Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 20:50   #3451
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
WitamIII.Esencja zwężająca pory
Glycerin
Water
Diglicerin
Dipropylene glycol
Peg-60 Hydrogenated Castor oil
alkohol
polysorbate 20
sucrose laurate
butylene glucol
ethyl glucoside
parfum (fragrance)
hydrolyzed silk
ethylhexyl methoxycinnamate
panax ginseng root extract
protease dextran
thymus vulgaris (thyme) extract
BHT
Sodium benzoate
ethylparaben
butylparaben


Z góry dziękuję
Co do emulsji zwężającej pory - glycerin na samym początku niektórych wręcz zapycha
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 20:51   #3452
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o analizę:

Bibułki matujące, Pureness, Shiseido

Skład: Kaolin, Polysorbate 80, Cellulose Gum, Trisodium Edta, Aqua, Butylene Glycol, Glycerin, Erythritol, Dihydrocholeth-30, Hydrogenated Lecithin, Rosmarinus Officianlis, Sodium Dehydroaceatate, Methylparaben, Parfum, CI 77947, CI 77007

To będą moje pierwsze bibułki matujące, więc mam parę pytań. (zwłaszcza, że kosztują niemało )
Czy mogą zapychać? Czy pozostawią cerę matową? Czy opłaca się je kupić (85 PLN)?
beda matowac zapchac raczej nie powinny, ale kto to wie perfumowane, konserwowane... cholernie drogie i jesli kupisz, sprobuj uzywac oszczednie - w sensie najpierw tluszcz odcisnij w bibulki typu serwetki jak to na tanich stolowkach sie widuje (sama bibulka, zadnych "skladnikow") i dopiero potem pomacaj twarz bibulka, zeby rezstki sebum zebrac i skladniki matujace na skore przeniesc. ale ja ogolnie bylabym za uzyciem serwetek stolowkowych i nalozeniem sprawdzonego, dobrego pudru. bedzie taniej
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 21:38   #3453
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez marghot Pokaż wiadomość
Czy mogę się nieśmiało przypomnieć z prośbą o rozszyfrowanie
czy ma dużo silikonów czy może zapchać cerę
ma skróę nieprzesadnei wrazliwą, mieszaną, skłonną do odwodneinia
DayWear, Estee Lauder
był analizowany post 1915 https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=24236844

All About Eyes, Clinique

może trochę rozświetlić skórę oczu i nawilzy . Konsystencja wydaje się bogata.
Hydrabio, Lekka konsystencja Bioderma


Czy chodzi Ci o krem hydrabio spf 15 ? one były już zanalizowane od każdej strony- w II części tego wątku i w tym wątku też.. Serum z tej serii też było analizowane.
jeśli jakiś post jest pomijany to nie ze złej woli- przeważnie to już było, bo przed analizą sprawdzamy to a krem pod oczy jest chwalony wśród wizażanek na różnych wątkach .


---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Witajcie Prosze o zanalizowanie preparatu do ust sopot sun 30 SPF.

Po pierwsze czy naprawde ma fotostabilne filtry ktore beda chronic przed promieniami UVA i UVB?

I prosze mi napisac jak to w koncu jest z tym olejem mineralnym? Poniewaz produkt ten ma duzo go w skladzie. A czytalam opinie na temat tych olejow i zdania sa podzielone. Smarowalam usta tym produktem i sa bardzo fajnie "nawilzone" i "wygladzone", eksponujac je na slonce nie byly wysuszone itd.

Wiec jak ktos moglby mi rozjasnic ostatecznie czy rzeczywiscie jak bede go czesto stosowac to czy rzeczywiscie spowoduje to,ze w efekcie koncowym skora na ustach przestanie oddychac i bedzie sie starzec? I jak ogolnie oceniacie ten produkt: co bedzie "robil" i czy ma duzo szkodliwych skladnikow. Z gory dziekuje

Parrafinum Liquidum,Cera Microcristallina, Parraffin, Titanium Dioxide, Alumina SimethiconeEthylexyl, Methoxycinnamate, Butyrospermum, Parkii (Shea Butter), cyclomethikone, Lanolin, Cera Alba (beeswax), Tocopheryl Acetate, PEg-8, Tocopherol, Ascorbyl Palimatate, Ascorbic Acid,Citric Acid, Aroma (favor).
Z PL jest taki problem ze stosowana w kremach natłuszcza, pozostawia skórę gładką i wydaje się! Że odżywioną i nawilżaoną. Niestety PL nie ma właściowości odżywiających- ma właściowości zapychające ale ty pytasz o pomadkę- nie dajmy się zwariować jeszcze nikomu usta od pomadki się nie zestarzały i na pewno po jej stosowaniu usta nie będą wyglądały starzej w stosunku do reszty twarzy nie słyszałam też by komuś zrobiły się krostki na ustach... jeśli chcesz usta natłuścić to czemu nie... jesli chcesz nawilzyc i naprawde nie tylko optycznie wygładzić ze swojej str polecam sławny już carmex- usta są po nim tak piękne- gładkie, pełne i nawilżone, że nawet nie sprawdzam jego skladu, żeby moja miłość do niego nie zmalała


nie jest to wybitnie pielegnujaca pomadka filtrow tez nie ma super (moim zd nie sa fstabilne) , ot, natłuści i troche nawilzy, wygladzi.
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-05-13 o 21:12
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 21:56   #3454
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam i proszę o analizę składu:

Dr Irena Eris, Pharmaceris A, Vita - Sensilium


Skład: Aqua, Canola (Canola) Oil, Octocrylene, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sucrose Distearate, Cyclomethicone, Methyl Gluceth-20, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Sucrose Stearate, Triethanolamine, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Allantoin, BHA, CI 77820, Pentylene Glycol.

