Octowa płukanka ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-07, 20:32   #1
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084

Octowa płukanka ?


Grzybki w occie po prostu normalnie kocham [img]icons/icon7.gif[/img] wciagam na raz jeden słoik [img]icons/icon10.gif[/img] ale wiecie co Beatko i dziewczyny ? gdzies wyzcytałam, ze octem winnym można płukać raz na jakis czas, np. raz na tydzien włosy- poodbno wtedy są mega błyszczące [img]icons/icon10.gif[/img] jako ze nawina (WRODZONY DEFEKT [img]icons/icon12.gif[/img] ) ze mnie baba , chciałabym dowiedzieć się, czy tez o tym słyszałyscie/czytałyscie/próbowałyscie ? bo ja chyba jestem za bardzo cykor, zeby na sobie zaeksperymentowac..z wiadomych raczej względów [img]icons/icon12.gif[/img]

To jak ? wiemy cos na ten temat ?

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 05:13   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Octowa płukanka ?

Ja! Ja słyszałam... To jest czytałam. Kiedyś, w jakimś piśmie, w poradach babuni... Nie wiem jak to miałoby działać... Ale coś takiego było, pamiętam. Może ktoś coś jeszcze wie?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 05:44   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Octowa płukanka ?

Też o tym słyszałam. Rozcieńczony ocet ma przywracać skórze głowy i włosom kwaśny odczy, dzięki czemu włosy są błyszczące. Spotkałam się też z teorią, że farbowane włosy płukane w occie dłużej zachowują kolor. Ponieważ chodzi o kwaśne pH- sok z cytryny spisze się równie dobrze, a nie ma tego charakterystycznego zapachu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-08, 07:56   #4
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: Octowa płukanka ?

kiedyś płukałam włosy w occie, ale w dużym rozcieńczeniu: na pół miski kilka łyżek octu. Taki zabieg miał zamknąć łuski włosów. Nie powiem, były gładsze, chyba sobie dziś też zrobię. W takim rozcieńczeniu wcale nie było na włosach żadnego niemiłego zapachu [img]icons/icon12.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 10:54   #5
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Re: Octowa płukanka ?

Jakie proporcje są? Na jedną szklankę 1-2 łyzki octu?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 18:03   #6
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Re: Octowa płukanka ?

Up

A czy można robić płukanki w occie jabłkowym?
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 20:14   #7
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Octowa płukanka ?

owszem. ja plucze swoje wlosy przy uzyciu octu jablkowego (rozcienczonego!) od 0,5 roku i jestem bardzo zadowolona.

proporcje: na litr wody 2 lyzki octu.
niestety nie mam litrowego naczynia, wiec przygotowuje tylko 0,5l - wlewam wiec tylko lyzke octu

najlepiej by woda byla przegotowana i wystudzona.
ja robie tak iz na noc gotuje wode, wlewam do swojego sloja, a rano jak myje glowe to przy ostatnim plukaniu polewam glowe ta mikstura

wlosy sie blyszcza jak psu jaja
chetnie odpowiem na wiecej pytan
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 08:45   #8
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
owszem. ja plucze swoje wlosy przy uzyciu octu jablkowego (rozcienczonego!) od 0,5 roku i jestem bardzo zadowolona.

proporcje: na litr wody 2 lyzki octu.
niestety nie mam litrowego naczynia, wiec przygotowuje tylko 0,5l - wlewam wiec tylko lyzke octu

najlepiej by woda byla przegotowana i wystudzona.
ja robie tak iz na noc gotuje wode, wlewam do swojego sloja, a rano jak myje glowe to przy ostatnim plukaniu polewam glowe ta mikstura

wlosy sie blyszcza jak psu jaja
chetnie odpowiem na wiecej pytan
haha leże

ale dzięki Ci bardzo za odpowiedź

A czy tylko polewasz włosy, czy jeszcze może wcierasz w skóre głowy?
Ja włosy myje wieczorem, więc miksturę bede przygotowywała rano i proste

Jeszcze jedno pytanie, a może dwa Czy stosujesz ją przy każdym myciu? I jeśli nakladam odżywkę dospłukiwania, to przed octem, tak? A olej na końcówki, po?
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 09:04   #9
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
haha leże

ale dzięki Ci bardzo za odpowiedź

A czy tylko polewasz włosy, czy jeszcze może wcierasz w skóre głowy?
Ja włosy myje wieczorem, więc miksturę bede przygotowywała rano i proste

