Mamy majowe 2017 cz. IV - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-25, 19:13   #4051
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Martusiamiska Pokaż wiadomość

Muszę koniecznie sprawdzić jakie są teraz wózki bo jeszcze nie mamy....

Pytanie do mam lubiących naturalne kosmetyki - ja zamierzam używać oleju kokosowego do pielęgnacji maluszka, Wy też?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupiłam olej kokosowy w Gemini. Mam zamiar używać go trochę zamiast płynu do kąpieli i na ewentualną ciemieniuche czy inne przesuszenia
Koleżanka mówiła, że używa go dalej do rocznej córeczki, która ma alergie na wiele kosmetyków i sprawdza się genialnie. A dziewczynka sama należą na smarowanie koko

Kocyki przeurocze. Uwielbiam takie rzeczy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 19:14   #4052
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Mamy majowe 2017 cz. IV

Wstałam po 7. Byliśmy na szkole rodzenia do 13, pózniej musieliśmy jechać po jakies kartony, odebrać zamowienie z Empiku, na jakies spożywcze zakupy, bo naszło mnie zeby na obiad zrobic makaron z krewetkami a na kolacje pizzę i o 17 po prostu nie wiem kiedy zasnęłam :/ nie odczuwałam tak tego, ale jest mi coraz ciężej i strasznie dokucza mi ból pleców
Kiwaczka a przeczuwałam, ze bedzie dziewczynka gratuluje
Vikunia teraz poczekaj az on przeprosi albo zrozumie, wiem ze cieżko bedzie sie nie odzywać ale postaw na swoim i nie ustępuj. Przecież nie Ty zrobiłaś cos złego tylko on wyszedł przed szereg.
Martusiamiska ja połowy tego co Ty nie zamawiałam :P ani pojemników, bobodent, dermatolu . kupowalam to co mi sie przyda na początku, a resztę moge dokupić po porodzie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip

Edytowane przez gornek
Czas edycji: 2017-02-25 o 19:15
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 19:20   #4053
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Mamy majowe 2017 cz. IV

Ale on sie zachowuje, jakbym to ja byla nienormalna i jest obrazony. To jest jego sposob na kazda klotnie-nie odzywac soe, zamknac sie w sobie az zmiekne i wyciagne reke.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 19:25   #4054
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

To teraz bądź twarda i myśl o sobie i maluszku. On jest dorosły nic mu nie bedzie. Co do wspólnych finansów, mamy wspólne konto ale każde z nas ma rownież swoje prywatne, ja tam przelewam cześć wypłaty i sa to "moje" pieniądze na to co ja chce. Na wspólnym przychodza wypłaty i tam zostawiamy tyle, zeby starczyło na wszystkie rachunki, kredyty i cos na jedzenie a reszta idzie na Nasze prywatne. Wtedy każdy dysponuje tym co ma i jak któreś z nas to straci to po prostu zostaje bez kasy


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 19:59   #4055
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Patrze na zdjecie z usg wczorajszego i tak strasznie juz chcialabym synusia zobaczyc 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 20:05   #4056
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Mamy majowe 2017 cz. IV

Tez bym juz chciała maluszka mieć, dzisiaj na sr dostaliśmy lalki do masażu i fajnie takie maleństwo trzymać
Cos mi chyba za żołądku siedzi czy cos, bo strasznie mnie boli i czuje jakbym miała zaraz zwymiotować 🤢

Ps. Właśnie zwróciłam cały obiad. Chyba krewetki mi nie służą


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip

Edytowane przez gornek
Czas edycji: 2017-02-25 o 20:25
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 20:09   #4057
bunnybe
Zadomowienie
 
