Glinki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-20, 10:27   #1
madziaaa91
Przyczajenie
 
Avatar madziaaa91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12

Glinki


czy glinkę tą można kupić w normalnej aptece?? np. euroapteka, czy po prostu jakaś zwykła osiedlowa.. Hm? Czy tylko w sklepach internetowych? A czy można np w aptece zwykłej sobie zamówić? Z góry dziękuję za odpowiedź i jak ona działa? kto miał sposobność jej używać? opłaca sie kupywać? i na ile starcza ta mała tubka 100g? czy rzeczywiście ściąga pory i radzi sobie z trądzikiem ..oraz pomaga gdy cera wygląda na zmęczoną, jest zaczerwieniona i brzydka [a fee trądzik .. ] ?

przepraszam za ten ogień pytań, ale wolałabym wiedzieć zanim kupie
madziaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 10:32   #2
madziaaa91
Przyczajenie
 
Avatar madziaaa91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Glinka Argiletz

a, no i chodzi mi o glinkę zieloną
madziaaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 10:58   #3
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Glinka Argiletz

glinka zwykle w aptekach jest w proszku do rozrobienia. Rzadko bywa ta w tubce. Poza tym glinke można też kupić w zielarniach. Ja nie przepadam za tymi tubkowymi, bo nim zdąrzę ją zużyć, to ona mi zasycha w środku i cięzko ją wydostać. Po prostu dużo się jej marnuje. Polecam zatem saszetki do rozrobienia z wodą, naparem, można dodać olejek herbaciany. W necie można kupić takie worki glinki po 300 gr, to się opłaca. Ja zaś najbardziej lubię w saszetkach Dermaglin, już rozrobiony i gotowy do użycia. Cena ok. 5 zł, starcza na 2 razy, na tydzień. Do kupienia w każdym Rossmanie.
Pamiętaj, że glinki nie mieszamy metalową łyżką.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 12:12   #4
Melvina
Rozeznanie
 
Avatar Melvina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 608
Dot.: Glinka Argiletz

Glinka naprawdę bardzo pomaga, doskonale oczyszcza skórę i pory. Ja często stosuje tylko gdy pojawi się jakiś wyprysk i dużo szybciej wtedy znika. Też uważam że lepsze są glinki w woreczkach, a ja mieszam ją z wodą mineralną, podobno wtedy ma lepsze właściwości
Melvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 16:12   #5
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Glinka Argiletz

Wypróbowałam już proszkową i Dermaglin.. izdecydowanie polecam tą drugą
Ta proszkowo strasznie mnie wysuszyła i piekła.. nie mogłam z nią wytrzymac nawet 10 minut, Dermaglin.. jest dużo lepsza w moim odczuciu bardziej jedwabista.. i jest wiele rodzaji.. włsnie jestem w fazie próbowania każdej po koleji
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 09:18   #6
patir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 45
GG do patir
Dot.: Glinka Argiletz

Nie używałam Dermaglin, ale Argiletz używałam w obu wersjach, w tubie i w proszku i uważam, że obie mają swoje zalety. W proszku trwalsza, bo rozrabiana na bieżąco i można dodać do niej inne rzeczy, ja dodawałam kilka kropli olejku z drzewa herbacianego. w przepisie czytałam, że z dodatkiem oliwy z oiliwek działa ujędrniająco, nie próbowałam, bo mnie wszystko zapycha, choć ciągle myslę, czy nie wypróbować np. z olejem z pestek winogron - on chyba nie zapycha. A ta gotowa w tubce wygodna do punktowego nakładania, tylko mam wrażenie, że po pewnym czasie jakoś tak zasycha w tubce i podczas nakładania czuję, że nie jest juz taka jednolita.

Zeby glinka nie podrażniała, TRZEBA ją czesto spryskiwać, tak często żeby nie pozwolić jej wyschnąć. Ewentualnie mam taki patent po latach używania glinkowych wytworów, że na niespodzianki nakładam glnkę, a na całą twarz/szyje /dekolt błoto Apisu. Glinka działa mocniej, a pod błotem nie wysycha, mam z głowy zraszanie wodą. No i nie wysusza mnie tam, gdzie tego nie potrzebuję.

