Manicure hybrydowy ? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-10, 01:10   #181
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Aceton bardzo wysusza pazurki, a przede wszystkim skórki wokół nich. Ja też lubuję się w "hybrydach" do piłowania. I tak nigdy nie dopiłowuję się do naturalnej płytki więc klientki mogą czuć się bezpiecznie po prostu pod kolor daję cieniutką warstwę cleara
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 11:16   #182
pistacjowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar pistacjowa_dama
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Manicure hybrydowy ?

a ja mam taki problem - kilka dni temu zrobiłam sobie u kosmetyczki hybrydowy french OPI. Efekt genialny, piękny kolor i błysk, jednak po paru dniach końcówki zafarbowały mi na niebiesko... nie wiem, czy od ubrania, ale stawiam, że tak... co mogę z tym zrobić? próbowałam spiłować, ale efekt jest na krótko
__________________
"Tworzysz swój własny wszechświat każdego dnia"
-------------------------------------






pistacjowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 15:48   #183
Hybrydowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: Manicure hybrydowy ?

A nie robiłaś może jakis prac domowych z wykorzystaniem jakiś tajnych specyfików? Być może płytka lakieru weszła w jakąś reakcje chemiczną z tym specyfikiem. Czasem przebarwienia są oznaką bakteri lub grzybów ale zazwyczaj są zielonkawe.
Hybrydowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 18:08   #184
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez pistacjowa_dama Pokaż wiadomość
... a ja mam taki problem ... zafarbowały mi na niebiesko... nie wiem, czy od ubrania, ale stawiam, że tak...
Zdecydowanie od ubrania , konkretnie od dżinsu. Zmień spodnie lub spódnicę, ewentualnie nie wkładaj rąk do kieszeni . Ciuch przestanie farbować po siódmym praniu .
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 07:59   #185
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: Manicure hybrydowy ?

A ja mam do Was pytanie może nie do konca na temat. Co myślicie o nablyszczaniu zamtowionych paznokci żelowych lub akrylowych top coatem hybrydowym? Mam dosc uwazania zeby nie wyjechac na naturalna plytke paznokcia przy nablyszczaniu. Mysle iz powinno sie trzymac bez problemu.
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 18:57   #186
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
A ja mam do Was pytanie może nie do konca na temat. Co myślicie o nablyszczaniu zamtowionych paznokci żelowych lub akrylowych top coatem hybrydowym? Mam dosc uwazania zeby nie wyjechac na naturalna plytke paznokcia przy nablyszczaniu. Mysle iz powinno sie trzymac bez problemu.
......
trzyma się bez problemu i niezapowietrzna na naturalku...ja jak stosuje topa zwykłego to daje przy skórkach wczesniej primer bezkwasowy i tez jest oki.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 08:58   #187
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
......
trzyma się bez problemu i niezapowietrzna na naturalku...ja jak stosuje topa zwykłego to daje przy skórkach wczesniej primer bezkwasowy i tez jest oki.

A polecisz jakis top w pedzelku nie hybrydowy ktorym mozna wyjechac na naturalka?
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 12:14   #188
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez pistacjowa_dama Pokaż wiadomość
a ja mam taki problem - kilka dni temu zrobiłam sobie u kosmetyczki hybrydowy french OPI. Efekt genialny, piękny kolor i błysk, jednak po paru dniach końcówki zafarbowały mi na niebiesko... nie wiem, czy od ubrania, ale stawiam, że tak... co mogę z tym zrobić? próbowałam spiłować, ale efekt jest na krótko
Dżinsy jak nic samej mi się to nie raz zdarzyło...
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-20, 17:43   #189
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
A polecisz jakis top w pedzelku nie hybrydowy ktorym mozna wyjechac na naturalka?
.....
nie wiem czy można ,ale ja używam Mistero Molano TOP Cristallo,i po użyciu no acid primer mi się nic po nim nie zapowietrza.jasne,ze staram się nie wyjeżdzać ale wiesz.....
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-21, 12:20   #190
joannavp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Witam Dziewczyny czy znacie żele hybrydowe pt Oliwia? Byłam dziś w hurtowni i sprzedawczyni tak strasznie zachwalała te żeliki , że mi mowę odjęło!! Oczywiście narzekając na Shellac jaki to on be !!! Z jej monologu zrozumiałam , że pół miasta już ma Oliwię tylko nie ja Wierzyć mi się nie chce,że jest coś jeszcze lepszego od Shellacka , ale może się mylę........??? Używam go i jestem bardzo zadowolona. Czy można być bardziej z Oliwią??? Kosztuje 50zł 15ml. Pozdrawiam
joannavp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-21, 18:11   #191
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: Manicure hybrydowy ?

