obgryzanie skórek ;) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-21, 15:23   #91
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Hmm bardzo drastyczne podejscie

U mnie jest to tak: gdy widze ze mam sucha skorkę zaczynam sie jej pozbywac bo chce by paznokiec wygladal idealnie bez zadziorow.. gdy mam skorki nawilzone bez zadziorow, estetyczne to nie ruszam ich ... nie widze tu żadnych sklonnsci do samouszkodzenia tym bardziej do checi ulegania wypadkom
spróbuj przestać obgryzać całkiem, to będziesz wiedziała, czy masz z tym problem
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 15:56   #92
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
spróbuj przestać obgryzać całkiem, to będziesz wiedziała, czy masz z tym problem
Świetnie mi idzie...
mam wrazenie ze nie jestes zbyt mila dla nas.. nie znasz nas, naszych problemow a rownasz nas z jedna linia z psycholami.. obgryzanie sktorek ma rozne powody niekoniecznie psychiczne ... a bylo tu tak milo
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 16:04   #93
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Świetnie mi idzie...
mam wrazenie ze nie jestes zbyt mila dla nas.. nie znasz nas, naszych problemow a rownasz nas z jedna linia z psycholami.. obgryzanie sktorek ma rozne powody niekoniecznie psychiczne ... a bylo tu tak milo
Trochę przesadzacie z tymi psycholami, osoba która chodzi na terapię, to nie jest żaden psychol koleżanka faktycznie za miła nie jest, ale nie ma się co obrażać, niektórzy po prostu tak mają, że muszą się podzielić z innymi, co myślą na temat ich życia
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 17:02   #94
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Przepraszam

Obgryzanie skórek i paznokci jest ok. Nikogo nie brzydzi i osoba gryząca pazury jest postrzegana jako pewna siebie, zdrowa psychicznie i dorosła. W klasie/grupie na studiach/pracy 100% ludzi gryzie i nikogo to nie dziwi.

Żeby pozwolić sobie na zmiany trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu.
Ale można inaczej - można uznać, ze obgryzanie nie jest takie złe i kazdy kto mówi inaczej jest niemiły.,
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 17:06   #95
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Przepraszam

Obgryzanie skórek i paznokci jest ok. Nikogo nie brzydzi i osoba gryząca pazury jest postrzegana jako pewna siebie, zdrowa psychicznie i dorosła. W klasie/grupie na studiach/pracy 100% ludzi gryzie i nikogo to nie dziwi.

Żeby pozwolić sobie na zmiany trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu.
Ale można inaczej - można uznać, ze obgryzanie nie jest takie złe i kazdy kto mówi inaczej jest niemiły.,
Nie każdy, Ty jesteś I nie przez to, o czym mówisz, ale jak to robisz.
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 17:27   #96
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Czyli inni nawet jak maja odruch wymiotny na widok wygryzania skóry/chrupania paznokci, nic nie mówią tylko dlatego, że są mili?
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 17:33   #97
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Czyli inni nawet jak maja odruch wymiotny na widok wygryzania skóry/chrupania paznokci, nic nie mówią tylko dlatego, że są mili?
Nie wiem, dlaczego nic nie mówią i średnio mnie to interesuje.

Dyskusja z Tobą do niczego nie prowadzi, więc z mojej strony EOT.

Jak u was mija dzień, Dziewczyny, trzymacie się w swoim postanowieniu?
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 17:51   #98
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Na tym wątku nie chcemy krytyki, watek powstał po to by wymienaic sie doswiadczeniami na temat pielegnacji skorek i paznokci, rowniez co robic by nie dreczyc skórek..
NIE potrzebujemy kryrtyki, kazda z nas wie jak to jest odbierane przez innych! Jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia najlepiej opusc ten wątek

POZDRAWIAM

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Nie wiem, dlaczego nic nie mówią i średnio mnie to interesuje.

Dyskusja z Tobą do niczego nie prowadzi, więc z mojej strony EOT.

