Jaki krem spf 50 ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-01, 06:55   #1
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64

Jaki krem spf 50 ?


Witam Potrzebuję porady. Mam cerę potrądzikową z niewielkimi bliznami na policzkach oraz przebarwieniami. Po komputerowym badaniu okazało się także, że mam skórę lekko naczynkową. Do tego poprzez złą pielęgnację skóra jest mocno przesuszona mimo nadmiernego wydzielania sebum.

Zacząłem serię zabiegów azac peel (kwas azelainowy 16% + migdałowy 10% + salicylowy 2%).

Do codziennej pielęgnacji aktualnie stosuję emulsję do mycia cetaphil oraz krem cetaphil da ultra. Pani kosmetolog zwróciła także uwagę na konieczność stosowania dodatkowego kremu z spf 50. I tu zaczynają się schody Tyle jest tych kremów, że czuję się jak dziecko we mgle. Do tego stosowanie dwóch kremów naraz to dla mnie na pewno nowość. Oczywiście zapomniałem zapytać u Kosmetologa a następnym razem będę dopiero na koniec miesiąca. Czy jakaś dobra fachowa kobietka mogłaby polecić mi konkretny produkt uwzględniając wszystkie powyższe zmienne ?

pozdrawiam

Edytowane przez lifeswhatyoumakeit
Czas edycji: 2018-02-01 o 06:56
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 07:52   #2
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

ja od siebie moge polecic krem Skin79 Waterproof Sun Gel lub Cell Fusion C Laser Sunscreen
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 11:16   #3
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Dziękuję za odpowiedź cebulko. Ten skin 79 widzę, że ma same rewelacyjne opinie Poczekam czy ktoś jeszcze się wypowie ale chyba się na niego skuszę. Mam nadzieję, że dobrze się będzie "łączyć" z cetaphilem.

Edytowane przez lifeswhatyoumakeit
Czas edycji: 2018-02-01 o 11:17
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 13:14   #4
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Cytat:
Napisane przez lifeswhatyoumakeit Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź cebulko. Ten skin 79 widzę, że ma same rewelacyjne opinie Poczekam czy ktoś jeszcze się wypowie ale chyba się na niego skuszę. Mam nadzieję, że dobrze się będzie "łączyć" z cetaphilem.
tego niestety nie wiem
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 15:10   #5
angi45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Ja od pewnego czasu używam kremu z pharmaceris jeden mam wybielający, którego używałam na przebarwienia on ma SPF 50 drugi jest lekki, nawilżający krem na dzień tej samej firmy. Można je dostać w aptece. Ochrona przed słońcem do podstawa, to jeden z kluczowych czynników, który wpływa na starzenie się skóry.
angi45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 17:05   #6
miss_be
Przyczajenie
 
Avatar miss_be
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 14
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Moja znajoma latem codziennie smarowała się właśnie 50. Skutek tego okazał sie opłakany. Prawie brak witaminy D. Lekarz jej powiedział no cóż na jedno pomoże na drugie zaszkodzi. Polecił najwyżej 15 smarować się i nie bać się słońca. Rano i po południu jest najbezpieczniejsze.
miss_be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 17:17   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Przy cerze mocno się przetłuszczającej ciężko będzie łączyć krem z filtrem. Samego filtra trzeba nałożyć około 1 ml, to jest całkiem sporo.

Najskuteczniejsze i najstabilniejsze są filtry marek aptecznych np Anheliosy La Roche Posay czy filtry Biodermy. Mają one oczywiście swoje wady jak np bielenie czy alkohol w Antheliosach i nie każdy będzie w stanie ich używać.
Filtry koreańskie takie jak wspomniany Skin79 są często dość komfortowe w stosowaniu, ale z reguły mają gorsze parametry ochronne, zwłaszcza przed promieniowaniem UVA (wyrażone faktorem PA z plusami w Korei lub PPD z cyferką w Europie, przy czym producent nie jest zobowiązany do podawania tego faktora). Wszystko zależy od tego, jaki mamy tryb życia i jaką ma skóra wrażliwość na promienie UVB i UVA. Jednym wystarczy koreański filtr, a inni nawet z super stabilnymi aptecznymi filtrami dostaną przebarwień. Nie ma na to reguły.

