Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 13:52   #3241
Gosiuch90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 152
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziękuję za poradę, w najbliższym czasie wypróbuje te farby Już znudził mi się ten blondo-miód
Gosiuch90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 17:42   #3242
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Droga Matys-Magda69!
Poradź proszę jak zrobić coś chłodnego z mojego karmelkowego średniego blondu. Ściągałam kolor z czarno-brązowych, wyszły rude oczywiście. Na to poszło Majirel 8.13 i wyszedł taki właśnie karmel jak na pierwszym zdjęciu. Kolor sam w sobie bardzo ładny.
Po miesiącu miałam już odrost więc zrobiłam Majirel 9.23 z wodą 6%, najpierw na odrost potem na całość przeciągnięte na 10min. Wyszło jeszcze bardziej złociście i jaśniej. Nie podobało mi się, więc dałam na to Richesse 7. Też wyszedł fajny kolor, tak na poziomie 8 bardziej, niż 7 - drugie zdjęcie.
Problem w tym, że nie czuję się specjalnie w tym kolorze, wolę coś chłodniejszego, ale na tym samym poziomie, ewentualnie ciut ciemniejsze.

Zupełnie nie znam farb Goldwell, ale zainteresowało mnie min 8SB, 8AS i 9PV. Doradź coś co nie wyjdzie zielono. Włosy mają dużo żółtych i miedzianych tonów. Podoba mi się perłowy refleks bardziej niż popielaty.
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2010-03-02 o 15:17
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-01, 23:08   #3243
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

MATYS-MAGDA ja walczylam o popielate alenie trzymają mi się. teraz mam kolor brązu, ale wlasnie zauwazylam sie sie wyplookooje nierowno- sa pasma ciemniejsze i jasniejsze. sciagalam kolor kilka mis temu i są tez przeswity na rudo. mam wlosy sredni /jasny brąz. nie chce p[rzyciemniac,problem z tym ze chce je ujednolicic bo zalezy mi na roznymkolorze a nie na efekcie balejażu!! co mogę nalozy za farbę zeby ujednolicic kolor ( tylko zeby mi nie przyciemnila tych co są ciemniejsze i ogolnie)chodzi o farby, nie o szampony. prosze o odpowiedz.

Edytowane przez Emilia1
Czas edycji: 2010-03-01 o 23:18
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 06:59   #3244
Monofrida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13
GG do Monofrida
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Matys_Magda69 - dziekuję za podpowiedzi na pewno wykorzystam te rady nie miem czemu miałam nakłądany efassor, poddałam sie temu co proponowała fryzjerka
Jak znajde chwilkę to dodam zdiecie, abyście mogły zobaczyć wyniki
Włosy już sie troche pozbywają miedzianego koloru, teraz sa bardziej żółto brązowe.
A co do kondycji włosów to nawet moja fryzjerka jest pod wrażeniem, ja stosuję dobry szampon i odżywke, ktróra szybko nakłądam po umyciu ....aby zdazyc do pracy ( produkty te podkupuję w zaprzyjaźnionej hurtowni fryzjeskiej) może podpowiecie mi co warto użyć. Właśnie sobie przypomniałam czy warto kupić "cement do włosów" sa takie odżywki...
Pozdrawiam ciepło
Monofrida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 14:15   #3245
bonita88
Raczkowanie
 
Avatar bonita88
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Jaką farbą pozbyć się naturlanego rudego koloru? Pomocy

ja tez mam ten sam klopot farbyje wlosy juz od 2 lat i nadal odrastaja mi jaskrawo rude
ja słyszałam ze popielate likwidują rudości ale napewno musisz trzymać dluzej farbe na odrostach ok 20-30 min i potem na 20-10 min na reszte

jesli chcesz sie pozbyc rudosci to musisz je zafarbowac albo na jasniejsze albo na ciemniejsze od naturalnych

moge ci polecić
L'Oreal, Excellence Creme



np kolor 8.13 perłowy beż mi on dość dobrze przytłumił rudości
albo kolor 8.1 jasny popielaty blond
__________________
M.
www.blondnotes.blogspot.com
bonita88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-03, 21:08   #3246
karalnka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Jaką farbą pozbyć się naturlanego rudego koloru? Pomocy

