nie mogę nosić kolczyków... alergia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-02, 18:59   #1
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Unhappy

nie mogę nosić kolczyków... alergia?


witam serdecznie.

mam taki problem... ponieważ zauważyłam, że kiedy noszę kolczyki, (a uwielbiam je nosić) szczególnie większe, wiszące albo kółka jakieś, to wyskakują mi różne pryszcze? chociaż nie wiem czy można tak to nazwać... czasem małe krostki, ale niestety mocno je widać, i są one zaraz pod uchem, czyli wydaje mi się że to przez kolczyki. noszę zawsze srebrne... nie wiem co robić, miałyście tak już kiedyś?

ogólnie na mojej twarzy też nie ma miodu nie mam gładkiej cery, mam ją szorstką... pryszcze pojawiają się raz na jakiś czas, ale gładka cera to moje marzenie!
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 19:16   #2
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: nie mogę nosić kolczyków... alergia?

Cytat:
Napisane przez mloda198777 Pokaż wiadomość
witam serdecznie.

mam taki problem... ponieważ zauważyłam, że kiedy noszę kolczyki, (a uwielbiam je nosić) szczególnie większe, wiszące albo kółka jakieś, to wyskakują mi różne pryszcze? chociaż nie wiem czy można tak to nazwać... czasem małe krostki, ale niestety mocno je widać, i są one zaraz pod uchem, czyli wydaje mi się że to przez kolczyki. noszę zawsze srebrne... nie wiem co robić, miałyście tak już kiedyś?

ogólnie na mojej twarzy też nie ma miodu nie mam gładkiej cery, mam ją szorstką... pryszcze pojawiają się raz na jakiś czas, ale gładka cera to moje marzenie!
sprawdz czy te ktore nosisz mają próbę. Bo często w sklepach mówią, że srebrne, a koło srebra to nawet nie leżało. Ja się ostatnio tak nacięłąm. Babka zachwalala, ze na pewno srebrne a po jednym dniu noszenia spuchły mi uszy :/
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 19:22   #3
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Dot.: nie mogę nosić kolczyków... alergia?

Cytat:
Napisane przez just_me Pokaż wiadomość
sprawdz czy te ktore nosisz mają próbę. Bo często w sklepach mówią, że srebrne, a koło srebra to nawet nie leżało. Ja się ostatnio tak nacięłąm. Babka zachwalala, ze na pewno srebrne a po jednym dniu noszenia spuchły mi uszy :/
właśnie niektóre mają próbę (wysypuje mnie) ale wiem że akurat te moje ulubione kolczyki niby srebrne, a próby żadnej nie mają... chociaż mam je już bardzo długo, a nadal mają ładny srebrny odcień jak nowe, nie wiem z czego są.
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 19:24   #4
youandmeFOREVER
Przyczajenie
 
Avatar youandmeFOREVER
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: nie mogę nosić kolczyków... alergia?

Radze wyczyścić kolczyki wodą utlenioną wraz z uchem !

Jeśli to nie pomoże to polecam maść bezpośrednio na ucho , ''TRIBIOTIC'' wystarczy kupic jedną małą saszetke starcza na długo a koszt jest niewielki zaledwie z 2 zł a naprawde pomaga. Wiem co mówie bo sama miałam taki problem
youandmeFOREVER jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 19:32   #5
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Dot.: nie mogę nosić kolczyków... alergia?

Cytat:
Napisane przez youandmeFOREVER Pokaż wiadomość
Radze wyczyścić kolczyki wodą utlenioną wraz z uchem !

Jeśli to nie pomoże to polecam maść bezpośrednio na ucho , ''TRIBIOTIC'' wystarczy kupic jedną małą saszetke starcza na długo a koszt jest niewielki zaledwie z 2 zł a naprawde pomaga. Wiem co mówie bo sama miałam taki problem
o.k spróbuję z tą wodą utlenioną jeszcze, wiem że kiedyś nie miałam takiego problemu, to pojawiło się w sumie niedawno. szkoda jakbym nie mogła nosić kolczyków bez nich czuję się dziwnie, a planuję sobie zrobić drugiego kolczyka w uchu, i też boję się że mnie jeszcze bardziej wysypie?!
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 21:41   #6
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: nie mogę nosić kolczyków... alergia?

mi tez sie tak robilo, ale pod pierścionkami - obydwa srebrne ale pomimo, że ich nie sciągam nigdy czyli myję z nimi ręce, włosy itd - prostu już się hmm zabrudziły? i wyczyscilam je sposobem z "Perfekcyjnej Pani Domu" miseczkę wyłożyłam folią aluminiową (tą błyszczącą, srebrną stroną do góry) i wsypałam 3 łyżki soli i zalałam to wrzątkiem. Poczekałam aż sól się rozpuści i wrzuciłam pierścionki, ślicznie się wyczyściły, a na moich palcach nie pojawiają się już krostki
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.