proszę o pomoc w określeniu koloru włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-18, 17:57   #1
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279

proszę o pomoc w określeniu koloru włosów


witam, mam problem z określeniem mojego koloru włosów, proszę o pomoc kogoś kto się na tym zna
mianowicie chcę powrócić do naturalnego koloru, i nie wiem jak wybrać najodpowiedniejszy odcień farby, więc także w tej sprawie liczę na podpowiedzi

Będę wdzięczna za pomoc, moje włosy są farbowane od lat, podstanowiłam na jakiś czas dać im trochę odpocząć. Ostatnio włosy farbowałam w listopadzie z bardzo jasnego blondu, mój naturalny kolor widać na odrostach.

Zdjęcia robione pod świetlówką ale o dobrym współczynniku oddawania barw, także kolor jest rzeczywisty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor naturalny.jpg (34,0 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC13493.jpg (74,7 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC13495.jpg (67,9 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC13498.jpg (46,6 KB, 74 załadowań)

Edytowane przez doniek
Czas edycji: 2012-02-18 o 18:05
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 18:06   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Też mam taki naturalny kolor włosów i określam go jako "szary".
Farbą tego nie osiągniesz, a nawet jeśli jakoś się uda, to i tak spłowieje i wrócisz do punktu wyjścia. IMO jeśli już chcesz wracać do natury, to lepiej nie farbować w ogóle.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 18:19   #3
Newday5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 133
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Zajrzyj w wątek dekoloryzacja, może to będzie najlepszy sposób? Robiona umiejętnie i przy wsparciu fajnych userów, dokonasz tego w domu.
Dekoloryzacja wypłukuje z włosów sztuczny pigment z farb, w ogóle nie niszczy włosów. Watek jest długi, ale treściwy.
Newday5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 18:25   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Przecież ona rozjaśniała włosy. Jak niby ma jej teraz pomóc dekoloryzacja skoro wypłukała swój naturalny pigment?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 18:49   #5
carina185
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Wg mnie jest to blond popielaty z poziomu 8. Popieram poprzedniczke, ze efekt dlugofalowy jest prawdopodobnie niemozliwy do osiagniecia, farby po 1,5 msc wyplukuja sie, a wlosy przybieraja odcien zolto-rudy. Casting perlowy blond jest kolorystycznie zblizony do Twoich naturalnych wlosow, niestety farba blyskawicznie wyplukuje w ciagu 2-3 tyg ( w moim przypadku). Jezeli zdecydujesz sie pofarbowac, pamietaj o 2 istotnych rzeczach: po 1 z wlosow rozjasnianych farba wyplukuje sie szybciej i brzydziej, dlatego warto byloby wybrac odcien ciemniejszy np. z poziomu 7, po 2: Twoj naturalny odcien jest popielaty szukaj farb z 1 po kropce np 7.1, 8.1, ale poniewaz Twoje farbowane wlosy nie maja juz naturalnego pigmentu i w celu unikniecia odcieni zielonych/szaro-fioletowych/niebieskich warto zmieszac z farba o odcieniu naturalnym 7.0, 8.0 w proporcji 1:1, a dopiero nastepnym razem farbowac 7.1 lub 8.1. Zycze powodzenia
carina185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 19:13   #6
Newday5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 133
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Istotnie To może jakiś kolor popielaty?
Newday5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 19:15   #7
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

tak właśnie, włosy były mocno rozjaśniane, więc dekolaryzacja nic nie da.

Teraz jest tyle dostępnych farb, nie wierzę że nic podobnego się nie znajdzie

"Szary" w nazwach odcieni nie występuje, ale to prawda, kiedyś jak farbowałam na czerwienie, mój odrost wydawał się dosłownie ciemno szary, okropnie to wyglądało :/

Dobrze wnioskuję, że mam szukać odcieni popielatych albo po prostu chłodnych ? Np. chłodny ciemny blond ? Czy bardziej to jest chłodny jasny brąz ? Nie umiem właśnie tego określić, czy to jeszcze blond czy już brąz...

Tylko jaka farba jest na prawdę bez ciepłych pigmentów ? Nie chcę się rozczarować jakimś niewypałem :/
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 19:24   #8
Newday5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 133
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Myślę, że chłodne, popielate i popatrz na różne palety kolorów, po kolorach rozpoznasz najbardziej zbliżony do Twoich, fryzjerzy nawet kolor brązowy nazywają)) blond
Newday5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 19:30   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Na pewno chłodny, może nawet popielaty, na pewno blond, powiedziałabym nawet, że średni z tendencją do ciemnego, ale nie ciemny. no i zdjęcia z lampą wychodzą ciemniejsze, właszcza jeśli chodzi o włosy. poza tym, moga się wydawac ciemniejsze w porownaniu z jasnymi farbowancami.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 19:37   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Cytat:
Napisane przez doniek
tak właśnie, włosy były mocno rozjaśniane, więc dekolaryzacja nic nie da.