Generalnie to jeszcze się nie zaczął sezon filtrowy, więc różnie może być z zaopatrzeniem aptek i dostępnością próbek, a próbki zawsze warto brać, żeby nie wtopić kilkadziesiąt złotych w filtr, w którym wstyd się ludziom pokazać, albo który nam nie służy bo np podrażnia.

Jeśli miałabym coś polecić to z polskich Pharmaceris hydrolipidowy do twarzy, a z niepolskich japoński We can make Mermaid Skin Gel UV do kupienia na ebayu. Żaden z nich nie daje tej najlepszej, najstabilniejszej ochrony, ale z kolei filtry które ją dają, są u mnie nienoszalne lub mi szkodzą.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez miss_be Pokaż wiadomość
Moja znajoma latem codziennie smarowała się właśnie 50. Skutek tego okazał sie opłakany. Prawie brak witaminy D. Lekarz jej powiedział no cóż na jedno pomoże na drugie zaszkodzi. Polecił najwyżej 15 smarować się i nie bać się słońca. Rano i po południu jest najbezpieczniejsze.
Witaminę D można i zimą wręcz trzeba suplementować. Zaś niestosowanie filtra przy kuracjach kwasowych to głupota, a przy cerze naczynkowej jedna z podstaw pielęgnacji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-01, 20:00   #8
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Dzięki za wypowiedzi Chimay, podczas tego komputerowego badania wyszło, że skóra się przetłuszcza ale kosmetolog powiedziała mi, że nie bardzo mocno ale trzeba to mieć na uwadze.

Chyba się zdecyduję na ten skin79, gdyż komfort w stosowaniu jest dla mnie dość ważny. Na sto procent nie chciałbym mieć cały dzień czegoś białego na twarzy. Generalnie pracuję w biurze ale nie jest mi obcy sport (siłownia, okazjonalnie bieganie 3 albo 4 razy w tygodniu).

Witaminę D suplementuję sobie zimą więc z nią nie powinno być problemu.
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 07:08   #9
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

@cebulki Dopytam tylko czy ten sun gel od skin 79 to jest filtr typowo chemiczny czy jest to mieszanka mineralnego i chemicznego ??
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 09:18   #10
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Cytat:
Napisane przez lifeswhatyoumakeit Pokaż wiadomość
@cebulki Dopytam tylko czy ten sun gel od skin 79 to jest filtr typowo chemiczny czy jest to mieszanka mineralnego i chemicznego ??
z tego co pamietam to mieszanka ale jak wejdziesz na strone jakiegos sklepu to pisze tam
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 13:16   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Cytat:
Napisane przez lifeswhatyoumakeit Pokaż wiadomość
@cebulki Dopytam tylko czy ten sun gel od skin 79 to jest filtr typowo chemiczny czy jest to mieszanka mineralnego i chemicznego ??
Ma mineralny filtr Titanium Dioxide i chemiczne Ethylhexyl Methoxycinnamate, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-02, 16:40   #12
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

No to fajnie, że mineralny też ma. No nic, zakupiłem skin 79, oby służył. Jeszcze raz dzięki Wam za pomoc
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 11:30   #13
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Co myślicie o tym:

Sunozon, Med, żel przeciwsłoneczny, SPF 50, 200 ml
Składniki:
Aqua, Octocyrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide (nano), VP/Hexadecene Copolymer, Acrylates Copolymer, Tocopheryl Acetate, Carnosine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dimethicone, Silica, Hydrogen Dimethicone, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Caprylhydroxamic Acid, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA?

