zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 19:51   #1
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073

zapalenie ucha a antykoncepcja hormonalna


Jak w tytule mam początki zapalenia ucha, problem polega na tym że zapalenie ucha leczy się kuracją antybiotykową a ja biorę środki antykoncepcyjne. Same w sobie środki antykoncepcyjne nie byłyby problemem, gdyby nie to że kochamy się z chłopakiem dość regularnie. Ostatni stosunek odbył się wczoraj. A to oznacza, że antybiotyki mogłabym zacząć brać za 7 dni od dziś. I nie wiem co w tym przypadku zrobić. Zdaję sobie sprawę, że zapalenia ucha nie można lekceważyć i nie leczone będzie się ono dalej rozwijać, ale z drugiej strony boję się obniżenia antykoncepcji.
Prosiłabym o rady i ewentualne poprawienie mnie jeśli źle myślę z tym odczekiwaniem 7 dni.
Pozdrawiam.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2012-02-27 o 20:08
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 20:05   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Jak w tytule mam początki zapalenia ucha, problem polega na tym że zapalenie ucha leczy się kuracją antybiotykową a ja biorę środki antykoncepcyjne. Same w sobie środki antykoncepcyjne nie byłyby problemem, gdyby nie to że kochamy się z chłopakiem dość regularnie. Ostatni stosunek odbył się wczoraj. A to oznacza, że antybiotyki mogłabym zacząć brać za 7 dni od dziś. I nie wiem co w tym przypadku zrobić. Zdaję sobie sprawę, że zapalenia ucha nie można lekceważyć i nie leczone będzie się ono dalej rozwijać, ale z drugiej strony boję się obniżenia antykoncepcji.
Prosiłabym o rady i ewentualne poprawienie mnie jeśli źle myślę z tym odczekiwaniem 7 dni.
Pozdrawiam.
Poprawię cię za byka w nazwie tematu
Wcale nie jest tak, że musisz czekać 7 dni na wzięcie antybiotyków. Jeśli kochaliście się "do końca" to odczekaj 2-3 dni i starczy. Plemniki nie mają szansy na przeżycie w śluzie, który tworzy się i zagestsza po hormonach Także spokojnie możesz brać antybiotyki.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 20:07   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

z rozpędu
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2012-02-27 o 20:09
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 20:24   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Maj gad, jakie 7 dni? Skąd Ty to wytrzasnęłaś? Minimum to dwie doby, żeby być pewnym że nic już w Tobie nie ma... ale zasadą jest, że antybiotyki nie działają wstecz. Ochrona jest obniżona od dnia łyknięcia pierwszej tabletki osłabiającej działanie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 20:46   #5
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Może źle pomyślałam, ale skoro 7 dni po zakończeniu kuracji trzeba się zabezpieczać, to myślałam, że również 7 dni przed.
W takim razie w środę pewnie zacznę brać antybiotyk.
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 21:24   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Kobieto, wiesz ile by nieplanowanych ciąż wtedy było? Przecież człowiek nie wybiera choroby.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 09:46   #7
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

No w sumie racja. Ale ja wręcz chorobliwie staram się przestrzegać wszystkich terminów. Wolałam jednak zapytać, jakoś wolę dmuchać na zimno jeśli chodzi o skuteczność antykoncepcji. Dzięki wielkie, bardzo mnie uspokoiły wasze odpowiedzi.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 10:18   #8
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

A sprawdziłaś czy w ogóle ten konkretny antybiotyk obniża działanie Twoich tabletek anty? Bo nie wszystkie obniżają skuteczność.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 11:27   #9
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Plemniki mogą dożyć do tygodnia w drogach rodnych kobiety.
Rekord to chyba 14 dni ale to już terminatory
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 13:06   #10
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Ale to w sprzyjających warunkach, a w śluzie jaki mamy podczas łykania tabletek giną szybko
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 13:48   #11
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Plemniki mogą dożyć do tygodnia w drogach rodnych kobiety.
Rekord to chyba 14 dni ale to już terminatory
A doczytałaś, że dziewczyna bierze tabletki?
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 07:58   #12
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
A doczytałaś, że dziewczyna bierze tabletki?
Ja tam wolę obstawiać najgorszą wersję
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 09:58   #13
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja tam wolę obstawiać najgorszą wersję
Teoretycznie tak, ale w końcu po coś się te tabletki bierze. A w zasadzie przy antybiotykach nadal biorę tabletki, nie odstawiam ich całkowicie z tym że ochrona może być zmniejszona. A całe szczęście nie trzeba czekać tych 7 dni, bo albo by trzeba było umierać, albo decydować się na ciążę.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 11:48   #14
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

To ile wynosi maksymalna żywotność plemnika przy braniu tabletek?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 12:58   #15
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Zazwyczaj plemniki żyją do 72h. Ale czytałam o badaniach, że znajdowano żywe plemniki w drogach rodnych nawet po 7 dniach. Jednak nie były one podobno już zdolne do zapłodnienia. Tak więc wydaje mi się, że jako realny czas życia plemników można przyjąć max. 5 dni (chociaż zazwyczaj są to 3 dni - w końcu plemniki to nie Rambo...)

