żyły na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-09, 23:04   #1
EwelinaKordas-Krerowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 2

żyły na nogach


Witam, mam problem dotyczący pojawiających się na nogach żył. Pracuję 18 godzin non stop na stojąco co drugi dzień. Od 4 miesięcy mam na nogach widoczne żyły, nie pajączki.
Po całym dniu pracy często występuje pieczenie szczególnie w łydkach. Niestety palę papierosy, ponieważ praca jest stresująca i wymaga ode mnie nielada wysiłku.
W mojej rodzinie nikt nie miał żylaków.
Nie wiem co się dzieje z moimi nogami ale chciałabym aby ich stan się poprawił. Z pracy niestety nie mogę zrezygnować.Proszę o poradę.
EwelinaKordas-Krerowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-12, 10:17   #2
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: żyły na nogach

Niestety znajduje się Pani na prostej drodze wiodącej do żylaków. Jeśli zmian pracy jest nierealna koniecznych jest kilka innych zmian. Absolutnie musi Pani rzucić palenie. Poza uzależnieniem nic nie tłumaczy tego nałogu a niewydolność żylna przy wielogodzinnej pracy na stojąco + ew. leki antykoncepcyjne grozi zakrzepicą żył, a nawet zatorem o skutkach trudnych do przewidzenia. To nie jest tylko straszenie.
A teraz trochę optymizmu. Konieczne są jak naczęstsze przerwy w pracy nawet kilkuminutowe podczas których może Pani unieść nogi, trochę nimi poruszać uruchamiając mięśnie łydek (ruchy stopą, "rowerek"), czy też się przespacerować. Każda taka chwila jest zbawienna. Obcasy butów powinny być na tyle płaskie na ile jest to możliwe, idealne jest wygodne, lekkie obuwie sportowe. I rzecz równie ważna - rajstopy przeciwżylakowe profilaktyczne, przynajmniej o 1 stopniu kompresji zakładane przed wyjściem do pracy, a najlepiej na wszystkie momenty, gdy musi Pani pozostawać dłużej w pozycji stojącej lub siedzącej (np. kino, podróż samochodem, uroczystości...) Proszę stosować się dość rygorystycznie do zaleceń, a szansa na zdrowe nogi jest spora. Poza tym warto odwiedzić specjalistę i wykonać badanie układu żylnego (USG).
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-12, 10:29   #3
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: żyły na nogach

Tu jest strona ze szczegółowym opisem profilaktyki:
http://www.zylaki.med.pl/profilaktyka.html

http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/1cmok.gif
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.