Farbowanie rozjaśnionych włosów - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-16, 20:12   #601
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: Jak pomalowac włosy, czy wszsytko będzie ok?

Odpowiem ci na moim przykladzie: ponad rok temu zamarzylo mi sie byc blondynka. Mialam czesciowo moze z 10 cm swoich naturalnych a reszta (wlosy mialam na wysokosci lopatek, moze ciut krotsze) ciemny kolor bedacy pozostaloscia po ciemnej hennie plus nizej paskudne zolte ombre (fryzjerka nie znala sie na rozjasnianiu, z bite 4 godziny siedzialam w salonie z rozjasniaczem, bo nie mogla rozjasnic wlosow, ktore wczesniej byly 'hennowane'). W kazdym razie chcialam byc blondynka na calej dlugosci, dlatego poszlam do innej fryzjerki a ta zrobila mi cudny miedziany blond. Mial to byc wstep do rozjasniania, ale u niej tez siedzialam dlugo, bo jednak trudno zdjac henne z wlosow.
W kazdym razie przez rok rozjasnialam sobie coraz bardziej az w koncu mialam bardzo jasny blond z nutka zolci. Niestety po drodze mialam kilka wpadek z roznymi fryzjerkami i moje wlosy byly calkowicie spalone, a polowa z nich w ogole wypadla
Tak wiec w grudniu w koncu przejrzalam na oczy i powiedzialam stop i poszlam do rossmana kupic sobie farbe ciemny braz, bo mialam nadzieje ze bedzie jasny brazikz, a z takich rozjadnionych jak moje kolor szybko sie splukuje. Kolor wyszedl czarny, a ja niezrażona dwa dni pochodzilam bez mycia, az w koncu 3 dnia umylam wlosy, a tam wyszedl zielony . Wtedy jedynym ratunkiem wydala mia sie z powrotem henna o kolorze braz, ktora cale szczescie zakryla mi zielone przeblyski. Od tamtego momentu tylko raz uzylam henny, aby miec odswiezony kolor. Teraz dokladnie od 2 miesiecy nie farbuje w ogole i zapuszczam naturalne wloski.
Na moim przykladzie mozesz przymyslec wybor chemicznych farb na swoich wlosach. Ja jestem za tym, ze jednak natura jest najlepsza i nie zniszczy ci wlosow. Ewentualnie mozesz uzyc fioletowej plukanki, aby zminimalizowac zolc.
Ale sie rozpisalam!

Wniosek w sumie jest taki, ze moim zdaniem lepiej farbowac u zaufanej fryzjerki, jesli faktycznie chcesz zostac blondynka. Moze troche wiecej wezmie, ale w chwili kryzysu bedzie mogla ci pomoc.

Edytowane przez Flavis
Czas edycji: 2015-04-16 o 20:17
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 20:16   #602
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak pomalowac włosy, czy wszsytko będzie ok?

Cytat:
Napisane przez Flavis Pokaż wiadomość
Odpowiem ci na moim przykladzie: ponad rok temu zamarzylo mi sie byc blondynka. Mialam czesciowo moze z 10 cm swoich naturalnych a reszta (wlosy mialam na wysokosci lopatek, moze ciut krotsze) ciemny kolor bedacy pozostaloscia po ciemnej hennie plus nizej paskudne zolte ombre (fryzjerka nie znala sie na rozjasnianiu, z bite 4 godziny siedzialam w salonie z rozjasniaczem, bo nie mogla rozjasnic wlosow, ktore wczesniej byly 'hennowane'). W kazdym razie chcialam byc blondynka na calej dlugosci, dlatego poszlam do innej fryzjerki a ta zrobila mi cudny miedziany blond. Mial to byc wstep do rozjasniania, ale u niej tez siedzialam dlugo, bo jednak trudno zdjac henne z wlosow.
W kazdym razie przez rok rozjasnialam sobie coraz bardziej az w koncu mialam bardzo jasny blond z nutka zolci. Niestety po drodze mialam kilka wpadek z roznymi fryzjerkami i moje wlosy byly calkowicie spalone, a polowa z nich w ogole wypadla
Tak wiec w grudniu w koncu przejrzalam na oczy i powiedzialam stop i poszlam do rossmana kupic sobie farbe ciemny braz, bo mialam nadzieje ze bedzie jasny brazikz, a z takich rozjadnionych jak moje kolor szybko sie splukuje. Kolor wyszedl czarny, a ja niezrażona dwa dni pochodzilam bez mycia, az w koncu 3 dnia umylam wlosy, a tam wyszedl zielony . Wtedy jedynym ratunkiem wydala mia sie z powrotem henna o kolorze braz, ktora cale szczescie zakryla mi zielone przeblyski. Od tamtego momentu tylko raz uzylam henny, aby miec odswiezony kolor. Teraz dokladnie od 2 miesiecy nie farbuje w ogole i zapuszczam naturalne wloski.
Na moim przykladzie mozesz przymyslec wybor chemicznych farb na swoich wlosach. Ja jestem za tym, ze jednak natura jest najlepsza i nie zniszczy ci wlosow. Ewentualnie mozesz uzyc fioletowej plukanki, aby zminimalizowac zolc.
Ale sie rozpisalam!
Jak nałoży teraz naturę, to po 2 myciach będzie miała zielonkawe włosy najprawdopodobniej, ja bym nie ryzykowała
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 20:20   #603
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: Jak pomalowac włosy, czy wszsytko będzie ok?