Dziękuję
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 10:02   #3455
nata_sha
Raczkowanie
 
Avatar nata_sha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 130
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez nata_sha Pokaż wiadomość
Microsilver plus, with pure silver face cream

Aqua, coco-caprylate/caprate, propylene glycol, c12-15 alkyl benzoate, squalane, cyclopentasiloxane, dimethicone, panthenol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, tocopheryl acetate, octyldodecanol, silver, zinc oxide, echium plantagineum, cardio-sperum halicacabum, helianthus annuus, acrylates/c10-30 alkyl acrylate cross-polymer, dimethicone crosspolymer, polysorbate 60

sama widzę, że ma sporo silikonów, prawda? i to srebro też tak po środku, nie za dużo go... a poza tym? jest coś ciekawego?
mogę się przpomnieć? baaaardzo proszę
nata_sha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 12:05   #3456
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Witam i proszę o analizę składu:

Dr Irena Eris, Pharmaceris A, Vita - Sensilium


Dziękuję
Aqua, Canola (Canola) Oil, Octocrylene, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sucrose Distearate, Cyclomethicone, Methyl Gluceth-20, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Sucrose Stearate, Triethanolamine, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Allantoin, BHA, CI 77820, Pentylene Glycol


nie wiem pod jakim katem analizowac wiec tak ogolnie:
krem posiada filtry.
Canola oil ze wzgledu na wysoką zawartość tokoferoli może zapchać cerę. Dalej PL i Glycerin- zapychaczy ciag dalszy. Jest też silikon.
osobiście nie kupilabym go ze wzgledu na PL i to tak wysoko.
Nawilzy , wygladzi, moze zapchac

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez nata_sha Pokaż wiadomość
Microsilver plus, with pure silver face cream


sama widzę, że ma sporo silikonów, prawda? i to srebro też tak po środku, nie za dużo go... a poza tym? jest coś ciekawego?
Aqua, coco-caprylate/caprate, propylene glycol, c12-15 alkyl benzoate, squalane, cyclopentasiloxane, dimethicone, panthenol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, tocopheryl acetate, octyldodecanol, silver, zinc oxide, echium plantagineum, cardio-sperum halicacabum, helianthus annuus, acrylates/c10-30 alkyl acrylate cross-polymer, dimethicone crosspolymer, polysorbate 60


to emolient (tzw tłusty) tworzy film na powierzni skóry- zapobiega utracie wody ze skóry- dlatego jego działanie nawilżające określa się jako pośrednie. Niestety składnik jest komodogenny. (co nie znaczy , że na 100% Cię zapcha. Lepkosc tego skladnika moze pochlonac ten.
Dalej kontrowersyjny na wizażu propylene glycol- ja używam go dzien w dzien od 100 lat w serum z bu i zyje na cere nie narzekam- poczytaj zdecyduj . Jest tez wit e.
squalane – olej ktory ma wlasciwosci gojace drobne uszkodzenia skory i stany zapalne, nawilza, wygladza, ma tez sporo innych dobroczynnych funkcji i nie zatyka porow – jest go tu sporo
silikony faktycznie są ale to nie znaczy, że one Ci zapchają cerę. Ułatwią rozprowadzenie kosmetyku, optycznie wygladza i zapobiegna utracie wody.
Jesli chodzi o ten silver- domyslam sie ze to ma byc krem dla cery z problemami, antybakteryjny , antytradzikowy. Nie potrafie dokladnie powiedziec jak spisze sie w tym wzgledzie- czy bedzie oczyszczal pory i poprawi stan cery. Olej ze zmijowca jest b bogaty w kwasy omega 3 – łagodzi, troszke przeciwzmarszczkowy.
Hmmm.... no nie wiem jak ten krem sobie poradzi z tradzikiem.... moze jeszcze ktos spojrzy na ten sklad – potrzebuje konsultacji
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 14:42   #3457
nata_sha
Raczkowanie
 
