Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-23, 21:20   #3571
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może jesteście w stanie mi odpowiedzieć na pytanie, jak to jest z Caprylic/Capric Trigliceryde? On jest komedogenny? Jest zapychaczem? Bo ja dotarłam tylko do tego, że zapycha niewielu ludzi, a jak jest w rzeczywistości? Czy to tylko pogłoski i nie zapycha (a ci co ponoć zapycha są zapychani przez inny składnik kosmetyku)? W tabelach komedogenności ma z kolei wpisane 0.

Jest to substancja naturalna, dokladnie nie wiem jak pozyskiwana ale o ile mnie pamięć nie myli, to z olejów. Jest zapychająca, jeśli jest wysoko w skladzie danego produktu, zależy w dużej mierze od ilości procentowej w skladzie.

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Ja się nieśmiało przypominam...pomoże ktoś?
Oto potencjalne zapychacze, oraz skladniki zaburzające funkcjonowanie skóry, patrz pogrubiona czcionka, ziaje nuno z miejsca odradzam.

-kremu tonującego ziaja nuno:

Skład: aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid



-podkładu Urban Shield oriflame:

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, ISONONYL ISONONANOATE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, BUTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL METHICONE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, STEARIC ACID, ALUMINIUM HYDROXIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, DISODIUM EDTA,SILICA, TRIMETHOXYCAPRYLYLSILANE, RHODOCHROSITE EXTRACT, PHENOXYETHANOL, SORBIC ACID, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, BENZYL ALCOHOL, LINALOOL, CITRONELLOL, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499

-podkładu Catrice Infinite Matt Make Up

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PPG-18, Stearoyl Inulin, Sodium Chloride, Acrylates, Dimethicone Crosspolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Polysorbate 80, Hydrated Silica, Dimethicone, Aluminium Hydroxide, PEG-8, Ethylhexylglycerin, Trimethoxycaprylylsilane, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl, Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide).
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-23, 21:57   #3572
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Ma sklad typowy dla suchowców, raczej nie uniwersalny. Dobry bylby do mieszanej na przesuszenia i odwodnienie spowodowane np opalaniem twarzy, czy po użyciu zbyt mocno wysuszających detergentów, ale nie do regularnego stosowania codziennie.
Dlaczego tak sądzisz?
Ten lotion to generalnie same humektanty, praktycznie brak jakiś składników tłuszczowych lub pochodnych, jedynym składnikiem typowym dla sucharów jest karagenian, zapewne dlatego że to zapychacz. A tak po za tym to wszystko dobre to trądzikowców. Sucharom potrzeba jeszcze natłuszczenia, okluzji, a tu tylko S5L moze ewentualnie zadziałać w ten sposób, tylko czy wystarczajaco? No chyba że to jakieś micel do mycia a nie emulsja/bezolejowe serum

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może jesteście w stanie mi odpowiedzieć na pytanie, jak to jest z Caprylic/Capric Trigliceryde? On jest komedogenny? Jest zapychaczem? Bo ja dotarłam tylko do tego, że zapycha niewielu ludzi, a jak jest w rzeczywistości? Czy to tylko pogłoski i nie zapycha (a ci co ponoć zapycha są zapychani przez inny składnik kosmetyku)? W tabelach komedogenności ma z kolei wpisane 0.
To jest frakcjonowany olej kokosowy, tzn usunięto z niego wszystkie kwasy poza kaprylowym i dekanowym (in inglisz caprylic i calric) i faktycznie jest uważany za zapychacz, znalazłam info że ma komedogenność 2/4
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-23 o 21:45
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-23, 22:34   #3573
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=hey;27087943]Dlaczego tak sądzisz?
Ten lotion to generalnie same humektanty, praktycznie brak jakiś składników tłuszczowych lub pochodnych, jedynym składnikiem typowym dla sucharów jest karagenian, zapewne dlatego że to zapychacz. A tak po za tym to wszystko dobre to trądzikowców. Sucharom potrzeba jeszcze natłuszczenia, okluzji, a tu tylko S5L moze ewentualnie zadziałać w ten sposób, tylko czy wystarczajaco? No chyba że to jakieś micel do mycia a nie emulsja/bezolejowe serum[/QUOTE]


