Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-21, 13:04   #1111
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez !violet! Pokaż wiadomość
Cold cream z jakiej firmy?
Avene W takiej aluminiowej tubce.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 08:23   #1112
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Maja55, postanowiłam mojej spragnionej skórze dać nieco głębszego nawilżenia i zastosowałam maseczkę Avene. Zostawiłam na noc, żeby się wchłonęła, a rano ... Zamiast nawilżonej, ukojonej skóry, twarz podrażniona, cała czerwona i zarumieniona, łącznie z tym, że coś mi tam przeemigrowało w okolice oczu i wyglądałam, jakbym przez pół nocy płakała w poduszkę.
Gorzej wyglądam po tej maseczce niż po Diacnealu

W każdym razie muszę teraz przystopować, pozbawić się podrażnień i wracam na diacnealowski front.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 08:37   #1113
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Maja55, postanowiłam mojej spragnionej skórze dać nieco głębszego nawilżenia i zastosowałam maseczkę Avene. Zostawiłam na noc, żeby się wchłonęła, a rano ... Zamiast nawilżonej, ukojonej skóry, twarz podrażniona, cała czerwona i zarumieniona, łącznie z tym, że coś mi tam przeemigrowało w okolice oczu i wyglądałam, jakbym przez pół nocy płakała w poduszkę.
Gorzej wyglądam po tej maseczce niż po Diacnealu

W każdym razie muszę teraz przystopować, pozbawić się podrażnień i wracam na diacnealowski front.
O rany! Bardzo mi przykro, ponieważ chwaliłam ją tutaj, ale na obronę mam to, że u mnie spisuje się bardzo dobrze

Wczoraj właśnie kupiłam kolejną tubkę, na zapas.
Nigdy bym nie pomyślała, że ta maseczka może podrażnić skórę, nawet potraktowaną Diacnealem, ponieważ jej zadaniem jest kojenie podrażnionej skóry.
Już prędzej bym pomyślała, że może zapchać niż podrażnić

Mam nadzieję, że szybko pozbędziesz sie tego podrażnienia.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 08:37   #1114
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Maja55, postanowiłam mojej spragnionej skórze dać nieco głębszego nawilżenia i zastosowałam maseczkę Avene. Zostawiłam na noc, żeby się wchłonęła, a rano ... Zamiast nawilżonej, ukojonej skóry, twarz podrażniona, cała czerwona i zarumieniona, łącznie z tym, że coś mi tam przeemigrowało w okolice oczu i wyglądałam, jakbym przez pół nocy płakała w poduszkę.
Gorzej wyglądam po tej maseczce niż po Diacnealu

W każdym razie muszę teraz przystopować, pozbawić się podrażnień i wracam na diacnealowski front.
mnie sie wydawalo, ze produkty Avene sa idealne na podiacnealowa skore

ja jak kiedys mnie tak popazylo to leczylam sie wlasnie gruuuba warstwa filtra Avene (na dzien) i Physiogel'em (na noc). Z tym, ze ten drugi to w moim przypadku wypryszczacz pospolity
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 11:27   #1115
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
mnie sie wydawalo, ze produkty Avene sa idealne na podiacnealowa skore

ja jak kiedys mnie tak popazylo to leczylam sie wlasnie gruuuba warstwa filtra Avene (na dzien) i Physiogel'em (na noc). Z tym, ze ten drugi to w moim przypadku wypryszczacz pospolity
Filtry, to również balsam na moją podrażnioną twarz. Uwielbiam je, szczególnie kremy, bogate i tłustsze. I, o dziwo, ładnie wycisza mi twarz serum z wit. C i lipoderminą, pomimo tego, że na początku nie mogłam się do wit. C przyzwyczaić.
Ale za to pochwalę wam się, że nałożyłam po raz pierwszy Diacneal pod oczy. Pierwsze wrażenie - NIC. Pomna doświadczeń innych wizażanek stwierdziłam, że może po którymś tam razie zacznie działać, więc postanowiłam nakładać 2 razy w tygodniu.

L_V pisałaś kiedyś, że nakładasz Tokovit pod oczy, robisz to nadal?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 12:21   #1116
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
L_V pisałaś kiedyś, że nakładasz Tokovit pod oczy, robisz to nadal?