zdecydowanie chce rudości zafarbować na jasniejsze, poniewaz mam na jasno zafarbowane te juz wczesniej rozjasnione wlosy.
Co do farby 8.1 (L'Oreal, Excellence Creme Jasny Blond Popielaty) czyli do tej http://moda.na14.pl/sklep/files/8.1.jpg to wlasnie cos w tym stylu farbowalam ale rudosci wuyszly mi na ciemniejsze, mozesz podac jakas strone na ktorej jest na 2 farba 8.1 jasny popielaty blond bo szukalam ale nie chce sie u mnie wyszukac chyba jakos slabo szukam
chcialam cos jasnego moze by ta poskutkowala:
http://moda.na14.pl/sklep/files/03.jpg (Super Jasny Blond Popielaty)
lub ciut łagodniejsza: http://moda.na14.pl/sklep/files/9.1.jpg (Bardzo Jasny Blond Popielaty) mysle nad tymi, tylko którą ostatecznie wybrać???
karalnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 14:24   #3247
allein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 70
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

aj aj aj jeszcze nigdy nie byłam tak blisko mojego celu <3 po czym jednak postanowiłam zafarbować włosy farbą l'oreal ciemny blond no i wyszło, co widać na zdjęciach. 3 pierwsze robione są w jasnym pomieszczeniu, ostatnie przy mocnym świetle, gdzie jak widać są hm... rude czy mijarel 7.1 pomoże ?
allein jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 15:39   #3248
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez allein Pokaż wiadomość
aj aj aj jeszcze nigdy nie byłam tak blisko mojego celu <3 po czym jednak postanowiłam zafarbować włosy farbą l'oreal ciemny blond no i wyszło, co widać na zdjęciach. 3 pierwsze robione są w jasnym pomieszczeniu, ostatnie przy mocnym świetle, gdzie jak widać są hm... rude czy mijarel 7.1 pomoże ?
Moim zdaniem wcale nie są rude. W normalnym świetle jak najbardziej chłodny, naturalny jasny brąz.
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 12:55   #3249
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dziewczyny, ja chyba już więcej nie eksperymentuję, tylko zostaję przy Joico, ze wszystkiego, co do tej pory robiłam, właśnie z Joico jestem chyba najbardziej zadowolona. Farbowałam włosy 3 tyg. temu, kolor troszeczkę się wypłukał, ale do takiego stopnia, jaki chciałam, nie jest sprany, jest dalej żywy i co najważniejsze popielaty, w głowie mam oczywiście wizję szarego/mysiego koloru, ale takiego chyba nie uzyskam, więc cieszę się tym, co jest obecnie na mojej głowie
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 13:05   #3250
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja chyba już więcej nie eksperymentuję, tylko zostaję przy Joico, ze wszystkiego, co do tej pory robiłam, właśnie z Joico jestem chyba najbardziej zadowolona. Farbowałam włosy 3 tyg. temu, kolor troszeczkę się wypłukał, ale do takiego stopnia, jaki chciałam, nie jest sprany, jest dalej żywy i co najważniejsze popielaty, w głowie mam oczywiście wizję szarego/mysiego koloru, ale takiego chyba nie uzyskam, więc cieszę się tym, co jest obecnie na mojej głowie
Wszystko super.... Tylko, że to raczej drogie farby..... :/ W moim przypadku gdy farbuję co 3 tygodnie... To no............

A napisz jakim kolorkiem robiłaś. Jesteś w stanie wkleić fotkę włosków?
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 13:21   #3251
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Wszystko super.... Tylko, że to raczej drogie farby..... :/ W moim przypadku gdy farbuję co 3 tygodnie... To no............