Nigdzie nie napisalam, że jest to zly kosmetyk dla trądzikowców czy cer mieszanych. Po prostu uważam, że może obciążać skórę przy codziennym stosowaniu, w dodatku producent zaleca, aby stosować go pod krem. Wg mnie nie tylko glony ale i urea może wplywać niekorzystnie w regularnej pielęgnacji na cerę inną, niż sucha. Dlatego moje zdanie jest takie, a nie inne.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 07:14   #3574
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, spojrzysz proszę na te próbki balsamów? Śmieci czy coś z tego sensowne jest?
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3537
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 07:26   #3575
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam pytanie co do tego kremu z filtrem... czy może działać komodogennie?
Skład: Aqua, Triethyl Citrate, Cetearyl Alkohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Propylene Glycol, Glycolpalmitate, Arachidylalcohol, Dimethicone, Cetearylglucoside, Behenyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Benzyl Pca, Xanthangum, Arachidyl Glucoside Xydroxyethyl Acrylate, Decyl Glucoside, Squalane, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate60, Sodiumhydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Bht, Parfum (Fragrance)
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 07:29   #3576
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Nigdzie nie napisalam, że jest to zly kosmetyk dla trądzikowców czy cer mieszanych. Po prostu uważam, że może obciążać skórę przy codziennym stosowaniu, w dodatku producent zaleca, aby stosować go pod krem. Wg mnie nie tylko glony ale i urea może wplywać niekorzystnie w regularnej pielęgnacji na cerę inną, niż sucha. Dlatego moje zdanie jest takie, a nie inne.
Nie posądzam Cie o napisanie że to zly kosmetyk dla trądzikowców czy cer mieszanych. Pytałam sie dlaczego uważasz że to skład typowy dla suchoskórnych. Bo akurat wszystko oprócz karagenianu jest świetne i dla innych cer, na czele z mocznikiem czy mleczanem sodu, który ma własciowści szczególnie korzystne dla cer trądzikowych. Tu za bardzo nie ma co obciazać, jakoże są tu głównie składniki wiążące wilgoć i spora dawka alkoholu
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 09:13   #3577
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do tego kremu z filtrem... czy może działać komodogennie?
Skład: Aqua, Triethyl Citrate, Cetearyl Alkohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Propylene Glycol, Glycolpalmitate, Arachidylalcohol, Dimethicone, Cetearylglucoside, Behenyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Benzyl Pca, Xanthangum, Arachidyl Glucoside Xydroxyethyl Acrylate, Decyl Glucoside, Squalane, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate60, Sodiumhydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Bht, Parfum (Fragrance)
Proszę o nazwę kremu

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Korah, spojrzysz proszę na te próbki balsamów? Śmieci czy coś z tego sensowne jest?
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3537
No to proszę o analizę poprzesyłanych przez przedstawiciela NB balsamów
Naturalne toto raczej nie jest (chociaż ja zielona, wiec mogę się mylić), ale zadziała? I jeśli tak to na co??

Fruttini, Cherry Vanilla
INCI: Aqua, Cocoglycerides, Dicaprylyl Ether, Sorbitol, Theobroma Cacao Seed Butter, Purnus Amygdalus Dulcis Oil, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Tocopheryl Acetate, Phantenol, Prunus Cerasus (Bitter Cherry) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Benzyl Alcochol, Parfum, Niacinamide, Carbomer, Acrylates/c10-30 Akryl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Methylparaben, Cumarin, Ethylparaben, Linalool, Isobutylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Limonene, Geraniol, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate

Fruttini, Pineapple Prosecco
INCI: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Stearte, Caprylic/Caproc Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Ananas Sativus (Pinaepple) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Parfum, Allantonin, Maris Sal (Sea Salt), Phenoxyethanl, Sodium Polyacrylate, Pentarythrityl Distearate, Sodium Stearol Glutamate, Xantan Gum, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutyparaben, Propylparaben, Potassium Phosphate, CI 47005 (Yellow 10)

Fruttini, Lychee Vanilla
INCI: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Stearte, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Caproc Triglyceride, Dicaprylyl Ether, Litchi Chinensis Fruit Juice, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Parfum, Allantonin, Maris Sal (Sea Salt), Phenoxyethanl, Sodium Polyacrylate, Pentarythrityl Distearate, Sodium Stearol Glutamate, Citric Acid, Xantan Gum, Tetrasodium Iminodisuccinate, Methylparaben, Propylene Glycol, Ethylparaben, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylparaben, Isobutyparaben, Propylparaben, Citronellol, Hydroxy-Isohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alcohol Denat, Fumaric Acid, Linalool, Potassium Phosphate, Geraniol, Limonene, Trideceth-9, Maleic Acid, Bisabolol, CI 16035 (Red 40)

Fruttini, Strawberry Starfruit
INCI: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Stearte, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Caproc Triglyceride, Dicaprylyl Ether, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Averrhoa Carambola Fruit Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Sodium Poluacrylate, Parfum, Allantonin, Maris Sal (Sea Salt), Pentaerythrityl Distearte, Sodium Stearol Glutamate, Xantan Gum, Methylparaben, Limonene, Ethylparaben, Linalool, Butylparaben, Isobutyparaben, Propylparaben, Potassium Phosphate, Lactis Lipida, CI 16035 (Red 40), Benzyl Alcohol