Jak u was mija dzień, Dziewczyny, trzymacie się w swoim postanowieniu?
Mam to samo zdanie kolezanko
Jezeli chodzi o mnie trzymam sie!
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 17:57   #99
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Na tym wątku nie chcemy krytyki, watek powstał po to by wymienaic sie doswiadczeniami na temat pielegnacji skorek i paznokci, rowniez co robic by nie dreczyc skórek..
NIE potrzebujemy kryrtyki, kazda z nas wie jak to jest odbierane przez innych! Jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia najlepiej opusc ten wątek

POZDRAWIAM

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------



Mam to samo zdanie kolezanko
Jezeli chodzi o mnie trzymam sie!
U mnie też dzisiaj do przodu, oby tak dalej Wygrzebałam dziś z dna kosmetyczki maść z witaminą A i wymieszałam z kremem do rąk - super efekt, podobny jak po oliwce, a lepiej się wchłania.

Po raz pierwszy też odsunęłam dziś skórki z paznokcia, po umyciu rąk, ręcznikiem frotte. Po jednym razie ciężko cokolwiek powiedzieć, zobaczę, jakie będą efekty przy regularnym odsuwaniu.

Macie jakiś sposób na usuwanie skórek z płytki paznokcia bez wycinania ich?
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 18:08   #100
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
U mnie też dzisiaj do przodu, oby tak dalej Wygrzebałam dziś z dna kosmetyczki maść z witaminą A i wymieszałam z kremem do rąk - super efekt, podobny jak po oliwce, a lepiej się wchłania.

Po raz pierwszy też odsunęłam dziś skórki z paznokcia, po umyciu rąk, ręcznikiem frotte. Po jednym razie ciężko cokolwiek powiedzieć, zobaczę, jakie będą efekty przy regularnym odsuwaniu.

Macie jakiś sposób na usuwanie skórek z płytki paznokcia bez wycinania ich?
Hmm ja je tylko cofam nie usuwam bo robie to nieudolnie przez co robie sobie krzywde:/ Taak masc z wit. A dziala cuda! smarowalam na noc skorki a rano byly mieciutkie i nawilzone. Na dzien uzywam miodziku z avon natural z woskiem pszczelim bardzo mi pomaga ale jak na zlosc gdy zapomne posmarowac suche skorki wracaja i pekaja:/
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 18:15   #101
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: obgryzanie skórek ;)

No niestety, regularność to podstawa. Ale ja zauważyłam, że mnie ostatnio dbanie o siebie bardzo wycisza i uspokaja, więc z chęcią smaruję się różnymi specyfikami
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-21, 18:41   #102
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
No niestety, regularność to podstawa. Ale ja zauważyłam, że mnie ostatnio dbanie o siebie bardzo wycisza i uspokaja, więc z chęcią smaruję się różnymi specyfikami
Dokładnie regularnosc to podstawa Życze Nam tego!
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 22:03   #103
malenka92_
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka92_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Tam i tu, tu i tam. Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 279
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Widzę różnice.95% ludzi gryzie? Chyba odwracasz procenty. 95% ludzi może brzydzić widok gryzienia, ale na 100% tyle osób nie gryzie.
nie zrozumiałaś o co mi chodziło. nie miałam na myśli tego, że 95% populacji pożera swoje palce tylko, że jeżeli byśmy każdą taką, nazwijmy to "anomalię" powiązywali z autoagresją to wyszło by na to, że aż tylu ludzi okalecza się na własne życzenie. Pomyśl. My wycinamy i obgryzamy skórki bo nas denerwują, że się zadzierają i odstają a nie dlatego, że jestem kanibalem i uwielbiam ludzką skórę. Teraz dla odmiany przykład golenia nóg-zacinasz się, leci Ci krew. Samookaleczasz się! rozwaliłaś sobie skórę! po co? przecież mogłaś chodzić z zarośniętymi nogami.
Nie wiem czy udało mi się wytłumaczyć o co mi chodzi :P


a ja w sumie Dziewczyny czasu nie miałam na skórki. ja jak zaczynam odsuwać je na paznokciu to potem zaczynają mnie denerwować, że są takie odstające i zaraz cążki idą w ruch a potem i krew się leje :P
malenka92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 07:20   #104
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez malenka92_ Pokaż wiadomość
nie zrozumiałaś o co mi chodziło. nie miałam na myśli tego, że 95% populacji pożera swoje palce tylko, że jeżeli byśmy każdą taką, nazwijmy to "anomalię" powiązywali z autoagresją to wyszło by na to, że aż tylu ludzi okalecza się na własne życzenie. Pomyśl. My wycinamy i obgryzamy skórki bo nas denerwują, że się zadzierają i odstają a nie dlatego, że jestem kanibalem i uwielbiam ludzką skórę. Teraz dla odmiany przykład golenia nóg-zacinasz się, leci Ci krew. Samookaleczasz się! rozwaliłaś sobie skórę! po co? przecież mogłaś chodzić z zarośniętymi nogami.
Nie wiem czy udało mi się wytłumaczyć o co mi chodzi :P
Wrzucasz do jednego worka nieumiejętne posługiwanie się golarką celem usunięcia owłosienia i wsadzanie rąk do buzi celem skonsumowania kawałka skóry/paznokcia?

