Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-14, 11:00   #1
malinowaowieczka
Raczkowanie
 
Avatar malinowaowieczka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 68
Exclamation

Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca


Na olx niejaka Pani Emilia (Poznań Chartowo) wystawia biżuterię podobno używaną tylko w dniu ślubu, biżuteria łudząco przypomina kolczyki Vilio i bransoletkę Hydra z firmy Novia Blanca i tak też jest w opisie. Jednak to ogłoszenie wisi cały czas w wyróżnionych a Pani wysyła biżuterię jakiejś innej firmy (Emvior- na opakowaniu) i jeszcze kłóci się w wiadomościach, że to Novia Blanca. Napisałam do niej z innego maila i chciała ponownie wcisnąć mi tę biżuterię , którą rzekomo miała założoną raz na swoim ślubie. Ale dziwne, bo ja mam ją już w domu Dałam się naciągnąć, zapłaciłam 170 zł za podróbkę. Pani chyba nieźle na tym zarabia...
id jej ogłoszenia: 228134761 - nie polecam!!

Edytowane przez malinowaowieczka
Czas edycji: 2016-05-14 o 11:03 Powód: dodatkowa informacja
malinowaowieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 13:23   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

idea olx była chyba taka, żeby robić wymianę osobiście a nie bawić się w wysyłki, nie?
myślę, że oszustwo można zgłosić na policję.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 10:56   #3
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Wyślij dane tej pani i wydruki ogłoszeń do Urzędu Skarbowego w jej okolicy. Można sprzedawać przez internet pojedyncze rzeczy, ale możliwe że pani prowadzi regularny handel. Jakby to było allegro, to by ją bez problemu chwycili, bo użytkownicy i transakcje są rejestrowane. Myślę, że na portal OLX urzędnicy mogą też mieć swoje sposoby, a jeśli nie, to dobiorą się do jej konta i sprawdzą wpływy. Opisałabym dokładnie całą sytuację m.in. sposób płatności, metodę dostarczenie przesyłki (poczta/ pocztex/ kurier).

Policja nie zainteresuje się raczej tym przypadkiem, bo w przypadku Ciebie to zbyt mała kwota, a inni kupujący mogą tego nie zgłosić. Jak to inne województwo, to tym bardziej. Urząd zainteresuje się prędzej, bo na tym "zarobi", czyli wyliczy podatek od nieujawnionych źródeł (chyba 70%) plus VAT.

Tylko nie zapominaj podać swoich danych.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 10:44   #4
malinowaowieczka
Raczkowanie
 
Avatar malinowaowieczka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 68
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Cytat:
Napisane przez joaaa83 Pokaż wiadomość
Wyślij dane tej pani i wydruki ogłoszeń do Urzędu Skarbowego w jej okolicy. Można sprzedawać przez internet pojedyncze rzeczy, ale możliwe że pani prowadzi regularny handel. Jakby to było allegro, to by ją bez problemu chwycili, bo użytkownicy i transakcje są rejestrowane. Myślę, że na portal OLX urzędnicy mogą też mieć swoje sposoby, a jeśli nie, to dobiorą się do jej konta i sprawdzą wpływy. Opisałabym dokładnie całą sytuację m.in. sposób płatności, metodę dostarczenie przesyłki (poczta/ pocztex/ kurier).

Policja nie zainteresuje się raczej tym przypadkiem, bo w przypadku Ciebie to zbyt mała kwota, a inni kupujący mogą tego nie zgłosić. Jak to inne województwo, to tym bardziej. Urząd zainteresuje się prędzej, bo na tym "zarobi", czyli wyliczy podatek od nieujawnionych źródeł (chyba 70%) plus VAT.

Tylko nie zapominaj podać swoich danych.
Tylko czy takie kupowanie na "olx" jest legalne, nie chcę sama mieć problemów. Co prawda chciałam odkupić używaną rzecz. Nie powiem, czuję się oszukana. Ale nie jestem z takich osób, które robią od razu zamieszanie- chociaż może powinnam. A co najgorsze, moja mama spaliła kopertę z adresem tej babki :/ Chciałam po prostu ostrzec Wizażanki, które być może tak jak ja szukają używanej biżuterii Novia Blanca - na 100% trafią na jej ogłoszenie, bo ono jest non stop odświeżane i cały czas sprzedaje tę samą biżuterię z tego samego wesela...
malinowaowieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 10:54   #5
to_panna_migotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 129
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Myślę, że kupowanie na olx nie jest czymś nielegalnym, bo niby dlaczego
to_panna_migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 19:33   #6
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Zamieścisz zdjęcie tego kompletu, który Ci wcisnęła?
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 10:39   #7
malinowaowieczka
Raczkowanie
 
Avatar malinowaowieczka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 68
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Zamieścisz zdjęcie tego kompletu, który Ci wcisnęła?