Avatar nata_sha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 130
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[/COLOR]
Aqua, coco-caprylate/caprate, propylene glycol, c12-15 alkyl benzoate, squalane, cyclopentasiloxane, dimethicone, panthenol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, tocopheryl acetate, octyldodecanol, silver, zinc oxide, echium plantagineum, cardio-sperum halicacabum, helianthus annuus, acrylates/c10-30 alkyl acrylate cross-polymer, dimethicone crosspolymer, polysorbate 60


to emolient (tzw tłusty) tworzy film na powierzni skóry- zapobiega utracie wody ze skóry- dlatego jego działanie nawilżające określa się jako pośrednie. Niestety składnik jest komodogenny. (co nie znaczy , że na 100% Cię zapcha. Lepkosc tego skladnika moze pochlonac ten.
Dalej kontrowersyjny na wizażu propylene glycol- ja używam go dzien w dzien od 100 lat w serum z bu i zyje na cere nie narzekam- poczytaj zdecyduj . Jest tez wit e.
squalane – olej ktory ma wlasciwosci gojace drobne uszkodzenia skory i stany zapalne, nawilza, wygladza, ma tez sporo innych dobroczynnych funkcji i nie zatyka porow – jest go tu sporo
silikony faktycznie są ale to nie znaczy, że one Ci zapchają cerę. Ułatwią rozprowadzenie kosmetyku, optycznie wygladza i zapobiegna utracie wody.
Jesli chodzi o ten silver- domyslam sie ze to ma byc krem dla cery z problemami, antybakteryjny , antytradzikowy. Nie potrafie dokladnie powiedziec jak spisze sie w tym wzgledzie- czy bedzie oczyszczal pory i poprawi stan cery. Olej ze zmijowca jest b bogaty w kwasy omega 3 – łagodzi, troszke przeciwzmarszczkowy.
Hmmm.... no nie wiem jak ten krem sobie poradzi z tradzikiem.... moze jeszcze ktos spojrzy na ten sklad – potrzebuje konsultacji [/QUOTE]

dziękuję bardzo
nata_sha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 17:43   #3458
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

MOGĘ JESZCZE RAZ POPROSIĆ O FACHOWĄ ANALIZĘ )))
Witam
Proszę o informacje czy taki skład kosmetyków KANEBO jest wart baaardzo wysokiej ceny, tzn. czy skład (a co za tym idzie działanie) wart jest inwestowania sporych nakładów finansowych:

I.OIL STEP 1 (olejek do demakijażu)
1.Mineral oil paraffinum liquidum)
2.Triethylhexanoin
3.PEG-20 Glyceryl Triisostearate
4.Water (aqua)
5. Fragrance (Parfum)
6.Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil,
7.Prunus Amygdalus Dulcis (sweet almond) oil,
8.Squalane,
9Panax Ginseng Root Extract
10Alkohol
11Ethyl Glucoside
12Hydrolyzed Silk
13Ethylparaben
14Butylparaben
15Limonene
16Linalool

II.Pianka do mycia twarzy - Step II
Water
Butylene Glykol
Glicerin
Lauric Acid
Lauryl Betanine
Myrystic Acid
PPG-2 Cocamide
Potassium Hydroxide
Fragrance
Stearid Acid
Alkohol
Dipotassium Glycyrrhizante
DisodiumEdta
Ethyl Glucoside
Hydrolyzed silk
Quillaja Saponaria Bark Extract
Panax Ginesing root Extract
Camellia Japonica seed Extract
Camellia Sinensis leaf Extract
Protease Dextran
Saccharium officinarum (sugar cane) extract
Thymus vulgaris (thyme) extract
Ethylparaben,
Butylparaben
Alpha-isomethyl ionone
Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene carboxaldehyde
limonene
linalool

III.Esencja zwężająca pory
Glycerin
Water
Diglicerin
Dipropylene glycol
Peg-60 Hydrogenated Castor oil
alkohol
polysorbate 20
sucrose laurate
butylene glucol
ethyl glucoside
parfum (fragrance)
hydrolyzed silk
ethylhexyl methoxycinnamate
panax ginseng root extract
protease dextran
thymus vulgaris (thyme) extract
BHT
Sodium benzoate
ethylparaben
butylparaben


Uffff namordowałam się żeby o wypisać , proszę o poradę
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 17:51   #3459
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Aqua, Canola (Canola) Oil, Octocrylene, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sucrose Distearate, Cyclomethicone, Methyl Gluceth-20, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Sucrose Stearate, Triethanolamine, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Allantoin, BHA, CI 77820, Pentylene Glycol


nie wiem pod jakim katem analizowac wiec tak ogolnie:
krem posiada filtry.
Canola oil ze wzgledu na wysoką zawartość tokoferoli może zapchać cerę. Dalej PL i Glycerin- zapychaczy ciag dalszy. Jest też silikon.
[COLOR=#000000]osobiście nie kupilabym go ze wzgledu na PL i to tak wysoko. Nawilzy , wygladzi, moze zapchac
Dziękuję Szukam czegoś do b. suchej cery i myślałam, że to dobra opcja...
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 20:45   #3460
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Nie ma w internecie a tym bardziej na kwc więc przepisałam cały skład(troszkę spory wiem)
Bardzo prosze o analize czy nadaje sie do mieszanej cery z tendecją do rumienia do codziennego stosowania