Jeszcze jedno pytanie, a może dwa Czy stosujesz ją przy każdym myciu? I jeśli nakladam odżywkę dospłukiwania, to przed octem, tak? A olej na końcówki, po?
Ja dodaję ocet jabłkowy do płukanki ziołowej. Polewam włosy i lekko wcieram płukankę w skalp (ze względu na zioła).
Płukankę stosuję przy każdym myciu, najpierw myję włosy, potem nakładam maskę/odżywkę, spłukuję ją i polewam włosy płukanką. Jak włosy są jeszcze lekko wilgotne wtedy nakładam serum bez spłukiwania i jedwab na końcówki.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 09:23   #10
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Ja dodaję ocet jabłkowy do płukanki ziołowej. Polewam włosy i lekko wcieram płukankę w skalp (ze względu na zioła).
Płukankę stosuję przy każdym myciu, najpierw myję włosy, potem nakładam maskę/odżywkę, spłukuję ją i polewam włosy płukanką. Jak włosy są jeszcze lekko wilgotne wtedy nakładam serum bez spłukiwania i jedwab na końcówki.

Dziękuję Ci za odpowiedź
Masz na myśli np płukankę pokrzywową lub ze skrzypu? A jeśli tak, to zioła parzysz tak jak zawsze, płukanke octową też i tylko łączysz na koniec?

A widziałam gdzieś na wizażu, że dziewczyny robią tę płukankę octową " + olej rozmarynowy + olej lawendowy" . Na czym ona polega?
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 12:51   #11
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za odpowiedź
Masz na myśli np płukankę pokrzywową lub ze skrzypu? A jeśli tak, to zioła parzysz tak jak zawsze, płukanke octową też i tylko łączysz na koniec?

A widziałam gdzieś na wizażu, że dziewczyny robią tę płukankę octową " + olej rozmarynowy + olej lawendowy" . Na czym ona polega?
Olejki te wspomagają porost włosów
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 13:15   #12
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
haha leże

ale dzięki Ci bardzo za odpowiedź

A czy tylko polewasz włosy, czy jeszcze może wcierasz w skóre głowy?
Ja włosy myje wieczorem, więc miksturę bede przygotowywała rano i proste

Jeszcze jedno pytanie, a może dwa Czy stosujesz ją przy każdym myciu? I jeśli nakladam odżywkę dospłukiwania, to przed octem, tak? A olej na końcówki, po?

Stosuje ja przy kazdym myciu by dokladnie zamknac luski wlosa - zwlaszcza iz nie stosuje po myciu szamponem zadnych odzywek czy wcierek co by moglo moje wlosy uchronic przed zniszczeniem

Pozniej jedynie jak je rozczesuje moim drewnianym grzebykiem to w lekko wilgotne wlosy wcieram krople oleju kokosowego w konce. Tyle mi wystarcza

Jesli stosujesz odzywke to po jej dokladnym splukaniu zrob plukanke z octu Taka plukanka doskonale pomaga usunac resztki szamponu/odzywki i po niej juz nic wlasciwie nie dajesz. Bo masz przegotowana wode z czajnika (wystudzona) (z octem), wiec nie chcesz znowu moczyc wloskow woda z prysznica

No i nie wcieram tej plukanki w skalp, jedynie go polewam odrobina plukanki, ale niewiele. Wole skupic sie na dlugosci. Z reszta zimna woda nie jest przyjemna, dlatego tez duzo nie leje na skore glowy.

Ps. Dzisiaj bylam w Rossmannie i w koncu znalazlam ocet jablkowy Musialam az do nich 2 emaile napisac z zapytaniem. Dostalam odpowiedz, ze ostatnio cieszy sie duzym powodzeniem stad jego braki na polkach

Ps 2. Wlasnie polecam ocet z Rossmanna. Duza szklana butla kosztuje 6,99zl. Spotkasz go przy kasie, przy sokach, batonikach, itp. Jest dobry z tego powodu, iz ma ciemna butelke, a wszystkie tego typu specyfiki powinny miec ciemna butle chroniaca przed sloncem

Jak masz jeszcze jakies pytania to smialo pisz - chetnie odpowiem
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 15:23   #13
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Olejki te wspomagają porost włosów
Dziękuję. A jak zrobić taką wcierkę / płukankę? Jak ze sobą łączyć wszystko? I w jakich proporcjach?