Utrapienie, ostatnio nie nakłądałam, bo nie miałam podrażnienia pod oczami. A w czym problem?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 12:59   #1117
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Utrapienie, ostatnio nie nakłądałam, bo nie miałam podrażnienia pod oczami. A w czym problem?
Wiesz, w zasadzie, to w niczym. Po prostu zastanawiam się nad programem pielęgnacyjnym sfery pod-ocznej i tak jakoś mi się kiedyś obiło, że Tokovit stosowałaś, a że mam go na składzie (używam do mazideł), to chciałam się dowiedzieć jakie rezultaty przyniósł.

Ogólnie, to narzekam na wysuszenie i odwodnienie, które pewnie w sezonie zimowym oraz przy Diacnealu będzie się pogłębiać, a spektakularnych efektów stosowania kremów specjalistycznych pod oczy, to nie widzę.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-25, 13:13   #1118
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Wiesz, w zasadzie, to w niczym. Po prostu zastanawiam się nad programem pielęgnacyjnym sfery pod-ocznej i tak jakoś mi się kiedyś obiło, że Tokovit stosowałaś, a że mam go na składzie (używam do mazideł), to chciałam się dowiedzieć jakie rezultaty przyniósł.

Ogólnie, to narzekam na wysuszenie i odwodnienie, które pewnie w sezonie zimowym oraz przy Diacnealu będzie się pogłębiać, a spektakularnych efektów stosowania kremów specjalistycznych pod oczy, to nie widzę.

Tokovit świetnie się sprawdzał na przesuszenia i podrażnienia. Miałam wtedy pod okiem taki łuszczący się placek i wit E to byla jedyna rzecz, która mnie nie podrazniala w kontakcie ze skóra. Ale niestety, migruje do oczu, trzeba uwazac. Lepiej na noc niz na dzien pod make-up.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 15:03   #1119
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Kolejne wieści :

Stosuję Diacneal na zmianę z Effaclarem K oraz z nawilżaczem. Do tej pory Diacneal mnie nie podrażnial nie szczypał, nie podrażnił wrażliwych polików za to:
*buzia jest ślicznie wygładzona
*zaskórniki z nosa znikają
*broda, która była zanieczyszczona - oczyszcza się cudownie

Pomyślałam, że skoro Diacneal tak fajnie oczyszcza mi brodę to nałożyłam 2 noce z rzedu - i to był mój błąd dzisiaj mam przesuszoną skórę.
Jednak lepiej jest cierpliwie czekać na wolniejsze, ale równie skuteczne rezultaty.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 16:21   #1120
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Maju, ja postępuję dokładnie tak samo i takie same rezultaty są u mnie z tym, ze najszybciej znikają zaskórniki z nosa, trochę gorze z brodą
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 08:05   #1121
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Kolejne wieści :

Stosuję Diacneal na zmianę z Effaclarem K oraz z nawilżaczem. Do tej pory Diacneal mnie nie podrażnial nie szczypał, nie podrażnił wrażliwych polików za to:
*buzia jest ślicznie wygładzona
*zaskórniki z nosa znikają
*broda, która była zanieczyszczona - oczyszcza się cudownie

Pomyślałam, że skoro Diacneal tak fajnie oczyszcza mi brodę to nałożyłam 2 noce z rzedu - i to był mój błąd dzisiaj mam przesuszoną skórę.
Jednak lepiej jest cierpliwie czekać na wolniejsze, ale równie skuteczne rezultaty.
Też tak zaczęłam stosować i chyba będę musiała pomiędzy Diacneal a Effaclar też wrzucić nawilżacz. Czyli:
-diacneal
-nawilżacz
-effaclar
-nawilżacz
"czteropolówka" Po prostu wysusza mi się twarz w oczach, pomimo tego, że zawsze po powrocie do domu zmywam makijaż. No i mam wysyp jak jakaś 15-stolatka. I bardzo mnie to dziwi, bo syfki wyskakują nawet w miejscach, w których do tej pory nigdy ich nie miałam - patrz skronie.
Ale efekty pierwsze są!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 09:58   #1122
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Też tak zaczęłam stosować i chyba będę musiała pomiędzy Diacneal a Effaclar też wrzucić nawilżacz. Czyli:
-diacneal
-nawilżacz
-effaclar
-nawilżacz
Dokładnie tak samo wygląda to u mnie.
W moim odczuciu nawilżacz pomiędzy Diacnealem i Effaclarem wcale nie hamuje działania tych specyfików, a nie dopuszcza do widocznego łuszczenia i wysuszenia.
Może przy drugiej tubce Diacneala zwieksze częstotliwość, ale na razie powolutku