A kto używał glinki czerwonej? Podobno dobra dla cery tłustej i naczynkowej, tylko jakos znacznie mniej popularna jest.
patir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 13:55   #7
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Glinka Argiletz

ja chciałam tylko dodać że argiletzy sa dostepne w sici superpharm-i w proszku i w tubce

Cytat:
A kto używał glinki czerwonej? Podobno dobra dla cery tłustej i naczynkowej, tylko jakos znacznie mniej popularna jest.
ja sobie mam własnie zamiar ta czerwona kupić
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-26, 14:03   #8
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Glinka Argiletz

Argiletz można kupić w sklepach zielarskich, ze zdrową żywnością czy niektórych aptekach. No i na targach medycyny naturalnej.
Ja tę w tubcę (zieloną) uwielbiam, stosuję na zmianę z ziemia wulkaniczną
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 11:57   #9
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Biała glinka a kwasy

Czekam na mój tonik z kwasem migdałowym 5% z BU i zastanawiam się czy przy stosowaniu kwasów (dodatkowo od czasu do czasu zrobię sobie maseczkę aspirynową albo punktowo zastosuję Effeclar T) jest sens używać białej glinki? Przeczytałam gdzieś, że przy cerze trądzikowej nie jest wskazane zbyt częste stosowanie glinek Co prawda nie mam typowo trądzikowej czy tłustej cery, ale mam skłonność do zapychania się porów i przygotowuję się na wysyp niespodzianek w związku z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych ;(

Co o tym sądzicie?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 13:31   #10
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Biała glinka a kwasy

Hmmm, nie słyszałam o tym, żeby nie stosować glinki stosując kwasy... niedouczona jestem Ale wydaje mi się, że to mogło dotyczyć glinki zielonej - która działa jak absorbentka na sebum, poza tym delikatnie złuszcza. Mniej sebum + podrażnienie po kwasach może być niedobre - przesusz, ściągnięcie skóry... Glinka biała jest delikatna, polecana do cery suchej, myślę, że nie powinna zaszkodzić? Sama używam kwasów (acnederm, effaclar, tonik mazidłowy z kwasem salicylowym i mlekowym) i maseczki z glinki różowej (oczywiście nie jednego wieczoru) - i sobie to chwalę.
Ale może nie mam racji...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 13:47   #11
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Biała glinka a kwasy

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Hmmm, nie słyszałam o tym, żeby nie stosować glinki stosując kwasy... niedouczona jestem Ale wydaje mi się, że to mogło dotyczyć glinki zielonej - która działa jak absorbentka na sebum, poza tym delikatnie złuszcza. Mniej sebum + podrażnienie po kwasach może być niedobre - przesusz, ściągnięcie skóry... Glinka biała jest delikatna, polecana do cery suchej, myślę, że nie powinna zaszkodzić? Sama używam kwasów (acnederm, effaclar, tonik mazidłowy z kwasem salicylowym i mlekowym) i maseczki z glinki różowej (oczywiście nie jednego wieczoru) - i sobie to chwalę.
Ale może nie mam racji...
Ja jestem biochemiczna zielonka, ale... może ma to związek z tym, że glinka (kaolin) miewa właściwości komedogenne? Mi, podatnej na zapychanie polecono unikać tego składnika w kosmetykach
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-29, 16:57   #12
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biała glinka a kwasy

Nie chodziło mi o to, że nie wolno stosować glinki i kwasów razem:P tylko zastanawiałam się czy ma to większy sens Ale skoro Schaetzchen stosujesz i to i to i Ci nie szkodzi to chyba raz na tydzień maseczka z białej glinki dla mnie też będzie ok
Dziękuję Dziewczyny za odpowiedź
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 17:49   #13
marycha_777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Zielona glinka - mycie zębów

Witam,
od razu powiem że jestem chłopakiem i mam 15 lat, wydaję mi się że to forum jest najlepsze biorąc pod uwagę moje pytanie. Nie dawno zakupiłem na allegro glinkę zieloną, chciałem jej użyć do wybielania zębów. Jednak mam parę pytań odnoście tego specyfiku.

Czy to jest bezpieczne ? Nie zdziera szkliwa ? itd Czy stosując to nie narobię więcej złego niż dobrego ?

Jak często można stosować glinkę ?

Jak myć zęby ? Namaczać szczoteczkę w proszku i szczotkować ?