Avatar bunnybe
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 756
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Vikunia ale pieniadze wspolne maja sens w momencie gdy wspolnie decydujecie o wydatkach a nie tz wydaje jak mu sie podoba. My mamy wspolne konto ale poza tym kazdy ma tez prywatne i ja np kupujac mezowi prezent robie to z prywatnego bo nie chce zeby widzial co dostanie maz przelewa cala wyplate na wspolne a ja zawsze cos sobie zostawiam na swoje wydatki. Mimo ze maz zarabia 2x tyle co ja to tymi pieniedzmi rozporządzamy wspolnie i razem omawiamy wydatki, na tym moim zdaniem polega partnerski zwiazek

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka
__________________
16.05.2017 G.
bunnybe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-25, 20:54   #4058
ukrajinka
Zakorzenienie
 
Avatar ukrajinka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 423
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Martusiamiska ja od poczatku stosuje olej kokosowy i zadnych balasamow u synka mimo, ze nie ma alergii czy jakichkolwiek problemow skornych i teraz tez tak bede.

Vikunia rozumiem doskonale Twoje zdenerwowanie i uwazam, ze nie powinno to mu ujsc na sucho. Co do tej dziewczyny zas, tyle z was po niej jedzie, ze nie powinna brac kasy, a ja uwazam ze skoro klient jej dal to czemu miala odmowic., chyba nie wiele osob by tak zrobilo.

Tez mialam kiedys kotke i sterylizacje zniosla na szczescie bardzo dobrze. Nie mialam dla niej kaftanika za to kupilam taki ochraniacz na glowe, cos ala klosz nie wiem jak sie to nazywa, w kazdym razie kupilam to tak na wszelki wypadek na szczescie kotka w ogole nie interesowala sie rana i nie trzeba bylo tego zakladac.
__________________
Patrzysz na świat taki jakim jest,
Chciałbyś odnaleźć w tym jakiś sens,
Ale trudno jest nadać sens porządkowi,
Który dzieje się wbrew rozumowi
ukrajinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 21:19   #4059
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Dojechalismy milego wieczoru!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 21:21   #4060
mileena5
Zadomowienie
 
Avatar mileena5
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 351
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
Vikunia ale pieniadze wspolne maja sens w momencie gdy wspolnie decydujecie o wydatkach a nie tz wydaje jak mu sie podoba. My mamy wspolne konto ale poza tym kazdy ma tez prywatne i ja np kupujac mezowi prezent robie to z prywatnego bo nie chce zeby widzial co dostanie maz przelewa cala wyplate na wspolne a ja zawsze cos sobie zostawiam na swoje wydatki. Mimo ze maz zarabia 2x tyle co ja to tymi pieniedzmi rozporządzamy wspolnie i razem omawiamy wydatki, na tym moim zdaniem polega partnerski zwiazek

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka

U mnie jest identycznie jeśli mam jakieś pieniądze (przez prace sezonowa, albo mój kredyt) to zostawiam sobie na swoje wydatki (wiadomo każdy jakieś ma) a reszta idzie do domowego budżetu Tz tez ma wolna rękę i może wydać jeśli potrzebuje ale reszta idzie w rachunki itp czyli nie ma "nieautoryzowanych" wydatków itp x myśle ze to sprawiedliwe x
mileena5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 21:48   #4061
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Tata nam dal grilla elektrycznego, bo teraz mamy taras i tz przy rozpakowywaniu auta stwierdzil, ze trzeba dac do piwnicy, bo on i tak chcial innego. Czyli znowu zle. A moj tata mu kabanoski na droge, mama golabki zrobila. Zalalam sie lzami. Ja ostatnio tylko placze, dziewczyny musze sie ogarnac dla Filipka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-25, 21:59   #4062
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Tata nam dal grilla elektrycznego, bo teraz mamy taras i tz przy rozpakowywaniu auta stwierdzil, ze trzeba dac do piwnicy, bo on i tak chcial innego. Czyli znowu zle. A moj tata mu kabanoski na droge, mama golabki zrobila. Zalalam sie lzami. Ja ostatnio tylko placze, dziewczyny musze sie ogarnac dla Filipka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ah zero wyczucia ta chlopina ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 22:10   #4063
Martusiamiska
Raczkowanie
 