Wysyp mam tylko na brodzie, ale jak to wygląda - istne zombie!
Zwłaszcza, że całą skórę mam gładką jak pupa niemowlaka już, a ta broda taka w białych wystających kropach
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 11:03   #1123
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak samo wygląda to u mnie.
W moim odczuciu nawilżacz pomiędzy Diacnealem i Effaclarem wcale nie hamuje działania tych specyfików, a nie dopuszcza do widocznego łuszczenia i wysuszenia.
Może przy drugiej tubce Diacneala zwieksze częstotliwość, ale na razie powolutku

Wysyp mam tylko na brodzie, ale jak to wygląda - istne zombie!
Zwłaszcza, że całą skórę mam gładką jak pupa niemowlaka już, a ta broda taka w białych wystających kropach
Tylko, że wiesz, jak jest z tym powolutku... Chciałoby się od razu, wszystko, zaraz Eh...
Maja, a zaczęłaś nakładać Diacneal pod oczy?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 11:12   #1124
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Tylko, że wiesz, jak jest z tym powolutku... Chciałoby się od razu, wszystko, zaraz Eh...
Maja, a zaczęłaś nakładać Diacneal pod oczy?
No właśnie - też chciałam szybciutko. Ale po aplikacji 2 dni z rzedu przesuszyło mi twarsz wiec sie wstrzymałam.

Tak, nałożyłam raz Daicnel pod oczy, a w kolejne dniu grubą warstwę kremu pod oczy Avene.
Na razie jest normalnie - tzn skóra wygląda jak zazwyczaj. Chciałabym nakładać nie częściej niż 2 razy w tygodniu i zobaczę czy to przyniesie jakieś oszałamiające rezultaty
bo na twarzy rezultaty są cud -miód.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 13:08   #1125
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

przelecialam mnostwo watkow o tych wszystkich kwasowych cudenkach i dreczy mnie wciaz te samo pytanie, czy macie cerę trądzikową? Bo wszystkie te kremy sa dla cery tradzikowej, ja takiej nie mam, dlatego nie wiem co mam robic. Mam mnostwo zaskornikow na nosie i troche na brodzie, cere mieszaną ale skłaniającą sie ku suchej, pojedyncze syfki wyskakuja mi tylko przed okresem, juz sama nie wiem co mam na ten temat myslec mam kilka przebarwien , szczegolnie na nosie, cos w rodzaju duzych piegow, ale to piegi nie sa, mam je chyba wlasnie po jakis pryszczach z lat mlodzienczych, mam 29 lat i sama nie wiem czy zaaplikowac mojej skorze kwasy prosze poradzcie mi co mam robic, bo jak pytam w aptekach to wszedzie mowia to samo ze sa to kremy dla cery tradzikowej
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 13:12   #1126
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez taka sobie Pokaż wiadomość
przelecialam mnostwo watkow o tych wszystkich kwasowych cudenkach i dreczy mnie wciaz te samo pytanie, czy macie cerę trądzikową? Bo wszystkie te kremy sa dla cery tradzikowej, ja takiej nie mam, dlatego nie wiem co mam robic. Mam mnostwo zaskornikow na nosie i troche na brodzie, cere mieszaną ale skłaniającą sie ku suchej, pojedyncze syfki wyskakuja mi tylko przed okresem, juz sama nie wiem co mam na ten temat myslec mam kilka przebarwien , szczegolnie na nosie, cos w rodzaju duzych piegow, ale to piegi nie sa, mam je chyba wlasnie po jakis pryszczach z lat mlodzienczych, mam 29 lat i sama nie wiem czy zaaplikowac mojej skorze kwasy prosze poradzcie mi co mam robic, bo jak pytam w aptekach to wszedzie mowia to samo ze sa to kremy dla cery tradzikowej
Taka sobie, ja nie mam cery trądzikowej a kwasy stosuje w okresie jesienno-zimowym, aby wygładzic skóre i domknac pory. Mam cerę meszana w kierynku suchej, wrażliwą.
Dzięki kwasom wyrównuje mi sie koloryt skóry, jest lepiej napięta i taka "swietlista". Do tego retinoidy przeciwzmarszczkowo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 13:19   #1127
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

