Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-26, 13:40   #2671
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

szukam dobrego kremu na naczynka, zatem proszę o analizę Clinique Redness Solutions Daily Relief Cream:
water/aqua/eau, cyclopentasiloxane, butyrospermum parkii (shea butter), cetearyl alcohol, hydrogenated polyisobutene, butylene glycol, glycerin, sucrose, isostearyl palmitate, peg-100 stearate, camellia sinensis (green tea) leaf extract, polygonum cuspidatum root extract, hordeum vulgare (barley) extract/extrait d’orge, triticum vulgare (wheat) germ extract, cetearyl glucoside, camellia sinensis (yellow tea) leaf extract, aspalathus linearis (red tea) leaf extract, saccharomyces lysate extract, methyl glucose sesquistearate, camellia sinensis (white tea) leaf extract, yeast extract/faex/extrait de levure, algae extract, caffeine, sodium lauroyl oat amino acids, hydrogenated lecithin, polyethylene, glyceryl stearate, salicylic acid, cholesterol, linoleic acid, acetyl carnitine hcl, glycine, inulin, tromethamine, decarboxy carnosine hcl, phytosphingosine, glycosaminoglycans, cetyl alcohol, tocopheryl acetate, bisabolol, squalane, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, behenyl alcohol, carbomer, silica, disodium edta, potassium sorbate, phenoxyethanol, blue 1 (ci 42090), yellow 5 (ci 19140), chromium hydroxide green (ci 77289), titanium dioxide (ci 77891), mica.
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 14:56   #2672
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziołcha
Wyprobuj enzymatycznego z Ziajki Tez mam skóre wrażliwą i skłonna do podrażnien, ale spisuje sie na medal
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 15:48   #2673
Justyna3011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah dziękuję Ci bardzo za pomoc
Podkład ten kupiłam przed moją codzienną przygodą z kawasami i byłam zadowolona, moim problemem są rozszerzone pory ale cera była jednolita i nie miałam efektu zapychania. Wcześniej stosowałam raz w tygodniu maseczkę aspirynową -najlepszy peeling enzymatyczny jaki kiedykolwiek stosowałam a teraz robię wiosenne porządki na twarzy przy użyciu serum Lemon z BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
to na noc + żel hialuronowy a rano kolejno:
serum z vit. C http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
i krem z filtrami Iwostin 50+ Solecrin
i na to ewentualnie podkład bo filterek strasznie się świeci i bieli twarz. Dodatkowo wykańczam skrobią ale chcę ją zastąpić pudrem z BU lub czymś z drogerii - i tu prośba do wszystkich czy znacie pudry nie osłabiające filtrów?
Po około 2 tyg. stosowania moja skóra jest bardziej napięta i ma mniej zmarszczek.
Czy stosowanie żelu hialuronowego pod filterek pomoże mi się bronić przed zatykaniem porów?
Korah co myślisz o takiej kombinacji?
Justyna3011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 16:15   #2674
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Justyna3011 Pokaż wiadomość
Czy stosowanie żelu hialuronowego pod filterek pomoże mi się bronić przed zatykaniem porów?
Korah co myślisz o takiej kombinacji?
O, bardzo ciekawy pomysł! Nigdy o tym nie pomyślałam
Mówisz o żelu hialuronowym z BU?

Korah: czy takie rozwiązanie jest odpowiednia dla każdej cery?
Tzn. chodzi mi o to, czy ten żel, nie zaszkodzi

Skład: Water, Hyaluronic Acid HMW (1%) + konserwant: Phenonip (0.3%)
Mam cere wrażliwą, odwodnioną totalnie, podatną na zapychanie


Dodam jeszcze jeden produkt do analizy, Korah: jeśli byłabyś tak miła i zerknela

Biochemia Urody: Hydrolat Oczarowy
Skład: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Flower/Plant Water + śladowe ilości konserwantu: Metylochloroizotiazolinon e (and) Metyloizotiazolinone (0.0012%)

- czy na pewo jest to produkt, który moge stosować jako "tonik" wieczorem i/lub rano biorąc pod uwagę to, że stosuję Differin (krem złuszczający, na trądzik grudkowo-zaskórnikowy)?