Fruttini, Lime Mint
INCI: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Stearte, Caprylic/Caproc Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Citrus Auranti-Folia (lime) Fruit Extract, Mentha Arvensis Leaf Oil, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Parfum, Allantonin, Maris Sal (Sea Salt), Menthol, Phenoxyethanol, Sodium Polyacrylate, Pentaerythrityl Distearte, Sodium Stearol Glutamate, Xantan Gum, Methylparaben, Ethylparaben, Linalool, Butylparaben, Isobutyparaben, Propylparaben, Limonene, Potassium Phosphate, CI 47005 (Yellow 10), CI 42090 (Blue 1)

Aldo Vandini, Secrets of Amazonia, Lapacho murmuru
INCI: Aqua, Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate, Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed Oil, Sorbitol, Parfum, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Butrysperium Parkii (SheaButter), Glycerin Stearte, Caprylic/Capric Triglyceride, Cocoglycerides, Dimethicone, Phenoxyethanol, Caffeine, Sodium Stearol Glutymate, Tocopheryl Acetate Sodium Polyacrylate, Tocopherol, Xantan Gum, Methyl Paraben, Citrc Acid, Buthylphenyl Methylpropional, Limonene, Ethylparaben, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Astrocaryum Murmuru Seed Butter, Isobutylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Tabebuia Impetiginosa Bark Extract, Linalool, Citronellol, Citral, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Active ingredients: 0,1 % Octocrylene, 0,05% Avobenzone

Aldo Vandini, Macadamia Vanilla (pielęgnacja suchej skóry)
INCI, Aqua, Isopropyl Palmitate, Sorbitan Stearte, Hexyldecanol, Glycerin, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Panthenol, Niacinamide, Allatonin, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Parfum, Alcohol, Sodium Carbomera, Sodium Stearoyl Lactylate, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzophenone-4 Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben Butylpharaben, Isobutylparaben, Linalool, Geraniol, Hydroxyethyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Tris (tetrametyhlHydrohypiperd inol) Citrate, Coumarin

Aldo Vandini, Vino Spa Rosso, Celllite Gel Creme
INCi: Aqua, Alcohol Denat, Cyclophenasiloxane, Dimethicone, Caffeine, Carbomer, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium PCA, Parfum, Acrylates/C10-30 Alkylacrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxyide, Ethylhexyglycerin, Niacinamide, Methyl PCA, Menthol, Dipropylene Glycol, Hibiscuc Esculentus Seed Extract, Vitis Vinifera (grape) Seed Oil, Vinis Vinifera (grape) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Limonene, CI 75470(Carmine)


Sklady nie są najgorsze, nie są przeladowane pustymi wypelniaczami, choć niestety zawierają po kilka naraz brzydkich konserwantów oraz syntetyczne substancje zapachowe, a ten żel na cellulite jest silikonowy. Poza tym sklady calkiem godne uwagi z racji naturalnych skladników dominujących oraz naturalnych ekstraków odpowiadających za nazwy produktów. Podoba mi się najbardziej Cherry Vanilia i Aldo Vandini Amazonia.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 09:36   #3578
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety, bardzo kiepski sklad tego Contentre. Nie znam tej marki, ale jeśli są to drogie produkty, to absolutnie nie daj się nabrać. Sklad nie wart nawet zlamanego grosza.
Natural Repair lepiej, dużo lepiej, konkretny sklad, natluści, nawilży i wspomoże naturalne funkcje skóry do regeneracji, wzmocni skórę i nie powinien podrażnić nikogo.
O kurcze...Tego 'gorszego' jeszcze nie otworzyłam nawet. Oilatum bardzo fajny faktycznie ładnie się wchłania i nawilża, tubka wykończona (oba kremy kupiłam, polecane przez siostry Pixiwoo ). Fakt, ten pierwszy dość drogi to teraz mam kłopot co z nim zrobić może przetestować chociaż :/ czy sprzedać...kusiiii...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 10:17   #3579
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Ma sklad typowy dla suchowców, raczej nie uniwersalny. Dobry bylby do mieszanej na przesuszenia i odwodnienie spowodowane np opalaniem twarzy, czy po użyciu zbyt mocno wysuszających detergentów, ale nie do regularnego stosowania codziennie.



.
Czyli muszę go skreślić z listy.Dziękuję za pomoc
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 11:15   #3580
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego środka myjącego (cera problemowa, łojotokowa):

Pharmaceris A, Puri-Sensilium, Delikatna pianka myjąca do twarzy

Skład: Aqua, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Quaternium-15


Pharmaceris R, Puri-Rosalgin (Kojący żel myjący do twarzy)

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Coco-Glucoside, PEG-70 Mango Glycerides, Hydroxyethylcellulose, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Allantoin, Quaternium-15.



Rossmann, Alterra, Aloe Vera Reinigungs - Emulsion (Emulsja do mycia twarzy z aloesem do cery suchej i wrażliwej)

Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol, Glycine Soja Oil, Coco-Glucoside, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate, Cera Alba, Parfum, Xanthan Gum, Butyrospermum Parkii Butter, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Bisabolol, Linalool, P-Anisic Acid, Sodium Citrate, Tocopherol, Limonene, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Helianthus Annuus Seed Oil, Citric Acid, Geraniol, Citronellol, Citral.