dziekuje za odpowiedz
a czy jestes mniej wiecej w moim wieku?
co do retinoidow to gdzies tutaj wyczytalam ze nie nalezy ich stosowac jak sie planuje ciążę, wiec w moim przypadku odpada.
jeszcze jedno, czy po tym kremie jestes bardzo blada, czy on rozjasnia? ja brzydko wygladam jak jestem bladziutka, nie wiem czy ten efekt rozjasnienia to promienna cera czy typowa blada, przepraszam za glupie pytania ale na wizazu sa lepsi eksperci niz gdziekolwiek
aha, i mam rozumiec ze z tych wszystkich kwasow uzywasz wlasnie Dicnealu?

Edytowane przez taka sobie
Czas edycji: 2007-09-27 o 13:33 Powód: dopisek :)
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 13:37   #1128
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez taka sobie Pokaż wiadomość
przelecialam mnostwo watkow o tych wszystkich kwasowych cudenkach i dreczy mnie wciaz te samo pytanie, czy macie cerę trądzikową? Bo wszystkie te kremy sa dla cery tradzikowej, ja takiej nie mam, dlatego nie wiem co mam robic. Mam mnostwo zaskornikow na nosie i troche na brodzie, cere mieszaną ale skłaniającą sie ku suchej, pojedyncze syfki wyskakuja mi tylko przed okresem, juz sama nie wiem co mam na ten temat myslec mam kilka przebarwien , szczegolnie na nosie, cos w rodzaju duzych piegow, ale to piegi nie sa, mam je chyba wlasnie po jakis pryszczach z lat mlodzienczych, mam 29 lat i sama nie wiem czy zaaplikowac mojej skorze kwasy prosze poradzcie mi co mam robic, bo jak pytam w aptekach to wszedzie mowia to samo ze sa to kremy dla cery tradzikowej
Witaj ! Jesteśmy prawie równieśniczkami, więc powiem ci, że nie mam trądziku i nigdy nie miałam! Mam cerę mieszaną, odwodnioną, naczynkową, a przy tym zanieczyszczoną tryliardem zaskórników i orzesuszającą się na policzkach!
Diacneal, Effaclar, czy cokolwiek innego użyjesz, ma oczyścić twoją cerę, niekoniecznie z trądzikiem. Dodatkowo retinoidy mogą stanowić też element twojej walki z pierwszymi zmarszczkami. Dlatego też jak przejrzysz wątki, czy to właśnie o Diacnalu, Effaclarze, AD czy kwasiku migdałowym, to wszędzie zobaczysz, że dziewczyny na ogół preparatu złuszczające stosują, aby poprawić stan skóry niezależnie w jakim wieku. Przy tym oczywiście filtry i nawilżanie obowiązkowo!
Czyli jak widzisz, nie jesteśmy bandą zapryszczonych nastolatków
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 14:03   #1129
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

utrapienie dzieki
jedyne co mnie przeraza to to, ze po effaclar K pojawiaja sie pryszcze bo pory sie oczyszczaja mnostwo dziewczyn tak reaguje, jakos nie usmiecha mi sie wygladac jak nastolatka, choc ja nawet bedac nastolatka nie mialam tradziku. Coraz bardziej mam ochote na kwasiki ale chyba jednak zdecyduje sie na Dicneal. Czy moge jeszcze prosic o odpowiedz dotyczaca kremu jaki bede uzywac zamiennie z Dicnealem, czy moze to byc moj ulubiony z dermiki Mat B Complex, nawilzajacy, czy on za slaby bedzie i sie wysusze na wiorek? Wiem tez ze pewnych skladnikow nie wolno łączyć, ja kompletnie z tego zielona jestem!! nie chcialabym sobie zaszkodzic
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-27, 14:13   #1130
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

takasobie, mój wiek mozna bez przeszkód sprawdzic w moim profilu - to nie tajemnica