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-03-26 o 16:50
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 16:58   #2675
Justyna3011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
O, bardzo ciekawy pomysł! Nigdy o tym nie pomyślałam
Mówisz o żelu hialuronowym z BU?

Korah: czy takie rozwiązanie jest odpowiednia dla każdej cery?
Tzn. chodzi mi o to, czy ten żel, nie zaszkodzi
Mam cere wrażliwą, odwodnioną totalnie, podatną na zapychanie


Dodam jeszcze jeden produkt do analizy, Korah: jeśli byłabyś tak miła i zerknela

Biochemia Urody: Hydrolat Oczarowy
Skład: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Flower/Plant Water + śladowe ilości konserwantu: Metylochloroizotiazolinon e (and) Metyloizotiazolinone (0.0012%)

- czy na pewo jest to produkt, który moge stosować jako "tonik" wieczorem i/lub rano biorąc pod uwagę to, że stosuję Differin (krem złuszczający, na trądzik grudkowo-zaskórnikowy)?

Tak mam żel podwójny z BU.
Zwróciłaś moją uwagę pisząc o differinie - mam z nim nie najlepsze wspomnienia choć były to zalecenia dermatologa. Musisz pamiętać że cera z trądzikiem potrzebuje też nawilżenia a ten krem jest straszny.
Ja wyprowadziłam swoją skórę stosując raz w tygodniu:
1) maseczkę aspirynową (niesamowita wygładzanie)
2) maseczkę drożdżową (super ściąga pory)
3) intensywną maseczkę nawilżającą na noc (piciu dla skóry)
Uważaj na peelengi z drobinkami i manualne oczyszczanie - to główny powód powstawania nowych "niespodzianek" na buzi. Pamiętaj też o właściwym codziennym oczyszczaniu, doświadczenia z dermatologami pozostawiły jeden pozytywny odruch: stosowanie physiogelu przed tonikien, ale makijaż musi być wcześniej usunięty - dla Ciebie byłby idealny.
Pozdrawiam i wspieram w walce o piękną buzię

Edytowane przez Justyna3011
Czas edycji: 2011-03-26 o 17:00
Justyna3011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 17:14   #2676
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Justyna3011 Pokaż wiadomość
Tak mam żel podwójny z BU.
Zwróciłaś moją uwagę pisząc o differinie - mam z nim nie najlepsze wspomnienia choć były to zalecenia dermatologa. Musisz pamiętać że cera z trądzikiem potrzebuje też nawilżenia a ten krem jest straszny.
Ja wyprowadziłam swoją skórę stosując raz w tygodniu:
1) maseczkę aspirynową (niesamowita wygładzanie)
2) maseczkę drożdżową (super ściąga pory)
3) intensywną maseczkę nawilżającą na noc (piciu dla skóry)
Uważaj na peelengi z drobinkami i manualne oczyszczanie - to główny powód powstawania nowych "niespodzianek" na buzi. Pamiętaj też o właściwym codziennym oczyszczaniu, doświadczenia z dermatologami pozostawiły jeden pozytywny odruch: stosowanie physiogelu przed tonikien, ale makijaż musi być wcześniej usunięty - dla Ciebie byłby idealny.
Pozdrawiam i wspieram w walce o piękną buzię