A napisz jakim kolorkiem robiłaś. Jesteś w stanie wkleić fotkę włosków?
robiłam 5A i 6A (całe dwie tubki razem) i do tego 3% woda. dokładnie, największa wada, to cena... zwłaszcza, że jak piszesz musisz farbować często, ja staram się raz na 3 miesiące, ale z kolei 2 tubki + 2x utleniacz.

fotka jest w maksymalnym oświetleniu, robiona w łazience pod oknem dachowym
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 13:48   #3252
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
robiłam 5A i 6A (całe dwie tubki razem) i do tego 3% woda. dokładnie, największa wada, to cena... zwłaszcza, że jak piszesz musisz farbować często, ja staram się raz na 3 miesiące, ale z kolei 2 tubki + 2x utleniacz.

fotka jest w maksymalnym oświetleniu, robiona w łazience pod oknem dachowym
No wygląda faktycznie ślicznie

A ja sobie robię złoty brąz......... Nie mam siły na te popiele. Poza tym wiosna idzie (wooolnooo) a ja na wiosnę zarzucam szarości i exponuję złoto - jak słoneczko

Kochane moje... Czy któraś z was może mi powiedzieć co oznacza refleks "8" w Welli? Czego to jest odpowiednik?? Wiem, że zalicza się do zimnych... Ale dokładnie?
I jeszcze jedno... Jest sens mieszania mixtonu niebieskiego ze złotym? Wiem że żółty+niebieski=zielony.. ... ale ciekawi mnie to..... Kupiłam dziś farbę 6,03. Mam zamiar iść w tym kierunku... Natomiast właśnie z Welli znalazłam np. 6/38 i pisze, że to odcień zimny... Interesujące... Stąd te pytanie odnośnie mixtonów.

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-03-05 o 15:27
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 16:34   #3253
małolata
Raczkowanie
 
Avatar małolata
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 142
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Kochane moje... Czy któraś z was może mi powiedzieć co oznacza refleks "8" w Welli? Czego to jest odpowiednik??
Jest to refleks perlowy, taki zimny, srebrzysty
małolata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 16:37   #3254
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
robiłam 5A i 6A (całe dwie tubki razem) i do tego 3% woda. dokładnie, największa wada, to cena... zwłaszcza, że jak piszesz musisz farbować często, ja staram się raz na 3 miesiące, ale z kolei 2 tubki + 2x utleniacz.

fotka jest w maksymalnym oświetleniu, robiona w łazience pod oknem dachowym
i to już po tym spraniu? Śliczny kolor
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 16:43   #3255
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez małolata Pokaż wiadomość
Jest to refleks perlowy, taki zimny, srebrzysty
Dziękuję! Ale to ja tego połączenia nie rozumiem... Hah! Złoto + refleks srebrzysty..... Czego to oni nie wymyślą.....

To jest ten kolorek:
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 17:07   #3256
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Dziękuję! Ale to ja tego połączenia nie rozumiem... Hah! Złoto + refleks srebrzysty..... Czego to oni nie wymyślą.....

To jest ten kolorek:
To tak jak w Majirelu istnieją np. 9.23 (perłowo-złocisty) albo 8.13 (popielato złocisty). Wyjdzie ciepło.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Czy ktoś robił lub widział efekt Matrix "Chłodne pastele" ColorSync.
To farby do blondu, ale na str Matrixa piszą, że można dać je na jakikolwiek poziom dla wychłodzenia koloru.
Są naprawdę ciekawe - SPA (special pastele ash), SPV violet itd. Hmmm... Ciekawe czy zneutralizowały by wiewiórę...
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 17:10   #3257
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Czy któraś z Was miała może do czynienia z dekoloryzatorem Colorpeel Prosalon? Mnie to jednak zaczyna interesować... Sporo czytałam na temat tych preparatów i brzmi kusząco, że ściąga tylko sztuczne pigmenty nie niszcząc przy tym włosów... Może to jest jakaś rada na te miedzie itd... Przecież po tylu farbowaniach te różne pigmenty się na pewno wymieszały i wżarły we włosy powodując jedną wielką masakrę... Może gdyby się ich pozbyć i zacząć farbowanie od nowa to rezultat był by wreszcie pożądany? Najpierw myślałam o Elgonie, ale on ma mikro pojemność i żeby zdjąć kolor z włosów - w moim przypadku za ramiona i gęste - musiałabym kupić z 5 zestawów a jeden kosztuje ok. 20zł... Colorpeel ma znacznie większą pojemność a jest w tej samej cenie...
Fajnie było by się pozbyć czerni i mieć możliwość farbowania np. poziomem 6, który wyglądał by naprawdę na 6 a nie jak w moim przypadku zawsze jak 3!
Chciałabym na lato zaszaleć i mieć taki jasny poziom
I na to np. taka Wella 7/38..... Cud miód!