widzę, że cenę podniosła już do 180 zł, interes się kręci.
malinowaowieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-25, 10:13   #8
gumoleon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Nie chcę żeby to zabrzmiało zbyt brutalnie, ale nie dostałaś podróbki. Dostałaś na 99% to samo co dostałabyś zamawiając na Novia Blanca, wyprodukowane w tej samej fabryce w Chinach - tylko inaczej obrandowane. Nb to nie jest żadna ekskluzywna marka która dorobiła się podróbek, tylko mały sklep ze sztuczną biżuterią w absurdalnych cenach.
Większość modeli z nb widziałam na aliexpress po kilka $ z wysyłką. Marżę mają więc konkretną i też im się interes kręci
Oczywiście sprzedająca z olx nie ma żadnego prawa wykorzystywać nazwy tej firmy, jeżeli nie kupiła biżuterii faktycznie na tej stronie. Takie wycieranie sobie gęby i kłamanie na temat pochodzenia biżuterii oczywiście jest karygodne.
gumoleon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 13:32   #9
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Cytat:
Napisane przez gumoleon Pokaż wiadomość
Nie chcę żeby to zabrzmiało zbyt brutalnie, ale nie dostałaś podróbki. Dostałaś na 99% to samo co dostałabyś zamawiając na Novia Blanca, wyprodukowane w tej samej fabryce w Chinach - tylko inaczej obrandowane. Nb to nie jest żadna ekskluzywna marka która dorobiła się podróbek, tylko mały sklep ze sztuczną biżuterią w absurdalnych cenach.
Większość modeli z nb widziałam na aliexpress po kilka $ z wysyłką. Marżę mają więc konkretną i też im się interes kręci
Oczywiście sprzedająca z olx nie ma żadnego prawa wykorzystywać nazwy tej firmy, jeżeli nie kupiła biżuterii faktycznie na tej stronie. Takie wycieranie sobie gęby i kłamanie na temat pochodzenia biżuterii oczywiście jest karygodne.
Otóż to - zgadzam się ze wszystkim. Przed erą Aliexpressu był eBay i biżuteria w śmiesznych cenach.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 12:37   #10
malinowaowieczka
Raczkowanie
 
Avatar malinowaowieczka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 68
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Cytat:
Napisane przez gumoleon Pokaż wiadomość
Nie chcę żeby to zabrzmiało zbyt brutalnie, ale nie dostałaś podróbki. Dostałaś na 99% to samo co dostałabyś zamawiając na Novia Blanca, wyprodukowane w tej samej fabryce w Chinach - tylko inaczej obrandowane. Nb to nie jest żadna ekskluzywna marka która dorobiła się podróbek, tylko mały sklep ze sztuczną biżuterią w absurdalnych cenach.
Większość modeli z nb widziałam na aliexpress po kilka $ z wysyłką. Marżę mają więc konkretną i też im się interes kręci
Oczywiście sprzedająca z olx nie ma żadnego prawa wykorzystywać nazwy tej firmy, jeżeli nie kupiła biżuterii faktycznie na tej stronie. Takie wycieranie sobie gęby i kłamanie na temat pochodzenia biżuterii oczywiście jest karygodne.
Cóż... trochę mnie pocieszyłaś jakby nie patrzeć
malinowaowieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 14:06   #11
xenacl
Raczkowanie
 
Avatar xenacl
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kaniwola
Wiadomości: 67
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Niestety ja też dałam się nabrać z ogłoszenia olx kompletu biżuterii novia blanca http://olx.pl/oferta/bizuteria-slubn...7-IDgt85J.html
Ja również przestrzegam przed takimi oszustami, nie zamawiajcie na olx biżuterii, gdzie w ogłoszeniu rzekomo sprzedają tej firmy. Niektórzy są na tyle uczciwi co od razu napiszą, że biżuteria wygląda jak novia blanca... Nie wiem czy będę to gdzieś składać niby mam kopertę od kuriera z adresem ale przecież każdy może podać fałszywe dane. Sama jestem sobie winna
xenacl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-15, 11:00   #12
malinowaowieczka
Raczkowanie
 
Avatar malinowaowieczka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 68
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Cytat:
Napisane przez xenacl Pokaż wiadomość
Niestety ja też dałam się nabrać z ogłoszenia olx kompletu biżuterii novia blanca http://olx.pl/oferta/bizuteria-slubn...7-IDgt85J.html
Ja również przestrzegam przed takimi oszustami, nie zamawiajcie na olx biżuterii, gdzie w ogłoszeniu rzekomo sprzedają tej firmy. Niektórzy są na tyle uczciwi co od razu napiszą, że biżuteria wygląda jak novia blanca... Nie wiem czy będę to gdzieś składać niby mam kopertę od kuriera z adresem ale przecież każdy może podać fałszywe dane. Sama jestem sobie winna
Łączę się z Tobą w bólu
malinowaowieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 17:35   #13
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Uwaga na oszustkę na OLX -biżuteria ślubna Novia Blanca

Podbijam, bo coraz więcej tych podróbek wszędzie. Jakiś czas temu kupiłam online w ich sklepie kolczyki Amarylis. Zachwyciłam się nimi, na żywo wyglądały jeszcze lepiej. Po jakimś czasie okazało się, że ten sam wzór można kupić taniej w "salonie" w moim mieście - koleżanka, która też brała ślub mi doniosła twierdząc, że dałam się naciągnąć... Strasznie się zdenerwowałam, bo nie lubię przepłacać. Powiem Wam, że na pierwszy rzut oka faktycznie to samo. Ale jak porównałyśmy z bliska, to zupełnie inna bajka, mniej błyszczą, materiał taki dziwny i te cyrkonie nie błyszczą ładnie, jakby przyklejone na kleju. Cały tył "zalany" jakimś metalem. Nie dziwne, że takie tanie. Aż zdjęcie zrobiłam. Cieszę, się że nie kupiłam takiego badziewia z bazaru tylko oryginały. Same zobaczcie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9431.jpg (154,4 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9433.jpg (138,6 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9427.jpg (144,1 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9428.jpg (131,5 KB, 101 załadowań)
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-14 18:35:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.