Psychologia.Gdzie? Warszawa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-16, 14:10   #1
magda5712
Raczkowanie
 
Avatar magda5712
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 240

Psychologia.Gdzie? Warszawa.


Hej dziewczyny mam do Was pytanie a szczególnie do studentek psychologii z Warszawy najlepiej Chciałabym się Was zapytać gdzie najlepiej jest studiować psychologię (tutaj mówię o studiach dziennych jak i zaocznych bo tego jeszcze nie wiem). Zależy mi żeby taka uczelnia dawała możliwość układanie sobie planu według siebie , a wiem że niektóre taką możliwość dają.
Oprócz tego, co jest potrzebne na poszczególne uniwersytety jesli chodzi o ten właśnie kierunek , co muszę zdać na maturze?
Problem jest taki, że ja nie mam czego zdawać, jedynie polski rozszerzony jest okej i z tym sobie poradzę...dlatego też myśłałam o zaocznych +praca. Pomożcie
magda5712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 15:15   #2
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Cytat:
Napisane przez magda5712 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam do Was pytanie a szczególnie do studentek psychologii z Warszawy najlepiej Chciałabym się Was zapytać gdzie najlepiej jest studiować psychologię (tutaj mówię o studiach dziennych jak i zaocznych bo tego jeszcze nie wiem). Zależy mi żeby taka uczelnia dawała możliwość układanie sobie planu według siebie , a wiem że niektóre taką możliwość dają.
Oprócz tego, co jest potrzebne na poszczególne uniwersytety jesli chodzi o ten właśnie kierunek , co muszę zdać na maturze?
Problem jest taki, że ja nie mam czego zdawać, jedynie polski rozszerzony jest okej i z tym sobie poradzę...dlatego też myśłałam o zaocznych +praca. Pomożcie
Skoro jestes w stanie zdac tylko polski rozszerzony no to kwestie studiów dziennych można sobie darować. Kolejna kwestia do zastanowienia jest finansowa - ile jesteś w stanie zapłacić za studia? Psychologia to najdroższy kierunek humanistyczny, szczegolnie w Warszawie. Na UW(wieczorowe)/SWPS(dzienne, wieczorowe, zaoczne) rok studiow to 7-8 tysiecy. I właśnie na tych dwoch uczelniach jest najwieksza dowolnosc w układaniu sobie planu zajęć.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 15:44   #3
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

jeśli psychologia w Warszawie to tylko i wyłącznie na UW - dzienna albo wieczorowa. Przerobiłam temat kilkukrotnie, na własnej skórze i skórze znajomych. Na pewno nie polecam WSFiZ - gdybym mogła wcześniej uciec stamtąd na pewno bym to zrobiła.
A studia na UW da się spokojnie pogodzić z pracą.
Jeśli chodzi o maturę, to rozszerzenie spróbować przecież możesz zdać, nic się nie stanie jeśli ich nie zdasz, a 100% z podstawy to tak samo jak byś dostała 60% z rozszerzenia, jak dostaniesz 61% to już więcej niż max z podstawy, a może będzie tak, że rozszerzenie będzie prostsze dla Ciebie - ja tak miałam :P
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 21:29   #4
magda5712
Raczkowanie
 
Avatar magda5712
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 240
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
jeśli psychologia w Warszawie to tylko i wyłącznie na UW - dzienna albo wieczorowa. Przerobiłam temat kilkukrotnie, na własnej skórze i skórze znajomych. Na pewno nie polecam WSFiZ - gdybym mogła wcześniej uciec stamtąd na pewno bym to zrobiła.
A studia na UW da się spokojnie pogodzić z pracą.
Jeśli chodzi o maturę, to rozszerzenie spróbować przecież możesz zdać, nic się nie stanie jeśli ich nie zdasz, a 100% z podstawy to tak samo jak byś dostała 60% z rozszerzenia, jak dostaniesz 61% to już więcej niż max z podstawy, a może będzie tak, że rozszerzenie będzie prostsze dla Ciebie - ja tak miałam :P
a na UW są może zaoczne studia?
Hmm, ale co właściwie trzeba zazwyczaj zdawać na psycholgie? na UW i na SWPS? Bo ja nie moge tych informacji nigdzie znaleźć. Ewentualnie mogłabym spróbowac dodatkowo ten polski i WOS ale nie wiem czy WOS w ogole jest mi potrzebny na taki kierunek..
magda5712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 21:40   #5
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Cytat:
Napisane przez magda5712 Pokaż wiadomość
a na UW są może zaoczne studia?
Hmm, ale co właściwie trzeba zazwyczaj zdawać na psycholgie? na UW i na SWPS? Bo ja nie moge tych informacji nigdzie znaleźć.
Nie byłaś w stanie znaleźć tego: http://rekrutacja.uw.edu.pl/index.ph...104&Itemid=105

i ty o wyższych studiach myślisz?

A potem się dziwią, że poziom polskich uczelni leży, kwiczy i błaga o cios łaski.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 21:48   #6
magda5712
Raczkowanie
 
Avatar magda5712
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 240
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Nie byłaś w stanie znaleźć tego: http://rekrutacja.uw.edu.pl/index.ph...104&Itemid=105

i ty o wyższych studiach myślisz?