Avatar Martusiamiska
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 203
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Tata nam dal grilla elektrycznego, bo teraz mamy taras i tz przy rozpakowywaniu auta stwierdzil, ze trzeba dac do piwnicy, bo on i tak chcial innego. Czyli znowu zle. A moj tata mu kabanoski na droge, mama golabki zrobila. Zalalam sie lzami. Ja ostatnio tylko placze, dziewczyny musze sie ogarnac dla Filipka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj kochana 😞 proszę Cię przestań płakać 😘 weź ciepła kąpiel i spróbuj zasnąć w spokoju 😘😘😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martusiamiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 22:13   #4064
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Tata nam dal grilla elektrycznego, bo teraz mamy taras i tz przy rozpakowywaniu auta stwierdzil, ze trzeba dac do piwnicy, bo on i tak chcial innego. Czyli znowu zle. A moj tata mu kabanoski na droge, mama golabki zrobila. Zalalam sie lzami. Ja ostatnio tylko placze, dziewczyny musze sie ogarnac dla Filipka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ehhh szkoda slow... Zero szacunku do tego co robią Twoi rodzice ://

Ja spędzam wieczor z tz który poszedł sie myć wlasnie byliśmy na spacerze a teraz lezyny w salonie pod kocykiem z termoforkiem i oglądamy TV z chipsami i dipem do chipsów no dobra i wypiłam puszkę coca coli


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 22:19   #4065
khaipiroska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 64
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Co za dzień...
Cały pod znakiem ciąż i porodów. Od rana do 14 byliśmy na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia. I nie wiem czy miałyście tak kiedykolwiek, ale moje dziecko od rana aż do g. 19 (a właściwie do teraz) ruszało się BEZ PRZERWY. Nigdy wcześniej nie było aż tak aktywne. o 19:00 już byłam cała pospinana bo dłużej tak być nie mogło, coś było nie tak. No więc pojechaliśmy z mężem do szpitala na oddział gin-poł, ja już cała posikana ze strachu, zwłaszcza, że chodzę z zapaleniem dróg moczowych, jestem chora i w ogóle-w ogóle.

Miałam KTG liczyłam ruchy płodu, wszystko w normie, przez cały czas dziecko aktywne, potem USG, wszystkie pomiary (ma już 1390 g mały grubasek , wszystko w normie, nadal dziewczyna, tylko obróciła się twarzą do widowni i sobie używa na moim brzuchu. Poza tym coś chyba jej się nie podoba w pępowinie, bo plącze rączki i nóżki i ją to drażni dlatego niby tak wywija.

Taka mała a już matkę stresuje. I to nie na żarty. Wszystko niby dobrze tylko mam mało wód płodowych, mam pić 3 litry płynów dziennie (zupy się nie liczą). Teraz już leżę w łóżeczku, w brzuchu nadal jakieś dramaty odchodzą bo kopie niemiłosiernie. Jestem dużo spokojniejsza, ale drogie dziecko mogłoby już iść spać i dać matce odetchnąć...
__________________
Już niedługo ----> maleńka <----
khaipiroska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 22:26   #4066
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Vikunia mi po samym czytaniu jest strasznie przykro, bo rodzice sie starają a Tz tego nie docenia, widzi chyba tylko czubek własnego nosa. Ja szanuje i cieszę sie z każdego drobiazgu od rodziców, wiec rozumiem co czujesz.
Effpe ja leżę sama, ale zjadłam troche pizzy bo zrobiłam. Po zwróceniu obiadu odrazu mi lepiej na żołądku i głodna sie zrobiłam
Khaipiroska dobrze, ze skontrolowałas mi lekarka tez mówiła ze jak ruchy bedą nagle nasilone to lepiej to sprawdzić, u mnie całe szczęście ma fazy ruchów i jest to rano i wieczorem, cześciej widzę ze rusza sie jak siedzę. Ale chyba do porodu będę panikować jak któryś dzień bedzie mnie aktywny. Ale pocieszam sie, ze zostało mi 8 tygodni


