Dobór odpowiednich kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-13, 17:45   #1
AnkaPi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiadomości: 13

Dobór odpowiednich kosmetyków


Witam, niestety nie jestem znawczynią jeżeli chodzi o dobieranie kosmetyków do makijażu.

Chciałabym się dowiedzieć jak powinien wyglądać makijaż na co dzień ? Jakich kosmetyków należy użyć, aby koloryt był wyrównany i aby makijaż trzymał się jak najdłużej.

Ja używam tylko kremu do cery suchej, następnie nakładam podkład (Rimmel Wake me up) i lekko pudruję twarz (Maybelline Affinitone). Od razu zaznaczam, że mam jasną karnację i sięgam zawsze po najjaśniejsze odcienie kosmetyków. Niestety makijaż który robię, szybko schodzi, wysusza skórę i jest za jasny, bez żadnego wyrazu. Co zrobić aby był on bardziej żywy, trwały i mniej wysuszał skórę ?

Czy potrzebne są takie kosmetyki jak róże, korektory,perełki brązujące itp. ?
AnkaPi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 21:38   #2
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Jeśli jesteś bardzo blada raczej postaw na róż np rozświetlający niż na bronzer który może wyglądać sztucznie. Natomiast jeśli chodzi o trwałość możesz zacząć stosowac baze pod makijaż lub po prostu zmienić podkład. koretorów zwykle używa się w przypadku niedoskonałości lub sińców pod oczami jeśli nie masz takich problemów nie jest ci potrzebny
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 08:43   #3
il_Madrina
Raczkowanie
 
Avatar il_Madrina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 330
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Spróbuj może pokładu skierowanego dla skóry suchej, np. Bourjois Healthy Mix. Jeśli masz większe problemy z cerą, przebarwienia, niestety będziesz musiała porozglądać się za czymś bardziej kryjącym, lub dokupić dobry korektor. Piszesz, że masz suchą skórę, więc może zrezygnuj z pudru na codzień, używając go jedynie np. na większe wyjścia, żeby utrwalić makijaż, bo zmatowienia przecież nie potrzebujesz, prawda?
Żeby odświeżyć swój make up używaj różu, to jest podstawa. Będziesz wyglądać zdrowiej i ogólnie promiennie. Tylko trzeba dobrać sobie odpowiedni odcień, żeby nie wyglądać jak klaun. To nieprawda, że bladolice nie powinny używać bronzera - ale! używa się go do konturowania rysów twarzy. Fajnym kosmetykiem jest również rozświetlacz, ale trzeba go używać umiejętnie, nie przesadzić z ilością. Jeśli np. użyjesz różu z drobinkami, to rozświetlacz idzie w odstawkę.
__________________
Młoda mama.


wymiana - kosmetyki & akcesoria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=683128



65 - 64 -63 -62 - 61 - 60 - 59
il_Madrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 20:49   #4
joannaabram
Raczkowanie
 
Avatar joannaabram
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 188
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Aby ożywić bladą twarz - sięgnij po róż. Trwałość podkładu zależy najczęściej od 2 czynników - jakość podkładu oraz rodzaj skóry. Przeważnie w przypadku bardzo delikatnych i cienkich cer, podkład szybciej spływa. Zainwestuj w dobrą bazę pod podkład, oraz puder (który również ma działanie utrwalające). Polecam mineralne, nie będziesz miała efektu ściągnięcia.
__________________
Zapraszam na bloga - o makijażach, metamorfozach, i nie tylko
joannaabram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:10   #5
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez joannaabram Pokaż wiadomość
Aby ożywić bladą twarz - sięgnij po róż. Trwałość podkładu zależy najczęściej od 2 czynników - jakość podkładu oraz rodzaj skóry. Przeważnie w przypadku bardzo delikatnych i cienkich cer, podkład szybciej spływa. Zainwestuj w dobrą bazę pod podkład, oraz puder (który również ma działanie utrwalające). Polecam mineralne, nie będziesz miała efektu ściągnięcia.