Pewnie, że na poziomie świadomym będziesz sobie tłumaczyć "gryzę bo zadzior", "gryzę bo świat jest zły", "gryzę bo mi smutno". Nie przyznasz ze w środku siedzi zagubione dziecko, które wini za zaistniała sytuację sama siebie i postanowiło "za karę" odgryźć kawałek siebie.

Spójrz na swoje ręce. Uważasz że to nie jest celowe działanie. Nie wyglądają jakby je ktoś maltretował? Nie rób im tego. Nie zachowuj się w stosunku do nich agresywnie. Autoagresywnie.

W internecie pełno informacji na ten temat autorstwa dermatologów, psychologów i psychiatrów, np.:
Cytat:
Napisane przez Klinika Dermatologii Ogólnej, Estetycznej i Dermatochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Zaburzenia psychiczne są najczęstszą przyczyną samouszkodzeń. Dokonywanie samookaleczeń jest formą autoagresji, która stanowi przejaw psychicznego dyskomfortu. Zmiany powstające na skórze, określane mianem dermatoz sztucznie wywołanych, stanowią problem wtórny, z powodu którego pacjenci trafiają do dermatologa. Do dermatoz sztucznie wywołanych zalicza się: zespół Münchhausena, trądzik z zadrapania (acne excoriée), trichotillomanię, obgryzanie paznokci (onychophagia), dermatozę arteficjalną, samookaleczenia na podłożu nerwicowym oraz samookaleczenia w przebiegu urojeń i omamów. Znajomość zagadnień z zakresu psychodermatologii wśród dermatologów, lekarzy pierwszego kontaktu oraz psychiatrów i psychologów ułatwia diagnostykę i wybór odpowiedniej formy terapii oraz pozwala otoczyć tych chorych kompleksową opieką....
Żródło: http://wiadomoscilekarskie.pl/pl/art...rmatologicznym

Napisali: "
Zaburzenia psychiczne są najczęstszą przyczyną samouszkodzeń", czyli oczywiście można samouszkodzenie się niechcący np. wspomnianą golarką, ale w przypadku obgryzionych skórek, czy strupów na twarzy nie ma wątpliwości ze psychika woła o pomoc. Z reszta przeczytajcie sobie cały artykuł i pozwólcie sobie pomóc. Wspieram ciepło.
__________________


Edytowane przez eklerka
Czas edycji: 2013-12-22 o 07:32
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 12:34   #105
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Wrzucasz do jednego worka nieumiejętne posługiwanie się golarką celem usunięcia owłosienia i wsadzanie rąk do buzi celem skonsumowania kawałka skóry/paznokcia?

Pewnie, że na poziomie świadomym będziesz sobie tłumaczyć "gryzę bo zadzior", "gryzę bo świat jest zły", "gryzę bo mi smutno". Nie przyznasz ze w środku siedzi zagubione dziecko, które wini za zaistniała sytuację sama siebie i postanowiło "za karę" odgryźć kawałek siebie.

Spójrz na swoje ręce. Uważasz że to nie jest celowe działanie. Nie wyglądają jakby je ktoś maltretował? Nie rób im tego. Nie zachowuj się w stosunku do nich agresywnie. Autoagresywnie.

W internecie pełno informacji na ten temat autorstwa dermatologów, psychologów i psychiatrów, np.:
Żródło: http://wiadomoscilekarskie.pl/pl/art...rmatologicznym

Napisali: "
Zaburzenia psychiczne są najczęstszą przyczyną samouszkodzeń", czyli oczywiście można samouszkodzenie się niechcący np. wspomnianą golarką, ale w przypadku obgryzionych skórek, czy strupów na twarzy nie ma wątpliwości ze psychika woła o pomoc. Z reszta przeczytajcie sobie cały artykuł i pozwólcie sobie pomóc. Wspieram ciepło.