Cytat:
Napisane przez la figa
Stosuje ja przy kazdym myciu by dokladnie zamknac luski wlosa - zwlaszcza iz nie stosuje po myciu szamponem zadnych odzywek czy wcierek co by moglo moje wlosy uchronic przed zniszczeniem

Pozniej jedynie jak je rozczesuje moim drewnianym grzebykiem to w lekko wilgotne wlosy wcieram krople oleju kokosowego w konce. Tyle mi wystarcza

Jesli stosujesz odzywke to po jej dokladnym splukaniu zrob plukanke z octu Taka plukanka doskonale pomaga usunac resztki szamponu/odzywki i po niej juz nic wlasciwie nie dajesz. Bo masz przegotowana wode z czajnika (wystudzona) (z octem), wiec nie chcesz znowu moczyc wloskow woda z prysznica

No i nie wcieram tej plukanki w skalp, jedynie go polewam odrobina plukanki, ale niewiele. Wole skupic sie na dlugosci. Z reszta zimna woda nie jest przyjemna, dlatego tez duzo nie leje na skore glowy.

Ps. Dzisiaj bylam w Rossmannie i w koncu znalazlam ocet jablkowy Musialam az do nich 2 emaile napisac z zapytaniem. Dostalam odpowiedz, ze ostatnio cieszy sie duzym powodzeniem stad jego braki na polkach

Ps 2. Wlasnie polecam ocet z Rossmanna. Duza szklana butla kosztuje 6,99zl. Spotkasz go przy kasie, przy sokach, batonikach, itp. Jest dobry z tego powodu, iz ma ciemna butelke, a wszystkie tego typu specyfiki powinny miec ciemna butle chroniaca przed sloncem

Jak masz jeszcze jakies pytania to smialo pisz - chetnie odpowiem
Dziękuję za odpowiedzi i pomoc Zaczynam od jutra, bo dzisiaj to już za poźno żeby się "przegryzła"

Jeszcze mnie ciekawi ta opcja octowej płukankę z ojekami, ale mam nadzieję, że ktoś mi odpowie
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 16:00   #14
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Dziękuję. A jak zrobić taką wcierkę / płukankę? Jak ze sobą łączyć wszystko? I w jakich proporcjach?



Dziękuję za odpowiedzi i pomoc Zaczynam od jutra, bo dzisiaj to już za poźno żeby się "przegryzła"

Jeszcze mnie ciekawi ta opcja octowej płukankę z ojekami, ale mam nadzieję, że ktoś mi odpowie
Do kubka/słoika wsypujesz zioła (ja daje pokrzywę, skrzyp i rozmaryn) zalewasz wrzątkiem i czekasz ok. 15-20 minut aż się zaparzy. Potem odcedzasz zioła, możesz dodać więcej wody, jak trochę przestygnie wlewasz ocet jabłkowy jedna łyżka stołowa na 0,5 litra i dodajesz ewentualne olejki eteryczne (nie przesadzaj z ilością, bo mogą podrażnić skórę). Odsyłam też do receptury z Tuli na płukankę rozmarynowo-octową
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 17:37   #15
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Do kubka/słoika wsypujesz zioła (ja daje pokrzywę, skrzyp i rozmaryn) zalewasz wrzątkiem i czekasz ok. 15-20 minut aż się zaparzy. Potem odcedzasz zioła, możesz dodać więcej wody, jak trochę przestygnie wlewasz ocet jabłkowy jedna łyżka stołowa na 0,5 litra i dodajesz ewentualne olejki eteryczne (nie przesadzaj z ilością, bo mogą podrażnić skórę). Odsyłam też do receptury z Tuli na płukankę rozmarynowo-octową
'

Jestem Ci bardzo wdzięczna, dziękuję

A mogłabyś sprecyzować ile np. łyżek ziół na jaką ilość wody?
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 20:01   #16
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
owszem. ja plucze swoje wlosy przy uzyciu octu jablkowego (rozcienczonego!) od 0,5 roku i jestem bardzo zadowolona.

proporcje: na litr wody 2 lyzki octu.
niestety nie mam litrowego naczynia, wiec przygotowuje tylko 0,5l - wlewam wiec tylko lyzke octu

najlepiej by woda byla przegotowana i wystudzona.
ja robie tak iz na noc gotuje wode, wlewam do swojego sloja, a rano jak myje glowe to przy ostatnim plukaniu polewam glowe ta mikstura

wlosy sie blyszcza jak psu jaja
chetnie odpowiem na wiecej pytan
czy nie czuć zapachu po takim ostatnim płukaniu rano? zastanawiam się, czy ludzie w pracy nie będą się ode mnie odsuwać
czy może to być ocet zwykły czy musi być jabłkowy? czy może być też inny, np. ryżowy? tak się zastanawiam...
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 20:15   #17
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
'

