Mobilny fryzjer - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-11, 11:28   #1
justynar356
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1

Mobilny fryzjer


Witam
Mam pewnien problem, od jakiegoś czasu założyłam własną mobilną działalność ,,mobilny fryzjer,, Dzwoniłam do sanepidu w celu zapytania jak to jest z takim mobilnym zakładem i czy to podlega jakiejś kontroli. Osoba z którą rozmawiałam powiedziała mi, że powinnam się zgłosić do niego i złożyć odpowiedni wniosek w celu szczegółowego opisania prowadzenia moich usług oraz prowadzenia dezynfekcji. Do tej pory prowadzałam ją sama bez składania takiego wniosku po każdym strzyżeniu bądz wykonania innej usługi dezynfekowałam narzędza i wszystkie rzeczy które używałam. Powiedziała też że powinnam przedstawić im oświadczenie które potwierdzi prowadzenie danej dezynfekcji. Ale skąd mam je wziąć ? Mówiła również, że do tej pory nie trzeba było zgłaszać tego rodzaju działalności do sanepidu gdzyż oni nie mieli by odpowiednich podstaw kontroli. Czy powinnam zakupić sterylizator bądz inny sprzed do prowadzenia dezynfekcji? Czy może wystarczą same środki które do tej pory używałam ?? Jeżeli ktoś z was spotkał się z podobnym problemem to byłabym wdzięczna o przekazanie mi wszelkich rad.
justynar356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 11:59   #2
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 069
Dot.: Mobilny fryzjer

sterylizator= sterylizacja
różne dezynfekujace srodki chemiczne = dezynfekcja.

narzedzia jakich uzywasz powinny byc i sterylizowane i dezynfekowane.
oczywscie wg zasad BHP, czyli pewne poddajemy i jednemu i drugiemu, a pewne tylko dezynfekcji.
dziwne ze o tym nie wiesz...
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 13:36   #3
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Mobilny fryzjer

Cytat:
Napisane przez justynar356 Pokaż wiadomość
Witam
Mam pewnien problem, od jakiegoś czasu założyłam własną mobilną działalność ,,mobilny fryzjer,, Dzwoniłam do sanepidu w celu zapytania jak to jest z takim mobilnym zakładem i czy to podlega jakiejś kontroli. Osoba z którą rozmawiałam powiedziała mi, że powinnam się zgłosić do niego i złożyć odpowiedni wniosek w celu szczegółowego opisania prowadzenia moich usług oraz prowadzenia dezynfekcji. Do tej pory prowadzałam ją sama bez składania takiego wniosku po każdym strzyżeniu bądz wykonania innej usługi dezynfekowałam narzędza i wszystkie rzeczy które używałam. Powiedziała też że powinnam przedstawić im oświadczenie które potwierdzi prowadzenie danej dezynfekcji. Ale skąd mam je wziąć ? Mówiła również, że do tej pory nie trzeba było zgłaszać tego rodzaju działalności do sanepidu gdzyż oni nie mieli by odpowiednich podstaw kontroli. Czy powinnam zakupić sterylizator bądz inny sprzed do prowadzenia dezynfekcji? Czy może wystarczą same środki które do tej pory używałam ?? Jeżeli ktoś z was spotkał się z podobnym problemem to byłabym wdzięczna o przekazanie mi wszelkich rad.
Skoro zamierzasz prowadzić taką a nie inną działalność to proponuję wtajemniczyć się w temat u osoby specjalizującej się w takiej właśnie dziedzinie. By nie popełnić żadnych błędów powinnaś właśnie poradzić się kogoś kompetentnego. Kary sanepidu są również wysokie, tak w przypadku fiskusa, więc warto być czujnym.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 14:42   #4
Modnisia23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 12
Dot.: Mobilny fryzjer

hmm, ja gdzies chyba już czytałam na temat tego moblinego fryzjera. Jak sie nie myle to na portalfryzjera.pl był artykuł własnie na ten temat. Chyba nie w każdej miejscowości tego typu usługa się opłaca? A skad jesteś ?Bo moze zanim podejmiesz ostateczną decyzje oblicz czy bedzie to opłacalne.
Modnisia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-26 15:42:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.