No i chyba najważniejsze czy to działa ? Używał ktoś ? Są efekty ?
marycha_777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 18:11   #14
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Zielona glinka - mycie zębów

Pierwszy raz o tym słyszę.
Wiem o sodzie oczyszczonej,ale o glince nie.
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 19:03   #15
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Zielona glinka - mycie zębów

nie wiem czy forum biochemiczne nie byłoby lepsze
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 18:35   #16
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zielona glinka - mycie zębów

Tak, można sypać lub "przyklejać" proszek na wilgotną szczoteczkę i myć normalnie zęby, tylko jest to trochę mało komfortowe. Glinka w paście jest lepsza do takich zastosowań. Przed płukaniem zębów można dodatkowo wmasować glinkę w dziąsła.

Są też oczywiście gotowe eko pasty do zębów na bazie glinek, np. Cattier Dentargile (z gliknami zieloną i białą oraz solą morską). Skład: Aqua, Montmorillonite, Kaolin, Citrus Aurantium Amara Flower, Sodium Chloride, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Citric Acid.

Też proponuję przenieść na biochemię albo wrzucić do wątku o naturalnej pielęgnacji.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-09-10 o 18:36
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 18:51   #17
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Zielona glinka - mycie zębów

tzn ze kazda glinka nadaje sie do takiego zastosowania?
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 10:57   #18
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Zielona glinka - mycie zębów

ooo praktykowałam takie coś (teraz myje zęby mydłem). Nie wiem, czy każda glinka nadaje się do zębów; zielona, biała i ghassoul są w składach past naturalnych dostępnych na rynku.
Robiłam to nie używając szczoteczki tylko bawełnianego płatka, tylko trochę zmoczonego (glinka musiała pozostać sucha).
Polecam jeśli ktoś ma ochotę się z tym bawić - rzeczywiście wybiela, nawet trochę działa na kamień
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 08:54   #19
juma1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 43
Dot.: Zielona glinka - mycie zębów

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ooo praktykowałam takie coś (teraz myje zęby mydłem)

myjesz zęby mydłem?? dlaczego? w jakim celu?? pierwszy raz siespotykam zeby ktoś mył zęby mydłem


a co do wybielania polecam Białą Perłę <ok 50 zł> bardzo wydajna, mi starczyła na ponad rok. na poczatku 3-5 raz zastosować, a potem raz na miesiąc użyc i zęby bialutkie jak u aktorki

wczesniej stosowałam sodę, nawet sól duzo past, ale to dawało marne efekty. z Białej Perły jestem bardzo zadowolona
__________________
oto czego nie zrobisz dla siebie sama.. tego nie zrobi dla Ciebie i za Ciebie nikt inny
juma1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 09:58   #20
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Glinki

Mam pytanie odnośnie glinek. Chciałabym sobie kupić zestaw różnych, ale potrzebuje informacji jaki rodzaj jest na określony problem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ Jeżeli jest już taki wątek, to przepraszam, musiałam nie zauważyłam ]
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 10:48   #21
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Glinki

tu masz cały wątek poświęcony glinkom:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=14904

a tutaj szczegółowy opis która do czego i działanie
http://www.cosmetologia.pl/glinki-ag...apia-2233.html

a w skrócie:
zielona - cera tłusta i trądzikowa
biała - cera wrażliwa
czerwona - cera naczynkowa
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 15:48   #22
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: Glinki

Tak naprawdę każda glinka ma działanie oczyszczające skórę - i z tym każda sobie dosyć fajnie radzi
Kolejna kwestia - Twój typ skóry i co chcesz osiągnąć poprzez zastosowanie glinki.
Jeżeli masz cerę normalną, niedoskonałości zdarzają się rzadko - dobra będzie glinka biała.
Jeżeli masz cerę mieszaną, a więc i tłustą w strefie T i suchą jednocześnie - glinka czerwona.
Natomiast jeśli masz cerę tłustą, skłonną do niedoskonałości - glinka zielona lub glinka HERBST - mieszanka ziół z glinką.

I taka mała ciekawostka - glinka czerwona, oprócz oczyszczania skóry - fantastycznie wybiela zęby
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 20:52   #23
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Glinki

Cytat:
Napisane przez thealee Pokaż wiadomość
Tak naprawdę każda glinka ma działanie oczyszczające skórę - i z tym każda sobie dosyć fajnie radzi
Kolejna kwestia - Twój typ skóry i co chcesz osiągnąć poprzez zastosowanie glinki.
Jeżeli masz cerę normalną, niedoskonałości zdarzają się rzadko - dobra będzie glinka biała.
Jeżeli masz cerę mieszaną, a więc i tłustą w strefie T i suchą jednocześnie - glinka czerwona.
Natomiast jeśli masz cerę tłustą, skłonną do niedoskonałości - glinka zielona lub glinka HERBST - mieszanka ziół z glinką.