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 22:42   #4067
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

TZ przywiozl wlasnie kotełki do nowego mieszkania, wzielam prysznic i jak otworzylam drzwi to mnie przywitaly wielkie niebieskie oczyska, a potem jeszcze wieksze zielone oczyska i swiat stal sie lepszy . Ide do lozka. Moze ja jestem przewrazliwiona, za duzo sie dzialo ostatnio, przeprowadzka, kupa pracy, tu mialam mame i tate tak dlugo, a tu nagle wrocilam do pustego domu, w dodatku te 8godzinne podroze, chyba mam prawo byc placzliwa. Jutro sie ogarne ❤️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:42 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Przyniosl tego grilla do domu, moze jednak cos sie w nim ruszylo... po koty tez specjalnie o tej porze pojechal, zeby mnie rozweselic, bo mielismy jutro je zabierac.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 00:02   #4068
gornek
Zakorzenienie
 
Avatar gornek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 042
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Weszłam na stronę bebetto i faktycznie sa nowe modele. Szkoda, ze nie na kolorystyki pokazanej ja jak zamawiałam wózek w środę odrazu mnie uprzedzili, ze sa targi i dopiero moje zamowienie będzie zalatwione w poniedziałek. Wiec tak liczą, ze do 10 kwietnia wózek powinien byc. A przez targi pewnie firma będzie miała dużo zamówień. Na ostatnia chwile w sumie zamawialiśmy.
Vikunia hormony robią swoje, ale mi i bez ciazy było by przykro ze Tz tak sie zachowuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
02.05.2012
14.04.2017 Maksymilian
13.05.2022 Filip
gornek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 00:30   #4069
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

khaipiroska ojej, ale się denerwowałam jak czytałam Twój opis bo rzeczywiście taka ciągłość ruchowa dziecka niepokoi. Mi się samej wkręciło dzisiaj że za mało się moja królewna rusza ale położyłam się na płasko po posiłku i odezwała się solidnie tyle ile powinna.

Decorail no dokładnie, z tym kolorem to pomyślałam o tych osobach które np wolały białą ale się zdecydowały na czarną, nieodpowiedzialny ten przedstawiciel.

Porozmawiałam z tż o rujce naszej kotełki bo sama niewiele pamiętałam i powiedział że u nas było tak:najpierw tylko śpiewała i chciała wychodzić na dwór. Nagle zaczęła wypinać pupę i dziwnie chodzić. Wzieliśmy ją na sterylkę i szybko była zrobiona. Okazało się że skutecznie ale lekarz powiedział że za późno bo już miała jakieś stany zapalne przez to że ta ruja była zaawansowana.
Także nie ma co czekać aż się ruja rozwinie.

Gornek my się teraz wahamy między holland a tito, najlepiej by było oba modele obczaić naraz. Tylko zanim tito się pojawi w sklepach...nie wiem czy czekać czy zamawiać


A propos hormonów to ja czuję nawrót wahań nastroju w tym 3 trymestrze.
Tak jak w 1 byłam w miarę ok, w drugim było super, tak teraz się zrobiłam taka huśtawkowa:/
Ale dzisiaj sobie poprawiłam humor, zrobiłam pazurki u stóp, czerwone i byłam w outlecie intimissimi i kupiłam sobie seksowną bieliznę
I mam zamiar ją wykorzystać
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-26, 07:15   #4070
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez bunnybe Pokaż wiadomość
Milutek super zakupy

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka



Cytat:
Napisane przez marta6704 Pokaż wiadomość
Milutku piękne zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Cytat:
Napisane przez Martusiamiska Pokaż wiadomość

Milutek - ciekawa jestem jak ten kocyk z Ikea... też chciałam go kupić... ale wzięłam tylko pieluszki muśkinowe i ten ręczniczek.