Rilanja Day Creme (z faktorem 6)
INCI:
AQUA, ETHYLHEXYL STEARATE, ISOPROPYL PALMITATE, OCTOCRYLENE, CETEARYL ALCOHOL, SORBITOL, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, CARTHAMUS TINCTORIUS OIL, ELAEIS GUINEENSIS OIL, GLYCERIN, TITANIUM DIOXIDE, ALOEVBARBADENSIS GEL, VITIS VENIFERA SEED OIL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERYL STEARATE SODIUM PCA, PANTHENOL, BUTYLENE GLYCOL, BAMBUSA VULGARIS EXTRACT, GLYCERYL OLEATE, PROPYLENE GLYCOL, ASCORBYL PALMITATE, TRIMETHOXYCAPRYLYSILANE, DIMETHICONE, LECITHIN, XANTAN GUM, PHOSPHOLIPIDS, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, PARFUM, BENZYL BENZOATE, CITRONELLOL, EUGENOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BUTYLPHENYL, METHYLPROPIONAL, LIMONENE LINALOOL, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL, BENOIC ACID, DEHYDROACETIC ACID.
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 20:58   #3461
wdzko
Raczkowanie
 
Avatar wdzko
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 98
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Uważam, że jest tragiczny z tego względu, że jest połączenie dużej ilości parafiny, silikonu, dużej ilości substancji drażniących w tym pochodna formaldehydu. Czy masz jakieś ksiązki ze składnikami kosmetyków?
aktualnie nie mam, ale mogę mieć jedynie Chemię Piękna. Dziękuję ślicznie za odp
wdzko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 21:32   #3462
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
MOGĘ JESZCZE RAZ POPROSIĆ O FACHOWĄ ANALIZĘ )))
Witam
Proszę o informacje czy taki skład kosmetyków KANEBO jest wart baaardzo wysokiej ceny, tzn. czy skład (a co za tym idzie działanie) wart jest inwestowania sporych nakładów finansowych:

I.OIL STEP 1 (olejek do demakijażu)
1.Mineral oil paraffinum liquidum)
2.Triethylhexanoin
3.PEG-20 Glyceryl Triisostearate
4.Water (aqua)
5. Fragrance (Parfum)
6.Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil,
7.Prunus Amygdalus Dulcis (sweet almond) oil,
8.Squalane,
9Panax Ginseng Root Extract
10Alkohol
11Ethyl Glucoside
12Hydrolyzed Silk
13Ethylparaben
14Butylparaben
15Limonene
16Linalool

II.Pianka do mycia twarzy - Step II
Water
Butylene Glykol
Glicerin
Lauric Acid
Lauryl Betanine
Myrystic Acid
PPG-2 Cocamide
Potassium Hydroxide
Fragrance
Stearid Acid
Alkohol
Dipotassium Glycyrrhizante
DisodiumEdta
Ethyl Glucoside
Hydrolyzed silk
Quillaja Saponaria Bark Extract
Panax Ginesing root Extract
Camellia Japonica seed Extract
Camellia Sinensis leaf Extract
Protease Dextran
Saccharium officinarum (sugar cane) extract
Thymus vulgaris (thyme) extract
Ethylparaben,
Butylparaben
Alpha-isomethyl ionone
Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene carboxaldehyde
limonene
linalool

III.Esencja zwężająca pory
Glycerin
Water
Diglicerin
Dipropylene glycol
Peg-60 Hydrogenated Castor oil
alkohol
polysorbate 20
sucrose laurate
butylene glucol
ethyl glucoside
parfum (fragrance)
hydrolyzed silk
ethylhexyl methoxycinnamate
panax ginseng root extract
protease dextran
thymus vulgaris (thyme) extract
BHT
Sodium benzoate
ethylparaben
butylparaben


Uffff namordowałam się żeby o wypisać , proszę o poradę
Nr 1 nic nie wart, szkoda, że się namordowalaś
Nr 2 trochę lepiej, lecz bez rewelacji, myślę, ze jest godny próbki na początek
Nr 3 j.w.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Nie ma w internecie a tym bardziej na kwc więc przepisałam cały skład(troszkę spory wiem)
Bardzo prosze o analize czy nadaje sie do mieszanej cery z tendecją do rumienia do codziennego stosowania

Rilanja Day Creme (z faktorem 6)
INCI:
AQUA, ETHYLHEXYL STEARATE, ISOPROPYL PALMITATE, OCTOCRYLENE, CETEARYL ALCOHOL, SORBITOL, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, CARTHAMUS TINCTORIUS OIL, ELAEIS GUINEENSIS OIL, GLYCERIN, TITANIUM DIOXIDE, ALOEVBARBADENSIS GEL, VITIS VENIFERA SEED OIL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERYL STEARATE SODIUM PCA, PANTHENOL, BUTYLENE GLYCOL, BAMBUSA VULGARIS EXTRACT, GLYCERYL OLEATE, PROPYLENE GLYCOL, ASCORBYL PALMITATE, TRIMETHOXYCAPRYLYSILANE, DIMETHICONE, LECITHIN, XANTAN GUM, PHOSPHOLIPIDS, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, PARFUM, BENZYL BENZOATE, CITRONELLOL, EUGENOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BUTYLPHENYL, METHYLPROPIONAL, LIMONENE LINALOOL, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL, BENOIC ACID, DEHYDROACETIC ACID.