I taka mała ciekawostka - glinka czerwona, oprócz oczyszczania skóry - fantastycznie wybiela zęby
ojej, tego o zębach nie słyszałam próbowałas ten patetnt?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 14:09   #24
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Glinki

Ja mam cerę mieszaną, zanieczyszczoną, czasami staje się wrażliwa.
Używam każdego rodzaju glinki, w zależności od aktualnych problemów albo nastroju
Ale najbardziej lubię białą - nie dość, że dobrze oczyszcza skórę, to jeszcze jest delikatna i łagodna

Słyszałam, że glinka jest dobra na ząbki i można jej używać do mycia, ale jeszcze nie wykorzystałam tego pomysłu
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 21:09   #25
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Glinki

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja mam cerę mieszaną, zanieczyszczoną, czasami staje się wrażliwa.
Używam każdego rodzaju glinki, w zależności od aktualnych problemów albo nastroju
Ale najbardziej lubię białą - nie dość, że dobrze oczyszcza skórę, to jeszcze jest delikatna i łagodna

Słyszałam, że glinka jest dobra na ząbki i można jej używać do mycia, ale jeszcze nie wykorzystałam tego pomysłu
kurcze, ale już sama nie wiem- czy zastąpić pastę glinką, czy pierwsze pasta, potem glinka
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 21:35   #26
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Glinki

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
kurcze, ale już sama nie wiem- czy zastąpić pastę glinką, czy pierwsze pasta, potem glinka
Nie mam bladego pojęcia, ale ja bym najpierw umyła zęby pastą, a potem glinką
Dla mnie pasta to podstawa.
Ale chyba musimy sobie gdzieś o tym więcej poczytać
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 11:01   #27
_eLeKtroda_
Rozeznanie
 
Avatar _eLeKtroda_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 522
GG do _eLeKtroda_
Unhappy zielona glinka- wysyp?

hej mam pytanie..
ostatnio kupiłam sobie maseczke z zielonej glinki..tak, chyba z chciwosci..
nalozylam ją przed imprezą...
dwa dni pozniej zaczely wyskakiwac mi malutkie,swedzace krostki..mija dzisiaj doklanie tydzien a to jeszcze sie pokazuje
przed maseczka mialam cere bez skazy...
czy to mozliwe zeby tak wplynela na nia zielona glinka?
dodam,ze nie zmienilam ostatnio zadnych kosmetykow i wczesniej nie wystepowaly takie objawy...nie jestem przed, w trakcie ani tez zaraz po okresie...pomocy!!
__________________
28 Czerwiec 2009 - Już tyle razem;*!
_eLeKtroda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 12:03   #28
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: zielona glinka- wysyp?

1. Jakiej firmy to maseczka i podaj skład Pewnie nie sama glinka ale coś w niej tak na Ciebie podziałało. Nie słyszałam chyba jeszcze o uczuleniu na samą glinkę

2. Nie lepiej zamówić czystą zieloną glinkę i mieszać ją ewentualnie z kwasem hialuronowym? np. ZSK?
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 12:29   #29
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: zielona glinka- wysyp?

są dwie możliwości : albo dostałaś uczulenie albo maseczka była tak mocno oczyszczająca, że 'wyciągnęła' wszystkie ukryte krostki na wierzch, ale bardziej skłaniałabym się ku uczuleniu.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 09:48   #30
sienna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: zielona glinka- wysyp?

Czy przypadkiem nie była to ta maseczka???

Dermaglin, Maseczka przeciwzmarszczkowa z zieloną glinką kambryjską

Skład: Kaolin Clay, Aqua, Ginkgo Biloba, Camellia Sinensis, Jojoba Oil, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben. (25.09.2009)


Bo dziwnym trafem mam te same objawy, przed maseczką zero wyprysków na twarzy poza rejonem nosa, a po użyciu pojawienie się małych krostek w najdziwnieszych miejscach twarzy

W effekcie nie wiem, czy inwestować w kupno czystej glinki ARGILES DU SOLEIL . Jeżeli po tej mam takie rewelacje.
sienna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.