Wiele zależy od tego jakie cechy ma śluz. Z założenia i dla bezpieczeństwa zakłada się, że nie istnieje takie pojęcie jak śluz niepłodny, jest tylko bardziej i mniej płodny.
Ten mniej płodny będzie natomiast u jednej kobiety bardziej płodny, niż u drugiej, stąd różnica w długości życia plemników.
Zależy od sprawności plemników, zdrowia mężczyzny, jakości śluzu kobiety. Im bardziej kwaśne środowisko pochwy, tym plemniki żyją krócej. Jeśli śluz ma kwaśne PH i brak oznak płodności (to jest właśnie na tabletkach) , to czasem giną w pierwszej godzinie. I tak dalej. Silne plemniki mogą przetrwać trochę dłużej ale to nic im nie da, bo nie ostaną aktywowane. Aktywują się w śluzie zasadowym, szyjkowym, gdzie najpierw muszą się dostać (czytaj: dożyć momentu około-owulacyjnego, a to mało możliwe w niesprzyjającym środowisku)
Poza tym, owulacja tak od razu Ci się nie odblokuje, na pewno nie z pierwszą dawką antybiotyku, to jednak trochę trwa, a do tego czasu plemniki już dawno sobie zginą, dlatego przyjmuje się, że antybiotyk nie działa obniżająco wstecz, zresztą nie słyszałam żeby któraś kobieta się zawiodła stosując się do zasady, że zabezpieczamy się dodatkowo w trakcie i 7 dni po kuracji antybiotykowej

Edytowane przez milka1696
Czas edycji: 2012-02-29 o 13:01
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 14:26   #16
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Zazwyczaj plemniki żyją do 72h. Ale czytałam o badaniach, że znajdowano żywe plemniki w drogach rodnych nawet po 7 dniach. Jednak nie były one podobno już zdolne do zapłodnienia. Tak więc wydaje mi się, że jako realny czas życia plemników można przyjąć max. 5 dni (chociaż zazwyczaj są to 3 dni - w końcu plemniki to nie Rambo...)

Wiele zależy od tego jakie cechy ma śluz. Z założenia i dla bezpieczeństwa zakłada się, że nie istnieje takie pojęcie jak śluz niepłodny, jest tylko bardziej i mniej płodny.
Ten mniej płodny będzie natomiast u jednej kobiety bardziej płodny, niż u drugiej, stąd różnica w długości życia plemników.
Zależy od sprawności plemników, zdrowia mężczyzny, jakości śluzu kobiety. Im bardziej kwaśne środowisko pochwy, tym plemniki żyją krócej. Jeśli śluz ma kwaśne PH i brak oznak płodności (to jest właśnie na tabletkach) , to czasem giną w pierwszej godzinie. I tak dalej. Silne plemniki mogą przetrwać trochę dłużej ale to nic im nie da, bo nie ostaną aktywowane. Aktywują się w śluzie zasadowym, szyjkowym, gdzie najpierw muszą się dostać (czytaj: dożyć momentu około-owulacyjnego, a to mało możliwe w niesprzyjającym środowisku)
Poza tym, owulacja tak od razu Ci się nie odblokuje, na pewno nie z pierwszą dawką antybiotyku, to jednak trochę trwa, a do tego czasu plemniki już dawno sobie zginą, dlatego przyjmuje się, że antybiotyk nie działa obniżająco wstecz, zresztą nie słyszałam żeby któraś kobieta się zawiodła stosując się do zasady, że zabezpieczamy się dodatkowo w trakcie i 7 dni po kuracji antybiotykowej
Po co w ogóle pytać o żywotność plemnika przy stosowaniu tabletek anty, skoro taki nie ma tam ani szansy dostania się do jajeczka, śluz jest dla niego wrogiem, a poza tym to jajeczko jest zawsze niedojrzałe i niezdolne do zapłodnienia.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:50   #17
milka1696
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 210
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Ciąże podczas antybiotykoterapii jednak się zdarzają, więc jednak niektóre jajeczka. które się w ten sposób "wykluwają" mogą być zdolne do zapłodnienia. Stąd zaleca się dodatkowe zabezpieczenie w tym czasie. Tak z kosmosu to, to się nie bierze:P Jednak żeby rozwiać wszelkie obawy, antybiotyki nie działają wstecz, bo śluz bardzo szybko zabije plemniki, więc nie dożyją one do momentu pojawienia się ewentualnej owulacji:P

Edytowane przez milka1696
Czas edycji: 2012-02-29 o 15:53
milka1696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:02   #18
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zapalenie ucha a antykoncepcja chormonalna

Cytat:
Napisane przez milka1696 Pokaż wiadomość
Ciąże podczas antybiotykoterapii jednak się zdarzają, więc jednak niektóre jajeczka. które się w ten sposób "wykluwają" mogą być zdolne do zapłodnienia. Stąd zaleca się dodatkowe zabezpieczenie w tym czasie. Tak z kosmosu to, to się nie bierze:P Jednak żeby rozwiać wszelkie obawy, antybiotyki nie działają wstecz, bo śluz bardzo szybko zabije plemniki, więc nie dożyją one do momentu pojawienia się ewentualnej owulacji:P
Wiadomo, ale nic wstecz nie działa, więc odpowiedź na pytanie autorki już padła
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.