Wasza Dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-02, 09:55   #1
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154

Wasza Dieta


Pytanie zadaję do osób, które nie mają żadnych problemów z cerą, albo bardzo małe ewentualnie. Zbieram opinie na temat, czy jedzenie ma wpływ na trądzik. Wiadomo, jakis tam ma, kwestia tego czy duży. A może rady niektórych przydadzą się osobom, które mają z tym problem.

Zwracam się więc do osób bez trądziku, głównie młodych. Co jecie? Co jecie najczęściej? Ile czego -ile warzyw, ile wody, ile owoców, co lubicie najbardziej?
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 08:58   #2
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Wasza Dieta

podbijam
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 13:20   #3
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Wasza Dieta

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127908
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 08:17   #4
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Wasza Dieta

Znam ten wątek, ale tam wypowiadają się osoby które mają trądzik, a ja chcę usłyszeć rady z tej drugiej strony - od osób, które nie mają z tym problemów. Jak ktoś z trądzikiem może radzić innym , skoro też ma problem?
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 09:12   #5
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Wasza Dieta

Wiesz, występowanie trądziku może powodować wiele czynników... chodźby nieprawidłowa dieta, jakieś zaburzenia hormonalne, czy może złe kosmetyki zawierające środki chemiczne?
Pierwsze pytanie, byłaś u dermatologa? Ile masz lat? (nie chcę Ciebie urazić, ale jeśli masz 13-16 lat no to wiesz, idź z mamą do lekarza)
Pijesz dużo wody, jesz warzywa i owoce? Nie przesadzasz z fast food, słodyczami i przetworzonymi produktami?
Ja np. nigdy nie miałam tego problemu, a chciałaś rady od takiej osoby, więc proszę bardzo
Ale mam to szczęście odziedzoczone po rodzicach ,chyba, bo u nas w domu nikt nigdy nie miał tego problemu chyba.
Może spróbuj ocet jabłkowy z cytryną i miodem rano, na czczo, wywal słodziki, cukier i sama nie wiem, nie jestem lekarzem
Powodzenia
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 08:32   #6
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Wasza Dieta

Oczywiście że byłam u lekarza, SAMA, mam 17 lat Przepisał mi na wakacjach maść z kwasem azelainowym, wcześniej miałam Zineryt, teraz mam brać Epiduo ale jeszcze nie zaczęłam kuracji. A że mam bzika na punkcie dietetyki (teraz już mniejszego, do niedawna bardzo poważnego ), to zastanawiam się nad wpływem jedzenia. Odżywiam się w miarę, powiedzmy. Na wakacjach bylo super, praktycznie same warzywa i owoce itp, teraz dużo gorzej. Ale np. piję albo zioła albo wodę, herbatę zieloną albo czerwoną, nigdy nie jem czipsów, nie przesadzam z czekoladą.

Ponadto nie słodzę (cukier odstawiłam 2 lata temu), słodzików nie używam.
Kosmetyki też na pewno mi nie szkodzą.

Edytowane przez Ewelina_94
Czas edycji: 2011-12-05 o 08:39
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 15:39   #7
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Wasza Dieta

21 lat.
przez całe dzieciństwo jadłam conajmniej 3 razy dziennie, każdy posiłek zawierał owoce i warzywa, mama robiła zawsze proste dania bez przypraw, najczęściej jedliśmy ziemniaczki i schabowego zawsze surówki, dużo kapustki buraczków sałatek wszelakich, albo jajka sadzone, lane kluseczki, moja mama ZAWSZE robiła zupy czyli obiad składał się codziennie z 2 dań (zupy są alkalizujące). Dużo warzyw - moja mama jest zwolenniczką. Przez całe dzieciństwo nie spozywaliśmy wogóle produktów przetworzonych, żadnych zupek, gotowców, rzeczy z folii. posiłki były proste jak budowa cepa.

Nie spozywam soli ani cukru w żadnej postaci. Nie pijam cherbaty, chyba że zieloną. Nie piję kawy, jem bardzo mało mięsa głównie kurczaka, nie jem słodyczy chipsów, napojów gazowanych. hmm... co by tu jeszcze, piję wodę przez cały dzień (ok 2 l dziennie). Pieczywo jadam średnio co drugi dzień, trzeci...
Wogóle nie spożywam mleka (nienawidze;/).

