Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-19, 16:27   #1
Archetti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1

Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką


Bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc tudzież jakieś wskazówki bo już mi ręce opadają

Mam włosy cienkie, słabe, szybko przetłuszczające się u nasady (muszę myć codziennie), suche od 3/4 długości, dodatkowo zaczęły rozdwajać mi się końcówki.
(włosy proste do ramion)

Przez długi czas (ok. 3 lata) stosowałam odżywkę wzmacniająco-regenerującą w sprayu Radical oraz serum z tej serii i było ok.
Włosy się wzmocniły, przestały tak wypadać, pojawiły się też baby hair.
A od pół roku znowu klapa - włosy są jak siano i znowu wypadają.

Po wszystkich drogeryjnych odżywkach od razu dostaję łupieżu.
Po odżywkach z proteinami mleka - nawet po spłukaniu włosy są szorstkie i sztywne.

Zastanawiałam się nad maskami Wax ale nie wiem którą wybrać.
No i jestem zabieganym człowiekiem więc potrzebowałabym też odżywki bez spłukiwania na co dzień.

Proszę o jakieś podpowiedzi, bo oszaleję z nimi.
Archetti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-20, 08:01   #2
Keenya Simplyabouthair
Przyczajenie
 
Avatar Keenya Simplyabouthair
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 10
Dot.: Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką

Wygląda na to, że masz przeproteinowane włosy. Po długim używaniu masek z proteinami, włosy mają ich za dużo i stają się właśnie suche i sianowate. Polecam umyć dokładnie włosy moncniejszym szamponem SLS i nałożyć nawilżającą maskę. Ja używałam Algae z Kallosa i świetnie sobie poradziła z moimi włosami (też miała przeproteinowane)

Dodakowo, z tego, co czytam, masz włosy mieszane, czyli tłuste u nasady i suche na końcach. Często dzieje się tak, gdy myjesz często włosy mocniejszymi szamponami. Z włosów wypłukują się ceramidy i włosy stają się sztywne, matowe i suche.
Na tłustą skórę głowy polecam wcierkę do włosów, lepiej jakąś mocniejszą, alkoholową. Wcierki normalizują wydzielanie się sebum.
Na końce polecam najpierw nawilżające maski i odżywki, a później takie z ceramidami (na przykład Ziaja).

Żeby ceramidy już się tak nie wypłukiwały, zmień szampon na delikatniejszy, czyli taki bez SLS. Może to być Alterra z Rosmanna albo na przykład hipoalergiczny Biały Jeleń. Takie szampony powinny być stosowane własnie przy codziennym myciu.

Dobrze też, gdybyś myła włosy metodą OMO, czyli odżywka-mycie-odżywka.
Na zmoczone końce włosów (lub te przesuszone 3/4) nałóż odżywke. Umyj dokładnie włosy szamponem u nasady, nie dotykając końców lub myjąc je delikatnie odżywką. Spłucz wszystko i nałóż swoją maskę lub odżywkę. Przy takim myciu suche włosy są zabezpieczone przed szamponem.

Taka pielęgnacja powinna pomóc. Zanim twoje włosy będą "normalne" minie trochę czasu, bo masz kombo przeproteinowania i włosów mieszanych. Ale będzie dobrze

Jeśli będziesz czytać więcej o pielęgnacji i chciałabyś olejować włosy, to nie polecam tego robić na przesuszone włosy. Na pewno im to zaszkodzi.

Więcej o pielęgnacji możesz sobie poczytać na moim blogu Tam dokładniej piszę o maskach, ceramidach i takich różnych rzeczach (link w opisie)

Mam nadzieję, że pomogłam.

Daj znać za jakiś czas, czy włosy się poprawiły
__________________
Mój blog o włosach i fryzjerstwie -> SimplyAboutHair.com
Keenya Simplyabouthair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 10:13   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką

Cytat:
Napisane przez Archetti Pokaż wiadomość
Bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc tudzież jakieś wskazówki bo już mi ręce opadają

Mam włosy cienkie, słabe, szybko przetłuszczające się u nasady (muszę myć codziennie), suche od 3/4 długości, dodatkowo zaczęły rozdwajać mi się końcówki.
(włosy proste do ramion)

Przez długi czas (ok. 3 lata) stosowałam odżywkę wzmacniająco-regenerującą w sprayu Radical oraz serum z tej serii i było ok.
Włosy się wzmocniły, przestały tak wypadać, pojawiły się też baby hair.
A od pół roku znowu klapa - włosy są jak siano i znowu wypadają.