Dzięki za odpowiedź! Poczekam na opinię Korah @ żelu i pewnie go zamówie własnie złożyłam zamówienie na hydrolat oczarowy, nad którym zastanawiałam się już od kilku tygodni. Strasznie dlugo trzeba czekać na realizację zamówienia- 10 dni ?
Odnośnie nawilżania to własnie mam problem, bo jednynie Avene nawilżający mnie nie zapycha a każdy inny ... poza tym, muszę powstrzymawać sie od manualnego oczyszczania, bo to tylko pogarsza sprawę
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:02   #2677
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie,
mam pytanie odnośnie różnicy miedzy dwoma kremami..
Obecnie leczę się dermatologicznie, dziś postanowiłam kupić kremik na wiosnę z małym filtrem, postawiłam na LRP Hydraphase XL
po powrocie do domu okazało się, że przyniosłam trochę inny krem( niestety już rozpakowałam, więc za późno żeby wymienić) tj. LRP Hydraphase UV , czyli ten, z którym wróciłam nie jest XL
i moje pytanie, czym się różnia re oba kremy? Czy ten bez xl też zwalcza wolne rodniki i ma właściwości kojące..? niestety po składzie nie mogę dojść do tego, bo kompletnie się na tym nie znam, a skład jednak trochę się różni..
I czy przy kuracji differinem w kremie i effaclarem duo taka ochrona na wiosnę jest wystarczająca?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-26, 18:16   #2678
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
LRP Hydraphase UV , czyli ten, z którym wróciłam nie jest XL
i moje pytanie, czym się różnia re oba kremy? Czy ten bez xl też zwalcza wolne rodniki i ma właściwości kojące..?I czy przy kuracji differinem w kremie i effaclarem duo taka ochrona na wiosnę jest wystarczająca?
Z tego co wiem, wersja XL ma po prostu bogatsza, bardziej treściwą konststencje, może lepiej nawilżać i jest przeznaczony do cery bardzo suchej, wersja "normalna" Hydraphase jest do cery mieszanej.

Co do ochorny- wydaje mi się, że spf, który jest w tych kremach jest niewystarczające przy kuracji Differinem, moja derm. wprost mi powiedziała "I nie zapominaj o kremie z wysokim filtrem, 40-50!"
Obecnie używam tego: kilk polecany przez Korah i dziewczyny na wątku o fitrach

Używasz effaclar duo i differin? Takie miałaś zalecenie od derm.? W tym wątku effaclar duo był analizowany i niestety nie miał dobrych opinii Jakie są Twoje wraznia?

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-03-26 o 18:20
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:29   #2679
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję
eh, czyli kolejne pieniądze wyrzucone w błoto..
A czy ten, który proponujesz z soraya nadaje się na twarz czy raczej do ciała? jak go używałaś?

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2011-03-26 o 18:40
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:43   #2680
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

trudno porownac oba te kremy, jak skladow nie podajesz ale z tego co wiem, to la roche posay zmienilo nazwe po prostu. czyli stary XL to nowy UV. czy w skladzie tez cos zmienili? moge powiedziec, jak je podasz
co do konsystencji - czy tresciwa czy lekka - to pisze przy nazwie, np. hydraphase riche albo hydraphase legere. czy wersja z filtrem ma rozne konsystencje do wyboru to juz nie wiem...
nie wiem tez, co dokladnie jest w differinie, ale jak to jakies retinoidy, kwasiory itp., to filtr z hydraphase bedzie za niski... tym to mozesz sie o tak, jak zadnych lekow nie stosujesz, smarowac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:45   #2681
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Dziękuję
eh, czyli kolejne pieniądze wyrzucone w błoto..
A czy ten, który proponujesz z soraya nadaje się na twarz czy raczej do ciała? jak go używałaś?
używam go od miesiąca na twarz i nic się nie dzieje
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-26, 19:44   #2682
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
trudno porownac oba te kremy, jak skladow nie podajesz ale z tego co wiem, to la roche posay zmienilo nazwe po prostu. czyli stary XL to nowy UV. czy w skladzie tez cos zmienili? moge powiedziec, jak je podasz
co do konsystencji - czy tresciwa czy lekka - to pisze przy nazwie, np. hydraphase riche albo hydraphase legere. czy wersja z filtrem ma rozne konsystencje do wyboru to juz nie wiem...
nie wiem tez, co dokladnie jest w differinie, ale jak to jakies retinoidy, kwasiory itp., to filtr z hydraphase bedzie za niski... tym to mozesz sie o tak, jak zadnych lekow nie stosujesz, smarowac
oto składy
La Roche Posay, hydraphase XL
Skład: Aqua/Water, C12-15 alkyl benzoate, Glycerin, octocrylene, cyclopentasiloxane, ethylhexyl cocoate, butyl methoxydibenzoylmethane, aluminium starch octenylsuccinate, terephthalylidene dicamphor sulphonic acid, potassium cetylphosphate, drometrizole trisiloxane, peg-100 stearate, stearyl alcohol, glyceryl stearate, triethanolamine, disodium edta, hydrolyzed lupine protein, citric acid, xanthan gum, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, bht, parfum/fragrance