Teraz jest tyle dostępnych farb, nie wierzę że nic podobnego się nie znajdzie

"Szary" w nazwach odcieni nie występuje, ale to prawda, kiedyś jak farbowałam na czerwienie, mój odrost wydawał się dosłownie ciemno szary, okropnie to wyglądało :/

Dobrze wnioskuję, że mam szukać odcieni popielatych albo po prostu chłodnych ? Np. chłodny ciemny blond ? Czy bardziej to jest chłodny jasny brąz ? Nie umiem właśnie tego określić, czy to jeszcze blond czy już brąz...

Tylko jaka farba jest na prawdę bez ciepłych pigmentów ? Nie chcę się rozczarować jakimś niewypałem :/
To może szary blond? Czy może popielaty? Ludzie lubią sobie wymyślać nowe nazwy kolorów Z resztą i tak próby nazwania tego koloru na podstawie zdjęć w tylko jednym oświetleniu nie mogą być zbyt obiektywne.
Może i jest masa dostępnych farb, ale co z tego skoro te farby płowieją. Najbardziej zmyje się z rozjaśnianej części i tyle będziesz widziała swój nowy "naturalny" kolor.
Jeśli mimo wszystko wierzysz w moc farb, to proponuję kilka rzeczy:
1. Zapoznać się z oznaczeniami kolorów na farbach i nie sugerować się nazwą.
2. Przeczytać odpowiednie wątki o farbowaniu na blond.
Oprócz tego jest kilka innych sposobów, które mogłyby pomóc. Możesz spróbować szamponetek, żeby za bardzo nie katować włosów. Podejrzewam, że trwałość będzie taka sama jak farby przy mocno rozjaśnionych włosach. Oprócz tego warto zapoznać się z amlą. To sposób naturalny i zupełnie inny od powszechnie znanych. Przykład zastosowania jest na blogu wizażanki weegirl http://jakzapuscicwlosy.blogspot.com/
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 19:52   #11
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

dzięki za odpowiedzi
sprostuję tylko że zdjęcia są robione bez flesha, ale w dobrym świetle odzwierciedlającym światło słoneczne, bo mam takie lampy akwariowe i pod nimi robiłam zdjęcia :P wiadomo, że odcień pewnie jest lekko przekłamany, ale nie jakoś drastycznie.
I włosy miałam rozjaśniane, na platyne, ale w listopadzie pofarbowałam je garnierem color naturals 7 - blond, aktualnie mam takie jak na zdjęciu. Myślę, że farba bardzo nie zeszła, wiele dziewczyn kiedy przyciemna włosy z rozjaśnianych ma problem z całkowitym wymywaniem się farby, u mnie tak nie było.
Wstawiam fotki jakie są teraz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (49,1 KB, 43 załadowań)
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 20:08   #12
Newday5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 133
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Żeby się kolor nie wypłukiwał stosuje się pigmentację. Czyli przed farbowaniem pokrywa tym samym kolorem bez oxydantu, tylko z małą ilością wody na suche włosy.
Tutaj blog specjalistki, polecam: http://blogblondbunny.blogspot.com/2...cja-wosow.html

I pomyślałam jeszcze o tonerze zamiast farby trwałej. Np Wella Color Touch, nie zawiera amoniaku, a wśród najważniejszych dla Ciebie są takie właściwości> -Równomierne pokrycie wypłowiałych włosów od nasady aż po same końce.
-Delikatne tonowanie naturalnych blondów i włosów rozjaśnianych.

Ma dużo odcieni
Newday5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 21:59   #13
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

np. popielatą farbą jest natural&easy 542 SREBRZYSTY ŚREDNI POPIELATY BLOND, jak będziesz w jakiejś drogerii to zerknij sobie na opakowanie i paletę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Natural-Easy-542-Srebrzysty-sredni-popielaty-blond-59711-big.jpg (53,9 KB, 17 załadowań)
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 12:00   #14
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
np. popielatą farbą jest natural&easy 542 SREBRZYSTY ŚREDNI POPIELATY BLOND, jak będziesz w jakiejś drogerii to zerknij sobie na opakowanie i paletę
byłam w rossmanie i oglądałam co tam mają ale nic ciekawego nie znalazłam :/ albo za jasne - jak ta co pokazałaś, albo za ciemne :/
ja wiem, że farby zwykle wychodzą ciemniej, ale ten srebrzysty popelaty blond nie wyjdzie raczej na tyle ciemno aby zrównać się z moimi naturalkami

dziewczyny a blond garniera color naturals, to chyba kolor bez ciepłych refleksów ? może znów tym zrobię bo stoi na stole i się na mnie patrzy ;-)
a wiem, że wychodzi dużo ciemniej niż na foto
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg farba-garnier-color-naturals-7-blond.jpg (13,1 KB, 7 załadowań)
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 12:05   #15
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

hmm no dobra- ja nim robiłam i wyszedł tak http://lightblondhair.blogspot.com/2...ia-wosowa.html drugie zdjęcie. Wcale nie wyszedł tak jasno. Kolor wyglądał niemal tak samo jak moja natura, w sumie na tyle był identyczny, ze nie miałam potrzeby farbować odrostów (z tym, ze jednak wymywał się trochę z długości-miałam wcześniej platynę) i raz na półtora miesiąca traktowałam je n&e 542
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 15:26   #16
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
hmm no dobra- ja nim robiłam i wyszedł tak http://lightblondhair.blogspot.com/2...ia-wosowa.html drugie zdjęcie. Wcale nie wyszedł tak jasno. Kolor wyglądał niemal tak samo jak moja natura, w sumie na tyle był identyczny, ze nie miałam potrzeby farbować odrostów (z tym, ze jednak wymywał się trochę z długości-miałam wcześniej platynę) i raz na półtora miesiąca traktowałam je n&e 542
całkiem fajny ten kolorek rzeczywiście wychodzi dużo ciemniej...
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 21:39   #17
doniek
Raczkowanie
 
