cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 08:35   #1
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446

cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone


Nie znalazłam podobnego tematu, zakładam więc ten.

Ciężko mi określić moje włosy: pod spodem i z tyłu są kręcone, z przodu falowane, u nasady proste. Od kilku lat mam zawsze wycieniowane, czasami bardziej, czasami mniej, są wtedy lżejsze, lepiej się układają, końce się bardziej kręcą.

Zaczyna mi przeszkadzać to, że są z każdej strony inne. Chciałabym teraz zejść z cieniowanych włosów i ścinać je do prostej linii, ale nie wiem, jak to może wyglądać.

Macie jakieś doświadczenia z takim cięciem co do włosów kręconych/falowanych?
Nie chodzi mi o to, żeby było widać, że są ścięte na prosto - wiem, że nadal będą się wywijać. Chodzi mi o to, aby może były cięższe i jednocześnie łatwiejsze do okiełznania.

Myślę też ewentualnie o tym, aby ściąć na prosto a te z przodu zostawić trochę krótsze.
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 09:11   #2
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość

Macie jakieś doświadczenia z takim cięciem co do włosów kręconych/falowanych?
Z natury jestem kręcona i powiem szczerze, że ścinanie dla mnie włosów to jest koszmar. Bo nie ważne jak zetnę... to włosy i tak po swojemu. Więc jedynie co mi pozostało to dobra stylizacja włosów
Zwykle mam cieniowane włosy, tak aby loki były równomiernie na całej długości, wtedy dają optyczne wrażenie, ze jest ich dużo- gdzie z natury jestem prawie łysa Ciecie na prosto raczej nie ma sensu - wygląda raczej to nienaturalnie. Z tego co zauważyłam u siebie... to jak cieniowanie wykonane: Bardziej- bardziej kręcone, mniej - bardziej falowane. Więc myślę, że to od tego zależy.. czym dłuższe- tym większe obciążenie ( tylko wtedy jestem bardziej łysa )

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2013-06-26 o 09:12
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 09:34   #3
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

Ja ma włosy akurat bardzo gęste i długie - do połowy pleców. I po takim mocnym cieniowaniu mam problem z ich ogarnięciem.

Co do stopnia wycieniowania zauważyłam podobnie, przy mniejszym też raczej się falują niż kręcą.

Zobaczę co z tym zrobić, będę stopniowo chyba wyrównywała, jeśli stwierdzę, że jest gorzej zawsze mogę wrócić do wystopniowania.

Nie wiem, ile w tym prawdy, ale gdzieś przeczytałam/usłyszała, że łatwiej jest utrzymać zdrowe włosy, gdy są ścięte na prosto. Prawda to?
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:15   #4
pola998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4
Unhappy Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

Moja domowa fryzjerka cieniuje pierw mi włosy , po czym na końcu wyrównuje tylko końcówki więc są i wycieniowane i linia włosów jest prosta . Jednak żadne cięcie nie zrobi tego , że zaczną sie prostować
W moim przypadku jest tak , że jak prostuje np , przez tydzień włosy to zaczynają sie rozluźniać ale nie są zniszczone czy popalone tylko struktura się lekko rozprostowuje więc obawiam się o ich wygląd , jednak prostowanie mnie uzalężnia . Jak noszę kręcone włosy to muszę poprostu użyc dobrego szamponu wygładzającego odżywki do włosów zniszczonych , po umyciu krem b/s i na końcówki olejek arganowi lub chi silk infusion , zostawiam tak do wyschnięcia i jest ok . Idź do fryzjera i powiedz , chcę mieć pocieniowane włosy i wyrównane koncówki . Jak patrzę na włosy dziewczyn takie wyrównane proste wiem że mam takie tylko to jest mało widoczne na kręconych niż na prostych .
pola998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 22:33   #5
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Ja ma włosy akurat bardzo gęste i długie - do połowy pleców. I po takim mocnym cieniowaniu mam problem z ich ogarnięciem.