u mnie w mieście jest teraz poromocja w salonie OPI za 29 zł na citeam, kupiłam i się zapisałam, jeszcze go nie miałam, a od dawna się czaiłam, trochę się boję, bo różne opinie słyszałam i nie chcę zniszczyć paznokci sobie. z sweetdeal jest też za 29 zł w Szczecinie.
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 13:21   #192
GabinekS
Przyczajenie
 
Avatar GabinekS
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Powiedzcie mi czy się różni lakierożel Shellack od lakierów hybrydowych? Bo nie rozróżniam...Ten Shellack i np Soak Off jest pod lampę UV lub LED a tez zwykły lakier hybrydowy nie jest utwardzany w lampie tak?

Edytowane przez GabinekS
Czas edycji: 2012-01-23 o 20:44 Powód: błąd
GabinekS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 13:46   #193
olack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 75
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
A ja mam do Was pytanie może nie do konca na temat. Co myślicie o nablyszczaniu zamtowionych paznokci żelowych lub akrylowych top coatem hybrydowym? Mam dosc uwazania zeby nie wyjechac na naturalna plytke paznokcia przy nablyszczaniu. Mysle iz powinno sie trzymac bez problemu.

kup sobie zel nablyszczajacy z inails - dobra rada 25zl. Nigdy nie zapowietrza mi sie, pieknie sie blyszczy i w sumie nie przywiazuje szczegolnej uwagi do nakladania go. Ma swietna szczoteczke, 5 paluszkow na raz i do lampki - nie splywa i blyszczy sie tygodniami. Aplikacja jest dziecinnie prosta - najlepszy zel wykonczeniowy jaki mialam - a mialam ich sporo
olack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 15:15   #194
stefi
Przyczajenie
 
Avatar stefi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 14
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Miałam ostatnio zrobiony manicure hybrydowy jakiejś nieznanej mi firmy, czarna buteleczka i z naklejoną białą etykietą, wyglądała mało profesjonalnie, jakby kosmetyczka sama ją wydrukowała i nakleiła, firma chyba CDK. A że trzyma się super (jak na moje co najmniej tak dobrze jak Shellac) szukam i szukam na necie ale nic takiego nie mogę wygooglać... może kojarzycie takie lakiery?
__________________