jeśli chodzi o ten drugi, który zakupiłam.. niestety nigdzie nie mogę znaleźć jego składu( a moja wada wzroku nie pozwala mi swobodnie go odczytać o tej porze..), na kwc szukałam, ale niestety nie ma go tam..
jedynie tu go znalazłam, ale opis nie do końca zgadza sie z tym na opakowaniu( zapewne pomyłka ze strony apteki), ale nazwa ta sama :

http://www.aptekagalen.pl/p588,la+ro...uv+legere+50ml

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2011-03-26 o 19:45
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 20:20   #2683
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
oto składy
La Roche Posay, hydraphase XL
Skład: Aqua/Water, C12-15 alkyl benzoate, Glycerin, octocrylene, cyclopentasiloxane, ethylhexyl cocoate, butyl methoxydibenzoylmethane, aluminium starch octenylsuccinate, terephthalylidene dicamphor sulphonic acid, potassium cetylphosphate, drometrizole trisiloxane, peg-100 stearate, stearyl alcohol, glyceryl stearate, triethanolamine, disodium edta, hydrolyzed lupine protein, citric acid, xanthan gum, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, bht, parfum/fragrance
znalazlam sklad tego nowego na stronie jednej apteki... o ile sie zgadza, to roznice niewielkie - w nowej wersji brakuje pogrubionego skladnika i konserwanty sa troszke inaczej rozlozone, czyli pewnie sie zmienily ich stezenia... ale tak poza tym to ten sam krem
AQUA • C12-15 ALKYL BENZOATE • GLYCERIN • OCTOCRYLENE • CYCLOPENTASILOXANE • ETHYLHEXYL COCOATE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE • TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID • POTASSIUM CETYL PHOSPHATE • DROMETRIZOLE TRISILOXANE • PEG-100 STEARATE • STEARYL ALCOHOL • GLYCERYL STEARATE • TRIETHANOLAMINE • DISODIUM EDTA ... tu brak tego skladnika co wyzej • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • BHT • PHENOXYETHANOL • METHYLPARABEN • ETHYLPARABEN • PROPYLPARABEN • BUTYLPARABEN • ISOBUTYLPARABEN • PARFUM
czy cie to teraz ratuje/pociesza, nie wiem... na pewno lepszy taki filtr niz zaden ale moze jednak warto sie zaopatrzyc w wyzszy - szczegolnie, ze dermatolog Rarrki powiedzial jasno, ze przy differinie wysoki filtr to mus. zal by bylo, zeby slonko popsulo efekty kuracji...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 20:39   #2684
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Trilogy, Vital Moisturising Cream


Aqua (Purified Spring Water), Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerol Stearate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Cetearyl Wheat Straw Glycosides & Cetearyl Al, Rosa Canina (Rosehip) Seed Oil, Sclerocarya Birrea (Marula Seed) Oil, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf, Daucus Carota Sativa (Carrot) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extrac, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citral, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool, *Components of Natural Essential Oils


Jak z naturalnoscia tego kremu? Zauwazylam na koncu skladu Phenoxyethanol, mam nadzieje, ze inne skladniki rekompensuja jego obecnosc?
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 21:48   #2685
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez TeczaNaPatyku Pokaż wiadomość
Dziękowałam już za odpowiedź, ale podziękuję jeszcze raz i mam jeszcze jedno pytanie. Dobrze oceniasz produkty z firmy Nivea, z tej nowej serii. Naprawdę możesz powiedzieć, że mają 95% naturalnych składników? A co z resztą? Nie jest jakoś bardzo szkodliwa? Bo chciałabym kilka rzeczy kupić z tej nowej serii (nic jeszcze konkretnego nie wybrałam).