Z racji szerokości geograficznej często jadaliśmy ryby głównie dorsza, tuńczyka.

nie wiem co by tu więcej napisać, po prostu jednym zdaniem praktycznie wogóle nie spożywam "dań" gotowych, w sklepie nie podchodzę wogóle do półek - zaglądam tylko do masarni oraz działu z warzywami i owocami. Czasami kupuje kasze lub ciemny chleb gdy już nie mam pomysłu czym zastąpić owsianke czy jajecznice np Wszystko co jem jest jednostkami - najprostsze możliwe elementy.

Nigdy nie jadam rzeczy typu fast-food. Nie istnieją dla mnie.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-07, 23:41   #8
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Wasza Dieta

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
21 lat.
przez całe dzieciństwo jadłam conajmniej 3 razy dziennie, każdy posiłek zawierał owoce i warzywa, mama robiła zawsze proste dania bez przypraw, najczęściej jedliśmy ziemniaczki i schabowego zawsze surówki, dużo kapustki buraczków sałatek wszelakich, albo jajka sadzone, lane kluseczki, moja mama ZAWSZE robiła zupy czyli obiad składał się codziennie z 2 dań (zupy są alkalizujące). Dużo warzyw - moja mama jest zwolenniczką. Przez całe dzieciństwo nie spozywaliśmy wogóle produktów przetworzonych, żadnych zupek, gotowców, rzeczy z folii. posiłki były proste jak budowa cepa.

Nie spozywam soli ani cukru w żadnej postaci. Nie pijam cherbaty, chyba że zieloną. Nie piję kawy, jem bardzo mało mięsa głównie kurczaka, nie jem słodyczy chipsów, napojów gazowanych. hmm... co by tu jeszcze, piję wodę przez cały dzień (ok 2 l dziennie). Pieczywo jadam średnio co drugi dzień, trzeci...
Wogóle nie spożywam mleka (nienawidze;/).

Z racji szerokości geograficznej często jadaliśmy ryby głównie dorsza, tuńczyka.

nie wiem co by tu więcej napisać, po prostu jednym zdaniem praktycznie wogóle nie spożywam "dań" gotowych, w sklepie nie podchodzę wogóle do półek - zaglądam tylko do masarni oraz działu z warzywami i owocami. Czasami kupuje kasze lub ciemny chleb gdy już nie mam pomysłu czym zastąpić owsianke czy jajecznice np Wszystko co jem jest jednostkami - najprostsze możliwe elementy.

Nigdy nie jadam rzeczy typu fast-food. Nie istnieją dla mnie.


więc jednak jest to możliwe w "dzisiejszych czasach"


co do podkreślonego-też tak mam i zupełnie nie rozumiem jak można "nie móc przejść obojętnie" koło półek ze słodyczami, napojami czy czym tam
bo w ogóle nie bywam w tych okolicach

cieszę się, że jednak nie jestem aż takim dziwolągiem


a dla mamy duże brawa

więc jednak są jeszcze mamy które nie dają dzieciom Knoppersów, Danio czy Kinder-coś-tam do szkoły
i nie prowadzą do McD na urodziny czy inne okazje
albo nie robią pseudozupy "z papierka" do której dorzuca się kilka warzyw dla ozdoby
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 10:50   #9
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Wasza Dieta

[QUOTE=macerata;30944093]więc jednak jest to możliwe w "dzisiejszych czasach"
Ano jest

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
co do podkreślonego-też tak mam i zupełnie nie rozumiem jak można "nie móc przejść obojętnie" koło półek ze słodyczami, napojami czy czym tam
bo w ogóle nie bywam w tych okolicach

cieszę się, że jednak nie jestem aż takim dziwolągiem
moje dzieci będę żywić identycznie jak żywiła mnie moja mama

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
a dla mamy duże brawa

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
więc jednak są jeszcze mamy które nie dają dzieciom Knoppersów, Danio czy Kinder-coś-tam do szkoły
i nie prowadzą do McD na urodziny czy inne okazje
albo nie robią pseudozupy "z papierka" do której dorzuca się kilka warzyw dla ozdoby
Moja mama przejęła to od swojej mamy która nie potrzebowała wogóle sklepów, wszystko kupowała na ogromnym rynku owocowo-warzywno-mięsnym, na którym spotykało się setki ludzi uprawiających na własnych działkach.

Ja w dzisiejszych czasach muszę bardziej kombinować, ale dla chcącego (przyzwyczajonego) NIC TRUDNEGO
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.