Nie wiem, ile w tym prawdy, ale gdzieś przeczytałam/usłyszała, że łatwiej jest utrzymać zdrowe włosy, gdy są ścięte na prosto. Prawda to?
A może Twoje włosy się puszą? Jaką masz porowatość?

Czy ja wiem. Według mnie chodzi o to, że jeżeli wycieniuje się włosy na całej długości i nie zadba się odpowiednio o nie - to ma się porozdwajane włosy - na całej długości. A pozbyć się tego nie ma jak
Poza tym, jeżeli ktoś ma z natury całkiem proste włosy i przesadzi z cieniowaniem to uzyska efekt smętnie wiszącego ogona, który na pewno nie będzie wyglądał estetycznie ani zdrowo.
Na szczęście przy falach/lokach przesadzić z cieniowaniem nie jest tak łatwo
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 07:33   #6
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
A może Twoje włosy się puszą? Jaką masz porowatość?

Czy ja wiem. Według mnie chodzi o to, że jeżeli wycieniuje się włosy na całej długości i nie zadba się odpowiednio o nie - to ma się porozdwajane włosy - na całej długości. A pozbyć się tego nie ma jak
Poza tym, jeżeli ktoś ma z natury całkiem proste włosy i przesadzi z cieniowaniem to uzyska efekt smętnie wiszącego ogona, który na pewno nie będzie wyglądał estetycznie ani zdrowo.
Na szczęście przy falach/lokach przesadzić z cieniowaniem nie jest tak łatwo
Porowatość włosów mam raczej wysoką. Gdy miałam włosy cieniowane to końcówki się raczej nie rozdwajały, co wywinały każda po swojemu i były bardziej przesuszone.
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 23:11   #7
ANIA876
Przyczajenie
 
Avatar ANIA876
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 12
GG do ANIA876
Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

Cytat:
Napisane przez pola998 Pokaż wiadomość
Moja domowa fryzjerka cieniuje pierw mi włosy , po czym na końcu wyrównuje tylko końcówki więc są i wycieniowane i linia włosów jest prosta . Jednak żadne cięcie nie zrobi tego , że zaczną sie prostować
W moim przypadku jest tak , że jak prostuje np , przez tydzień włosy to zaczynają sie rozluźniać ale nie są zniszczone czy popalone tylko struktura się lekko rozprostowuje więc obawiam się o ich wygląd , jednak prostowanie mnie uzalężnia . Jak noszę kręcone włosy to muszę poprostu użyc dobrego szamponu wygładzającego odżywki do włosów zniszczonych , po umyciu krem b/s i na końcówki olejek arganowi lub chi silk infusion , zostawiam tak do wyschnięcia i jest ok . Idź do fryzjera i powiedz , chcę mieć pocieniowane włosy i wyrównane koncówki . Jak patrzę na włosy dziewczyn takie wyrównane proste wiem że mam takie tylko to jest mało widoczne na kręconych niż na prostych .
I nie miałas potem tego tzw. "ogona"?gdy włosy odrosły.Ja też cieniowałam bo tylko to przywrócilo do zycia moje naturalne fale...Ale wkurza mnie właśnie,że nie mozna potem nic z nimi zrobić-ani związać,ani spiąć:/.No i ta nierówność.A jak wyrownalam z kolei to znowu jakieś chyba cięzkie były i jak Kopernik mialam te włosy=nijakie,ni to proste,ni to fale.I też myslę o cięciu,ale nie wiem jakie by właśnie mieć ładne fale ale równe na calej dlugości.
ANIA876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-21, 11:33   #8
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

Ja jak miałam wszystkie równe włosy do ramion to były bez życia, oklapłe, nie posłuszne, a jak wycieniowałam to było lepiej ładne falki, które utrzymywały się cały dzień, ale jak już podrosły to fale były marne nawet po stylizacji, włosy nijakie, taki ogonek zostawał, który nie chciał się kręcić. Wychodzę z założenia, że najlepsza fryzura dla mnie (przy moich falach) to do ramion/obojczyków wycieniowane. Obecnie trochę podcięłam i mam jeszcze pół cieniowania, ale sama nie wiem co zrobić, bo nie chcą się też układać.
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:21   #9
ANIA876
Przyczajenie
 