Taaa bo chcemy pomocy psychiatry.....daruj sobie

Wesołych świąt!
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 13:11   #106
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Taaa bo chcemy pomocy psychiatry.....daruj sobie

Wesołych świąt!
Nie przesadzaj. Każdy przypadek jest inny. Nie każdego gryzącego skórę trzeba od razu do psychiatry wysyłać.

Psychoterapeuta jest od tego. Na psychoterapię chodzą też ludzie normalni, chcący sobie normalnie pomóc. Pisałam już że aby ocenić, czy potrzebujesz pomocy z zewnątrz, spróbuj jednorazowo zakończyć obgryzanie raz na zawsze. Jeśli siła jest w Tobie - użyj jej. Jeśli nie - przy pomocy kompetentnej osoby odnajdz ją.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 18:42   #107
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj. Każdy przypadek jest inny. Nie każdego gryzącego skórę trzeba od razu do psychiatry wysyłać.

Psychoterapeuta jest od tego. Na psychoterapię chodzą też ludzie normalni, chcący sobie normalnie pomóc. Pisałam już że aby ocenić, czy potrzebujesz pomocy z zewnątrz, spróbuj jednorazowo zakończyć obgryzanie raz na zawsze. Jeśli siła jest w Tobie - użyj jej. Jeśli nie - przy pomocy kompetentnej osoby odnajdz ją.
Ty nadal nie rozumiesz... ale dzieki
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 08:41   #108
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Można uznać, że obgryzając wygląda się jak gwiazda i nic z tym nie robić:


Albo pomóc przestraszonemu dziecku w sobie:


i mieć efekty:

wszystkie zdjęcia z googla
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-24, 10:15   #109
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Dziewczyny, ignorujcie to, po prostu Wesołych Świąt wam życzę, dużo ciepła, radości i odpoczynku
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-24, 16:32   #110
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ignorujcie to, po prostu Wesołych Świąt wam życzę, dużo ciepła, radości i odpoczynku
Nie bede kolejny raz przypominac po co jest ten watek... Nie znosze jak ktos probuje mnie uszczesliwiac na sile... Nie jestem żarłokiem swojego ciała. EKLERKA rowna nas rowna miara z ludzmi ktorzy maja naprawde jakies problemy psychiczne...
Masz racje ignorowac

Ja tez zycze milych, spokojnych i radosnych Świąt i szczesliwego Nowego roku, szalonej zabawy sylwestrowej i pomyslnosci na Nowy Rok!
I oczywiscie wytrwałosci i systematyczności w pięlegnacji skorek!
Trzymam za Nas kciuki!

Ps: Pochwalcie sie arystycznymi pazurkami na sylwestra
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 09:27   #111
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
...
EKLERKA rowna nas rowna miara z ludzmi ktorzy maja naprawde jakies problemy psychiczne...
...
Nie zgadzasz się z tym? To znaczy, że uważasz że to nie problem - obgryzanie jest dla Ciebie akceptowalne i nie chcesz nic zmieniać? Myślę, że jest to problem. Pasowałoby słowo "zaburzenie" (czyli "nieprawidłowość w działaniu/funkcjonowaniu czegoś" źródło: http://sjp.pwn.pl/slownik/2541816/zaburzenie).
Może chodzi o to że nie psychiczne? Jeśli nie psychiczne, to jakie? Fizyczne? Ręce fizycznie do buzi przyrosły? Mózg jest fizycznie uszkodzony? Nie. To wszystko psychika. Jednostka nie radzi sobie z własnymi uczuciami.

Nie twierdzę i nigdzie nie napisałam że to choroba psychiczna, choć pewnie różnym chorobom to zaburzenie może towarzyszyć.
__________________


Edytowane przez eklerka
Czas edycji: 2013-12-25 o 09:29
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 10:48   #112
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Nie bede kolejny raz przypominac po co jest ten watek... Nie znosze jak ktos probuje mnie uszczesliwiac na sile... Nie jestem żarłokiem swojego ciała. EKLERKA rowna nas rowna miara z ludzmi ktorzy maja naprawde jakies problemy psychiczne...
Masz racje ignorowac

Ja tez zycze milych, spokojnych i radosnych Świąt i szczesliwego Nowego roku, szalonej zabawy sylwestrowej i pomyslnosci na Nowy Rok!
I oczywiscie wytrwałosci i systematyczności w pięlegnacji skorek!
Trzymam za Nas kciuki!