Pollena-Ostrzeszów, Biały Jeleń, Hipoalergiczny żel do mycia twarzy z oczarem wirginijskim

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Glycerin, Lacitol, Xylitol, Butylene Glycol, PEG-60 Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Carbomer, Nordihydroguaiaretic Acid, Oleanolic Acid, Allantoin, Citric Acid, Hamamelis Virginiana Leaf Water, Tetrasodium EDTA, Trimethylopropane Trioleate (and) Laureth-2, PEG-14M, Parfum, Sodium Benzoate, Cl 42090.

Czy któryś z powyższych będzie składowo lepszy od osławionego Cleanance Avene (jak do tej pory to właśnie tego żelu używałam): Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Disodium Cocoamphdiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Gluceth-20, Benzoic Acid, Cetrimonium Bromide, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Green 5 (CI 61570), Lactic Acid, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Zinc gluconate
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 13:33   #3581
Paulinella
Raczkowanie
 
Avatar Paulinella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę tych dwóch kremów. Mam cerę tłustą. Szukam kremu nawilżającego nadającego się pod makijaż. Który będzie lepszy? Czy będą zapychać?
Które składniki za to odpowiadają, żebym wiedziała na przyszłość?

Olay, Complete, Emulsja odżywczo - nawilżająca na dzień do skóry tłustej i mieszanej SPF15

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Niacinamide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polyethylene, Dimethiconol, Cetearyl Glucoside, C13-14 Isoparaffin, Polyacrylamide, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Anise Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3 Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool


Iwostin, Purritin, Rehydrin (Krem przywracający nawilżenie)

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylheptyl Caprylate, Decyl Cocoate, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glycosphingolipids, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate-20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide.
Paulinella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 13:42   #3582
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Paulinella Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tych dwóch kremów. Mam cerę tłustą. Szukam kremu nawilżającego nadającego się pod makijaż. Który będzie lepszy? Czy będą zapychać?
Które składniki za to odpowiadają, żebym wiedziała na przyszłość?

Olay, Complete, Emulsja odżywczo - nawilżająca na dzień do skóry tłustej i mieszanej SPF15

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Niacinamide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polyethylene, Dimethiconol, Cetearyl Glucoside, C13-14 Isoparaffin, Polyacrylamide, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Anise Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3 Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool


Iwostin, Purritin, Rehydrin (Krem przywracający nawilżenie)

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylheptyl Caprylate, Decyl Cocoate, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glycosphingolipids, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate-20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide.
ten drugi na pewno byl juz analizowany Jakas emulsja o Olay tez, ale nie jestem pewna czy ta
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 16:39   #3583
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę

African Earth Tonik do twarzy

Water (Aqua), Glycerin, Mel (Honey), Betaine, Sodium Chloride, Magnesium Sulphate, Glucose, Sodium Lauroyl Glutamate, Gluconolactone, Hydrolyzed Wheat Protein, Sodium Benzoate, Pelargonium Graveolens (Geranium) Oil, Rosa Centifolia (Rose) Oil, Cedrus Atlantica (Cedarwood) Oil, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Kigelia Africana Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 16:56   #3584
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Paulinella Pokaż wiadomość

Olay, Complete, Emulsja odżywczo - nawilżająca na dzień do skóry tłustej i mieszanej SPF15
Ta emulsja była omowiona na str. 117 i 118, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 20:08   #3585
Paulinella
Raczkowanie
 
Avatar Paulinella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Ta emulsja była omowiona na str. 117 i 118, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę
Kurcze wpisywałam w wyszukiwarkę i nic nie znalazłam. Przepraszam
Dziś byłam w Suher Pharm i ją oglądałam. Całe szczęście nie kupiłam ufff
Paulinella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 07:53   #3586
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, dziękuję bardzo
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 08:46   #3587
mmmajeczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 51
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

nazwa tego kremu przeciwsłonecznego to General Topics Aknicare Sun SPF30 (do skóry trądzikowej)
mmmajeczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 09:32   #3588
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
O kurcze...Tego 'gorszego' jeszcze nie otworzyłam nawet. Oilatum bardzo fajny faktycznie ładnie się wchłania i nawilża, tubka wykończona (oba kremy kupiłam, polecane przez siostry Pixiwoo ). Fakt, ten pierwszy dość drogi to teraz mam kłopot co z nim zrobić może przetestować chociaż :/ czy sprzedać...kusiiii...
Nie musisz się go od razu pozbywać. Pamiętaj jednak, że to parafina i puste wypelniacze w calej krasie. Najlepiej zużyć doraźnie, na jakieś gorsze dni, kiedy skóra bedzie przesuszona. Potraktowac jak lek.