polecam ci także poszukać porad na youtubie, tam znajdziesz wiele inspiracji. Dziewczyny pokazują, jak mozna w łatwy sposób podkreślić swoją urodę, Nie będę ich reklamować z imienia, ale na pewno znajdziesz makijażystki, które ci pomogom.

sama się od nich nauczyłam dużo trików, i poznałam produkty bez których teraz nie wyobrażam sobie wykonania makijażu

cytowana rada, tez jest bezcenna
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 16:55   #6
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Zainwestuj w bazę pod makijaż. Nie będę żadnych zachwalała, zobacz na KWC.
Jeśli masz możliwości finansowe idź np do Sephory lub Douglasa i tam Panie dobiorą do Twojej cery odpowiednią. Ale... Od razu nie kupuj kosmetyku. Zapamiętaj nazwę i sprawdź później w domku jego recenzje na KWC

Triki makijażowe sprawdź na YouTube. Jest ich tam pełno

Ożywisz buzię różem na policzkach. Jednak jeśli masz cienką cerę, to prawdopodobnie jesteś posiadaczką naczynek. Wtedy wybierz kosmetyk do podkreślenia policzków w kolorku morelowym, brzoskwiniowym.

A jeśli masz problem z przesuszeniem skóry, sięgnij po krem mocno nawilżający. Możesz jeszcze zainwestować w podkłady nawilżające z apteki np Vichy. Są trwałe i w moim przypadku kwestia nawilżenia jest przy nich spełniona
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 17:43   #7
il_Madrina
Raczkowanie
 
Avatar il_Madrina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 330
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Ożywisz buzię różem na policzkach. Jednak jeśli masz cienką cerę, to prawdopodobnie jesteś posiadaczką naczynek. Wtedy wybierz kosmetyk do podkreślenia policzków w kolorku morelowym, brzoskwiniowym.
Odcień różu wybieramy pod kątem typu urody, odcienia karnacji, to czy jest cera naczynkową, nie ma znaczenia, bo czerwień naczynek i tak trzeba zakamuflować podkładem/korektorem.
__________________
Młoda mama.


wymiana - kosmetyki & akcesoria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=683128



65 - 64 -63 -62 - 61 - 60 - 59
il_Madrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 22:26   #8
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez il_Madrina Pokaż wiadomość
Odcień różu wybieramy pod kątem typu urody, odcienia karnacji, to czy jest cera naczynkową, nie ma znaczenia, bo czerwień naczynek i tak trzeba zakamuflować podkładem/korektorem.
Oczywiście
Tylko niektóre (w tym moje) są tak uparte, że po paru godzinach już "wyślizgują" się na powierzchnie Cierpliwie testuje nowe produkty (podkłady, pudry, korektory) i czekam na jakieś cudeńko.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 05:43   #9
il_Madrina
Raczkowanie
 
Avatar il_Madrina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 330
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Oczywiście
Tylko niektóre (w tym moje) są tak uparte, że po paru godzinach już "wyślizgują" się na powierzchnie Cierpliwie testuje nowe produkty (podkłady, pudry, korektory) i czekam na jakieś cudeńko.
Trzeba więc zainwestować w dobrze kryjący i trwały korektor, może np. KRYOLAN albo Dermablend Vichy powinien się sprawdzić. Sama teraz zastanawiam się który kupić, bo oba fajnie kryją.
__________________
Młoda mama.


wymiana - kosmetyki & akcesoria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=683128



65 - 64 -63 -62 - 61 - 60 - 59
il_Madrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 13:35   #10
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

jako podstawę makijażu uważam:
- dobry krem nawilżający
- podkład
- korektor
- puder sypki
- róż i bronzer
- zestaw do brwi
- maskara

ze względu na tłusta cerę ogóle nie używam rozświetlacza.

oczywiście nie wykonam maikjiązy nie mając przynajmniej 3 podstawowych pędzli ( puder, róż-bronzer, blendowanie)