Jestem Ci bardzo wdzięczna, dziękuję

A mogłabyś sprecyzować ile np. łyżek ziół na jaką ilość wody?
Ja zaparzam w dużym kubku (ok.400ml) po 15 ml każdego z ziół - mam miarkę z Ikea czyli powiedzmy łyżkę stołową. Ale możesz zaparzać mniej lub więcej
Uprzedzam kolejne ewentualne pytanie - zioła zamawiam na doz-ie, np. za 50g pokrzywy płacę ok.2 zł i starcza mi to na parę miesięcy.

[1=30766aa7dce2531e8b37b15 ae86c8847ef0755ae_5f137ef 245055;28940244]czy nie czuć zapachu po takim ostatnim płukaniu rano? zastanawiam się, czy ludzie w pracy nie będą się ode mnie odsuwać
czy może to być ocet zwykły czy musi być jabłkowy? czy może być też inny, np. ryżowy? tak się zastanawiam... [/QUOTE]

Ja używam jabłkowy, nie słyszałam żeby ktoś używał jakiegoś innego octu
Spokojnie, nic nie czuć !
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 09:51   #18
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Ja zaparzam w dużym kubku (ok.400ml) po 15 ml każdego z ziół - mam miarkę z Ikea czyli powiedzmy łyżkę stołową. Ale możesz zaparzać mniej lub więcej
Uprzedzam kolejne ewentualne pytanie - zioła zamawiam na doz-ie, np. za 50g pokrzywy płacę ok.2 zł i starcza mi to na parę miesięcy.



Ja używam jabłkowy, nie słyszałam żeby ktoś używał jakiegoś innego octu
Spokojnie, nic nie czuć !

Hehe, mam kolejne pytanie, ale nie takie (mam bardzo duży arsenał ziół w domu, więc chociaż o to nie musiałam pytać btw. ja je kupuje w aptekach bądź sklepie ziołowym )

A moje pytanie jest takie tę płukankę trzeba zrobić kilka godzin przed myciem (tak jak samą octową), żeby się "przegryzła", czy wystarczy tylko tak by zdążyła wystygnąć?
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 09:59   #19
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Octowa płukanka ?

[1=30766aa7dce2531e8b37b15 ae86c8847ef0755ae_5f137ef 245055;28940244]czy nie czuć zapachu po takim ostatnim płukaniu rano? zastanawiam się, czy ludzie w pracy nie będą się ode mnie odsuwać
czy może to być ocet zwykły czy musi być jabłkowy? czy może być też inny, np. ryżowy? tak się zastanawiam... [/QUOTE]

hej
otoz zapachu na wlosach nie czuc. ale warto zainwestowac w dobry recznik 100% bawelny by szybko woda w niego wsiakala, wtedy 10 minutek z recznikiem na glowie (przy moich wlosach do pasa) i moge je rozczesywac i dalej pielegnowac po umyciu.

radze wlewac ocet do plukanki tuz przed myciem glowy. bo smierdzi na cala chate. kiedys pamietam otworzylam okno w pokoju, byl lekki przeciag, wlalam ta lyzke octu, poszlam na moment po cos do kuchni a gdy wrocilam to smrodek plukanki bylo czuc wszedzie

powinien to byc ocet jablkowy. bo tu chodzi o kwas jablkowy, ktory ma te wlasciwosci zamykajace luski wlosa. kiedys sie nad tym zastanawialam, bo jest wiele rodzajow octu. najgorsza opcja to spirytusowy, bo bedzie mocno wysuszal, wiec da odwrotny efekt niz jablkowy.
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 10:28   #20
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez kamona Pokaż wiadomość
Hehe, mam kolejne pytanie, ale nie takie (mam bardzo duży arsenał ziół w domu, więc chociaż o to nie musiałam pytać btw. ja je kupuje w aptekach bądź sklepie ziołowym )

A moje pytanie jest takie tę płukankę trzeba zrobić kilka godzin przed myciem (tak jak samą octową), żeby się "przegryzła", czy wystarczy tylko tak by zdążyła wystygnąć?
Wg mnie wystarczy żeby przestygła. Np. ja ją robię ok. godzinę przed myciem
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:55   #21
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Octowa płukanka ?