Ja bym się bala go uzywać codziennie, bo ma zapychacz zaraz po wodzie, dalej też cięzki emolient. Mimo wszystko uważam go za wartościowy produkt, niewiele pustych ulepszaczy, dużo efektywnych skladników nawilżających, odżywczych, świetny bylby do dojrzalej cery, na pewno lagodzący, choć sporo substancji zapachowych, nie dla alergików.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-05-14 o 21:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 21:43   #3463
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nr 1 nic nie wart, szkoda, że się namordowalaś
Nr 2 trochę lepiej, lecz bez rewelacji, myślę, ze jest godny próbki na początek
Nr 3 j.w.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------





Ja bym się bala go uzywać codziennie, bo ma zapychacz zaraz po wodzie, dalej też cięzki emolient. Mimo wszystko uważam go za wartościowy produkt, niewiele pustych ulepszaczy, dużo efektywnych skladników nawilżających, odżywczych, świetny bylby do dojrzalej cery, na pewno lagodzący, choć sporo substancji zapachowych, nie dla alergików.
łał natychmiastowo i fachowo Dzięki !! dokładnie tak jak mówisz dużo subst zapachowych ale jakich ! potwornie śmierdzi wyczuwam smołe?! nie zapycha mnie wogóle a stosuję go od ok tygodnia
Chciałam wiedziec czy jest w nim cos dobrego dla skóry Wygląda na to że narazie przy nim zostane
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 21:58   #3464
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję bardzo za poradę. Już kupiłam niestety :-( Używa się bardzo przyjemnie ale zobaczymy co będzie dalej po tych zapychaczach o których piszecie. Kurcze, napaliłam się jak szczerbaty na suchary i nie czekając na opinię poleciałam do Dauglasa. Oczywiście Pani sprzedawczyni upewniła mnie co do trafnego wyboru zapewniając że skład kosmtyków jest Cudowny!!!! mądry Polak po szkodzie. Tyle pieniędzy zainwestowałam żeby dać odrobinę luksusu mojej problematycznej cerze a tu taki pasztet.... Dzięki dziewczyny, jesteście the best!!!!!
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 22:39   #3465
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za poradę. Już kupiłam niestety :-( Używa się bardzo przyjemnie ale zobaczymy co będzie dalej po tych zapychaczach o których piszecie. Kurcze, napaliłam się jak szczerbaty na suchary i nie czekając na opinię poleciałam do Dauglasa. Oczywiście Pani sprzedawczyni upewniła mnie co do trafnego wyboru zapewniając że skład kosmtyków jest Cudowny!!!! mądry Polak po szkodzie. Tyle pieniędzy zainwestowałam żeby dać odrobinę luksusu mojej problematycznej cerze a tu taki pasztet.... Dzięki dziewczyny, jesteście the best!!!!!

Nie ma co się zalamywać, nie jest z tym Kanebo tak źle, jedynie ten pierwszy sklad jest po prostu tani, co nie znaczy, że najgorszy, choć są lepsze w niższej cenie. Nie sa to produkty pozbawione tanich zamienników i substancji nie do końca tolerowanych przez skóę, ale nie jest tragicznie jest ich trochę, ale nie dużo. Zawsze lepiej dać do skladu jakiś wartosciowy roslinny olej niż parafinę, ale oczywiście firma musi zaoszczędzić i się wzbogacać naszym kosztem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 22:54   #3466
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

przypominam się i proszę o poradę

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
dziewczyny, a co powiecie o nowym kremie
La Roche-Posay Toleriane Ultra


Skład: Aqua, isocetyl stearate, squalane, butyrospermum parkii butter, dimethicone, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, pentylene glycol, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, dimethiconol, sodium hydroxide, acetyl dipeptide-1 cetyl ester, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer.


jestem też ciekawa właściwości niezapychających i rozjaśniających przebarwienia tego produktu
Płyn micelarny Bioderma White Objective

Skład: WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, POLYSORBATE 20, LYSINE AZELATE, ANDROGRAPHIS PANICULATA LEAF EXTRACT, HEXAPEPTIDE-2, RHAMNOSE, MANNITOL, XYLITOL, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, DIPROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CETRIMONIUM BROMIDE, BUTYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA.

dziękuję za pomoc
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 00:24   #3467
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Proszę o analizę składu balsamu Fenjal - Vitality, Lift Body Lotion
Jak myślicie,czy jest bezpieczny dla alergików?
Sporo składników poznaję sama,ale będę wdzięczna za opinię.