Z szarości i popielatości rezygnuję, ale nadal uwielbiam i marzę o zimnych brązikach rzecz jasna!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 17:16   #3258
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Dziękuję! Ale to ja tego połączenia nie rozumiem... Hah! Złoto + refleks srebrzysty..... Czego to oni nie wymyślą.....

To jest ten kolorek:
w zasadzie 8 to kolor niebieski, a srebrzysty (szary) to 1 ja właśnie robiłam 8.38 i wychodzi złoto... z tym ze dałam to na rozjaśnione włosy wiec teraz mam rudo-złoty xD ale za to są jaśniejsze dziewczyny a farbowała któraś może farbami Inebrya? mają dużą gamę kolorów i wszelkie możliwe mixtony... mnie teraz kusi 8.13
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 17:19   #3259
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade_23 - kilka postów powyżej masz mój przykład jak wychodzi ściąganie sztucznej koloryzacji - wyjdzie ci miedziano-złoty kolor, na który, jeśli nie chce się rudych, nie daje się czegoś ze złotym refleksem, tylko coś co ma -.12 albo -.21.
Ja używałam raz rozjaśniacza Joanny a drugi raz Effassoru L'Oreal.
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 17:31   #3260
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Shade_23 - kilka postów powyżej masz mój przykład jak wychodzi ściąganie sztucznej koloryzacji - wyjdzie ci miedziano-złoty kolor, na który, jeśli nie chce się rudych, nie daje się czegoś ze złotym refleksem, tylko coś co ma -.12 albo -.21.
Ja używałam raz rozjaśniacza Joanny a drugi raz Effassoru L'Oreal.
Hmmm..... No to chyba to nie jest dla mnie.... Samo złoto jest piękne i o dziwo, mimo iż mam (chyba) chłodny typ urody, pasuje mi! Nawet na oczach Natomiast miedzi nienawidzę i wyglądam ohydnie we wszelkich rudościach! Koszmar.... U mnie tylko i wyłącznie fiolety, brązy i właśnie złote kolorki. Najlepiej mi chyba w popielatym, ale on mi się cały czas zbyt smutny wydaje.. Jakiś nijaki dla mnie... A zimnego brązu to ja osiągnąć nie potrafię... Nie mam pojęcia JAK?!
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 18:46   #3261
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

a Wy wierzycie w te dekoloryzatory ktore nie ruszają naturalnego pigmentu tylko sztuczny z farb?? bo na moj rozum - potraktowanie tym sciągaczem powodowałoby powrot do naturalnych , a jak piszecie i tak wychodzi rudy... ja w tonie wierze szczerze mowiąc.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 18:54   #3262
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
a Wy wierzycie w te dekoloryzatory ktore nie ruszają naturalnego pigmentu tylko sztuczny z farb?? bo na moj rozum - potraktowanie tym sciągaczem powodowałoby powrot do naturalnych , a jak piszecie i tak wychodzi rudy... ja w tonie wierze szczerze mowiąc.
Tu się z Tobą zgodzę... Faktycznie jest to dziwne, że otrzymujemy miedziany kolor... Działanie jak rozjaśniacza... Nie wiem na jakich to działa zasadach... Może faktycznie pigmenty tak mocno wżarte we włosy nie są możliwe do usunięcia bez tych rudych efektów.........
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 19:15   #3263
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Shade wez sobie faktucznie jakis naturalny albo lekko złoty połóz bo te popiele to do u.... śmierci nie utrzymamy dlamnie kolor Endorfiny jestpiękny i faktycznie taki ciemny chyba o wiele latwiej utrzymac niz jasniejsze chłoddniaki) choćdla mnie za ciemny osobiście.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 19:25   #3264
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
a Wy wierzycie w te dekoloryzatory ktore nie ruszają naturalnego pigmentu tylko sztuczny z farb?? bo na moj rozum - potraktowanie tym sciągaczem powodowałoby powrot do naturalnych , a jak piszecie i tak wychodzi rudy... ja w tonie wierze szczerze mowiąc.
Trochę podstaw koloryzacji:
Podstawą trwałej koloryzacji z wodą utl. 6% i więcej oraz amoniakiem, jest naruszenie naturalnego pigmentu. Włosy raz pofarbowane farbą nigdy nie "wrócą" do naturalnego koloru (chyba, że odrosną). Farba rozchyla łuski włosa i wnika do środka. Po spłukaniu łuski się zamykają i pigment jest "uwięziony".
Przy koloryzacji ton-w-ton (czyli popularnie zwanych szamponach koloryzujących do 24 myć) z oksydantem 2,7 lub 3% jest inaczej. Specyfik tylko minimalnie odchyla łuski a pigment osadza się tworząc dookoła włosa otoczkę, która z czasem się zmywa. Taka koloryzacja nigdy nie rozjaśnia włosów.

