Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 1 4,76%
** 0 0%
*** 2 9,52%
**** 1 4,76%
***** 17 80,95%
Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-03, 13:00   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541

Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)


Ze strony http://www.biochemiaurody.com :

» Główny składnik żelu - Pantenol - łatwo wnika w głąb skóry, włosów i paznokci i jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie podrażnia, ani nie uczula.
» Żel można stosować regularnie, bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania, nadaje się także na okolice oczu.
» Od powszechnie dostępnych produktów z pantenolem, różni go prosty skład, brak środków zapachowych, barwników oraz zupełnie niekomedogenna baza oparta wyłącznie na żelu hialuronowym 1%.
»
Żel skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność.
» Działa gojąco i regenerująco, jest pomocny przy gojeniu ran i drobnych uszkodzeń skóry oraz leczeniu blizn, także potrądzikowych.
» Poprawia barierę lipidową naskórka, już po 7 dniach zastosowania pantenolu skóra staje się bardziej nawilżona i mniej łuszcząca.
» Działa łagodząco i przeciwzapalnie; pomocny przy podrażnieniach skóry, polecany przy oparzeniach posłonecznych oraz po goleniu i depilacji, łagodzi zaczerwienienie, podrażnienie i swędzenie.
» Polecany jest także jako żel nawilżająco-regenerujący do włosów, zwłaszcza na końcówki - pantenol nawilża, wygładza i pogrubia włókno włosa, nadaje włosom połysk, ułatwia rozczesywanie, zapobiega rozdwajaniu końcówek.
» Można go wcierać w paznokcie - pantenol poprawia stan zniszczonej lakierowaniem płytki paznokci.
» Żel jest niekomedogenny (nie zatyka porów).
» pH = 7


Skład:
Deionized Water, Panthenol (pro-witamina B5 - 5%), Sodium Hyaluronate (1%) + małe ilości konserwantu: Phenonip (0.3%)

Cena: 13.00zł za 50gr
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 11:34   #2
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

Oddalam juz swoj glos na zel hialuronowy 1% i pisalam ze jest moim absolutnym niezbednikiem kosmetycznym. Wersje z pantenolem rowniez oceniam na 5*.

Uzywam jej glownie do zadan specjalnych (tylko dlatego ze jest drozsza), kiedy moja skora potrzebuje ukojenia i tu sprawdza sie znakomicie. Efekt zlagodzenia natychmiastowy, porownywalny do efektu wody termalnej z tym ze zel bardzo dobrze nawilza skore czego nie zauwazam po termalce
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 11:05   #3
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

5*
Jak już napisałam w wątku o kwasie hialuronowym z Mazideł to obecnie podstawa moich skromnych zasobów pielęgnacyjnych.
Używam w duecie z olejami po pielęgnacji twarzy i ciała.
Wybrałam tę wersję ponieważ:
- nie trzeba przechowywać jej w lodówce
- i tak wzbogacam go o pantenol więc miałam gotowca
Dodatkowo dodałam jeszcze alantoinę.
Efekt - pięknie nawilżona, ukojona skóra, co przy obecnej pogodzie jest zbawienne.
Dobrze się też sprawdza zmieszany z hydrolatem np. na podepilacyjne i różnorakie podrażnienia.

W kolejce do wypróbowania czeka kwas w proszku.
__________________

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2008-06-05 o 16:09 Powód: eksperyment hydrolat + kwas HA
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 18:08   #4
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

świetny. mieszam go z lipobazą albo nanobazą i nakładam na skórę - błyskawicznie się wchłania i daje efekt niesamowitego wygładzenia i takiego 'wypchania' (mezoterapia w kremie). nigdy nie miałam tak mięciutkiej i nawilżonej skóry, poza tym jest całkowicie hipoalergiczny, zauważyłam nawet, że ogniska zapalne na skórze (mam atopowe zapalenie skóry) trohcę się 'uspokoiły'; moja siostra też się nim zachwyciła i w następnym zamówienie będzie już wspólne a żel hialuranowy będzie stałą pozycją - następnym razem może ten podwójny
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 14:09   #5
Mahora
Zadomowienie
 
Avatar Mahora
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 863
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

Jestem absolutnie zachwycona tym produktem i jego wszechstronnoscia.
Uzywam go z olejkiem z drzewa herbacianego aby zapobiec wypryskom albo z Physiogelem jako super nawilzacz - to na twarz.
Z Physiogelem na dlonie - zawsze mam problem ze skora na dloniach jest bardzo sucha a taki zestaw ja swietnie nawilza oraz na stopy. Czasami rowniez na cale cialo w polaczeniu z hydrolatem oczarowym.
Na wilgotne wlosy, po umyciu, sprawia, ze wlosy sa miekkie, lepiej sie ukladaja i wydaje sie ze jest ich wiecej.
Od teraz moj niezbednik.
__________________
Love is our resistance
Mahora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 20:29   #6
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

Dałam pięć gwiazdek (5*).
Na początku używałam go razem ze Skwalanem, ale po jakimś czasie przekonałam się że oba specyfiki stosowane osobno dają równie wspaniałe efekty.
Żel po rozprowadzeniu na buźce wchłania się niemal błyskawicznie.
Tak jakby skóra dosłownie go piła!
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 10:15   #7
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