Ps: Pochwalcie sie arystycznymi pazurkami na sylwestra
Ja niestety, raczej się nie pochwalę, bo raz, że nie przepadam ani za noszeniem długich paznokci, ani za lakierem na nich (wiem, nietypowo ).

Jak wam minęła Wigilia? Ja jestem bardzo zadowolona, miła atmosfera, dużo smacznych rzeczy, nawet na prezenty w tym roku nie mogę narzekać
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 13:05   #113
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Ja niestety, raczej się nie pochwalę, bo raz, że nie przepadam ani za noszeniem długich paznokci, ani za lakierem na nich (wiem, nietypowo ).

Jak wam minęła Wigilia? Ja jestem bardzo zadowolona, miła atmosfera, dużo smacznych rzeczy, nawet na prezenty w tym roku nie mogę narzekać
U mnie rodzinnie i smacznie po świętach wielkie odchudzanieee:P
Jakie plany na sywestra?
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 13:19   #114
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
U mnie rodzinnie i smacznie po świętach wielkie odchudzanieee:P
Jakie plany na sywestra?
Masz już jakiś konkretny plan na to odchudzanie? Ja chcę zacząć po nowym roku
A na Sylwestra wyjeżdżam z TŻ, właściwie to nie tylko na Sylwestra, bo ruszamy pojutrze i wracamy 5.01. Już nie mogę się doczekać

Czwarty dzień bez skubania mi dzisiaj mija!
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 21:54   #115
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Masz już jakiś konkretny plan na to odchudzanie? Ja chcę zacząć po nowym roku
A na Sylwestra wyjeżdżam z TŻ, właściwie to nie tylko na Sylwestra, bo ruszamy pojutrze i wracamy 5.01. Już nie mogę się doczekać

Czwarty dzień bez skubania mi dzisiaj mija!
Trzeba zrzucic kg nazbierane przez swieta! staram sie nie jesc za duzo ale jest ok zazdroszcze! tez tak chce
My z moim idziemy do lokalu ze znajomymi mamy lokal wynajęty
Robisz duuuzee postępy ja nie skubie 6 dni!
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 22:33   #116
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Trzeba zrzucic kg nazbierane przez swieta! staram sie nie jesc za duzo ale jest ok zazdroszcze! tez tak chce
My z moim idziemy do lokalu ze znajomymi mamy lokal wynajęty
Robisz duuuzee postępy ja nie skubie 6 dni!
Gratulacje! Oby tak dalej
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 16:00   #117
malenka92_
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka92_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Tam i tu, tu i tam. Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 279
Dot.: obgryzanie skórek ;)

no, no gratuluję Misiaczki!
ja pomalowałam na ładny kolorek i w sumie nie miałam kiedy obgryzać skórek także ładnie wyglądają zmieniłam krem do rąk wcześniej używałam cztery pory roku bodajże o zapachu melona a teraz kupiłam o zapachu jagody i wiśni japońskiej. ten o zapachu jagody... mmmmm MEGA! mogłabym wąchać swoje dłonie non stop hehe
u mnie święta minęły całkiem spokojnie, nie licząc upadku siostry i wizyty na pogotowiu w wigilię :P
starałam się mało wrzucać w siebie i dzięki temu nie przytyłam a nawet zrzuciłam 1 kg
Mikołaj bogaty był, a Sylwestra spędzam u TŻ. Za godzinkę przyjeżdża po mnie do pracy i zaczynamy świętowanie
malenka92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 19:38   #118
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Życze Wam dziewczyny udanej zabawy sylwestrowej! i spełnienia wszystkich marzeń ! Trzymajcie sie cieplutko
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 00:50   #119
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: obgryzanie skórek ;)

Ja również wam życzę wszystkiego dobrego, powodzenia w nieobgryzaniu skórek! I mam nadzieję, że w Nowym Roku uda nam się rozruszać ten wątek
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 14:49   #120
malenka92_
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka92_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Tam i tu, tu i tam. Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 279
Dot.: obgryzanie skórek ;)

jak tam się bawiłyście w sylwestra? ja całkiem dobrze
malenka92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-07 11:03:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.