Produkty pure natural oceniam dobrze, ale nie bardzo dobrze, a do zachwytów daleko. Te produkty są jednymi z lepszych w drogeriach typu Rossmann, jednak w porównaniu z innymi produktami naturalnymi i ekologicznymi są po prostu tylko przeciętne. 95% skladników naturalnych może i jest prawdą, jednak nie wszystkie skladniki naturalne są nieszkodliwe. Producent jak zwykle nadużywa terminologii. w skrócie są to kosmetyki godne wyprobowania, na każdą kieszeń, naturalne, ale nie idealne. Daleko im jednak do jeszcze tańszej Alterry.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Sory, myślałam, że może przeoczyłaś
Dzięki za recenzję.

Korah, wypróbowałam właśnie tego peelingu enzymatycznego z Lirene i znowu masakra, też mnie podrażnił szok! Policzki pieką i są czerwone :/
Napisane, że dla cery, suchej, wrażliwej i naczynkowej - a mija się z prawdą. Już dawno nie miałam takich cyrków z kosmetykami. Jak myślisz co w tym przypadku mogło spowodować taką alergię?
Pozdrawiam Cię cieplutko!

Oj BidulkoSprawdz poprzedni post, do ktorego pisalam analize tego peelingu i pogrubilam tam czcionkę z substancajmi niewskazanymi. Pominelam tylko substancje zapachowe, te geraniole, citronelole i limonene, ale one są w praktycznie każdym kosmetyku. Tak naprawdę cięzko powiedzieć co wywoluje taką nadwrazliwośc, ale musisz uwazać na te skladniki, ktore wymienilam wcześniej oraz te powyżej. Osobiście stawialabym na phenoxyetanol, ale nigdy nic nie wiadomo.

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
znalazłam podkład który bedzie odpowiadał kolorystycznie mojej bardzo jasnej cerze i teraz sie zastanawiam czy nie pogorszy jej stanu. Bourjois, Healthy Mix. bardzo prosze o analize :
Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat, Parfum (Fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Mica, Iron Oxides, Ultramarines, Titanium Dioxide

Typowy sklad, ktory podstepnie szkodzi cerze, tak, że tego nie widać. Odradzam.

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Powinnam zaopatrzeć się w jakiś peeling enzymatyczny, ale niestety nie mam pojęcia w jaki. Czy któryś z poniższych jest wart uwagi? Może możecie polecić jakiś inny - idealny? (cera naczynkowa&trądzikowa)

Norel, Peeling enzymatyczny
Skład: Petrolatum, Propylene Glycol, Mannitol and Papain and Bromelain, Pumice Powder, Yeast Extact, Stearyl Alcohol (and) Steareth-7 (and) Steareth-10, Cetearyl Alcohol,Parfum, Methylodibromoglutaronitr ile (and) Phenoxyethanol.
(ten chyba by zapychał?)

Pharmaceris A, Puri - Sensipil, Delikatny peeling enzymatyczny
Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Alcohol Denat., Papain, Lecithin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolyzed Linseed Extract, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben.
(ten chyba też, ma zresztą mnóstwo parabenów i poliakrylamid)

Ziaja, Calma HLC, Peeling enzymatyczny
Skład: aqua, cetearyl ethylhexanoate, hexyl laurate, glycerin, octydodecanol, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, dimethicone, behenyl alkohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castor oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alkohol, benzyl alcohol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, sodium hydroxide.
(a jak ten wygląda?)

Ten z Ziaji sie nie nadaje do cer sklonnych na zapychanie, zapcha momentalnie. Na pozostale sklady już sobie odpowiedzialaś. Masz rację. Jednym slowem odradzam, ten norel niby taki fajny, ale to podstepny niszczyciel prawidlowej fizjologii skóry. Glikol propylenowy na 2 miejscu w skladzie, a na pierwszym ropa. Dramat!!! Osobiście mogę polecić bloto z morza martwego Alepia, lub maseczkę z blotem peel-off Jericho. używalam ich i wiem, że dzialaja jak peeling enzymatyczny. Sklady bardzo delikatne. Sama nigdy nie używalam peelingu enzymatycznego, jedynie oriflamu optimals radiance kiedyś, mial dobry sklad, ale już go wycofali, wiec za wiele nie pomogę.