Cytat:
Napisane przez Alicyja69 Pokaż wiadomość
Jak nałoży teraz naturę, to po 2 myciach będzie miała zielonkawe włosy najprawdopodobniej, ja bym nie ryzykowała
Mowi sie, ze wszystko zalezy od wlosa, ale w moim przypadku to wlasnie chemiczna farba zrobila z moich wlosow zielen.
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 20:59   #604
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Dot.: Jak pomalowac włosy, czy wszsytko będzie ok?

Cytat:
Mowi sie, ze wszystko zalezy od wlosa, ale w moim przypadku to wlasnie chemiczna farba zrobila z moich wlosow zielen.
Wyszedł Ci zielony, bo za ciemną farbe położyłaś na tak jasne włosy, najpierw powinno się zrobic pigmentacje włosa, czyli wprowadzednie pigmentu do rozjaśnionego włosa.

http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...cja-trwae.html

Pozatym ciemny brąz to natura, a one lubią dawać zielenie.

Edytowane przez Alicyja69
Czas edycji: 2015-04-16 o 21:02
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 22:02   #605
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: Jak pomalowac włosy, czy wszsytko będzie ok?

Cytat:
Napisane przez Alicyja69 Pokaż wiadomość
Wyszedł Ci zielony, bo za ciemną farbe położyłaś na tak jasne włosy, najpierw powinno się zrobic pigmentacje włosa, czyli wprowadzednie pigmentu do rozjaśnionego włosa.

http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...cja-trwae.html

Pozatym ciemny brąz to natura, a one lubią dawać zielenie.
to prawda, ale na tamta chwile chciałam jak najszybciej to zakryć. Mam nauczkę na przyszłość.

To wszystko jednak nie zmienia faktu, że to właśnie henna pomogła odzyskać mi normalny kolor. myślę że w najlepszym wyjściem to przede wszystkim pimentacja, a dopiero potem nakładanie koloru... Jednak moja przygoda wlosowa wymagała ode wiele cierpliwości. Teraz juz przynajmniej wiem, że rozjasnianie nie jest dla mnie
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 09:17   #606
UnderLight
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Jak przefarbować włosy z blondu na brąz?!

Witajcie, jestem po średnio udanej wizycie u fryzjera, poszłam na farbowanie odrostów, a wyszła jajecznica na czubku głowy. Którą farbe polecacie, żeby wyjść na ładny jasny brąz? Tylko nie mówcie mi o kolejnej wizycie u fryzjera, bo żadnemu już nie zaufam. Dzięki z góry! Dołączam zdjęcia przed i po -,-
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg muf.jpg (95,8 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150624_135056.jpg (108,5 KB, 72 załadowań)
UnderLight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 11:58   #607
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Jak przefarbować włosy z blondu na brąz?!

Nie wiem gdzie widzisz jajecznicę. Jak dla mnie masz równomierny kolor.
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 09:21   #608
lasicalasiczka
Raczkowanie
 
Avatar lasicalasiczka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33
Dot.: Jak przefarbować włosy z blondu na brąz?!