Jak wygląda moja cera po kwasach? ja jestem z natury blada, wiec ewentualnego "wybielenia" nie zauwazam. to co widze, to wygładzenie, zlikwidowanie podskornych grudek, które widac zazwyczaj "pod swiatło i z profilu" oraz takie rozswietlenie skóry - cera ma blask (a nie błysk)
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 14:49   #1131
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
takasobie, mój wiek mozna bez przeszkód sprawdzic w moim profilu - to nie tajemnica
nie wiedzialam ze mozna sprawdzic
zdecydowalam, moze dzis moze jutro pojade do apteki i kupie diacneal (prosze mnie poprawic jesli nie chodzi o ten
Avene, Diacneal, Treatment care for acne-prone skin smoothes skin surface (Krem - emulsja pielęgnacyjna do skóry tłustej i trądzikowej)

wkleje jeszcze sklad mojego kremu, Wy jestescie moim guru w tej dziedzinie, powiedzcie prosze czy nic tam nie ma co sie bedzie kłócic z diacnealem
Dermika Mat B complex, krem nawilzający na dzien
Aqua, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Aloe Barbadensis, Butyrospermum Parkii, Triticum Vulgare, Pentaerythrityl Stearate, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Titanium Dioxide, Allantoin, Citrus Grandis, Tocopheryl Acetate, Yeast Extract, Glycoproteins, Aleuritic Acid, Ascorbyl Palmitate, Glycine Soja, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Phosphate, Dextrin, Lactococcus Ferment Extract, Glycogen, Disodium Succinate, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Biotin, Pyridoxine HCl, Inositol, Sodium Riboflavin Phosphate, Folic Acid, Cyanocobalamin, Thiamine HCl, Polysorbate 20, Alumina, Silica, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Carbomer, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool.
aha ma filtr tylko 4 to chyba mało co?

aha jeszcze jedno, czy stosujac kwasy moge uzywac kosmetykow zawierajacych Benzophenone-3, bo ma go jeden krem ktory tez lubie...

Edytowane przez taka sobie
Czas edycji: 2007-09-27 o 15:14 Powód: dopisek :)
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 10:46   #1132
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

to i ja zaczynam przygodę z Diacnealem na początek ostrożnie... nałożyłam na te miejsca które najgorzej wyglądają na razie jestem po pierwszym użyciu, więc mam niewiele do powiedzenia aha po ok. 1/2 h nałożyłam jeszcze krem z nuxe Nirvanesque
"Skład: Complexe Lotus Bleu, Coquelicot 2%, Guimauve 1,5%, Amarante 1%, Calmosensine 3%, Huiles Essentielles (Bois de Rose, Coriandre…)
Aqua, Diethylhexyl Carbonate, Butylene Glycol, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Tribehenin PEG-20 Esters, Polymethylsilsesquioxane, Faex (levure), Dimethicone, Octyldodecanol, Boron Nitride, Propylene Glycol, Imperata Cylindrica, Tocopherol, , Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Polyacrylamide, Parfum, Glycerin, Carbomer, Tromethamine, C 13-14 Isoparrafin, Methylparaben, Laureth-3, Hydroxyethyl, Ethylcellulose, Tristearin, Tetrasodium EDTA, Acetylated Glycol Stearate, Magnesium Aspartate, Zea Mays (maĂŻs), PEG-8, Laureth-7, Ethylparaben, Butylparaben, Acetyl Dipeptide-1, Cetyl Ester, Althaea Officinalis, Propylparaben, Isobutylparaben, Proliamidoethyl Imidazole, Nymphea Caerulea, Potassium Sorbate, Disodium EDTA, Papaver Rhoeas, Amaranthus Caudatus, Isobutylparaben, Sodium Methylparaben, Hexyl Cinnamal, Eugenol Citral, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Benzyl Benzoate, Linalool, Limonene, Amyl Cinnamal, Geraniol, Methyl 2-Octynoate, Hydroxycitronella, Butylphenyl Methylpropional, Amylcinnamyl Alcohol, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate."
Dziewczyny nie pogryzą się ze sobą te dwa preparaty?
na następny raz użyję samego Diacneal
teraz musze dokupić dobry filtr mam próbkę LRP ANTHELIOS, ale jakoś nie bardzo mi pasuje - mam wrażenie jakby mi spływał z twarzy zastanawiam się nad biodermą do skóry tłustej i mieszanej
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 11:32   #1133
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
to i ja zaczynam przygodę z Diacnealem na początek ostrożnie... nałożyłam na te miejsca które najgorzej wyglądają na razie jestem po pierwszym użyciu, więc mam niewiele do powiedzenia aha po ok. 1/2 h nałożyłam jeszcze krem z nuxe