Są dwa rodzaje "ściągania koloru" - demakijaż - to się robi np. Efassorem z dodatkiem gorącej zwykłej wody (H2O) - pozwala zejść o 1 ton. Stosuje się to gdy chce się usunąć niechciany refleks albo zmyć farby ton-w-ton.

Druga jest modyfikacja - np. Efassor + oksydant 6 lub 9 %. Ściąga kolor do 2-3 tonów. Oczywiście, że przy okazji narusza naturalny kolor, bo rozszerza łuski i wnika do wnętrza włosa. Przy farbie trwałej pigment osadza się dość głęboko, więc żeby go wywabić trzeba do niego "dojść". Jest to też pewien rodzaj dekoloryzacji (tak naprawdę dekoloryzacja to rozjaśnienie naturalnych włosów).

Jeśli ktoś latami kładł jedną farbę na drugą, to można sobie wyobrazić... Im farba ciemniejsza tym włosy będą bardziej czerwono miedziane. Po czarnym wychodzi miedziano-czerwonawy, po brązie - rudo-złotawy. Oczywiście, można potrzymać specyfik odpowiednio dłużej, ale to oczywiście nie działa dobrze na strukturę włosa i trzeba uważać, żeby go nie spalić. Jest też duże prawdopodobieństwo że kolor będzie nierówny.
Takie włosy trzeba pofarbować następnie, bo wyglądają zazwyczaj paskudnie.
A jak wiecie, rudo-miedziany kolor jest bardzo trudno zafarbować na coś ładnego. I zaczynamy zabawę od początku

No, mam nadzieję, że teraz jest jasne.
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2010-03-05 o 19:30
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 19:31   #3265
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Coco dzięi za wytłumaczenie
Cytat:
Są dwa rodzaje "ściągania koloru" - demakijaż - to się robi np. Efassorem z dodatkiem gorącej zwykłej wody (H2O) - pozwala zejść o 1 ton. Stosuje się to gdy chce się usunąć niechciany refleks albo zmyć farby ton-w-ton.
czyli mozna usunąc cieply refleks ??
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 19:34   #3266
agatka2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 32
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny bardzo proszę o Waszą radę. Mam 2 kolory farby Joiko 6A(jasny popielaty brąz) i 7A (ciemny popielaty blond). Planuje je zmieszać. Problem mam e tym że nie wiem jaki ten oksydant ma być. Zakupiłam już 6% (tak mi poradziła pani od tych farb) ale przeczytałam już prawie całe forum i wynika z niego że przy 6% spierają się włosy na rudy ciepły kolor. Czy lepszy byłby 3%???? Mam włosy już od 2 lat niefarbowane, brązowe średnio-jasne, nadal z rudymi refleksami po drogeryjnych farbach. Wiem że przy 3% utleniaczu mogą wyjść ciemniejsze niż przy6% a ja nie chce prawie czarnych mieć., tylko brąz popielaty w miarę jasny Teraz nie wiem która możliwość bedzie najlepsza.Proszę BARDZO O RADĘ!!!
agatka2002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 19:39   #3267
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Trochę podstaw koloryzacji:
Podstawą trwałej koloryzacji z wodą utl. 6% i więcej oraz amoniakiem, jest naruszenie naturalnego pigmentu. Włosy raz pofarbowane farbą nigdy nie "wrócą" do naturalnego koloru (chyba, że odrosną). Farba rozchyla łuski włosa i wnika do środka. Po spłukaniu łuski się zamykają i pigment jest "uwięziony".
Przy koloryzacji ton-w-ton (czyli popularnie zwanych szamponach koloryzujących do 24 myć) z oksydantem 2,7 lub 3% jest inaczej. Specyfik tylko minimalnie odchyla łuski a pigment osadza się tworząc dookoła włosa otoczkę, która z czasem się zmywa. Taka koloryzacja nigdy nie rozjaśnia włosów.