stefi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 18:23   #195
olack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 75
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez stefi Pokaż wiadomość
Miałam ostatnio zrobiony manicure hybrydowy jakiejś nieznanej mi firmy, czarna buteleczka i z naklejoną białą etykietą, wyglądała mało profesjonalnie, jakby kosmetyczka sama ją wydrukowała i nakleiła, firma chyba CDK. A że trzyma się super (jak na moje co najmniej tak dobrze jak Shellac) szukam i szukam na necie ale nic takiego nie mogę wygooglać... może kojarzycie takie lakiery?
Znam jedna dziewczyne co kupuje hybrydy w chinach - placi 70centow za buteleczke, a potem przelewa produkt do buteleczek po shelac CND. Patrzac na to ze ja za buteleczke shellac place 68zl za jeden kolor, to jej cena jest TROCHE nizsza....a klientki widza tylko buteleczke...
Co jednak chcialam napisac... |Jej hybrydy trzymaja sie rewelacyjnie - nawet i 4 tygodnie, ale acetonem nie zdejmie sie tego nawet trzymajac reke namoczona przez godzine - piluje wiec dziewczyna tlumaczac klientkom ze aceton niszczy skore i paznokcie, a ona piluje bardzo ostroznie....Nie wiem ile tak jeszcze pociagnie...
Znam tez inna co do pudeleczek po IBD przeklada zele jakiejs nieznanej firmy, tanie...
Moze cos takiego robi dziewczyna ktora zrobila ci manicure hybrydowy???
Moze zapytaj jej na jakiej firmie pracuje? Po nazwie bedzie latwiej wygooglowac
olack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 00:43   #196
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez GabinekS Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi czy się różni lakierożel Shellack od lakierów hybrydowych? Bo nie rozróżniam...Ten Shellack i np Soak Off jest pod lampę UV lub LED a tez zwykły lakier hybrydowy nie jest utwardzany w lampie tak?
Shellac to lakierożel, który nakładamy na niekoniecznie przygotowaną płytkę. Wg producenta nie trzeba matowić płytki,a faktycznie wszystko fajnie się trzyma. Usuwamy acetonem.
Natomiast lakierożele, których jest pełno na naszym rynku to żele silikonowe. Przygotowujemy płytkę naturalną jak pod każdą stylizację, nie usuwamy acetonem - piłujemy.
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 07:30   #197
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: Manicure hybrydowy ?

przyznam się szczerze, że jak czytałam wasze komentarze o tym manicurze, to się trochę przestraszyłam i nie wiem czy iść.
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 11:41   #198
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Nie spróbujesz to się nie przekonasz. Spytaj się na początku stylistki czy będzie matowić płytkę... bo słyszałaś, że przy manicure hybrydowym się nie matowi itd. To na pewno będzie uważać, żeby Tobie nie zniszczyć płytki. Powinna przynajmniej
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 11:43   #199
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: Manicure hybrydowy ?

w ofercie salonu OPI pisze, że najpierw przy tym manicurze matowią płytkę, to dobrze czy nie? bo ja się nie znam.
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 18:17   #200
olack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 75
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez madziulkaa Pokaż wiadomość
Shellac to lakierożel, który nakładamy na niekoniecznie przygotowaną płytkę..
przygotowac plytke trzeba - moze nie trzeba matowic, ale trzeba odsunac skorki, opilowac i uksztaltowac paznokcia, porzadnie odtluscic - jesli tego nie zrobisz kolor bedzie sie brzydko kurczyc.

Cytat:
Napisane przez myrcella Pokaż wiadomość
w ofercie salonu OPI pisze, że najpierw przy tym manicurze matowią płytkę, to dobrze czy nie? bo ja się nie znam.
Matowienie plytki to nie koniec swiata jesli jest umiejetnie zrobione. Nie ma potrzeby zdzierania paznokcia - to ma byc tylko zmatowienie plytki. Tydzien temu sciagalam klientce zel bo szla na zabieg - po usunieciu zelu nalozylam oliwke i radzilam uzywanie jej codziennie. Dzis wrocila na powtorne polozenie zelu. Paznokcie byly calkowicie normalne - nie zdarte, nie bylo zaczerwienien, nie bylo przepilowan, co wiecej - wcale nie byly matowe. Byly normalne.
olack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 20:51   #201
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
A polecisz jakis top w pedzelku nie hybrydowy ktorym mozna wyjechac na naturalka?
Polecam High Gloss z La Femme. Gwarantowana przyczepność nawet po wyjechaniu na naturalka
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 23:45   #202
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez olack Pokaż wiadomość
przygotowac plytke trzeba - moze nie trzeba matowic, ale trzeba odsunac skorki, opilowac i uksztaltowac paznokcia, porzadnie odtluscic - jesli tego nie zrobisz kolor bedzie sie brzydko kurczyc.
To jest oczywiste, chodziło mi o samo matowienie płytki...