Czytałam, że do konsystencji żelu mu daleko ale dość lekki.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 09:53   #14
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Stosuję kilka dni skin79 sun gel i powiem, że istna rewelacja! Świetnie pachnie, szybko się wchłania, nie mam nic białego na twarzy tylko dość intrygujący blask Jakby ktoś się kiedyś wahał, brać !

Edytowane przez lifeswhatyoumakeit
Czas edycji: 2018-02-14 o 09:54
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 09:23   #15
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Ja wróciłam do Ziaji Med "matującego" SPF50+. Nakładam solidną porcję. Wchłania się kiedy suszę włosy. Na koniec obficie przyprószam pudrem bambusowym i jakoś wygląda. Ale stosuję teraz Atrederm więc skóra chłonie jak gąbka.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 13:30   #16
dominika_kras
Raczkowanie
 
Avatar dominika_kras
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 131
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Czy ktoś z Was używał może kremu z filtrem Australian Gold Botanical Tinted Face Lotion? Jest to filtr mineralny, ma i Zinc Oxide i Titanium Dioxide, więc bardzo by mi odpowiadał, do tego widzę, że pojawił się w douglasie. Zastanawia mnie jednak co kryje się pod "tinted".. czy jest on mocno barwiony?
dominika_kras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 03:11   #17
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Cytat:
Napisane przez dominika_kras Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was używał może kremu z filtrem Australian Gold Botanical Tinted Face Lotion? Jest to filtr mineralny, ma i Zinc Oxide i Titanium Dioxide, więc bardzo by mi odpowiadał, do tego widzę, że pojawił się w douglasie. Zastanawia mnie jednak co kryje się pod "tinted".. czy jest on mocno barwiony?
Nie jest mocno barwiony, daje bardzo lekkie krycie koloru i ladne, dosc matowe wykonczenie.
Mam tlusta skore i sprawdza sie bardzo dobrze.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 07:40   #18
lifeswhatyoumakeit
Raczkowanie
 
Avatar lifeswhatyoumakeit
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Miał ktoś do czynienia z tym kremem ?

https://sklep.arkana.pl/b2c_pl/panow...iltrem-50.html
lifeswhatyoumakeit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-25, 18:38   #19
Meriem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 29
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

To też jest ciekawa propozycja, zalecany przy zabiegach z kwasami, sama planuję się na niego skusić.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...pf-50-pa-.html
Meriem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 09:18   #20
dominika_kras
Raczkowanie
 
Avatar dominika_kras
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 131
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

Cytat:
Napisane przez Meriem Pokaż wiadomość
To też jest ciekawa propozycja, zalecany przy zabiegach z kwasami, sama planuję się na niego skusić.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...pf-50-pa-.html
nie używałam, ale wydaje się bardzo fajny, ma tlenek cynku jako filtr fizyczny, i filtry chemiczne, super ochrona no i lekko barwiony! ciekawe jak sprawdza się przy mocno przetłuszczającej się buzi..
edit. z ciekawości weszłam na ich stronę i widzę że jest w promce po 34,50 zł

Edytowane przez dominika_kras
Czas edycji: 2019-02-28 o 09:22
dominika_kras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 09:46   #21
madelinka_aaa
Przyczajenie
 
Avatar madelinka_aaa
 
Zarejestrowany: 2020-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

A używałyście może kremu Extreme Outdoor z spfem 50 od Manaslu? Używam na co dzień ich kremu City z spf 30 i jestem bardzo zadowolona, ale zastanawiam się tez nad zakupem kremu z spf 50, tak typowo na letnie wyjazdy. Możecie coś o nim powiedzieć?
madelinka_aaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 12:25   #22
Tobiszka
Raczkowanie
 
Avatar Tobiszka
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 52
Dot.: Jaki krem spf 50 ?

U mnie sprawdzają się 2 kremy

Ziaja Med
i balsam Lirene
Tobiszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:25:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.