Mademoiselle_Pauline, la figa - dzięki za odpowiedzi!
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 18:28   #22
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Octowa płukanka ?

[1=30766aa7dce2531e8b37b15 ae86c8847ef0755ae_5f137ef 245055;28962912]Mademoiselle_Pauline, la figa - dzięki za odpowiedzi![/QUOTE]

Proszę
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 18:36   #23
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Octowa płukanka ?

Jedna mała marna łyżka na pół litra wody? 0o co tak mało? MA TO SENS? Ja mam pół litrowy kubek, wlewam do niego octu tak jakoś na centymetr wysokości( nie wiem ile to będzie ml) i reszta kubka to już woda.
Btw, chyba jestem dziwna bo uwielbiam zapach octu. : )

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2011-12-13 o 18:39
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 06:43   #24
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Jedna mała marna łyżka na pół litra wody? 0o co tak mało? MA TO SENS? Ja mam pół litrowy kubek, wlewam do niego octu tak jakoś na centymetr wysokości( nie wiem ile to będzie ml) i reszta kubka to już woda.
Btw, chyba jestem dziwna bo uwielbiam zapach octu. : )
Każdy podchodzi indywidualnie. Ja na początku wlałam też centymetr na 0,5 l to miałam tak szorstkie włosy po tym, ze głowa mała.
Bardzo długo płukałam w proporcjach 1 łyżeczka na 0,5 l wody i i tak dawało to znakomite efekty ;]
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 14:49   #25
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: Octowa płukanka ?

dokladnie, to ze damy wiecej octu nie oznacza ze bedzie lepiej.
a wrecz gorzej.
te proporcje nie zostaly wymyslone przeze mnie a przez kogos kto sie na tym zna lepiej.
no ale jesli tobie pasuje takie rozwiazanie (proporcje) to smialo uzywaj tylko tak mysle ze na dluzsza mete to nie wypali
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 21:54   #26
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Octowa płukanka ?

był czas że płukałam włosy w roztworze wody z octem jabłkowym (dodawałam około 1 łyżki stołowej na około dwa litry wody) i włoski bardzo błyszczały, a zapachu octu nie było czuć potem
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 10:32   #27
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Octowa płukanka ?

Też używałam płukanki, jak myłam włosy mydłem Jedna łyżka stołowa octu jabłkowego na litr wody. Po wysuszeniu suszarką włosów nie było czuć octu, a włosy były miękkie i błyszczące. To też zasługa mydła, którym myłam, ale ocet też się przysłużył
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 13:14   #28
tata_krasnoludkow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Octowa płukanka ?

A trzeba stosować ocet tuż po kąpieli i przed odżywką, czy coś się stanie jak posłużę się octem tak po prostu, bez mycia?
tata_krasnoludkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 10:14   #29
MarzenQa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 106
Dot.: Octowa płukanka ?

wczoraj zrobilam sobie taka plukanke. na pol litra wlalam z jedna lyzka stolowa. KOSZMAR! mam krecone wlosy, po wysuszeniu istna szopa! wlosy wygladaly jakbym je spalila i byly strasznie sztywne. nigdy wiecej.

ciafgle robie eksperymenty szukajac czegos odpowiedniego na moje wloski. Nie wiem jak one jeszcze to znosza i mi jescze nie wypadaly
MarzenQa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 18:08   #30
pfirschringe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Octowa płukanka ?

Cytat:
Napisane przez MarzenQa92 Pokaż wiadomość
wczoraj zrobilam sobie taka plukanke. na pol litra wlalam z jedna lyzka stolowa. KOSZMAR! mam krecone wlosy, po wysuszeniu istna szopa! wlosy wygladaly jakbym je spalila i byly strasznie sztywne. nigdy wiecej.

ciafgle robie eksperymenty szukajac czegos odpowiedniego na moje wloski. Nie wiem jak one jeszcze to znosza i mi jescze nie wypadaly
Marzenko, jeśli użyłas zwykłego octu to bardzo mozliwe, że twoje krecone włoski się przesuszyły. Polecam spróbowac z octem jabłkowym i wiecej wody mniej octu. Lepiej spróbowac z mniejszą ilością octu i potem po prostu ja zwiększać jeżeli nic się nie dzieje. Pozdrawiam i powodzenia
pfirschringe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 10:00:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:58.