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Vitis Vinifera Seed Oil, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lecithin, Vitex Agnus Castus Extract, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Caprylic/Capric Trigliceride, Cyclodextrin, Alcohol, Dimethicone, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol, Polyglutamic Acid, Sclerotium Glucan, Betaine, Urea, potassium Lactate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citronellol, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Eugenol.
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 08:52   #3468
kami5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam. Możecie mi napiasać czy mogę ten krem stosować jeśli jestem w ciąży.Czy jest tam cos co może zaszkodzić dziecku? Kompletnie nie znam się na składach. Dziękuje za pomoc.
Oriflame, Ecollagen, Night Cream
Skład: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Petrolatum, Paraffin, Butylene Glycol, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Helianthus Annuus, Cetyl Acetate, Isohexadecane, Sodium Pca, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Ceteareth-20, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Polysorbate 80, Stearyl Acetate, Prunus Amygdalus Dulcis, Disodium Edta, Methylparaben, Oleyl Acetate, Sorbitan Oleate, Camellia Sinensis, Propylparaben, Acetylated Lanolin Alcohol, Ethylparaben, Einkorn (Tritcum Monococcum) Extract, Sodium Methylparaben, Sodium Propylparaben, Sodium Ethylparaben, Hexapeptide-9, Tripeptide-3
kami5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:39   #3469
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez korah Pokaż wiadomość
nie ma co się zalamywać, nie jest z tym kanebo tak źle, jedynie ten pierwszy sklad jest po prostu tani, co nie znaczy, że najgorszy, choć są lepsze w niższej cenie. Nie sa to produkty pozbawione tanich zamienników i substancji nie do końca tolerowanych przez skóę, ale nie jest tragicznie jest ich trochę, ale nie dużo. Zawsze lepiej dać do skladu jakiś wartosciowy roslinny olej niż parafinę, ale oczywiście firma musi zaoszczędzić i się wzbogacać naszym kosztem.
dziękuję ci korah !!!!!!
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 12:11   #3470
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy któraś z Was może zerknąć na skład tego kremu? Producent deklaruje 98% naturalnych składników. Zastanawiam się ile w tym prawdy, dlatego proszę o pomoc.

Corine de Farme
Krem intensywnie nawilżający 50ml.

Skład: aqua, glycerin, caprylic/capric triglyceride, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, butyrospermum parkii butter, cetearyl glucoside, sodium polyacrylate, parfum, bisabolol, methylisothiazolinone, polyaminopropyl biguanide, tocopherol.

Z góry serdecznie dziękuję
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 13:16   #3471
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Witam
Proszę o analizę składu balsamu Fenjal - Vitality, Lift Body Lotion
Jak myślicie,czy jest bezpieczny dla alergików?
Sporo składników poznaję sama,ale będę wdzięczna za opinię.

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Vitis Vinifera Seed Oil, Propylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lecithin, Vitex Agnus Castus Extract, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Caprylic/Capric Trigliceride, Cyclodextrin, Alcohol, Dimethicone, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol, Polyglutamic Acid, Sclerotium Glucan, Betaine, Urea, potassium Lactate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citronellol, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Eugenol.

To zależy od indywidualnyej nadwrażliwości. Tak naprawdę wszystko może uczulać. Ten produkt zawiera wiele naturalnych wyciagów rożlinnych, w tym olejki eteryczne, które uczulają. Najbardziej jednak niebezpieczne skladniki pogrubilam powyżej, większość, to konserwanty.


Cytat:
Napisane przez kami5 Pokaż wiadomość
Witam. Możecie mi napiasać czy mogę ten krem stosować jeśli jestem w ciąży.Czy jest tam cos co może zaszkodzić dziecku? Kompletnie nie znam się na składach. Dziękuje za pomoc.
Oriflame, Ecollagen, Night Cream
Skład: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Petrolatum, Paraffin, Butylene Glycol, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Helianthus Annuus, Cetyl Acetate, Isohexadecane, Sodium Pca, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Ceteareth-20, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Polysorbate 80, Stearyl Acetate, Prunus Amygdalus Dulcis, Disodium Edta, Methylparaben, Oleyl Acetate, Sorbitan Oleate, Camellia Sinensis, Propylparaben, Acetylated Lanolin Alcohol, Ethylparaben, Einkorn (Tritcum Monococcum) Extract, Sodium Methylparaben, Sodium Propylparaben, Sodium Ethylparaben, Hexapeptide-9, Tripeptide-3

Absolutnie nie radzę, prosze omijać w ciąży, a także potem w kosmetykach dziecięcych pogrubionych powyzej skladników. Osobiście odradzam je w ogóle każdemu. Nie są one obojętne dla zdrowia, przenoszą się do krwiobiegu, są kumulowane i przemieniane przez organizm ludzki w toksyny. Niektóre są toksyczne pierwotnie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 14:09   #3472
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

SVR DENSITIUM 45+ krem pod oczy.