Jeśli ktoś umiejętnie zmatowi płytkę to ok. Wszystko zależy od tego na kogo trafisz
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 13:19   #203
agaola89
Rozeznanie
 
Avatar agaola89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 681
Dot.: Manicure hybrydowy ?

ja robie sobie hybrydy juz od 4 miesiecy i ostatnio zdjelam na 2 tyg bo nie mialam czasu zrobic nastepnych i moje paznokcie za twardsze niz byly, takze bylam zdziwiona , ze sie nie zniszczyly tylko jakby zregenorowaly. ale i tak zapisalam sie na nastepne robie sobie je u Maniewskiego na rynku bardzo polecam i wcale nie tak drogo , 80 zl jak na 2 tyg a czasami nawet dluzej ) buziaki
__________________
http://www.wysoka-bloggerka.blogspot.com/ - Nie umiem nosić czerni
agaola89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 13:52   #204
myrcella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: MEEREN
Wiadomości: 606
Dot.: Manicure hybrydowy ?

moim zdaniem, to dużo 80 zł, to tipsy taniej wychodzą- 50 zł i jak są dobrze zrobione i krótkie, to 3mają się cały miesiąc. z citeam płąci.łam 29, to jeszcze może być. 60-80 zł za m-c maxymalnie mogłabym za to dać.
myrcella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 14:01   #205
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Manicure hybrydowy ?

No dla mnie też 80 na 2 tyg to duzo dlatego kupiłam sobie cały zestaw i robię sama

dziewczyny a macie jakies dobre sposoby na zdejmowanie? bo moczę je w tym płynie i nic..tzn no odchodzą, ale bardzo ciężko. musze je tak skupac po kawałku a to niszczy mi płytkę
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 17:53   #206
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez ilkas Pokaż wiadomość
No dla mnie też 80 na 2 tyg to duzo dlatego kupiłam sobie cały zestaw i robię sama

dziewczyny a macie jakies dobre sposoby na zdejmowanie? bo moczę je w tym płynie i nic..tzn no odchodzą, ale bardzo ciężko. musze je tak skupac po kawałku a to niszczy mi płytkę
Jakiej firmy hybryd używasz?
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-26, 19:04   #207
natala79
Rozeznanie
 
Avatar natala79
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 856
GG do natala79
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez ilkas Pokaż wiadomość
No dla mnie też 80 na 2 tyg to duzo dlatego kupiłam sobie cały zestaw i robię sama

dziewczyny a macie jakies dobre sposoby na zdejmowanie? bo moczę je w tym płynie i nic..tzn no odchodzą, ale bardzo ciężko. musze je tak skupac po kawałku a to niszczy mi płytkę

dokładnie ! Mam ten sam problem! Pracuje w salonie, jednak ani aceton ani płyn niby do sciagania lakieru hybrydowego nie działa tak wspaniale jak opisują producenci. Na sciaganiu lakieru u klientki schodzi mi sporo czasu, nie moge sobie na to pozwolic. Prosze o rady
natala79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 07:52   #208
ilkas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 236
Dot.: Manicure hybrydowy ?

Cytat:
Napisane przez e-Urszula Pokaż wiadomość
Jakiej firmy hybryd używasz?
firmy INS
ilkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 09:26   #209
olack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 75
Dot.: Manicure hybrydowy ?

a matowisz kolorek zanim zaczniesz moczyc?

Ja robie na shellac, wczesniej robilam na kilku innych firmach ale zawsze przy sciaganiu opilowuje kolorek - na srodku deczko mocniej - tak ze nawet sa przeswity. Uzywam do tego pilniczka, albo frezarki na bardzo wolnych obrotach i nie dociskam. 4 min w acetonie i nie ma sladu nawet po hybrydzie - jesli zawijam w folie to ok 10min.
Wczoraj robilam dziewczynie kolejny kolorek - shellac trzymal sie 4tyg - tylko na prawym kciuku byl maly odprysk. Moze tak dlugo sie trzymal bo dalam dwie warstwy top coat - musialam dac dwie bo klientka chciala srebrne hologramy na wierzchu.
olack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-27, 11:15   #210
magnets1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Manicure hybrydowy ?

A czy ktos probowal juz OPI gelcolor ? Czy to dziala tak samo jak shellac ?
Wiem, ze sie utwardza pod lampa, ale czy to tez jest hybryda ?
magnets1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-12 07:38:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.