Avatar ANIA876
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 12
GG do ANIA876
Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

Cytat:
Napisane przez wega1993 Pokaż wiadomość
Ja jak miałam wszystkie równe włosy do ramion to były bez życia, oklapłe, nie posłuszne, a jak wycieniowałam to było lepiej ładne falki, które utrzymywały się cały dzień, ale jak już podrosły to fale były marne nawet po stylizacji, włosy nijakie, taki ogonek zostawał, który nie chciał się kręcić. Wychodzę z założenia, że najlepsza fryzura dla mnie (przy moich falach) to do ramion/obojczyków wycieniowane. Obecnie trochę podcięłam i mam jeszcze pół cieniowania, ale sama nie wiem co zrobić, bo nie chcą się też układać.
To z moimi było to samo właściwie...Tyle,że jak sobie pokręcę na papilotach to już jest lepiej,mam wtedy mocniejszy skręt,ale jeśli chodzi o trwałość tego-to chyba nie obędzie się bez jakiegokolwiek kosmetyku do stylizacji bo ostatnio użyłam po umyciu tylko kremu Braver do kręconych wlosów czy jakoś tak,i niby efekt był ale na krótko.A jak uzyłam spray Joanna to z 7 dni lub koło 7 dni utrzymało się.Gdy mialam do ramion czy troche dłuższe nie było źle z kształtem dopiero później zaczęły "ginąć" fale.Możesz pokazać zdj,które objaśni twoje aktualne cięcie włosów?bo nie bardzo rozumiem z tego co pisałaś.Co to jest za typ grzywki,wie ktoś może?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG081.jpg (80,8 KB, 41 załadowań)

Edytowane przez ANIA876
Czas edycji: 2014-05-06 o 18:05 Powód: dodanie zdj
ANIA876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 22:14   #10
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

1, 2 - aktualne, obcięte na prosto, zostało mi kilak cm cieniowania; fajnie się układają, prostują, a jak ich nie rozczeszę, tylko ugniotę z żelem to są lekkie fale. Ale długość jak najbardziej mi odpowiada, może nawet skuszę się na takie przed ramiona (ahhhhhh.... gruba, prosta grzywka kusi... a ka swoją zapuszczam).
3- tak było (tu akurat lepszy dzień, bo ogólnie było 100x gorzej i musiałam non stop w spiętych chodzić)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled - 3.jpg (77,5 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled - 2.jpg (133,4 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0000.jpg (102,8 KB, 94 załadowań)
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 16:29   #11
ANIA876
Przyczajenie
 
Avatar ANIA876
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 12
GG do ANIA876
Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

HM z tego co widzę nic a nic sie nie kręcą.....To juz lepiej było przed bo tu widać że włosy sie kręciły.Tego cięcia bym się bała już..Mi jak na równo obciął,to od połowy dlugości włosów się falowały a u ciebie proste jak drut.Dziwne.A co z pyt. o grzywkę?nikt mi nie odpowiedział
ANIA876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 14:17   #12
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: cięcie na prosto - włosy falowane/kręcone

Cytat:
Napisane przez ANIA876 Pokaż wiadomość
HM z tego co widzę nic a nic sie nie kręcą.....To juz lepiej było przed bo tu widać że włosy sie kręciły.Tego cięcia bym się bała już..Mi jak na równo obciął,to od połowy dlugości włosów się falowały a u ciebie proste jak drut.Dziwne.A co z pyt. o grzywkę?nikt mi nie odpowiedział
teraz podcięłam je przed ramiona. kiedy je ugniotę to są super loczki, ale czar pryska po spaniu, na 2 dzień. Bo tak, to tylko końcówki mi się wywijają i tyle. Ponoszę je i jak mi się znudzi to wycieniuję (zawsze łatwiej w tą stronę a nie odwrotnie )
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-15 15:17:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.