Skład: Aqua,Glycerin,Alumina,Hyd rogenated Polydecene,Cetearyl Ethylhexanoate,Caprylic/Capric Triglyceride,Calcium PCA,Sodium Acrylates Copolymer,Cyclopentasilox ane,Hyaluronic Acid,Sodium Dextran Sulfate,Tocopherol,Tocoph eryl Acetate,Phospholipids,Hel ianthus Annus Seed oil,N-Hydroxysuccinimide,Palmit oyl Oligopeptide,Palmitoyl Tetrapeptide-7,Chrysin,Xanthan Gum Crosspolymer,Polyglyceryl-10 Stearate,Steareth-20,Hydrogenated Polyisobutene,Hydroxyethy lcellulose,Lactic Acid,Pentylene Glycol,Butylene Glycol,Sodium Bicarbonate,Mica,Chlorhex idine Digluconate,Potassium Sorbate Methylparaben,Parfum,Citr onnellol,CI77891.

Bardzo proszę o analizę.
(Kupiłam już drugie opakowanie,choć kilka rzeczy w tym składzie mnie niepokoi. Zachęciła mnie jedna z wizazanek pisząc,że jest najlepszy na obrzęki i rzeczywiście: nie pogłębia (jak większość kremów) moich opuchnięć a nadto: Uwaga! Usuwa drobne zmarszczki. Serio. Napiszcie proszę,co to za skład bo pragnę wystawić mu (pochlebną recenzję)
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-05-15 o 14:23
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 14:36   #3473
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
SVR DENSITIUM 45+ krem pod oczy.

Skład: Aqua,Glycerin,Alumina,Hyd rogenated Polydecene,Cetearyl Ethylhexanoate,Caprylic/Capric Triglyceride,Calcium PCA,Sodium Acrylates Copolymer,Cyclopentasilox ane,Hyaluronic Acid,Sodium Dextran Sulfate,Tocopherol,Tocoph eryl Acetate,Phospholipids,Hel ianthus Annus Seed oil,N-Hydroxysuccinimide,Palmit oyl Oligopeptide,Palmitoyl Tetrapeptide-7,Chrysin,Xanthan Gum Crosspolymer,Polyglyceryl-10 Stearate,Steareth-20,Hydrogenated Polyisobutene,Hydroxyethy lcellulose,Lactic Acid,Pentylene Glycol,Butylene Glycol,Sodium Bicarbonate,Mica,Chlorhex idine Digluconate,Potassium Sorbate Methylparaben,Parfum,Citr onnellol,CI77891.

Bardzo proszę o analizę.
(Kupiłam już drugie opakowanie,choć kilka rzeczy w tym składzie mnie niepokoi. Zachęciła mnie jedna z wizazanek pisząc,że jest najlepszy na obrzęki i rzeczywiście: nie pogłębia (jak większość kremów) moich opuchnięć a nadto: Uwaga! Usuwa drobne zmarszczki. Serio. Napiszcie proszę,co to za skład bo pragnę wystawić mu (pochlebną recenzję)

Sklad jest dobrze przemyślany, jednak jedynie pod względem efektu po nalożeniu. Tak naprawdę nie zawiera praktycznie żadnych substancji, które wplywają na opóźnienie starzenia. Jednym slowem, po odstawieniu cera dozna szoku. Niewiele odżywczego dzialania, niewiele skladników regenerujących. Trzeba mu jednak pogratulować, gdyż nie zawiera najszkodliwszych substancji stosowanych w kosmetyce. Są one zastapione delikatniejszymi, tolerowanymi przez skórę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 15:09   #3474
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dzięki
A może bym go wzbogaciła? Mam skwalan,masło shea w domu... ew. mozna cos dokupić
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 15:58   #3475
kami5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

KORAH stokrotne dzięki. Użułam tego kremu 2 razy i mam nadzieję że nic złego się nie stanie. Muszę poszukać czegoś innego
kami5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 16:43   #3476
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo bym prosiła o analizę tych kremów. Szukam czegoś na dzień, pod makijaż do skóry wrażliwej, ale zanieczyszczonej. Oczywiście niezapychającego i w miarę lekkiego.

Logona Fluid nawilżający z bio miętą

Aqua (Water), Alcohol*, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Dehydroxanthan Gum, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Isoamyl Laurate, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Pyrus Cydonia Seed Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Lilium Candidum Flower Extract*, Sodium Lactate, Polyglyceryl –3 Palmitate, Polyglyceryl –6 Caprylate, Lactic Acid, Tocoph

Logona Krem na dzień z bio oczarem wirginijskim

Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*,
Glycerin, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Isoamyl Laurate, Sesamum Indicum
(Sesame) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum,
Distarch Phosphate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Magnesium Aluminum Silicate, Cimicifuga
Racemosa Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Chamomilla Recutita
(Matricaria) Flower Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Rosmarinus Offincinalis (Rosemary) Leaf
Extract*, Melissa Officinalis Leaf Extract*, Malva Sylvestris (Mallow) Extract*, Salvia Officinalis (Sage)
Leaf Extract*, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate,
Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Geraniol, Citral, Citronellol
* z kontrolowanych biologicznych upraw