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego środka myjącego (cera problemowa, łojotokowa):

Pharmaceris A, Puri-Sensilium, Delikatna pianka myjąca do twarzy

Skład: Aqua, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Quaternium-15

Pharmaceris R, Puri-Rosalgin (Kojący żel myjący do twarzy)

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Coco-Glucoside, PEG-70 Mango Glycerides, Hydroxyethylcellulose, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Allantoin, Quaternium-15.

Rossmann, Alterra, Aloe Vera Reinigungs - Emulsion (Emulsja do mycia twarzy z aloesem do cery suchej i wrażliwej)

Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol, Glycine Soja Oil, Coco-Glucoside, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Myristyl Myristate, Cera Alba, Parfum, Xanthan Gum, Butyrospermum Parkii Butter, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Bisabolol, Linalool, P-Anisic Acid, Sodium Citrate, Tocopherol, Limonene, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Helianthus Annuus Seed Oil, Citric Acid, Geraniol, Citronellol, Citral.

Pollena-Ostrzeszów, Biały Jeleń, Hipoalergiczny żel do mycia twarzy z oczarem wirginijskim

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Glycerin, Lacitol, Xylitol, Butylene Glycol, PEG-60 Almond Glycerides, Caprylyl Glycol, Carbomer, Nordihydroguaiaretic Acid, Oleanolic Acid, Allantoin, Citric Acid, Hamamelis Virginiana Leaf Water, Tetrasodium EDTA, Trimethylopropane Trioleate (and) Laureth-2, PEG-14M, Parfum, Sodium Benzoate, Cl 42090.

Czy któryś z powyższych będzie składowo lepszy od osławionego Cleanance Avene (jak do tej pory to właśnie tego żelu używałam): Skład: Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Water (Aqua), Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Disodium Cocoamphdiacetate, Glycerin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Methyl Gluceth-20, Benzoic Acid, Cetrimonium Bromide, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Green 5 (CI 61570), Lactic Acid, Phenoxyethanol, Yellow 5 (CI 19140), Zinc gluconate
Najbardziej podoba mi się sklad pianki Pharmaceris. Emulsje Alterry przetestowalam osobiście i niestety rozczarowala mnie, choć sklad zasluguje na uznanie, to jednak moja cera go nie polubila, wyglądala na zmeczoną. Warto kupić wersję mini dostepną teraz w rossie na dziale z miniproduktami i się samemu przekonać, bo może na innych podziala lepiej. Bialego Jelenia odradzam zdecydowanie. Avenka ma nienajgorszy ten sklad, calkiem fajny. Myślę że pianka pharmaceris mniej wysuszy cerę, będzie delikatniejsza.

Cytat:
Napisane przez Paulinella Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tych dwóch kremów. Mam cerę tłustą. Szukam kremu nawilżającego nadającego się pod makijaż. Który będzie lepszy? Czy będą zapychać?
Które składniki za to odpowiadają, żebym wiedziała na przyszłość?

Olay, Complete, Emulsja odżywczo - nawilżająca na dzień do skóry tłustej i mieszanej SPF15

Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Niacinamide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Isopropyl Palmitate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Polyethylene, Dimethiconol, Cetearyl Glucoside, C13-14 Isoparaffin, Polyacrylamide, Arachidyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Stearyl Alcohol Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate Laureth-7, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Anise Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3 Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool


Iwostin, Purritin, Rehydrin (Krem przywracający nawilżenie)

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclomethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Squalane, Propylheptyl Caprylate, Decyl Cocoate, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glycosphingolipids, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate-20, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Parfum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide.
Żadnego z nich nie mogę polecić, ale jeśli już musialabym wybierać to iwostin.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Proszę o analizę

African Earth Tonik do twarzy

Water (Aqua), Glycerin, Mel (Honey), Betaine, Sodium Chloride, Magnesium Sulphate, Glucose, Sodium Lauroyl Glutamate, Gluconolactone, Hydrolyzed Wheat Protein, Sodium Benzoate, Pelargonium Graveolens (Geranium) Oil, Rosa Centifolia (Rose) Oil, Cedrus Atlantica (Cedarwood) Oil, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Kigelia Africana Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase
Fajny tonik, powinien oczyszczać , odświeżać ladnie cerę i wygladzać, a co do tamtego lotionu AMB, to może nie rezygnuj z niego tak szybko, przemyśl jeszcze sprawę, bo tak jak pisalam jest świetny, tyle, że mieszana cera może go wcale nie potrzebować. Jeśli czujesz, że potrzebujesz poza kremami nawilżania, to warto go mieć