Pytanie do mam lubiących naturalne kosmetyki - ja zamierzam używać oleju kokosowego do pielęgnacji maluszka, Wy też?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja w tym kocyku dzianinowym jestem zakochana, myśle ze jakościowo jak na ta cenę super. A ten polarowy miękki i praktyczny, zabiorę go do szpitala.

Olejem kokosowym smaruje brzuszek ciążowy i piersi, używam jako antyperspirantu (z sodą oczyszczoną) z powodzeniem od dwóch miesięcy. Dzidzie tez będę smarować.

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Effpe, Milutek - współczuję bólu spojenia... mi na szczęście przeszło, ale okropne to jest uczucie
:

ja niestety od grudnia na to cierpię i jest coraz gorzej. Wraz z narastającym bólem pogarsza się mój stan psychiczny, często przez to płacze, z bólu, bezsilności i bezradności.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 08:12   #4071
Mohnka
Rozeznanie
 
Avatar Mohnka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 965
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Tata nam dal grilla elektrycznego, bo teraz mamy taras i tz przy rozpakowywaniu auta stwierdzil, ze trzeba dac do piwnicy, bo on i tak chcial innego. Czyli znowu zle. A moj tata mu kabanoski na droge, mama golabki zrobila. Zalalam sie lzami. Ja ostatnio tylko placze, dziewczyny musze sie ogarnac dla Filipka.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojeja, czy on dojrzewa i objawia się to jego humorkami? 😒
Trzymaj się dzielnie i myśl o Maleństwie.. 💙💙 niech Dzidzia nie czuje tego napięcia 😞 a on jest niepoważny .. Może chce pokazać, że mimo wszystko się nie złamie? Faceci...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez khaipiroska Pokaż wiadomość
Co za dzień...
Cały pod znakiem ciąż i porodów. Od rana do 14 byliśmy na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia. I nie wiem czy miałyście tak kiedykolwiek, ale moje dziecko od rana aż do g. 19 (a właściwie do teraz) ruszało się BEZ PRZERWY. Nigdy wcześniej nie było aż tak aktywne. o 19:00 już byłam cała pospinana bo dłużej tak być nie mogło, coś było nie tak. No więc pojechaliśmy z mężem do szpitala na oddział gin-poł, ja już cała posikana ze strachu, zwłaszcza, że chodzę z zapaleniem dróg moczowych, jestem chora i w ogóle-w ogóle.

Miałam KTG liczyłam ruchy płodu, wszystko w normie, przez cały czas dziecko aktywne, potem USG, wszystkie pomiary (ma już 1390 g mały grubasek , wszystko w normie, nadal dziewczyna, tylko obróciła się twarzą do widowni i sobie używa na moim brzuchu. Poza tym coś chyba jej się nie podoba w pępowinie, bo plącze rączki i nóżki i ją to drażni dlatego niby tak wywija.

Taka mała a już matkę stresuje. I to nie na żarty. Wszystko niby dobrze tylko mam mało wód płodowych, mam pić 3 litry płynów dziennie (zupy się nie liczą). Teraz już leżę w łóżeczku, w brzuchu nadal jakieś dramaty odchodzą bo kopie niemiłosiernie. Jestem dużo spokojniejsza, ale drogie dziecko mogłoby już iść spać i dać matce odetchnąć...
To się biedna stresu najadłaś. Dobrze, że wszystko w porządku 😘 .. Być może zładłaś coś słodkiego i Maleńka tak reagowała? ☺
U mnie dużo ruchów podobno przez sterydy i w sumie też leżę ciągle więc się na tym bardziej skupiam. Kiedyś doczytałam, że jak dziecko jest zbyt aktywne to mogło się owinąć pępowina i zacząć się dusić 😱 na szczęście miałam tego dnia usg i od tej pory zero internetów..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