A potem się dziwią, że poziom polskich uczelni leży, kwiczy i błaga o cios łaski.
no wybacz,nie jestem tak inteligentna jak ty
magda5712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 03:59   #7
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Na UW zaocznych nie ma. Co do przedmiotów maturalnych, to na UW są najwyzsze progi na psychologie ze wszystkich uczelni. Także bez 3 rozszerzen(polski, jezyk obcy i ten wos) nawet nie ma co myslec o startowaniu tam na dzienne. Natomiast SWPS to uczelnia prywatna - dla nich nie ma roznicy co zdasz.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-17, 09:48   #8
magda5712
Raczkowanie
 
Avatar magda5712
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 240
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Na UW zaocznych nie ma. Co do przedmiotów maturalnych, to na UW są najwyzsze progi na psychologie ze wszystkich uczelni. Także bez 3 rozszerzen(polski, jezyk obcy i ten wos) nawet nie ma co myslec o startowaniu tam na dzienne. Natomiast SWPS to uczelnia prywatna - dla nich nie ma roznicy co zdasz.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, trochę mi to rozjaśniło sytuację.
magda5712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 14:04   #9
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Natomiast SWPS to uczelnia prywatna - dla nich nie ma roznicy co zdasz.
Jak zdasz też nie ma znaczenia A koszt jest taki jak na UW więc lepiej na UW iść. Tym bardziej że i tu i tu dostajesz dyplom magistra psychologii i nic więcej, a jednak ludzie nadal patrzą na studia/wykształcenie przez pryzmat uczelni państwowej
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 21:09   #10
magda5712
Raczkowanie
 
Avatar magda5712
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 240
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Jak zdasz też nie ma znaczenia A koszt jest taki jak na UW więc lepiej na UW iść. Tym bardziej że i tu i tu dostajesz dyplom magistra psychologii i nic więcej, a jednak ludzie nadal patrzą na studia/wykształcenie przez pryzmat uczelni państwowej
No jasne, poprawiło mi to samopoczucie,bo bałam się , ze bez żadnego dodatkowego przedmiotu to nie mam co myśleć.
A jak oceniacie sam kierunek psychologii? Najbardziej pytam oczywiście te który studiowały na tych dwóch uczelniach
magda5712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-17, 22:00   #11
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Na SWPS nie studiowałam, ale mam znajomych tam. Jedni są bardziej zadowoleni inni mniej, to też zależy od człowieka.
Ja z UW jestem bardzo zadowolona, szczególnie z tego, że sama sobie wybieram przedmioty na które mogę chodzić, a pula przedmiotów jest na prawdę duża (na SWPSie jest o wiele mniej do wyboru)
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 22:36   #12
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Też mam problem z wybraniem uczelni :/ Chciałabym zrobić licencjata w Polsce i magistra robić za granicą, ale na UW jak psychologia, to tylko 5letnia. A SWPS droga i duuuużo niżej w rankingach. Już nie wiem co robić :/
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 09:18   #13
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Też mam problem z wybraniem uczelni :/ Chciałabym zrobić licencjata w Polsce i magistra robić za granicą, ale na UW jak psychologia, to tylko 5letnia. A SWPS droga i duuuużo niżej w rankingach. Już nie wiem co robić :/
I bogu (czy komuś innemu) dziękować, że na UW jest tylko 5 letnia. Rozdzielenie tego kierunku obniża jedynie jakość nauczania.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 16:40   #14
sennautopia
Przyczajenie
 
Avatar sennautopia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Ja zaczynam w tym roku zaocznie na APS
sennautopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 20:15   #15
dionka31
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 25
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Moja siorka robiła psychologa na UW, w tym roku się broniła Studia jej się podobały. Jest już w trakcie szukania pracy, w międzyczasie planuje sobie robienie szkoleń z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej w xxx żeby poszerzać swoje kompetencje. Przyszłościowo chciałaby pójść na kurs psychoterapii i otworzyć własny gabinet

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-07-06 o 07:22 Powód: Reklama.
dionka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 12:29   #16
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Cytat:
Napisane przez sennautopia Pokaż wiadomość
Ja zaczynam w tym roku zaocznie na APS
Gorzej się chyba w tym mieście nie dało...
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 22:42   #17
sennautopia
Przyczajenie
 
Avatar sennautopia
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Dlaczego?
sennautopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-29, 23:30   #18
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Psychologia.Gdzie? Warszawa.

Bo to jedna z najgorszych uczelni nawet nie tylko w tym mieście, a w całym kraju. Zamiata końcówki wszelakich rankingów. A że na psychologię progi wysokie, to wiadomo, że na APS pójdą osoby, które się po prostu nigdzie indziej nie dostały. Zarobki absolwentów też nie powalają. Wg ELA absolwenci psychologii na SWPS w Warszawie zarabiają powyżej średniej, UW i Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w normie, a APS grubo poniżej średniej. A przecież psychologia to i tak najbardziej dochodowy kierunek tej uczelni. Ci z kierunków pedagogicznych to już w ogóle najniższa krajowa do śmierci, bo tak płacą w edukacji. Do tego bardzo specyficzna atmosfera. 96% studentów to baby. Lekka przesada. Mam jedną znajomą, której APS wydał dyplom. Już przez samą nią powinnam być uprzedzona do tej szkoły, bo można się serio zdziwić, jak ona w ogóle zdała egzamin gimnazjalny.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-30 00:30:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.