Cytat:
Napisane przez mmmajeczkaaa Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do tego kremu z filtrem... czy może działać komodogennie?
Skład: Aqua, Triethyl Citrate, Cetearyl Alkohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Propylene Glycol, Glycolpalmitate, Arachidylalcohol, Dimethicone, Cetearylglucoside, Behenyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Benzyl Pca, Xanthangum, Arachidyl Glucoside Xydroxyethyl Acrylate, Decyl Glucoside, Squalane, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate60, Sodiumhydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Bht, Parfum (Fragrance)

nazwa tego kremu przeciwsłonecznego to General Topics Aknicare Sun SPF30 (do skóry trądzikowej)
Nie powinien zapychać, wydaje się być lekki. Calkiem dobry, przemyślany sklad, jak na filtr. Myślę, że warto wydać na niego pieniadze.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 11:19   #3589
eyelash69
Raczkowanie
 
Avatar eyelash69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 46
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witajcie a ja znalazłam na wizażu taki kosmetyk ,a dokladnie kapsułki. Co powiecie o ich składzie ?
Gal, Dermogal A+E Kapsułki żelatynowe twist off
Skład: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Gelatin, Glycerin, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate
eyelash69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-25, 12:07   #3590
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Fajny tonik, powinien oczyszczać , odświeżać ladnie cerę i wygladzać, a co do tamtego lotionu AMB, to może nie rezygnuj z niego tak szybko, przemyśl jeszcze sprawę, bo tak jak pisalam jest świetny, tyle, że mieszana cera może go wcale nie potrzebować. Jeśli czujesz, że potrzebujesz poza kremami nawilżania, to warto go mieć



.
No właśnie ja nie czuję potrzeby nawilżania buziaka jakoś strasznie często.Kremy/oleje póki co w pełni mi wystarczają.Odpuszczam,a szkoda,bo skład fajny i buteleczka by oko cieszyła
Cytat:
Napisane przez eyelash69 Pokaż wiadomość
witajcie a ja znalazłam na wizażu taki kosmetyk ,a dokladnie kapsułki. Co powiecie o ich składzie ?
Gal, Dermogal A+E Kapsułki żelatynowe twist off
Skład: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Gelatin, Glycerin, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate
Wyszukiwarka.Było tutaj o nich już parę razy.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 14:51   #3591
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam czy mogła bym prosić o analize

*Clinique, Blended Face Powder & Brush
Skład: talc, zinc stearate, magnesium carbonate, kaolin, squalane, isopropyl mystritate, trisodium edta, potassium sorbate, methylparaben, butylparaben, propylparaben, [+/- (may contain) titanium dioxide (ci 77891), mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), bismuth oxychloride (ci 77163), ultramarines (ci 77007), manganese violet (ci 77742), carmine (ci 75470), ferric ferrocyanide (ci 77510)

*John Frieda, Brilliant Brunette, Shine Release Moisturizing Shampoo (nawilżający szampon dla brunetek)
Skład: Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Dimethicone, Laureth-16, Glycol Distearate, Cocamide MEA, Lauramidopropyl Betaine, Myristyl Alcohol, [Camellia Sinensis Leaf Extract*] [Theobroma Coca Extract**], Pearl Powder, Polyquarternium-7, PPG-9, Malic Acid, Laureth-4, Polyquaternium-10, Laureth-25, Laureth-10, Benzyl Alcohol, Sodium Chloride, Glycine, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Iodopropynyl Butylcarbamate, Diazolidinyl Urea, Fragrance, Caramel.
* wersja "Amber to Maple"
** wersja "Chestnut to Espresso"

*John Frieda, Luxurious Volume, Thickening Conditioner (Odżywka dodająca włosom objętości)
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Behenamidopropyl Dimethylamine, Stearyl Alkohol, Silicone Quaternium-18, Glycine, Stearalkonium Chloride,

Bardzo zależało by mi na składzie tych dwóch kremów może ktoś potrafi znaleźć bo ja nie moge byłabym wdzięczna
*Biotherm, Skin Ergetic Overnight (Krem nawilżająco - regenerujący na noc)
*Biotherm, Skin Ergetic Creme for Normal Skin
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 15:49   #3592
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ccarolinaa Pokaż wiadomość
Witam czy mogła bym prosić o analize

*Clinique, Blended Face Powder & Brush
Skład: talc, zinc stearate, magnesium carbonate, kaolin, squalane, isopropyl mystritate, trisodium edta, potassium sorbate, methylparaben, butylparaben, propylparaben, [+/- (may contain) titanium dioxide (ci 77891), mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), bismuth oxychloride (ci 77163), ultramarines (ci 77007), manganese violet (ci 77742), carmine (ci 75470), ferric ferrocyanide (ci 77510)

*John Frieda, Brilliant Brunette, Shine Release Moisturizing Shampoo (nawilżający szampon dla brunetek)
Skład: Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Dimethicone, Laureth-16, Glycol Distearate, Cocamide MEA, Lauramidopropyl Betaine, Myristyl Alcohol, [Camellia Sinensis Leaf Extract*] [Theobroma Coca Extract**], Pearl Powder, Polyquarternium-7, PPG-9, Malic Acid, Laureth-4, Polyquaternium-10, Laureth-25, Laureth-10, Benzyl Alcohol, Sodium Chloride, Glycine, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Iodopropynyl Butylcarbamate, Diazolidinyl Urea, Fragrance, Caramel.
* wersja "Amber to Maple"
** wersja "Chestnut to Espresso"