A ja już jestem sama w pokoju. Nie zdążyłam Wam nawet napisać, że miałam na jedną noc znów koleżankę. Jedna noc spędziła na porodówce 12h pod ktg a druga noc u mnie na sali no i poszła na własne życzenie do domu jak jej się kroplówka skończyła. Tzn pompa z tractocilem, który rozluźnia macice, bo trafiła w 35 tygodniu ze skurczami co 2 minuty .. Ale ale.. Pani miała 2 macice i 2 szyjki. Okazało się, że to ta druga macica, pusta, zaczęła czynność skurczową i tam było rozwarcie za 4cm a w prawidłowej, tam gdzie dzidziuś był spokój. Fakt faktem bóle porodowe ze względu na skurcze miała realne.. I meczyła się 3 doby. W końcu ustapiło a ona wstała rano z zakwasami na brzuchu.. Ale anomalia 😵

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mohnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 08:57   #4072
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Bambi - a widzisz, ja już teraz też wiem, że przeoczyłam wiele objawów wczesnej rujki i zwalałam to nudę - nie było w nocy tragedii - pośpiewała trochę, pokręciła się i poszła spać, tak samo rano

Milutek - a boli Cię przy ruchu czy w spoczynku też?

Mohnka - ale historia! słyszałam o dwóch macicach, ale nie sądziłam, że ta bez dzidziusia może zacząć chcieć rodzić!
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 09:09   #4073
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez decorail Pokaż wiadomość
Milutek - a boli Cię przy ruchu czy w spoczynku też?
u mnie najgorszy ból jest przy przekręcaniu się na łóżku z boku na bok (naprawdę mam łzy w oczach z bólu za każdym razem), przy próbie wstania z łózka/kanapy, przy ubieraniu się kiedy trzeba podnieść nogi (pomagam sobie rękami), a przy chodzeniu muszę robić bardzo małe kroczki żeby nie bolało. Jak już przyjmę dogodną pozycję, to nie boli tak samoistnie, w spoczynku.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 09:25   #4074
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Milutek - to miałam dokładnie tak samo przez jakiś czas po tym jak się kawałek przebiegłam, ale u mnie akurat to minęło - został tylko ból duu*** - dosłownie rozumiem jakie to musi być upierdliwe, bo ja czułam się dosłownie jak kaleka...
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 09:48   #4075
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Kurcze dziewczyny a nie ma żadnej rady na ten ból spojenia?
Brzmi to strasznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 10:04   #4076
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Decorail super ze Ci przeszło uważaj na siebie i już więcej nie biegaj za pociągami

Camomile, niestety nie jest to przyjemne i o ile kilka dni, a nawet tygodni da się jakoś wytrzymać, tak z każdym miesiącem mam coraz bardziej dość. Moja ginekolog i nawiedzony ekscentryczny ortopeda rozkładają ręce i mówią ze nic nie da się zrobić. Jedyne co mnie pociesza to to ze dziewczyny tu na forum pisały ze tez to miały i po porodzie przeszło, także jeszcze "tylko" ok 10 tyg...
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 10:08   #4077
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Melduje sie z ranca... wyspalam sie i swiat jest lepszy . Jeden kotel spal z nami .

No i moje sny dzisiaj... ciagle erotyka przeplatana z dziwactwami:
Snilo mi sie, ze pracowalam w Anglii, w Londynie na jakims glownym placu i byl pochod Krolowej Elzbiety i ona w odleglosci okolo 50m ze swoim orszakiem plula z armaty w ludzi gumami do zucia i wszyscy byli zachwyceni . A potem weszla do hotelu, w ktorym pracuje i powiedziala, ze super pachnie jedzeniem, ale nie chciala z nami zjesc .