Po wszystkich drogeryjnych odżywkach od razu dostaję łupieżu.
Po odżywkach z proteinami mleka - nawet po spłukaniu włosy są szorstkie i sztywne.

Zastanawiałam się nad maskami Wax ale nie wiem którą wybrać.
No i jestem zabieganym człowiekiem więc potrzebowałabym też odżywki bez spłukiwania na co dzień.

Proszę o jakieś podpowiedzi, bo oszaleję z nimi.
Po pierwsze mam wrażenie, że źle używasz odżywek i masz wobec nich trochę niewłaściwe oczekiwania. Myślę tak ponieważ:
-odżywki bez spłukiwania mają o wiele większy potencjał obciążający niż spłukiwane i w Twojej sytuacji spłukiwane byłyby lepszym rozwiązaniem
-odżywki nie stosuje się na skórę głowy i wtedy nie dostaje się też łupieżu. No chyba że producent przeznacza swój produkt do skóry głowy
-odżywka w sprayu Radical zawiera alkohol, więc raczej nie nadaje się do tak długiego stosowania NA WŁOSY (no chyba że używałaś tylko na skórę głowy)

Jeśli masz mocno różniące się od siebie włosy (suche i rzadkie) i skórę głowy (tłustą) to wtedy dobierasz osobne produkty do włosów i osobne do skóry głowy. Nie da się za jednym zamachem oczyścić porządnie skóry głowy i jednocześnie chronić i regenerować włosy.
Ja bym na Twoim miejscu szukała odżywki w postaci wcierki/toniku do skóry głowy i lekkiej, nieobciążającej odżywki w kremie do spłukiwania.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-06-23 o 18:37
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 07:03   #4
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką

A może Twój łupież ma inną przyczynę? Jak u mnie się pojawił to też myślałam, że od drogeryjnych kosmetyków, ale po wizycie u dermatologa okazało się, że to łojotokowe zapalenie skóry. Jeśli tak jak już ktoś sugerował - nakładasz odżywkę na skórę głowy to faktycznie to może być przyczyna, bo tego się nie robi, włosy się szybciej przetłuszczają, na każdym opakowaniu jest tak napisane. Innej opcji nie widzę, jakbyś nakładała na same włosy to nie byłoby opcji, żeby pojawił się łupież.
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 08:13   #5
mirabelka31
Raczkowanie
 
Avatar mirabelka31
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 98
Dot.: Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką

Dziewczyny powyżej mają rację. Sposób nakładania kosmetyków to jedno, ale ja bym się zastanowiła też czy ta zmiana nie jest związana ze zdrowiem. Może warto sięgnąć porady specjalisty, na dłuższą metę to może pozwolić Ci oszczędzić czas i pieniądze.
mirabelka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 18:53   #6
Katarzyna_Kielar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką

Też mam problem z cienkimi włosami i już nie mam pomysłu co stosować próbowałam wszelkich drogeryjnych nowości, tańszych i droższych i nic nie pomaga..Palmolive, Nivea, próbowałam nie oszczędzać, ale nawet te droższe np. z Kerastase nie pomogły

Dajcie znać, jeśli macie coś sprawdzonego..płacę złotem!
Katarzyna_Kielar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 00:04   #7
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką

Cytat:
Napisane przez Keenya Simplyabouthair Pokaż wiadomość
Jeśli będziesz czytać więcej o pielęgnacji i chciałabyś olejować włosy, to nie polecam tego robić na przesuszone włosy. Na pewno im to zaszkodzi.
Ale jak to?
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-14, 09:22   #8
Katarzyna_Kielar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką

Kochane,

Zaczęłam używać szamponu i odżywki tea tree lemon sage na cienkie włosy, po pierwszych kilku myciach jestem zakochana! więc od razu spieszę z informacją do Was
Katarzyna_Kielar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 11:18   #9
KamaMaluje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 5
Dot.: Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką

jeśli włosy nadmiernie wpadają w pierwszej kolejności zrób badania może brakować Ci cynku, selenu albo biotyny, później wystarczy wprowadzić odpowiednią suplementacje i powinno pomóc
__________________
Witam sugar bear hair
KamaMaluje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 23:10   #10
justynka2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Cienkie, przesuszone włosy - problem z odżywką

mam tak samo cienkie wlosy i do tego zniszczone wypróbuj tego xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-09-01 o 09:11 Powód: link prawie w każdym post - reklama
justynka2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-01 00:10:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.