*John Frieda, Luxurious Volume, Thickening Conditioner (Odżywka dodająca włosom objętości)
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Behenamidopropyl Dimethylamine, Stearyl Alkohol, Silicone Quaternium-18, Glycine, Stearalkonium Chloride,

Bardzo zależało by mi na składzie tych dwóch kremów może ktoś potrafi znaleźć bo ja nie moge byłabym wdzięczna
*Biotherm, Skin Ergetic Overnight (Krem nawilżająco - regenerujący na noc)
*Biotherm, Skin Ergetic Creme for Normal Skin


Puder jak puder, powinien matowić i kryć, choć nie umiem powiedzieć w jakim stopniu. Nic w tym pudrze nie ma nadzwyczajnego. Talc na pierwszym miejscu w skladzie, pewnie dobrze przemielony, na drobniutki pyl, bo to konkretna marka, ale talk to baza 90% pudrów szeroko dostępnych na naszym rynku i nie zawsze dobry dla skóry. Poza tym na plus zawartość skwalanu, który powinien zapobiegać wysuszaniu skóry przez wcześniejsze skladniki i sprawiac, że puder będzie mieć mięciutką konsystencję. Minus to oczywiście wszelkie możliwe konserwanty w skladzie. Poza tym pozytyw za brak pustych wypelniaczy, co przeklada się na pewno na wyższą cenę produktu.

Co do John Frieda, to zarówno szampon jak i odżywka zawieraja silikony. Szampon to SLS owa porażka, z miejsca odradzam, może nada ladny odcień wlosom, ale i zniszczy wlosy, wysuszy, a odżywka przetluści i oslabi.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 16:43   #3593
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Puder jak puder, powinien matowić i kryć, choć nie umiem powiedzieć w jakim stopniu. Nic w tym pudrze nie ma nadzwyczajnego. Talc na pierwszym miejscu w skladzie, pewnie dobrze przemielony, na drobniutki pyl, bo to konkretna marka, ale talk to baza 90% pudrów szeroko dostępnych na naszym rynku i nie zawsze dobry dla skóry. Poza tym na plus zawartość skwalanu, który powinien zapobiegać wysuszaniu skóry przez wcześniejsze skladniki i sprawiac, że puder będzie mieć mięciutką konsystencję. Minus to oczywiście wszelkie możliwe konserwanty w skladzie. Poza tym pozytyw za brak pustych wypelniaczy, co przeklada się na pewno na wyższą cenę produktu.

Co do John Frieda, to zarówno szampon jak i odżywka zawieraja silikony. Szampon to SLS owa porażka, z miejsca odradzam, może nada ladny odcień wlosom, ale i zniszczy wlosy, wysuszy, a odżywka przetluści i oslabi.
Dziękuje a poleciła byś mi jakis puder sypki na wykończenie o wiele lepszy niż clinique oraz tańszy? szkoda co do szamponów bo kupiłam całą serie a teraz musze wykonczyć;/ a które szampony są dobre bo tego nigdy nie moge dobrać...najlepiej na objętość znasz może ?
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 18:09   #3594
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy znajduja sie tutaj potencjalne zapychacze?

Pharmaceris S, Sun Protect, Hydrolipidowy łagodzący krem ochronny do twarzy SPF 50+ (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...0-.html&next=1)

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Stearic Acid, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:01
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 18:32   #3595
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ccarolinoo, co do pudru to nie znam się za bardzo na ofercie rynkowej, tzn nie jestem dokladnie wtajemniczona w sklady, więc na dzień dzisiejszy nie moge niczego polecić, za wyjatkiem pudrów mineralnych takich firm jak meow, Lumiere, Lucy czy Bare. Można zamówić próbki poprzez zbiorowe zamówienia na wizażu, wystarczy poszukać w wyszukiwarce forum po nazwach firm mineralnych. Warto poszperać też na allegro.