Maly sie rozpycha, mam wrazenie, ze czuje go na kosciach miednicznych. Wczoraj w nocy puszczalam mu pozytywke (pluszaka) i tanczyl .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 10:43   #4078
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
Decorail super ze Ci przeszło uważaj na siebie i już więcej nie biegaj za pociągami

Camomile, niestety nie jest to przyjemne i o ile kilka dni, a nawet tygodni da się jakoś wytrzymać, tak z każdym miesiącem mam coraz bardziej dość. Moja ginekolog i nawiedzony ekscentryczny ortopeda rozkładają ręce i mówią ze nic nie da się zrobić. Jedyne co mnie pociesza to to ze dziewczyny tu na forum pisały ze tez to miały i po porodzie przeszło, także jeszcze "tylko" ok 10 tyg...
Bardzo mi przykro bo wyobrażam sobie jak Ci to dokucza. Szkoda że nie ma.Na to rady, a może fizjoterapeuta by coś pomógł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 10:54   #4079
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Witam po śniadanku i slodkim co nieco
Wczoraj jak synuś odpoczywał to zaczęłam do niego mówić i głaskać te stronę brzucha, gdzie on siedzi. Po chwili jakby chcial byc bliżej mojego dotyku, bo ta strona brzucha się wypięła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 11:20   #4080
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cześć niedzielnie!
Wczoraj wybraliśmy się na zakupy - ubrania dla M. i coś do domu - odświeżenie sypialni.
Zachciało mi się zakupów dla siebie - dziś od rana przeglądam wiosenne płaszcze, torebki, buty! Zew wiosny! Szkoda, że w nic się nie zmieszczę z tego, co mi się podoba (tj. ubrania, bo w buty wejdę, torebka też ok. ).

Umówiłam się za to do fryzjera i wreszcie odżyję wizerunkowo!
Zauważyłam, że bardzo mi się wzmocniły paznokcie - zawsze miałam bardzo słabe, więc obcinane na krótko, malowane na kolorowo, bo jakakolwiek długość wiązała się z rozdwajaniem, odwarstwianiem (mogłam zdzierać warstwy). Teraz mam długie! Bez lakieru i żadnych wzmocnień. Toż to szok!


Cytat:
Napisane przez milutek Pokaż wiadomość
u mnie najgorszy ból jest przy przekręcaniu się na łóżku z boku na bok (naprawdę mam łzy w oczach z bólu za każdym razem), przy próbie wstania z łózka/kanapy, przy ubieraniu się kiedy trzeba podnieść nogi (pomagam sobie rękami), a przy chodzeniu muszę robić bardzo małe kroczki żeby nie bolało. Jak już przyjmę dogodną pozycję, to nie boli tak samoistnie, w spoczynku.
Współczuję bardzo!
Mnie przez ok. 2 tygodnie bolało spojenie, zwłaszcza popołudniami i wieczorami, ale zauważyłam że od wysiłku. Odkąd mniej się ruszam, mniejsze tempo życia mam, jest dużo lepiej, są dni bez bólu. Położna mi poradziła właśnie krok posuwisty (bez podnoszenia stóp) i przekręcanie się na łóżku tak, jakbym miała taśmę na biodrach.

Vikunia, napiszę jeszcze, że osoby takie jak Twój mąż chyba rzadko doświadczają negatywnych konsekwencji swoich zachowań, przez co jeszcze bardziej utwierdzają się w słuszności swoich poczynań. Dlatego bardzo Ci dopinguję w zmianach radykalnych - w komunikacji i relacji, żeby naprawdę coś się ruszyło.

Mohnka, co za historia koleżanki! Nie słyszałam o takim przypadku nigdy.

Ad. pielęgnacji i rozstępów - u mnie na razie (odpukać) nie ma żadych zmian na skórze, choć mam ją bardzo napiętą. Nie smaruję się restrykcyjnie - udaje mi się co drugi dzień, rzadziej codziennie, rzadziej dwa razy dziennie. Skończył mi się elancyl, więc zużyłam bio-oil, a teraz używam olejku z geranium i róży z orientany. Postanowiłam, że kupię sobie teraz moje ulubione masło z body shopu moringa.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-05 21:42:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.