Avatar doniek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 279
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

postanowiłam wykorzystać garnier który miałam w domu, piszę dla zainteresowanych tematem jakie są rezultaty. Farba garnier color naturals 7 blond (ta co wyżej pokazana).
Nie polecam ani nie odradzam, bo zależy od wymagań, ja osobiście jestem niezadowolona, włosy na górze, tam gdzie mniej przeżarte rozjaśniaczem mają rudy poblask, w dolnych partiach brak rudości, ale za to jest szarość :/ także ani to powrót do naturalnego ani wyrównanie koloru... dodam że robiona była pigmentacja przy pierwszym farbowaniu, przy tym nie.
pierwsze zdjęcie bez flesza, drugie z.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez flesza.jpg (49,4 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z fleszem.jpg (30,2 KB, 20 załadowań)
doniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:41   #18
Anakonda88
Przyczajenie
 
Avatar Anakonda88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 8
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Cześć Wizażanki
Proszę o pomoc w określeniu mojego koloru włosów
Tu są zdjęcia w różnym świetle na przestrzeni 2 tygodni

Chciałabym bardzo osiągnąć włosy takie jak pierwsze zdjęcie w google grafika po wpisaniu "9 22 majirel"
Kupiłam już farbę Loreal Majirel 9,22 i mam 2 oxydanty 6% i 9%
Muszę dowiedzieć się jak je pofarbować by uzyskać taki kolor, ale najpierw muszę określić jaki kolor włosów mam obecnie.

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg obecnie 19.02.14.jpg (63,7 KB, 34 załadowań)
Anakonda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 13:49   #19
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Według mnie masz poziom 7 popielaty czyli 7.1

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2014-02-19 o 13:54
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-19, 14:02   #20
Anakonda88
Przyczajenie
 
Avatar Anakonda88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 8
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Cytat:
Napisane przez Anitast Pokaż wiadomość
Według mnie masz poziom 7 popielaty czyli 7.1
Dzięki wielkie Anitast za szybką odpowiedź, ponieważ utwierdzasz mnie w moim przekonaniu. Też bym na taki odcień stawiała, a jednak kiedy pytałam koleżanki to mówiły, że mocno powyżej 8, a nawet spotkałam się z opinią, że 9 zgłupiałam
Anakonda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 20:38   #21
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Cytat:
Napisane przez Anakonda88 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Anitast za szybką odpowiedź, ponieważ utwierdzasz mnie w moim przekonaniu. Też bym na taki odcień stawiała, a jednak kiedy pytałam koleżanki to mówiły, że mocno powyżej 8, a nawet spotkałam się z opinią, że 9 zgłupiałam
ooo to moj 9,22 Ci sie podoba ten 9,22 jest naprawde bardzo ladnym kolorem lubie tez 8,2
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 09:34   #22
Anakonda88
Przyczajenie
 
Avatar Anakonda88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 8
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Droga buahhot
9,22 Jaki Ty uzyskałaś był kolorem jaki chciałam właśnie osiągnąć, lub zbliżony, bo jest przecudowny, ale chyba za ciemne miałam włosy, bo nie wyszło nic oprócz bardziej rudej poświaty
Zmieszałam oxy 6% i 9% pół na pół i do tego cała tubka majirel 9,22, nałożyłam taką mieszankę na włosy i klapa.
Zobacz jak wyszło, 2 zdjęcia w różnym świetle.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-02-19 21.05.28.jpg (68,1 KB, 26 załadowań)
Anakonda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 11:23   #23
Anakonda88
Przyczajenie
 
Avatar Anakonda88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 8
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

Umyłam jeszcze 3 razy włosy i oto jaki efekt w świetle dziennym
Mam też mnóstwo baby hair Zaczynam swoją przygodę z włosami z naciskiem na pielęgnację. Ostatnio niestety dużo ich straciłam, więc stawiam na olejowanie Sesą i rycynowym.
Poczekam też około miesiąca i wrócę z Wami do polemiki użycia kolejnego koloru farby - będę dążyć do zdrowych, błyszczących włosów blond
Ale to już nie w tym wątku. Dzięki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2014-02-20 12.14.28.jpg (87,2 KB, 30 załadowań)
Anakonda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 21:09   #24
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: proszę o pomoc w określeniu koloru włosów

pięknie wyszlo
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-21 22:09:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.