Co do szamponu, to powiem Ci tak, ja od 6 lat używam jednego szamponu Tresemme Healthy Volume, używam tez innych doraźnie, ale od przeszlo 6 lat ten szampon to moja podstawa: http://allegro.pl/tresemme-healthy-v...618422274.html . Zaznaczam, że w Polsce jest bardzo trudno dostepny, ta marka nie ma w PL dystrybutora, jedynie dla salonów fryzjerskich, ale na allegro możesz kupić. Cena nie jest wygórowana, wręcz odwrotnie, za taką pojemność jest bardzo przystępna. Dodam, że mam gęste wlosy, dlugie i cięzkie, i używam go, aby nie byly oklapnięte, nie wysusza ich, tak jak inne volumizery. Efekt jest naturalny, nie spektakularny, ale jest bardzo fajny. Nie znam lepszego szamponu. Jeśli masz rzadkie wlosy, to nie wiem czy ten szampon bedzie dobry, dużo zależy od rodzaju wlosów. W tej serii jest też odżywka, ale nigdy nie próbowalam, polecam odżywki Alterra, zwlaszcza tą z granatem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 18:43   #3596
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ccarolinoo, co do pudru to nie znam się za bardzo na ofercie rynkowej, tzn nie jestem dokladnie wtajemniczona w sklady, więc na dzień dzisiejszy nie moge niczego polecić, za wyjatkiem pudrów mineralnych takich firm jak meow, Lumiere, Lucy czy Bare. Można zamówić próbki poprzez zbiorowe zamówienia na wizażu, wystarczy poszukać w wyszukiwarce forum po nazwach firm mineralnych. Warto poszperać też na allegro.
Że się wtrącę: ofertę naturalnych,nieszkodliwyc h pudrów w przystępnych cenach ma też biochemiaurody.com
(aż się sama dziwię,że polecam,bo mi grają na nerwach ostatnio
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 19:00   #3597
Paulinella
Raczkowanie
 
Avatar Paulinella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 127
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę tego kremu. Szukałam, ale nie znalazłam
Mam cerę tłustą? Jak będzie z nawilżaniem i zapychaniem? Czy nadaje się na lato pod makijaż?

Eucerin, DermoPurifyer, Krem-żel do cery trądzikowej

Skład: Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cyclomethicone, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Lactic Acid, Sorbitan Stearate, Panthenol, PEG-150 Distearate, Serine, Gly-cine, Lecithin, Alanine, Bisabolol, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Trisodium NTA, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Znalazłam analizę kremu :
Dr. Hauschka, Gesichtsmilch (Emulsja nawilżająca do twarzy)

Skład: Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum

jednak nie było tam napisane czy nadaje się do cery tłustej, skłonnej do zapychania, a to mnie najbardziej interesuje
Paulinella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 21:01   #3598
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
czy znajduja sie tutaj potencjalne zapychacze?

Pharmaceris S, Sun Protect, Hydrolipidowy łagodzący krem ochronny do twarzy SPF 50+ (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...0-.html&next=1)

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Stearic Acid, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben
Krem raczej bym odradzila, nie jest moze największym zapychaczem, jak na filtr jest calkiem nieźle, ale nie nadaje sie toto na slońce ze względu na zawartość szkodliwych skladników, które w reakcji z promieniami mogą się przeksztalcać w toksyczne dla skóry związki.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Że się wtrącę: ofertę naturalnych,nieszkodliwyc h pudrów w przystępnych cenach ma też biochemiaurody.com
(aż się sama dziwię,że polecam,bo mi grają na nerwach ostatnio
Zgadzam sie, samo dobro dla skóry.

Cytat:
Napisane przez Paulinella Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego kremu. Szukałam, ale nie znalazłam
Mam cerę tłustą? Jak będzie z nawilżaniem i zapychaniem? Czy nadaje się na lato pod makijaż?

Eucerin, DermoPurifyer, Krem-żel do cery trądzikowej

Skład: Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cyclomethicone, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Lactic Acid, Sorbitan Stearate, Panthenol, PEG-150 Distearate, Serine, Gly-cine, Lecithin, Alanine, Bisabolol, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Trisodium NTA, Disodium Phosphate, Potassium Phosphate, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Znalazłam analizę kremu :
Dr. Hauschka, Gesichtsmilch (Emulsja nawilżająca do twarzy)

Skład: Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum

jednak nie było tam napisane czy nadaje się do cery tłustej, skłonnej do zapychania, a to mnie najbardziej interesuje
Absolutnie odradzam Eucerin, dramat!!!!!!! Natomiast Dr Hauschka to klasa sama w sobie, akurat ta emulsja może nie jest najtrafniejszym wyborem dla cery tlustej, ale na pewno skórze nie zaszkodzi, warto przejrzeć calą ofertę tej firmy

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-25 o 21:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-25, 23:35   #3599
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam pytanie.

Czy skład takiej emulsji nada się jako żel do mycia twarzy ?
Ingredients: Aqua, potassium sunflowerate*, potassium cocoate*, glycerin*, potassium chloride, potassium citrate.

Chciałabym potwierdzenie od specjalistek
Tu podobny skład, ale pisze, że do rąk.

https://us.nyrorganic.com/shop/corp/...-oz-pcr/?cat=0


Produkt z tej strony: http://www.justasoap.co.uk/catalog/o...oap-p-646.html
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 08:44   #3600
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Joaa, jak najbardziej można umyć tym twarz, to nie tyle emulsja do mycia, co po prostu naturalne mydlo potasowe. Radze tylko omijać oczy, bo potasowe mydlo to dramat dla tego narządu, nic innego tak nie szczypie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.