Są dwa rodzaje "ściągania koloru" - demakijaż - to się robi np. Efassorem z dodatkiem gorącej zwykłej wody (H2O) - pozwala zejść o 1 ton. Stosuje się to gdy chce się usunąć niechciany refleks albo zmyć farby ton-w-ton.

Druga jest modyfikacja - np. Efassor + oksydant 6 lub 9 %. Ściąga kolor do 2-3 tonów. Oczywiście, że przy okazji narusza naturalny kolor, bo rozszerza łuski i wnika do wnętrza włosa. Przy farbie trwałej pigment osadza się dość głęboko, więc żeby go wywabić trzeba do niego "dojść". Jest to też pewien rodzaj dekoloryzacji (tak naprawdę dekoloryzacja to rozjaśnienie naturalnych włosów).

Jeśli ktoś latami kładł jedną farbę na drugą, to można sobie wyobrazić... Im farba ciemniejsza tym włosy będą bardziej czerwono miedziane. Po czarnym wychodzi miedziano-czerwonawy, po brązie - rudo-złotawy. Oczywiście, można potrzymać specyfik odpowiednio dłużej, ale to oczywiście nie działa dobrze na strukturę włosa i trzeba uważać, żeby go nie spalić. Jest też duże prawdopodobieństwo że kolor będzie nierówny.
Takie włosy trzeba pofarbować następnie, bo wyglądają zazwyczaj paskudnie.
A jak wiecie, rudo-miedziany kolor jest bardzo trudno zafarbować na coś ładnego. I zaczynamy zabawę od początku

No, mam nadzieję, że teraz jest jasne.
Pięknie wyjaśnione!
Pozostaje - albo zrobić dużo cieńkich pasemek w celu rozjaśnienia całości lub czekać, czekać i czekaaać aż odrosną naturalne (w moim przypadku nierealne haha!)
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 19:46   #3268
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

o matko pasemka.... to cos co chyba juz malo kto robi i sie podoba
Shade lub COCo Poznań-jak mam ujednolicic wlosy?? sciagalam kolor kilka dobrych miesiecy temu i teraz mam jasny brąz ,ale zaczyna sie nierowno spierac. co mam polozyc zeby nie przyciemnilo mi tych ciemniejszych a jedynie wyrownalo kolor??
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 20:15   #3269
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
o matko pasemka.... to cos co chyba juz malo kto robi i sie podoba
Shade lub COCo Poznań-jak mam ujednolicic wlosy?? sciagalam kolor kilka dobrych miesiecy temu i teraz mam jasny brąz ,ale zaczyna sie nierowno spierac. co mam polozyc zeby nie przyciemnilo mi tych ciemniejszych a jedynie wyrownalo kolor??
Eee... mi tam pasemka się od zawsze podobają Ale tylko dobrze zrobione... Cieniutkie i wpasowane w całość a nie grube i np. żółte pasma....
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 20:23   #3270
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
Coco dzięi za wytłumaczenie


