Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-06, 13:05   #31
p@ti
Przyczajenie
 
Avatar p@ti
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 18
GG do p@ti
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

z początku brałam encorton , polfilin , polprazol clexane i naświetlania puva , teraz odstawili mi polprazol i sterydy - biorę tylko polfilin , clexane i naświetlania 3 razy w tygodniu .Jestem pod opieką kliniki dermatologii uniwersyteckiego centrum klinicznego - w Gdańsku.Miałam szczęście trafić tam na wspaniałych lekarzy i widzę wyraźną poprawę. U mnie twardzina zajęła też całą przednią część klatki piersiowej więc było niebezpieczeństwo że zrobi się obręcz wokół niej i wtedy będzie problem...
Vitapil polecam - po jakiś 2 miesiącach zaczełą mnie tak swędzieć głowa że myślałam że nie wytrzymam - okazało się że to włoski zaczęły rosnąć... siostra też go brała - wypadały jej z powodu tarczycy - rezultat tak jak u mnie
__________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką...


Nawet najgorszy błąd będzie lepszy niż świadomość że nie podjęło się ryzyka...
p@ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 20:09   #32
marga23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Witam! U mnie również stwierdzono, że choruję na twardzine jakieś 3 lata temu. Początkowo była to mała plamka, która z czasem robiła się coraz to większa. W tej chwili ma rozmir ok 15cm i znajduje się w trochę krępującym miejscu bo na piersi... Do tej pory miałam robione lasery IPL i laser frakcyjny co2. Stosowałam również masę różnych maści, kremów m.in. protopic. Niestety efekty są mizerne. Nie mam pojęcia co mam już robić. Może ktoś z was miał plame w podobnym miejscu i jakimś sposobem się z nią uporał? Proszę o informacje. Pozdrawiam
marga23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 07:51   #33
p@ti
Przyczajenie
 
Avatar p@ti
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 18
GG do p@ti
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Również mam plamy na piersiach-u mnie powolutku schodzą po naświetlaniach PUVA po posmarowaniu oxolarenem.Naprawdę jestem zadowolona z efektu-skóra się już nie rozciągnie-ale mięknie i przybiera normalny-zdrowy wygląd. W niektórych miejscach-a mam dość obszerne nie widać już że była chora.Naświetlam się od września 2011
Pozdrawiam
__________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką...


Nawet najgorszy błąd będzie lepszy niż świadomość że nie podjęło się ryzyka...
p@ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 17:37   #34
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Dużo Cię kosztuje to naświetlanie?
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 20:41   #35
p@ti
Przyczajenie
 
Avatar p@ti
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 18
GG do p@ti
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Nie. Na naświetlania chodzę w ramach ubezpieczenia-jak na wizytę do lekarza.Mój koszt to dojazd do UCK.
pozdrowionka
__________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką...


Nawet najgorszy błąd będzie lepszy niż świadomość że nie podjęło się ryzyka...
p@ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:37   #36
moni91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: górny śląsk :)
Wiadomości: 39
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Dziewczyny, jeżeli macie włókniejące blizny, zmiany, przebarwienia, to polecam masaż. Włókniejąca tkanka jest często nieodpowiednio odżywiona, a masaż poprawi krążenie. Moje zmiany zaszły już na brzuch, boki i piersi, zaczynają mi przeszkadzać w poruszaniu. Tzn nie jakoś bardzo, chodzi mi raczej o sytuacje, że kiedy się wyciągam, bo np muszę sięgnąć po coś gdzieś wysoko, to czuję takie "ciągnięcie" na brzuchu i bokach. Skóra jest wtedy bardzo napięta, aż chwilowo przybiera biały kolor. Staram się masować zmiany kiedy mi się przypomni, zauważyłam że stają się bardziej miękkie. Służy im też rozciąganie się.

A czy Wasze zmiany są swędzące...? Moje są ale tylko na nodze. Nierzadko drapię się do krwi w nocy, rano budzę się z bolącą nogą. Nie wiem co z tym zrobić
moni91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 10:47   #37
p@ti
Przyczajenie
 
Avatar p@ti
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 18
GG do p@ti
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Miałam tak na początku i w fazie aktywnej-to swędzenie.Puchły mi strasznie nogi i swąd i drapanie do zwariowania.Ściągnięcie skóry jakoś przeszło po czasie.Do sparowania polecam DEXERYL jest rewelacyjny.
__________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką...