A wy co uważacie za minimum??
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:56   #11
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez il_Madrina Pokaż wiadomość
Trzeba więc zainwestować w dobrze kryjący i trwały korektor, może np. KRYOLAN albo Dermablend Vichy powinien się sprawdzić. Sama teraz zastanawiam się który kupić, bo oba fajnie kryją.
Do Vichy mam większe zaufanie... Przy wpływie gotówki skuszę się na ten korektor Długo utrzymuje się efekt krycia?
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 18:55   #12
il_Madrina
Raczkowanie
 
Avatar il_Madrina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 330
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Do Vichy mam większe zaufanie... Przy wpływie gotówki skuszę się na ten korektor Długo utrzymuje się efekt krycia?
W moim przypadku - cera mieszana - jakieś 8 godz. bez poprawek? Ale nakładam pod podkład i odrobinę na, po czym blenduję dokładnie lub w ogóle bez podkładu, przy czym w drugim przypadku utrzymuje się odrobinę krócej (6 godz.?).
__________________
Młoda mama.


wymiana - kosmetyki & akcesoria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=683128



65 - 64 -63 -62 - 61 - 60 - 59
il_Madrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:25   #13
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez il_Madrina Pokaż wiadomość
W moim przypadku - cera mieszana - jakieś 8 godz. bez poprawek? Ale nakładam pod podkład i odrobinę na, po czym blenduję dokładnie lub w ogóle bez podkładu, przy czym w drugim przypadku utrzymuje się odrobinę krócej (6 godz.?).
U mnie także mieszana... 8 godzin to dużo w porównaniu z konkurencją.
Dziękuje za informację
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:54   #14
il_Madrina
Raczkowanie
 
Avatar il_Madrina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 330
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
U mnie także mieszana... 8 godzin to dużo w porównaniu z konkurencją.
Dziękuje za informację
Nie ma za co, daj znać po pierwszych testach czy Ci służy.
__________________
Młoda mama.


wymiana - kosmetyki & akcesoria
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=683128



65 - 64 -63 -62 - 61 - 60 - 59
il_Madrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 20:07   #15
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez il_Madrina Pokaż wiadomość
Nie ma za co, daj znać po pierwszych testach czy Ci służy.
Niezwłocznie poinformuje
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 02:24   #16
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Ale skoro podkład Ci się nie trzyma to na pewno masz cerę suchą? Przykładowo ja mam cerę mieszaną skłonną do atopowego i tendencję do suchych skórek;/ misz masz! ale taka rzeczywistość ale to jest powód dlaczego podkłady się nie trzymają.

Bardzo łatwo to sprawdzić jeżeli po całym dniu przykleisz chusteczkę matującą do czoła i masz na niej sebum tzn że masz cerę mieszaną.

Podstawa to dobry krem nawilżający/nawadniający, piling do twarzy co jakiś czas, oraz dobre oczyszczenie przed nałożeniem makijażu.

Zerknij do mnie na bloga też jestem blada jak ściana;p może coś podpatrzysz;]
__________________
Zapraszam na mojego bloga o potrzebach umysłu, duszy i ciała;]

http://missseptaria.blogspot.com/

a tam między innymi: makijaże, opisy kosmetyków, dokładne zdjęcia produktów i stosowanych pędzli, makijaże krok po kroku oraz wiele innych
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 10:19   #17
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez MissSeptaria Pokaż wiadomość

Podstawa to dobry krem nawilżający/nawadniający, piling do twarzy co jakiś czas, oraz dobre oczyszczenie przed nałożeniem makijażu.

Zerknij do mnie na bloga też jestem blada jak ściana;p może coś podpatrzysz;]
Zgadzam sie z zaleceniami dt. pielegancji. Moja cera jest porcelanowa (b. jasna) z przebarwieniami. Robiłam kiedyś wpis na moim blogu nt używanych kosmetyków do makijażu. Może Cie coś zainteresuje.

Ulubieńcy zimy, czyli czym najchętniej wykonywałam zimowy make-up
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 01:15   #18
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez _karolkarz_ Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z zaleceniami dt. pielegancji. Moja cera jest porcelanowa (b. jasna) z przebarwieniami. Robiłam kiedyś wpis na moim blogu nt używanych kosmetyków do makijażu. Może Cie coś zainteresuje.