czyli mozna usunąc cieply refleks ??
Niezupełnie.
Można usunąć ciepły refleks ale sztuczny. Czyli jeśli farbowałaś miedzianym kolorem, albo rudym.
Wy dziewczyny macie jeden wspólny problem:
Włosy farbowane (na jakikolwiek kolor, między innymi na popiel) przechodzą dwa procesy w czasie koloryzacji. Jak opisalam wyżej, najpierw w reakcję wchodzi oksydant (czyli woda utleniona/utleniacz). Nawet niewinne 6% już narusza naturalny kolor.
Każdy człowiek w swoich włosach ma ciepły pigment (więcej lub mniej) - czarno-brązową eumelanina i żółto-czerwoną feomelanina. Kombinacja tych składników i ich proporcji ma wpływ na barwę włosów - liczba możliwych odcieni jest nieograniczona. Dotyczy to zarówno kasztanowego brązu, jak i wszystkich odcieni blondu. Dlatego włosy jasno blond zawsze zawierają choćby niewielką ilość pigmentu brązowego, a nawet najgłębsza czerń powstaje z udziałem feomelanin. Mieszanka tych pigmentów daje jedyny w swoim rodzaju naturalny kolor włosów. Można to łatwo zobaczyć gdy rozjaśnia się naturalne ciemne włosy. Najpierw robią się miedziane, potem pomarańczowe, potem żółte aż do jaśniutkiego żółtego, prawie białego (potem już tylko mogą odpaść ).
Więc jeśli oksydant 6% wejdzie w reakcję - rozjaśnia włosy o jeden ton (choćby farbowało się na czarny). Wtedy wchodzi sztuczny pigment, który osadza się we włosie i nadaje porządany kolor i odcień. Tak więc jeśli ktoś farbuje np. naturalny ciemny blond na jasny brąz popielaty - otrzyma taki właśnie kolor (oczywiście mówię o profesjonalnych farbach, bo ze sklepowymi to nigdy nie wiadomo). Jeśli farbujemy naturalny rudawy kolor na popiel to otrzymamy jasny brąz ale z neutralnym odcieniem, nie popielaty.
Niestety, popielaty pigment jest nietrwały i szybko się wypłukuje. Wtedy "odsłania" się naturalny kolor po wpływie oksydantu, czyli już lekko zmodyfikowany, z ciepłym refleksem.
Tego refleksu nie usunie nic. Można go tylko neutralizować. Dlatego, żeby uniknąć kolejnego "rozjaśniania" (czyli znowu ocieplania koloru) należy kłaść kolejny raz farbę tylko na odrost i przeciągać na koniec na resztę. Wtedy sztuczny odcień się zdąży odświeżyć.
Czyli "ściąganie koloru" wywabi sztuczy ciepły pigment, ale to nie znaczy, że wywabi naturalny ciepły pigment, bo wtedy trzeba by rozjaśnić włosy do jasnego blondu.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
o matko pasemka.... to cos co chyba juz malo kto robi i sie podoba
Shade lub COCo Poznań-jak mam ujednolicic wlosy?? sciagalam kolor kilka dobrych miesiecy temu i teraz mam jasny brąz ,ale zaczyna sie nierowno spierac. co mam polozyc zeby nie przyciemnilo mi tych ciemniejszych a jedynie wyrownalo kolor??
Musisz wkleić zdjęcie. Bez tego trudno powiedzieć.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez agatka2002 Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę o Waszą radę. Mam 2 kolory farby Joiko 6A(jasny popielaty brąz) i 7A (ciemny popielaty blond). Planuje je zmieszać. Problem mam e tym że nie wiem jaki ten oksydant ma być. Zakupiłam już 6% (tak mi poradziła pani od tych farb) ale przeczytałam już prawie całe forum i wynika z niego że przy 6% spierają się włosy na rudy ciepły kolor. Czy lepszy byłby 3%???? Mam włosy już od 2 lat niefarbowane, brązowe średnio-jasne, nadal z rudymi refleksami po drogeryjnych farbach. Wiem że przy 3% utleniaczu mogą wyjść ciemniejsze niż przy6% a ja nie chce prawie czarnych mieć., tylko brąz popielaty w miarę jasny Teraz nie wiem która możliwość bedzie najlepsza.Proszę BARDZO O RADĘ!!!
3% i 7A. Ale najpierw zrób próbkę na pasemku. Może się okazać, że wyjdzie zielonkawy. Czy twoje włosy określisz bardziej jako żółtawy rudy, czy miedziany rudy?
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.