AnneMarie Börlind ZZ Sensitive Krem na dzień do skóry wrażliwej

AQUA (WATER), COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, SQUALANE, GLYCERIN, SORBITOL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, POLYGLYCERYL-3 OLEATE, TRIBEHENIN, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, ZINC OXIDE, MAGNESIUM SULFATE, TOCOPHERYL ACETATE, ALCOHOL, CERA ALBA (BEESWAX), PANTHENOL, ALLANTOIN, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROL, LACTIC ACID, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, EQUISETUM ARVENSE EXTRACT, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT, MELISSA OFFICINALIS (BALM MINT) LEAF EXTRACT, ONONIS SPINOSA ROOT EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF EXTRACT, THYMUS SERPILLUM EXTRACT, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT, BISABOLOL, ROSA CENTIFOLIA FLOWER EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, TOCOPHEROL, LECITHIN

Drogą eliminacji znalazłam 7 pasujących mi kremów, więc jeszcze 4 mam do wyboru oprócz tych. W razie jakby powyższe były beznadziejne
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 23:31   #3477
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mogłabym prosić o analizę tej emulsji ? Dziś kupiłam
Poprzednio prosiłam o analize emulsji Clarinsa niestety, bez odzewu,wiec moze teraz sie uda :
Olay, Complete Care, Emulsja nawilżająca na dzień

Skład: Aqua, Glicerin, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzolmethane, Niacinamide, Polymethylsilsequioxane, Isohexadecane, Isopropyl Palminate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Polyacrylamide, Tocopheryl Acetate, Panthenol, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethiconol, Cetyl Alkohol, Stearyl Alkohol, Myristyl Alkohol, Arachidyl Alkohol, Triethanolamine, Cetearyl Alkohol,Cetearyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, PEG-100 Stearate, Sorbitan Stearate, Myristic Acid, Disodium EDTA, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Benzyl Alkohol, Parfum, BenzylBenzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Butyphenyl Methylpropional, Dipentene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane, Carboxaldehyde
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 01:18   #3478
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 1141655 Pokaż wiadomość
Olay, Complete Care, Emulsja nawilżająca na dzień

Skład: Aqua, Glicerin, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzolmethane, Niacinamide, Polymethylsilsequioxane, Isohexadecane, Isopropyl Palminate, Octocrylene, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Polyacrylamide, Tocopheryl Acetate, Panthenol, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Dimethiconol, Cetyl Alkohol, Stearyl Alkohol, Myristyl Alkohol, Arachidyl Alkohol, Triethanolamine, Cetearyl Alkohol,Cetearyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, PEG-100 Stearate, Sorbitan Stearate, Myristic Acid, Disodium EDTA, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Benzyl Alkohol, Parfum, BenzylBenzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Butyphenyl Methylpropional, Dipentene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexane, Carboxaldehyde
Jezusiemaryjo, za ten krem ktoś powinien wisieć!
Jedyne miejsce, do którego pasuje ten kosmetyk, to kosz na śmieci!
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 07:06   #3479
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hm teraz szukam podkładów w pudrze/kamieniu itp i ewentualnie kremów tonujących

Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]

czy to jest bardzo niebezpieczne ?
jak reszta składników?

Manhattan, Perfect Teint Powder & Make up 2 in 1 (Podkład w kompakcie; każda cera)

Skład: talc, mica, aluminium starch octenylsuccinate, dimethicone, magnesium myristate, trimethylsiloxsilicate, boron nitride, phenyl trimethicone, dimethiconol, cyclomethicone, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben [+/- ci 77007, ci 77288, ci 77289, ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77891, ci 77947, mica]

a to ?

Rimmel, Stay Matte Compact Powder Foundation (Podkład w kompakcie)
Skład: talc, dimethicone, caprylic/capric triglyceride, silica, bismuth oxychloride (ci 77163), boron nitride, magnesium stearate, lecithin, methylparaben, allyl methacrylates crosspolymer, cetyl dimethicone, propylparaben, lauroyl lysine, butylparaben, fragrance (parfum), butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, citronellol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde. [+/- (may contain): mica, iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), titanium dioxide (ci 77891), ultramarines (ci 77007)]

tu to chyba w ogóle wielka masakra... ?


już nie mam siły do szukania czegoś z dobrym składem

Edytowane przez Rinaa
Czas edycji: 2011-05-16 o 07:08
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 11:50   #3480
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kurcze, a ja właśnie zastanawiałam się nad zakupem emulsji nawilżającej OLAY :-(
Ale masakra, co sobię nie wymyślę to wtopa. Przepraszam za emocje ale szlag mnie trafia że producenci wciskają nam-nieuświadomionym taki kit za który na dodatek niemało płacimy i wcieramy w siebie wierząc że robimy sobie dobrze.
A może polecicie coś z dobrym składem (tzn. dla cery mieszanej, z rozszerzonymi porami ale i rozszerzonymi naczynkami z rumieniem, 37 lat więc i juz z utratą jędrności i pierwszymi zmarszczkami) coś meganawilżającego ale niezapychającego? Bo już nie mam siły szukać :-((
Próbowałam odczytać opinię o składzie skład double wear estee lauder (bo jestem też na kupnie podkładu i zastanawiałam się nad nim i tu też szukam dla cery jak wyżej, co by nie zapychał) ale okienko sie nie otwiera. Może cos poradzicie?
Pozdrowionka
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.