezy od uczelni, wiec trzeba sie wczytac w zasady rekrutacji.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 15:42   #12
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
bzdura. mature mozna poprawiac do konca zycia, jezeli sie ja ZDA. poprawka przez 5 lat obowiazuje te osoby, ktore za pierwszym razem jej nie zdaly
Bzdurą jest akurat to co Ty napisalaś. Może wpierw sprawdz informacje np. na stronie CKE/OKE, zamiast wypisywać głupoty.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 16:04   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: drugi kierunek studiów

Chyba jednak te 5 lat dotyczy osób, które czegoś nie zdały...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zrzut ekranu1.jpg (107,2 KB, 21 załadowań)
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 19:01   #14
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: drugi kierunek studiów

Ze strony CKE:
"Osoby, które nie zdały do roku szkolnego 2008/2009 włącznie egzaminu maturalnego z określonego przedmiotu lub przedmiotów lub przerwały ten egzamin, a także zdały egzamin i chcą podwyższyć wynik z danego przedmiotu mogą ponownie przystapić do egzaminu maturalnego na warunkach i w sposób obowiązujący do roku szkolnego 2008/2009. Ale uwaga! – przez okres 5 lat od daty pierwszego egzaminu maturalnego. Rozporządzenie wchodzi w życie od 1 września 2009 r."

Takze jasno jest napisane, ze skoro ma 25 lat, to sie na swoje 5 lat poprawiania nie lapie.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 21:51   #15
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: drugi kierunek studiów

No ale to nie może pisać na starych zasadach. Na nowych chyba może (z matmą itp.), bo to by trochę bez sensu było. Ktoś po 5 latach już nie może iść na studia jak nie zdawał tego, co potrzeba...?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 23:12   #16
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: drugi kierunek studiów

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;30344260]No ale to nie może pisać na starych zasadach. Na nowych chyba może (z matmą itp.), bo to by trochę bez sensu było. Ktoś po 5 latach już nie może iść na studia jak nie zdawał tego, co potrzeba...?[/QUOTE]

Może zdawać, ale wtedy zdaje CAŁĄ mature od nowa, a nie tylko jeden przedmiot. A to byloby trudne po iluś latach od skonczenia szkoly sredniej.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 09:33   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: drugi kierunek studiów

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 17:56   #18
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Może zdawać, ale wtedy zdaje CAŁĄ mature od nowa, a nie tylko jeden przedmiot. A to byloby trudne po iluś latach od skonczenia szkoly sredniej.
No więc właśnie, to miałam na myśli.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 21:34   #19
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość

owszem jest kilka przypadków, że za zgodą dziekana/rektora dostaną się na 2 kierunek dla najlepszych/wybitnych studentów, ale osobiście nie znam takiej osoby

zdecydowana większość dostaje się z rekrutacji
Bo można brać udział w zwykłej rekrutacji, a można podjąć studia równoległe i to jest coś innego. Zazwyczaj wygląda to tak, że na kierunkach, gdzie jest taka możliwość, jest wyznaczony limit dla osób studiujących równolegle (zazwyczaj max parę osób) i wtedy najczęściej bierze się pod uwagę średnią na pierwszych studiach, opinię o toku studiów, zgodę dziekana etc., to już zależy od konkretnego przypadku i trzeba doczytać.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 09:32   #20
elmowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: drugi kierunek studiów

Jak ja 'lubię' szerzenie w internecie mitu o 5-letnim limicie podchodzenia do matury.

Osoby, które mają zdaną maturę, mogą podnosić wynik bezterminowo!

I jeśli chcecie mieć pewność, to napiszcie do CKE/OKE. Ale i bez tego logicznie rzecz biorąc można wykombinować, że te 5 lat dla osób, które już zdały maturę, to głupota.
Wyobraźcie sobie, że któś zdał powiedzmy w 2005, ma skończone studia, a w 2012 napisze od początku, bo chciał sobie jakiś dodatkowy przedmiot zdać. I potknie się np. na matmie...i co, w związku z tym pan magister jest magistrem bez matury? Brzmi niedorzecznie, prawda? I nawet tutaj nie zadziała zasada, że lepszy wynik się liczy, bo w 2005 matematyki pisać nie musiał.

Inny przykład: w rekrutacji (i to na studia dziennie) mogą brać udział osoby ze starą maturą (co obala następny mit pt: "studia do 26 roku życia"). Niby dlaczego osoba rocznik np. '84 może próbować dostać się na studia (uczelnie organizują egzaminy wstępne nawet dla tej garstki osób), a osoba kilka lat młodsza już nie może? Bez sensu.

Jeszcze inny dowód? Sprawdźcie sobie deklaracje maturalne. Ze strony OKE Kraków:
"Deklaracja absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2007-2009 i nie uzyskał świadectwa dojrzałości, oraz dla absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005-2009, uzyskał świadectwo dojrzałości i chce podwyższyć wyniki egzaminów lub zdać egzamin z przedmiotów dodatkowych"
To chyba wyraźnie pokazuje, że limit 5 lat obowiązuje osoby, które nie zdały matury.

Rozpisałam się, ale może niektórzy przestaną powielać błędne informacje nt. nowej matury.

Edytowane przez elmowa
Czas edycji: 2011-11-07 o 09:35 Powód: literówka
elmowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 07:36   #21
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: drugi kierunek studiów

Autorko, jeśli pisałaś starą maturę, to na uczelni na 99% będziesz musiała zdawac egzamin wstępny z przedmiotów, które sa brane pod uwagę w rekrutacji. Zasadami nie różni się on od nowej matury. I ten egzamin możesz zdawac nawet mając 40-tkę na karku (ja mam na roku dziewczyne, która zaczęła mając lat 36 i doktorat z ekonomii - zdawała po prostu egzaminy wstępne i tyle).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 07:39   #22
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: drugi kierunek studiów

Hahaha a ciekawe,jak zdał starą maturę,a chce zdać nową i nowej nie zda?To wtedy nie ma matury?
Wiem,że nowa matura jest łatwiejsza od starej,ale wiadomo to

A to chyba i tak jest zadana stara
__________________




Edytowane przez platekrozy
Czas edycji: 2011-11-08 o 09:57
platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.