Dziewczyny, pomocy!
Po rozjaśnianiu mam włosy w kolorze pomarańczu. Nie jasny, nie ciemny, po prostu pomarańcz. Przy skórze głowy są nieco jaśniejsze, stopniowo przechodzą w żółty i platynkę przy głowie. Chcę wrócić do włosów naturalnych które oceniam na poziom 7.0. I taką też farbę zakupiłam. Posiadam również popiele i perły na poziomach 8-9. Po przeczytaniu waszych postów nie wiem już co mam zrobić! Czy położyć na nie naturę? (nie chcę prepigmenacji robić ponieważ ton włosów jest odpowiedni, chcę tylko zmienić ten okropny rudy odcień) Czy natura może zrobić je zielone? (dlaczego?) myślałam, że włosy żółte robią się zielone gdy położy się na nie szaro-niebieską popiel! Co byście radziły? Oraz co ważne, jaki utleniacz radzicie użyć? 3%? 6%? Jak długo trzymać taką farbę oraz czy odrosty potraktować oddzielnie? Moje włosy są bardzo problematyczne jeśli chodzi o jakiekolwiek zabiegi. Czerń rozjaśniałam naprawdę wieloma dekoloryzacjami maximą, rene blanche, chantalem... i wielokrotnym rozjaśnianiem na wodach 6% i 9%. Woda 9% ledwo poradziła sobie z delikatnym(!) rozjaśnieniem miedzi na pomarańcz. Z moich włosów można by chyba liny produkować. Najlepsze jest to, że tylko delikatnie rozdwoiły mi się końcówki ... szok Boję się użyć wody 3% bo jak już się wleje ten pigment to one go za cholerę nie puszczą jestem pewna, a nie chcę żeby włosy wyszły za ciemno.
Będę bardzo wdzięczna za poradę. Z góry dziękuję i życzę miłego dnia


EDIT: Jestem już PO ) Na włosy nałożyłam mieszankę 7.0 z mixem 9.1 9.02 (80%bazy i 20%mixu) który miał za zadanie stonować zarówno żółć jak i pomarańcz. Efekt uważam za zadowalający, jednak rudość wciąż jest widoczna. Mam na głowie taki beżowo-miodowy blond, niestety wciąż zbyt ciepły i ta rudość jest widoczna. W najbliższym czasie zamierzam nałożyć jeszcze 7.1 lub 7.0 z 7.1 aby jeszcze bardziej ujednolicić kolor. Zdjęcia przed i po. Niestety komórkowy aparat podkręca kontrast i włosy wydają się nieco bardziej pomarańczowe niż są.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w domowym farbowaniu włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_3625.jpg (120,3 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bfg.jpg (51,9 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez lasicalasiczka
Czas edycji: 2015-07-19 o 15:57
lasicalasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 21:59   #609
kasialke16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Witam, chciałam Was poprosić Cię o pomoc. Moje włosy były czarne od farbowania, naturalnie mam brązowe włosy.Chciałam je rozjaśnić, więc zrobiłam trzy kąpiele rozjaśniające i farbowałam farbami rozjaśniającymi. Teraz są to włosy żółte, natomiast odrosty bardzo jasny rudy.