Nawet najgorszy błąd będzie lepszy niż świadomość że nie podjęło się ryzyka...
p@ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 23:12   #38
moni91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: górny śląsk :)
Wiadomości: 39
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Ja puchnięcie miałam na samym początku, kiedy to nawet jeszcze nie wiedziano, w którą stronę badać. Teraz to swędzenie i jeszcze czasem jakby drobna wysypka w obszarze tych zmian. Zresztą też swędząca.. A czy to można kupić bez recepty?
moni91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 01:13   #39
p@ti
Przyczajenie
 
Avatar p@ti
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 18
GG do p@ti
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Jest bez recepty-kosztuje około 18 -20 zł za tubę .Swietnie nawilża i natłuszcza skórę-zmiękcza i u mnie przy regularnym smarowaniu dawał ulgę jeżeli chodzi o ściągnięcie szorstkość i suchość.rewelacyjny również do zdrowej
__________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką...


Nawet najgorszy błąd będzie lepszy niż świadomość że nie podjęło się ryzyka...
p@ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 07:20   #40
pynia65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Witam!
Od 2 lat choruję na twardzinę ograniczoną .
Mam pytanie do dziewczyn: czy w czasie jak zachorowałyście na twardzinę, planowałyście ciążę? Pytam się, ponieważ bardzo bym chciała mieć dziecko, pozdrawiam, pynia65.
pynia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-07, 22:03   #41
moni91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: górny śląsk :)
Wiadomości: 39
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Cześć, dziewczyny!
Czy ktoś tu jeszcze zagląda...? Co tam u Was, jak leczenie?
moni91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-08, 22:33   #42
p@ti
Przyczajenie
 
Avatar p@ti
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 18
GG do p@ti
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Zaglądamy. Jeżeli chodzi o leczenie to obserwacja co pół roku. Skóra w końcu zrobiła się miękka, ale już nie tak jak przed chorobą. W miejscu zmian nadal jest szorstka, sucha ale daje się ugiąć pod palcami. Niestety w tych miejscach już się nie poci i nie natłuszcza naturalnie. Zostało mi smarowanie i dalsza obserwacja.
Pozdrawiam
__________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką...


Nawet najgorszy błąd będzie lepszy niż świadomość że nie podjęło się ryzyka...
p@ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 12:53   #43
weronika2722
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Witam Serdecznie

Nie wiem czy ktoś odwiedza jeszcze to forum ale mam nadzieję, że tak. Poszukuję pomocy mam 22 lata i wykryto u mnie Twardzinę Ograniczoną ( morphea) o 2 lat poszukiwałam lekarza który zdiagnozuję pojawiające się i nie schodzące "siniaki" (ogniska) lekarze do których trafiałam mieli różne pomysły : Że jestem uczulona na słońce, grzybicę skórną a że może to przez tabletki antykoncepcyjne. Które już rzuciłam ponad rok temu. Jednym słowem KATASTROFA aż w końcu dostałam się prywatnie do Pani Dermatolog w Strumieniu. I od razu rozpoznała chorobę. Zostałam skierowana pilnie do szpitala w Cieszynie. Byłam szczęśliwa, że w końcu wiedzą co ze mną i będę leczona odpowiednio. Ale niestety szczęście szybko się skończyło. Będąc w szpitalu pobrali wycinek skórny ( po 3 tyg potwierdzono chorobę) I skierowali mnie na naświetlania PUVA z miejscowym Oxsoralenem 3x w tyg. Odbyłam 25 naświetlań na ostatnich usłyszałam, że nic więcej nie można zrobić ponieważ choroba nie jest JESZCZE aż tak zaawansowana a zajęta jest prawa cała strona.. Ale zgrubień nie ma otwarcie P. Ordynator powiedziała, że dopóki nie będzie stwardnień poważniejszych nic nie zrobią.. Trzeba być pod obserwacją. a z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe ogniska a niektóre się rozlewają. Choroba wciąż postępuję dlatego jestem tutaj poszukuję POMOCY, numeru kontaktu lekarza który się mną zajmie, zatrzyma chorobę, prywatny obojętnie byle pomógł. Słyszałam, że w Katowicach ponoć są dobrzy lekarza między innymi P.Ligia Brzezińska. Ale z tego co słyszałam są różne opinię i nie wiem czy kierować się do niej ? Zapisałam się na wizytę na 14 Grudnia. Wizyta 200 zł kosztuję. Gdzie Państwo się kierowali o pomoc ? Z góry dziękuję.
weronika2722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 00:39   #44
p@ti
Przyczajenie
 
Avatar p@ti
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 18
GG do p@ti
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Cytat:
Napisane przez weronika2722 Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie

Nie wiem czy ktoś odwiedza jeszcze to forum ale mam nadzieję, że tak. Poszukuję pomocy mam 22 lata i wykryto u mnie Twardzinę Ograniczoną ( morphea) o 2 lat poszukiwałam lekarza który zdiagnozuję pojawiające się i nie schodzące "siniaki" (ogniska) lekarze do których trafiałam mieli różne pomysły : Że jestem uczulona na słońce, grzybicę skórną a że może to przez tabletki antykoncepcyjne. Które już rzuciłam ponad rok temu. Jednym słowem KATASTROFA aż w końcu dostałam się prywatnie do Pani Dermatolog w Strumieniu. I od razu rozpoznała chorobę. Zostałam skierowana pilnie do szpitala w Cieszynie. Byłam szczęśliwa, że w końcu wiedzą co ze mną i będę leczona odpowiednio. Ale niestety szczęście szybko się skończyło. Będąc w szpitalu pobrali wycinek skórny ( po 3 tyg potwierdzono chorobę) I skierowali mnie na naświetlania PUVA z miejscowym Oxsoralenem 3x w tyg. Odbyłam 25 naświetlań na ostatnich usłyszałam, że nic więcej nie można zrobić ponieważ choroba nie jest JESZCZE aż tak zaawansowana a zajęta jest prawa cała strona.. Ale zgrubień nie ma otwarcie P. Ordynator powiedziała, że dopóki nie będzie stwardnień poważniejszych nic nie zrobią.. Trzeba być pod obserwacją. a z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe ogniska a niektóre się rozlewają. Choroba wciąż postępuję dlatego jestem tutaj poszukuję POMOCY, numeru kontaktu lekarza który się mną zajmie, zatrzyma chorobę, prywatny obojętnie byle pomógł. Słyszałam, że w Katowicach ponoć są dobrzy lekarza między innymi P.Ligia Brzezińska. Ale z tego co słyszałam są różne opinię i nie wiem czy kierować się do niej ? Zapisałam się na wizytę na 14 Grudnia. Wizyta 200 zł kosztuję. Gdzie Państwo się kierowali o pomoc ? Z góry dziękuję.
Jeżeli chodzi o Gdańsk - proponuję dostać się do dr hab. n. med.Małgorzaty Sokołowskiej Wojdyło. Właściwą diagnozę postawiła już w momencie jak mnie zobaczyła pierwszy raz, zlecone badania tylko ją potwierdziły. Lekarz z bardzo dobrym podejściem do pacjenta i jego choroby, a co najważniejsze dobry, kompetentny lekarz. Prowadziła moje leczenie od początku. Trafna diagnoza i właściwe leczenie, mam do niej pełne zaufanie. Opinie dostępne również w necie.

Pozdrawiam
__________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką...


Nawet najgorszy błąd będzie lepszy niż świadomość że nie podjęło się ryzyka...
p@ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 01:31   #45
Twardzinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 3
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Cześć wszystkim! Chciałam odświeżyć wątek. Mam trochę wątpliwości i pytań odnośnie twardziny (pewnie nie ja jedyna). Choruję od dwóch lat jednak ostatnio mam więcej problemów Jeśli tu jeszcze jesteście odezwijcie się
Serdecznie pozdrawiam
Twardzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 09:32   #46
mademoiiselle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Hej! Ja choruje od ponad 7 więc śmiało pytaj.
mademoiiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 07:39   #47
moni91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: górny śląsk :)
Wiadomości: 39
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Choruję 17 lat. Jeśli mogłabym jakoś pomóc, chętnie się wypowiem.
moni91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 08:39   #48
mademoiiselle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Moni, gdzie masz wykryta twardzine?
mademoiiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-29, 20:48   #49
moni91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: górny śląsk :)
Wiadomości: 39
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

W sensie gdzie zostałam zdiagnozowana? U mnie historia z diagnozą była trochę pogmatwana, bo przez ponad rok (czy nawet półtorej) od pierwszych objawów byłam odsyłana od lekarza do lekarza (przeszłam przez dziecięce oddziały reumatologii a także przed dermatologię, neurologię, itp). Pamiętam, że już tam niektórzy coś wspominali o twardzinie, ale zostali zakrzyczani przez resztę, więc zaczęto mnie diagnozować w kierunku SM, dystrofii, zaburzen neurologicznych itp. Pierwszy raz twardzinę na poważnie wziął pod uwagę doktor Gliński ze szpitala na Koszykowej w Warszawie. Potem diagnoza w Instytucie Reumatologii w Warszawie i stamtąd wyszłam ze scleroderem na papierze. Ale to było daaaawno temu, myślę że teraz świadomość jest wyższa.
moni91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-24, 17:32   #50
kejti1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 19
Dot.: Twardzina ograniczona (oraz inne rodzaje)

Hej mi puchnie twarz podejrzewają tą chorobę ale jeszcze nie są pewni zgrubienie mam po jednej stronie polika jak bym miała świnke jestem załamana 2 miesiące chodzę taka popuchnięta za tydzień mam wizytę u reumatologa A za 2 tyg tomograf poradzcie jakie badania wykonać co robić dalej?? Czekanie zabija

---------- Dopisano o 17:32 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Hej jestem tu nowa doradzcie mi gdzie szukać pomocy chodzę od lekarza do lekarza i wstępnie ustalone mam ze przerost tkani łącznej czy wykonać badania jakieś prywatnie ??
kejti1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-24 17:32:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.