Praca Konsultantki Kosmetycznej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-14, 21:42   #1
Lerona
Przyczajenie
 
Avatar Lerona
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1

Praca Konsultantki Kosmetycznej


Nieważne, jakiej firmy kosmetycznej: AVON, Oriflame, FM group... Do wszystkich są te pytania kierowane, bo każda z tych firm działa na tych samych zasadach sprzedażowych.
1. Jakie macie wrażenia pracując jako konsultantka?
2. Jakie są wasze sposoby na pozyskanie nowych klientek?
3. Co sądzicie o firmie kosmetycznej, w której jesteście konsultantkami?
__________________
"And the best is yet to come."

"The years go by and time just seems to fly by but the memories remain."

"Fate has it's tricky ways of throwing something in front of you that you never expected."
Lerona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 08:41   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Praca Konsultantki Kosmetycznej

Cytat:
Napisane przez Lerona Pokaż wiadomość
Nieważne, jakiej firmy kosmetycznej: AVON, Oriflame, FM group... Do wszystkich są te pytania kierowane, bo każda z tych firm działa na tych samych zasadach sprzedażowych.
1. Jakie macie wrażenia pracując jako konsultantka?
2. Jakie są wasze sposoby na pozyskanie nowych klientek?
3. Co sądzicie o firmie kosmetycznej, w której jesteście konsultantkami?
1.wrażenia bardzo pozytywne.
2.wiele, różne, najważniejsze że działają.
3.same pozytywy.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 14:41   #3
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Praca Konsultantki Kosmetycznej

Ja pracowałam w Avon jako Liderka 2 lata i byłam zadowolona, lecz zaszłam w ciążę miałam mniej czasu na to, nie miałam nowych osób pod sobą i niestety musiałam zrezygnować. Ale byłam ogólnie zadowolona, warto spróbować, ale to tylko dla osób lubiących kontakt z ludźmi.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 22:22   #4
wladyslaw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 25
Send a message via Skype™ to wladyslaw
Dot.: Praca Konsultantki Kosmetycznej

Ja zajmowałem się jakiś czas FM Group - w sumie nadal jestem w strukturach i czasem kogoś tam wprowadzę, jednak jestem głównie dla produktu i telefonu i zajmuję się innym MLM.

1. Jakie macie wrażenia pracując jako konsultantka? - Przez pewien czas to nawet lubiłem, bo produty się same sprzedają prawie Bardziej jednak nastawiałem się na budowanie struktury niż sprzedaż, która była przy okazji jak komus cos zapachniało Bardzo dobra szkoła sprzedaży więc polecam.
2. Jakie są wasze sposoby na pozyskanie nowych klientek?

Najszybciej przez internet - budując listę mailingową lub też uderzając osobiście do ludzi na forach internetowych - jednak musi być to konkretna grupa docelowa. Trochę też przez fan page i przez stronę www.

3. Co sądzicie o firmie kosmetycznej, w której jesteście konsultantkami?

Bardzo dobra, sprawdzona i wypłacalna firma. Mam kilku znajomych, którzy właśnie jeżdżą sobie Mercami
wladyslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 13:53   #5
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Praca Konsultantki Kosmetycznej

Moja mama od 12 lat jest konsultantką Avonu i z tego, co widzę, to jest to raczej udręka. Ma bardzo małe zamówienia, tylko wśród najbliższych koleżanek, zarabia na tym grosze. Nie ma czasu szukać nowych klientek, tym bardziej, że Avon jest już tak popularny, że na każdym kroku można spotkać konsultantkę - ja znam chyba z 10, tylko na moim roku studiów są 4 konsultanki Moim zdaniem, jeśli to ma być praca dodatkowa, to to nie ma za bardzo sensu.

A co do metod pozyskiwania klientek: spotkałam się z wrzucaniem linków do katalogu na facebooka (co mnie strasznie wkurza), wciskanie katalogów na ulicy, zostawianie katalogów na wycieraczkach. Szczerze mówiąc, nie wiem, jakie cuda robią te "najlepsze" konsultantki, że mają taką ogromniastą sprzedaż...
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 16:37   #6
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Praca Konsultantki Kosmetycznej

Cytat:
Napisane przez Lerona Pokaż wiadomość
Nieważne, jakiej firmy kosmetycznej: AVON, Oriflame, FM group... Do wszystkich są te pytania kierowane, bo każda z tych firm działa na tych samych zasadach sprzedażowych.
1. Jakie macie wrażenia pracując jako konsultantka?
2. Jakie są wasze sposoby na pozyskanie nowych klientek?
3. Co sądzicie o firmie kosmetycznej, w której jesteście konsultantkami?
1. Lubię to zajęcie, choć kupuję głównie dla siebie, sprzedaż/rekrutacja to coś dodatkowego.
2. Pytam się, czy zostawić katalog w miejscach gdzie bywam, panie biorą i oddzwaniają/ja dzwonię do nich później.
3. Jestem w Oriflame i nie narzekam. Główna wada dla mnie to to, że moje ulubione produkty wychodzą z oferty. Ale to szczęście mam wszędzie :p Na zarobki nie narzekam, kosmetyki mam zwykle za darmo i coś jeszcze zostanie. Ostatnio odpuściłam firmie, ale darmowe zamówienia dla mnie mam nadal. Przekonały mnie kosmetyki, o zarabianiu (inaczej niż ze sprzeaży) dowiedziałam się dużo później.
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:20.