Kiedy stosowalam ten żel mialam cerę bardzo tłustą ale rowniez bardzo suchą (nie wiem jak to wytlumaczyc). Nastawilam sie przy zamawianiu, ze nawilzy mi troche skorę ten zel.
No niestety dla mnie ten ze to totalny niewypal. Smarowalam sie nim caly czas, tylko na noc po kropelce doslownie, bo byl bardzo wydajny i zostawial mi spory film. Nie za bardzo chcial sie wchlonac :/ Niestety nie zauwazylam zadnej poprawy.
Tak wiec po miesiacu stosowania zero rezultatow, wiec zaczelam nim smarowac nogi po goleniu (gdzies czytalam ze super likwiduje czerwone krostki). Wiec jak na wieczor ogolilam nogi i wtarlam zel to liczylam ze rano bede miec ladne nogi. No i niestety rowniez klapa. Od razu po nalozeniu na nogi zaczely mnie piec i na drugi dzien jak mialam tak mialam czerwone krosty.

Resztki zelu musialam wyrzucic.

Ocena *
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-02, 10:37   #8
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

hmm... no to ja się troszkę wyłamię. Dla mnie żel nie jest zachwycający. Na początku jak aplikujemy na twarz jest fajnie, żel ma fajna, śliską konsystencje i buzia wydaje się być nawilżona. Niestety, po około 10 minutach po żelu na twarzy nie zostaje ani śladu, twarz jest strasznie ściągnięta i sucha Poza tym, to co zostaje po nim na twarzy się roluje. U mnie się nie sprawdził i nie widzę żadnych cudownych efektów. Chciałam jeszcze dodać, że mam cerę mieszaną/tłustą. Jedyne do czego się nadaje to do serum, żeby było mniej tłuste.
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 15:45   #9
Umb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 16
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

Mam niemal identyczne odczucia co kasiakg post wyżej. Kupiłam skuszona opisami - no bo podobno super nawilżający żeli HA, a jak jeszcze dodać kojący pantenol (ja mam jeszcze z alantoiną) - mój boże cud nie kosmetyk. Niestety, próbowałam nakładać solo, próbowałam nakładać z olejami, za każdym razem nie byłam zadowolona z efektu. Rozprowadza się dobrze, ma fajną, śliską konsystencję, szybko wysycha. Właśnie - wysycha, nie wchłania, pozostawia na skórze wyraźnie odczuwalną warstwę, która przy pociągnięci palcem roluje się. Skóra jest ściągnięta, zupełnie nie nawilżona, a oczami wyobrażni widzę jak ta warstwa zaschniętego żelu blokuje mi pory... (wiem, wiem przesadzam, ale uczucie naprawdę nieprzyjemne).

Obecnie stosuję od czasu do czasu jako maseczkę wieczorną w połączeniu z różnymi olejami, albo gotowymi kosmetykami - zostawiam na jakiś czas a potem zmywam. W takiej formie sprawuje się nawet nieźle.

Ogółem dla mojej cery (mieszana, lekko odwodniona, skłonna do zaskóników) żel HA to kompletny niewypał
Umb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 11:34   #10
streetwork
Raczkowanie
 
Avatar streetwork
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 166
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

U mnie podobnie żel po wchłonięciu robi skorupe na buzi! ściąga strasznie! ale z podkładem idealnie wygładza twarz! Moim zdaniem sprawdza się jako baza pod makijaż ale tylko w podkładach! Moje mineryly EDM przy nim wymiekają! rolują się i w ogole nie wchlaniają! Zel stosuje teraz na wlosy! w tym miejscu sprawdza się super
__________________
wishin’ and hopin’
streetwork jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 22:32   #11
Umb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 16
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

Tak, jako odżywka do włosów też się nadaję, wcierany w mokre włosy napewno je 'odżywia' i lekko usztywnia. Pod podkład - no nie wiem, u mnie wszystko się strasznie rolowało, miałam wrażenie maski na twarzy - nie tykać, nie pukać, bo odpadnie
Umb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 20:13   #12
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

Dałam mu 5*
Kupiłam go w lipcu, i stosowałam przez lipiec i sierpień jako samodzielny nawilżacz - skóra przy tych upałach tak mi sie przetłuszczała, że tylko żel HA z B5 i alantoiną nie powodował powstawania świecenia jak mocna żarówka na mojej twarzy, wszystko inne było za tłuste + filtr lepiej sie wchłaniał. Poźniej zmieniłam go na bardziej treściwy nawilżacz, ale nadal używam czasem rano (żeby ukoić skóre po Zoracu czy teraz Brevoxylu i Diacnealu) pod krem z filtrem. I na włosy - działa troche usztywniająco - lubie ten efekt, i wygładzająco. Niesamowite że taka mała buteleczka jeszcze sie nei skończyła
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 23:44   #13
shamrok
Raczkowanie
 
Avatar shamrok
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Grod Kraka
Wiadomości: 97
Dot.: Żel hialuronowy z pantenolem 5% (BU)

moj na zawsze - ja uzywam 1% , jest rewelacyjny . Wieczorem mieszam go z serum 3xrose, a rano z serum z wit. C. w wakacje na dzien bede go uzywac samodzielnie pod krem z filtrami. po 4 tygodniach uzywania, zmarszczki mimiczne kolo oczu i ust zniknely, pory troche sie zamknely , buzka jest znowu promienna i gladka. Zawsze tez wcieram w dlonie przed snem i paznokcie przestaly mi sie rozdwajac - sa mocne i twarde. POLECAM.
shamrok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.