Diacneal najprawdopodobniej nic nie zadziałał, gdyz nałożylas tłusty krem za szybko. Diacneal ma niskie ph, ze wzgledu na zawarty w nim kwas, nakladajac tusty krem podwyzszylas ph i tym samym zneutralizowalas dzialanie kwasu. te 6% kwasy glikolowego jest w Diacnelau po to, aby zwiekszyc penetracje retinaldehydu w głąb skóry - szkoda to zmarnowac, na drugi raz odczekaj 1-1,5 h przed nalozeniem kremu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 12:19   #1134
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

czy ten moj z Dermiki wystarczy jesli nie bede sie zbytnio wystawiac na slonce, pracuje przewaznie na noc wiec w dzien niewiele wychodze?
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 12:35   #1135
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

L_V dzięki za oświecenie dzisiaj nałożę Diacneal i nic więcej i zobaczę jak moja buzia zareaguje
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 12:39   #1136
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

reniakicia czy masz problem z tradzikiem? dlaczego kupilas diacneal?
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 13:51   #1137
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

taka sobie nie mam problemu z trądzikiem, tylko od czasu do czasu pojawią mi przed okresem jakieś niespodzianki
na Diacneal zdecydowałam się po dokładnej lekturze biochemii, z tego co doczytałam nie jest zbyt agresywny a chciałam zacząć używać czegoś z kwasami aby oczyścić i wygładzić twarz, w niektórych miejscach mam takie podskórne grudki, które chciałabym aby zniknęły no i mam nadzieję również na to, że ślady i blizny po mojej głupocie chociaż troszke zbledną
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 14:48   #1138
Jennys
Raczkowanie
 
Avatar Jennys
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 144
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Dziewczyny, po przeczołganiu się przez 38 stron, odpowiadam na Wasze pytania odnośnie stosowania Diacneala pod poczy. Stosuję miesiąc, codziennie, pod oczy również. Nagle naczynka daly znać o sobie. Tak, tak, juz mnie L_V gdzie indziej uczuliła, żeby szybko odstawić. Ale, ad rem. Pod oczami cudownie gładka i dość wyraźnie pocieniona (!) skóra. Niestety, pokazało się tam całe stado naczynek. A wcześniej nie miałam tendencji do pękania. Odstawiłam. Gdyby nie pojawiły się te cholery, na pewno stosowałabym nadal, no, może nie z taką częstotliwością ;-)
Pod oczy stosuję od tygodnia Active C - ale cholernie szczypie mnie po nałożeniu. Czy to kwas askrobinowy tak działa? Oczywiście, nie ma żadnych podrażnień i skutków ubocznych tylko to pieczenie. Skóra nadal gładziutka i cieniutka, ale już nie widać naczynek!
__________________
Jennys
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. (J. Tuwim)
Jennys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 00:08   #1139
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

halo prosze mozecie odpowiedziec na moje pytania? bo juz sama nie wiem moze powinnam kupic dobry krem nawilzajacy do stosowania zamiennie, jaki polecacie?
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 12:42   #1140
taka sobie
Zakorzenienie
 
Avatar taka sobie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zabrze :)
Wiadomości: 5 347
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

jeszcze mam jedno pytanie, czy stosujac diacneal moge korzystac z sauny na podczerwien??to dla mnie bardzo wazne, bo jstem dzis umowiona na 19, a na noc smarowalam sie diacnealem.
taka sobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:39.