Ulubieńcy zimy, czyli czym najchętniej wykonywałam zimowy make-up
Ja na pewno chętnie zajrzę;]

---------- Dopisano o 02:12 ---------- Poprzedni post napisano o 02:10 ----------

Też lecę na effaclerku;] Tej biodermy mam próbkę muszę ją w końcu wypróbować;]

---------- Dopisano o 02:15 ---------- Poprzedni post napisano o 02:12 ----------

kochanie błagam zmień czciąnkę na mniej ozdobną bo bardzo źle się to czyta a tematyka ciekawa
__________________
Zapraszam na mojego bloga o potrzebach umysłu, duszy i ciała;]

http://missseptaria.blogspot.com/

a tam między innymi: makijaże, opisy kosmetyków, dokładne zdjęcia produktów i stosowanych pędzli, makijaże krok po kroku oraz wiele innych
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 10:20   #19
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez MissSeptaria Pokaż wiadomość
Ja na pewno chętnie zajrzę;]

---------- Dopisano o 02:12 ---------- Poprzedni post napisano o 02:10 ----------

Też lecę na effaclerku;] Tej biodermy mam próbkę muszę ją w końcu wypróbować;]

---------- Dopisano o 02:15 ---------- Poprzedni post napisano o 02:12 ----------

kochanie błagam zmień czciąnkę na mniej ozdobną bo bardzo źle się to czyta a tematyka ciekawa
dzieki za sugestię,
na innym z forum przeczytałam dośc dobre opinie o biedronkowym żelu, aż go wypróbuje, dla mnie bioderma..........
ja też czytam Twojego)) buźka
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 13:24   #20
AnkaPi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiadomości: 13
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

A co robić gdy po nałożeniu podkładu są takie suche plamy, widać takie skórki suche ? Co to może oznaczać ? Używam min. 2 razy w tygodniu peelingu oraz krem nawilżający. Jaki znacie na prawdę dobry krem nawilżający ?
AnkaPi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 18:41   #21
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez AnkaPi Pokaż wiadomość
A co robić gdy po nałożeniu podkładu są takie suche plamy, widać takie skórki suche ? Co to może oznaczać ? Używam min. 2 razy w tygodniu peelingu oraz krem nawilżający. Jaki znacie na prawdę dobry krem nawilżający ?
Dwa razy w tygodniu robisz peeling czy więcej? I jaki? Bo dwa razy peeling wystarczy. Najlepiej, aby był on enzymatyczny.
Kremik sprawdź na KWC. Osobiście polecam Ci LRP Hydraphase Intense Riche. Jest on długotrwale nawilżający i naprawdę spełnia swoje zadanie.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 11:01   #22
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez AnkaPi Pokaż wiadomość
A co robić gdy po nałożeniu podkładu są takie suche plamy, widać takie skórki suche ? Co to może oznaczać ? Używam min. 2 razy w tygodniu peelingu oraz krem nawilżający. Jaki znacie na prawdę dobry krem nawilżający ?
Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Dwa razy w tygodniu robisz peeling czy więcej? I jaki? Bo dwa razy peeling wystarczy. Najlepiej, aby był on enzymatyczny.
.
Wg. mnie peeling dwa razu w tygodniu to maksimum. Oczywiście najlepszy enzymatyczny.
Zafunduje sobie odpowiedni ( lepszy) krem nawilżający. Poza tym powinnaś nie podrażniasz twarzy za mocno. Może zwróć uwagę na stosowane kosmetyki oczyszczające i tonizujace.
Może powinnaś zainwestować w podkład nawilżający lub dobry krem BB.

zapraszam na mojego mojego bloga. W zakładce "pielegnacja od a-z" powinnaś znaleźć coś dla siebie!!
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 11:34   #23
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Dobór odpowiednich kosmetyków

Cytat:
Napisane przez _karolkarz_ Pokaż wiadomość

zapraszam na mojego mojego bloga. W zakładce "pielegnacja od a-z" powinnaś znaleźć coś dla siebie!!
W wolnym czasie chętnie zajrzę
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:59.