Chciałabym je zafarbować na jasny brąz i właśnie tutaj chciałabym poprosić Was o pomoc, w doborze farby. Nie chciałabym, żeby wyszła za ciemna, albo zielona.Myślałam o poziomie 7. Z której firmy farby są dobre do pigmentacji?
kasialke16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 13:52   #610
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Radzę uważać na 7. Często wychodzą za ciemno.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 08:30   #611
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Radzę uważać na 7. Często wychodzą za ciemno.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
To fakt, ale też bardzo się wypłukują i jaśnieją.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 12:47   #612
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Na szczęście! Znam przypadki, gdzie po 7 wychodziła czerń.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 12:56   #613
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 623
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Mam aktualnie chłodny blond 7 (rozjaśniane). Chciałabym dojść do 9-10. Rozjaśniacz + farba w wybranym kolorze to dobry pomysł?
okapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 17:23   #614
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Mieszanie rozjaśniacza z farbą nie ma sensu. Jeśli jednak masz na myśli najpierw rozjaśnic a potem stonowac farbą to jest to dobry pomysł.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 18:09   #615
kasialke16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Moje naturalne włosy są dość ciemne więc myślę, że 7 powinno być dobre, ale żeby uniknąc zielonych włosów, powinnam wybrać 7.1 czy 7.2?
Włosy mam teraz jasno żółte, odrost rudy oraz kilka pasemek rudych. Bardzo prosze o pomoc.
kasialke16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 20:39   #616
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Jeśli jest przewaga żółci, zdecydowanie 7.2. Ewentualnie 7.21.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 23:51   #617
kasialke16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Chciałam się jeszcze dopytać o wodę. Zdecydowałam się na farbę Alfaparf . Pigmentowanie chciałam zrobić naturą 7, a farbowanie 7,21 średni popielaty blond irese, tylko nie mam pojęcia jaką wodę wybrać do tego. Bardzo prosze o pomoc.
kasialke16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 01:31   #618
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Dziewczęta, od dłuższego czasu miałam na głowie coś w rodzaju ombre/pasemek (rozjaśniacz) stopniowo "wychodzących" z moich naturalnych, efekt w każdym razie był bardzo ładny, ale coś mnie podkusiło, żeby te moje naturalne nieco rozjaśnić. Najpierw Casting Sunkiss, ale w końcu zdecydowałam się na farbę. Beżowy blond Joanna Naturia, potem, po miesiącu na odrosty - Palette Color Naturals Pastelowy różany blond. Ponieważ, delikatnie mówiąc, nie jest mi korzystnie w blondzie na całości, chciałabym przyciemnić włosy na poziom mniej więcej 6/5. Obecnie mam jakiś 9 + jaśniejsze pasma i końce. Wiem, że z włosów po rozjaśniaczu kolor będzie się wymywał i generalnie nawet wolę, żeby docelowo zostały jaśniejsze, niż reszta, ale czy ta góra rozjaśniana farbą w miarę przyjmie kolor o te jednak 3, 4 tony ciemniejszy, bez pigmentacji? Podejrzewam również, że skoro były farbowane odcieniem beżowym, a potem perłowym, lepiej zastosować ciepły odcień brązu, żeby nie skończyć z zielenią? Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 11:12   #619
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Cytat:
Napisane przez kasialke16 Pokaż wiadomość
Chciałam się jeszcze dopytać o wodę. Zdecydowałam się na farbę Alfaparf . Pigmentowanie chciałam zrobić naturą 7, a farbowanie 7,21 średni popielaty blond irese, tylko nie mam pojęcia jaką wodę wybrać do tego. Bardzo prosze o pomoc.
6%

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Lou Lou Pokaż wiadomość
Dziewczęta, od dłuższego czasu miałam na głowie coś w rodzaju ombre/pasemek (rozjaśniacz) stopniowo "wychodzących" z moich naturalnych, efekt w każdym razie był bardzo ładny, ale coś mnie podkusiło, żeby te moje naturalne nieco rozjaśnić. Najpierw Casting Sunkiss, ale w końcu zdecydowałam się na farbę. Beżowy blond Joanna Naturia, potem, po miesiącu na odrosty - Palette Color Naturals Pastelowy różany blond. Ponieważ, delikatnie mówiąc, nie jest mi korzystnie w blondzie na całości, chciałabym przyciemnić włosy na poziom mniej więcej 6/5. Obecnie mam jakiś 9 + jaśniejsze pasma i końce. Wiem, że z włosów po rozjaśniaczu kolor będzie się wymywał i generalnie nawet wolę, żeby docelowo zostały jaśniejsze, niż reszta, ale czy ta góra rozjaśniana farbą w miarę przyjmie kolor o te jednak 3, 4 tony ciemniejszy, bez pigmentacji? Podejrzewam również, że skoro były farbowane odcieniem beżowym, a potem perłowym, lepiej zastosować ciepły odcień brązu, żeby nie skończyć z zielenią? Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości
Tak. Wybierz miodowy brąz. Ja bym zrobiła pigmentacje zdecydowanie, tym bardziej że włosy były rozjaśniane.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-04, 17:41   #620
Lou Lou
Raczkowanie
 
