Bol pochwy podczas stosunku od pewnego czasu u dziewczyny... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-11, 22:55   #1
foksica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1

Bol pochwy podczas stosunku od pewnego czasu u dziewczyny...


Witam, pisze w sprawie mojej dziewczyny ponieważ ona się boi i nie chce o tym pisać, a ja się bardzo martwię tym wszystkim.
Wcześniej nigdy nie mieliśmy takich problemów, a kochamy się już od roku i jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami w tych sprawach, czasami zabolało w momencie zbyt mocnego pchnięcia lub źle dobranej pozycji (ponieważ mój członek nie należy do najprostszych... i jest tzw "smutny") ale nie o tym miałem pisac.

Jakieś 3 tygodnie temu, już po stosunku w pozycji na jeźdźca ale jeszcze z członkiem w środku dostała tak jakby "skurczu" pochwy, że z bólu nie mogła wstać z łóżka, bolało ją w pochwie i brzuch w okolicach tych spraw (nie wiem jak to opisać, ona pewnie to wie lepiej...). Od tamtej pory zaczęły się problemy, ból pojawia się przy każdym bliższym kontakcie niezależnie od namiętności naszego kontaktu, porostu boli nawet jak pchnięcia są bardzo delikatne. Do tego dochodzi za każdym razem obtarcie (naderwanie skory?) przy wejściu na samym dole, co sprawia jej dodatkowy ból. Nigdy wcześniej się tak nie zdarzało.

Proszę o jakieś porady co robić, co to może być, czy spotkał się już ktoś z takimi objawami?
Naprawdę nie wiem co robić...
foksica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 11:21   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Bol pochwy podczas stosunku od pewnego czasu u dziewczyny...

Cytat:
Napisane przez foksica Pokaż wiadomość
Witam, pisze w sprawie mojej dziewczyny ponieważ ona się boi i nie chce o tym pisać, a ja się bardzo martwię tym wszystkim.
Wcześniej nigdy nie mieliśmy takich problemów, a kochamy się już od roku i jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami w tych sprawach, czasami zabolało w momencie zbyt mocnego pchnięcia lub źle dobranej pozycji (ponieważ mój członek nie należy do najprostszych... i jest tzw "smutny") ale nie o tym miałem pisac.

Jakieś 3 tygodnie temu, już po stosunku w pozycji na jeźdźca ale jeszcze z członkiem w środku dostała tak jakby "skurczu" pochwy, że z bólu nie mogła wstać z łóżka, bolało ją w pochwie i brzuch w okolicach tych spraw (nie wiem jak to opisać, ona pewnie to wie lepiej...). Od tamtej pory zaczęły się problemy, ból pojawia się przy każdym bliższym kontakcie niezależnie od namiętności naszego kontaktu, porostu boli nawet jak pchnięcia są bardzo delikatne. Do tego dochodzi za każdym razem obtarcie (naderwanie skory?) przy wejściu na samym dole, co sprawia jej dodatkowy ból. Nigdy wcześniej się tak nie zdarzało.

Proszę o jakieś porady co robić, co to może być, czy spotkał się już ktoś z takimi objawami?
Naprawdę nie wiem co robić...
Mnie bolało ,że tak powiem na końcu pochwy. Czy Twoja kobieta była już kiedyś u ginekologa? Może jest zbyt mało nawilżona? Może jest obtarta i musicie poczekać... Radzę udać się do ginekologa.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 00:45   #3
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Bol pochwy podczas stosunku od pewnego czasu u dziewczyny...

Cytat:
Napisane przez foksica Pokaż wiadomość
Witam, pisze w sprawie mojej dziewczyny ponieważ ona się boi i nie chce o tym pisać, a ja się bardzo martwię tym wszystkim.
Wcześniej nigdy nie mieliśmy takich problemów, a kochamy się już od roku i jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami w tych sprawach, czasami zabolało w momencie zbyt mocnego pchnięcia lub źle dobranej pozycji (ponieważ mój członek nie należy do najprostszych... i jest tzw "smutny") ale nie o tym miałem pisac.

Jakieś 3 tygodnie temu, już po stosunku w pozycji na jeźdźca ale jeszcze z członkiem w środku dostała tak jakby "skurczu" pochwy, że z bólu nie mogła wstać z łóżka, bolało ją w pochwie i brzuch w okolicach tych spraw (nie wiem jak to opisać, ona pewnie to wie lepiej...). Od tamtej pory zaczęły się problemy, ból pojawia się przy każdym bliższym kontakcie niezależnie od namiętności naszego kontaktu, porostu boli nawet jak pchnięcia są bardzo delikatne. Do tego dochodzi za każdym razem obtarcie (naderwanie skory?) przy wejściu na samym dole, co sprawia jej dodatkowy ból. Nigdy wcześniej się tak nie zdarzało.

Proszę o jakieś porady co robić, co to może być, czy spotkał się już ktoś z takimi objawami?
Naprawdę nie wiem co robić...
Mi się zdarza taki ból po orgazmie jeśli penis ciągle jest w środku, bo kurczą mi się mięśnie pochwy. Podejrzewam, że Twoja dziewczyna po tej nieprzyjemnej sytuacji podświadomie czuje strach stosunkiem i bólem dlatego mięśnie pochwy automatycznie kurczą się co sprawia ból podczas penetracji. Nazywa się to pochwica i ma podłoże psychiczne. Najpierw niech Twoja dziewczyna uda się do ginekologa żeby sprawdzić czy nie ma infekcji i niech wyleczy obtarcia. Po drugie musisz zadbać o jej poczucie bezpieczeństwa, grę wstępną, musisz być delikatny i wyrozumiały, nie naciskać nas seks. Możesz przed samym stosunkiem próbować 'oswoić pochwę' palcem zwilżonym w lubrykancie. Musisz także powoli i delikatnie wchodzić w partnerkę i jeżeli tylko poczuje ból to musisz się wycofać bo tylko utrwalisz u niej odruchy obronne. Kupcie apteczny żel intymny np Feminum czy Intimel.
__________________
Zapuszczam i dbam o włoski


włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:37.