Badania okresowe przy antykoncepcji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki URO-GINEintima

Notka

Forum eksperta marki URO-GINEintima Kłopoty intymne? Masz pytania związane ze zdrowiem i higieną intymną? Zasięgnij porady eksperta dr Katarzyny Muzyka-Placzyńskiej – ginekolog-położnik, która przez trzy miesiące będzie odpowiadała na Wasze pytania. https://wizaz.pl/akcje/intima/urogine/index.php

 
 
Narzędzia
Stary 2014-12-02, 17:50   #1
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800

Badania okresowe przy antykoncepcji


Witam,

Od ok 1,5 przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (początkowo ze względu na torbiel na jajniku). Wiem, że raz w roku powinno się zrobić odpowiednie badania. Ja robiłam nieco ponad rok temu, aczkolwiek nie bardzo pamiętam jakie one były. Ponieważ nie mam stałego ginekologa, a znalazłam już lekarza, który mógłby nim zostać, bardzo proszę o wypisanie mi, jakie są te okresowe badania. Chciałabym iść do lekarza już z wynikami, aby oszczędzić sobie dwóch wizyt...

Z tego co znalazłam w internecie to m.in:
morfologia, OB, próby wątrobowe, bilurbina (całkowita, pośrednia, bezpośrednia?) i cholesterol ( i znowu HDL, całkowity czy LDL?)...i jakie jeszcze?

Bardzo proszę o odpowiedź.
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-03, 13:46   #2
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 48
Dot.: Badania okresowe przy antykoncepcji

Jeżeli chodzi o badanie bilirubiny to zwykle wystarcza określenie bilirubiny całkowitej. Warto także oznaczyć poziom glukozy na czczo oraz układ krzepnięcia ( APTT, PT). Na lipidogram składa się oznaczenie cholesterolu całkowitego, LDL, triglicerydów oraz tak zwanego dobrego cholesterolu czyli HDL. A w trakcie wizyty lekarz zaproponuje zapewne cytologię, badanie piersi, oznaczenie wartości ciśnienia tętniczego oraz usg narządu rodnego
Dr Katarzyna Muzyka-Placzyńska jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki URO-GINEintima


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-03 13:46:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.