Avatar Lou Lou
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Dzięki za odpowiedź Wzbraniam się przed tą pigmentacją z tego względu, wówczas te rozjaśniaczowe pasma ulegną, jak mniemam, ujednoliceniu z resztą, a chciałabym, żeby były trochę jaśniejsze, nie kontrastowo oczywiście, ale o jakieś 1-2 tony jednak. 3 lata temu miałam w sumie podobną sytuację, jeśli chodzi o blond, który chciałam przyciemniać (analogicznie - góra karmelowa + pasemka i końce b. jasne), tyle, że wtedy zależało mi właśnie na tym, żeby ten blond całkiem zlikwidować, tzn. niekoniecznie zaraz bardzo przyciemnić, ale żeby wszystko od nasady po końce miało możliwie najbardziej podobny kolor. I dobrze z tym celu sprawdził się Casting Loreala (w odcieniu bodaj Pralina), kolor spierał się równomiernie z całości, rozjaśnione włosy pokrył doskonale - zastosowałam go zresztą z premedytacją, bo czytałam, że poza pigmentacją, dobry efekt daje zastosowanie koloryzacji półtrwałej, bo klasyczna farba będzie się bardziej wypierała i faktycznie, w moim przypadku tak było, więc o pigmentacji już nie myślałam. A teraz z kolei marzy mi się, żeby owszem, góra tak zaraz się nie sprała, ale to, co było traktowane rozjaśniaczem pozostało od tej góry nieco jaśniejsze - czy tak się w ogóle da? Może jednak mogłabym spróbować najpierw farbą? Czy będę mogła, w razie gdyby zupełnie się nie trzymała, zrobić później jeszcze pigmentację, czy wcześniejsze farbowanie sprawi, że jakoś ona gorzej zadziała?
Lou Lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 11:29   #621
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Rozumiem. Możesz spróbować oczywiście najpierw farba i jak Ci się podplucze możesz zrobić pigmentacje, jeśli nie wyjdzie. Pigmentacje musisz zrobić na złocie, miedzi lub czerwieni, więc siłą rzeczy pasma się przyciemnia, no chyba że zdecydujesz się na złoto i potem miodowy brąz- moim zdaniem różnica pozostanie, jeśli kolor nie będzie za ciemny.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 11:25   #622
arczix98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Post z blondu na czerń

Mam pewien problem , miesiąc temu farbowałem włosy na blond farbą Cameleo Blond Extreme, mój naturalny kolor to ciemny blond i chce teraz przefarbować na czarne farbą SYOSS i czytałem że jak będę farbować to może mi wyjść zielony kolor, proszę o poradę, w zalaczcniku dodalem zdjecia farb , blondem cameleo miesiac temu robilem a syossem chce niedlugo, co sadzicie o syossie, polecacie inna farba do 20 zł ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png thumb31_10496393.png (85,8 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: png thumb31_10379456.png (70,7 KB, 2 załadowań)
arczix98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 11:26   #623
arczix98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: z blondu na czerń

czy wyjdzie mi zielony czy nie ?
arczix98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 11:48   #624
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: z blondu na czerń

Cameleo jest rozjaśniaczem nie farbą Czarny przykryje wszystko więc nie wiem skąd pomysł na zieleń.
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 11:54   #625
Agnesspi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: z blondu na czerń

Hmm,może po prostu chodzi o to, że taka "poświata" czy refleks zielony powstanie? Ja się ni spotkałam z tym, żeby przechodząc z blondu w czerń uzyskać...zieleń
Agnesspi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 12:55   #626
Wutkje
Raczkowanie
 
Avatar Wutkje
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 212
Dot.: z blondu na czerń

To jest możliwe, przyciemnianie rozjaśnianych włosów niesie ze sobą ryzyko zieleni lub zielonej poświaty w wypadku czerni. Zapigmentuj włosy, przy okazji utrwalisz efekt.
http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...cja-trwae.html
Wutkje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 13:23   #627
arczix98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: z blondu na czerń

bo mi znajoma mowila ze może zielony wyjsc i obawiam sie czy farbować teraz czy jak podrosnie mi grzywka i zetne blond
arczix98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 15:24   #628
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Nie, nie wyjdzie ci zieleń. To czysta czerń, żadne popiele.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 15:26   #629
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

Może wyjść zielony przy dużym przeskoku kolorów, sama tak kiedyś przy czerni miałam. Dlatego najpierw pigmentacja złotem, miedzia lub czerwienią.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 15:35   #630
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farbowanie rozjaśnionych włosów

No właśnie, zalezy od włosów. Nigdy ani ja, ani nikt z moich znajomych, które farbowały na czarno z jasnych, nie miało zieleni.
Tylko przy farbowaniu szamponetką, schodziła na zielono.

Ja chcąc pokryć i pozbyć się żółtego blondu farbowałam od razu na czarno, bo to jedyny kolor, który wychodzi równo, czysto i ... czarno.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-05 15:28:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.