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym poprosić o analizę tych produktów do włosów.
Które z nich będą miały pozytywne działanie na przesuszone włosy?
Dziękuję.


The Body Shop
, Honey Moisturizing Shampoo
Skład: Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Stearic Acid, Honey, Coconut Acid, Glycerin, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copoymer, Bertholletia Excelsa (Brazil) Nut Oil, Sodium Chloride, Sodium Isothionate, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Phenethyl Dimethicone, Phenoxyethanol, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Zea Mays (Corn) StarchCetearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Fragrance, Lanolin, Polyquaternium-10, Methylparaben, Aminomethyl Propanol, Cocamidopropyl Betaine, Hydrogenated Castor Oil, Hydrolysed Wheat Protein, PG-Propyl Silanetriol, Polyquaternium-7, Propylparaben, Bertothelia Excelsa (Brazil) Nut Amino Acids, Wheat Amino Acids, Disodium EDTA, Tocopherol, Potassium Sorbate, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Titanium Dioxide



L'Oreal, Elseve Nutri - Blask Light, Szampon

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Cyclodextrin, Dimethicone, Ci 17200/Red 33, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cocamide Mipa, Sodium Methylparaben, Dmdm Hydantoin, Sodium Cocoate, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Ppg-5-Ceteth-20, Limonene, Linalool, Propylene Glycol, Alpha-Isomethyl Ionione, Carbomer, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Methyl Cocoate, Citrus Medica Limonum Extract / Lemon Fruit Extract, Hexyl Cinnamal, Perfum


Frederic Fekkai, Protein Rx Reparative Treatment Mask (Intensywnie regenerująca maska do włosów)

Skład: Water, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Stearamidopropyl Dimethylamine, Isododecane, Propylene Glycol, Hydroxycetyl Hydroxyethyl Dimonium Chloride, Diisopropyl Adipate, Jojoba Seed Oil, Cyclomethicone, Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil , Dimethiconol, Fragrance, Butylene Glycol, Panthenol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Buttermilk Powder, Hydrolyzed Wheat Protein/PVP Crosspolymer, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Silanetriol, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Milk Protein, Hydrolyzed Jojoba Protein, Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Oat Protein, Wheat Amino Acids, Panthenyl Ethyl Ether, Sunflower Seed Extract, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Octyldodecanol, Lecithin, Arachidyl Propionate, Benzophenone-4, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone (28.06.2008)

Frederic Fekkai, Moisturizing Conditioner with Shea Butter
(Odżywka nawilżająca)


Skład:
Water, Shea Butter Extract, Behenyl Trimethyl Ammonium, Retinyl Palmitate, Methosulfate, Tocopheryl Acetate, Lanolin Amide Propyl Dimethyl, Linoleic Acid, Ammonium Ethosulfate, Linolenic Acid, Cetyl Alcohol, Ascorbic Acid, Cyclopentasiloxane, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Stearamidopropyl Dimethylamine, Arachidyl Propionate, Stearyl Alcohol, Octyldodecanol, Shea Butter Fruit, Lecithin, Fragrance, Benzophenone-4, Stearamine Oxide, Citric Acid, Isododecane, Diazolidinyl Urea, Cyclomethicone, Methylparaben, Glycerin, Propylparaben, Dimethiconol, Methylchloroisothiazolino ne, Panthenol, Methylisothiazolinone, Hydroxypropyltrimonium Honey, FD&C Yellow No. 5, Wheat Amino Acids, Hydrolyzed Wheat Protein, PG-Propyl Silanetriol, Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Oat Protein, Chamomile Flower Extract, Carrot Root Extract, Verbena Officinalis Extract, Kukui Seed Extract

Stanowczo odradzilabym jedynie L'oreal. Reszta jest godna wypróbowania, aczkolwiek wszystkie te produkty nie nadaja się do glowy sklonnej do lupieżu i alergii.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
szukam dobrego kremu na naczynka, zatem proszę o analizę Clinique Redness Solutions Daily Relief Cream:
water/aqua/eau, cyclopentasiloxane, butyrospermum parkii (shea butter), cetearyl alcohol, hydrogenated polyisobutene, butylene glycol, glycerin, sucrose, isostearyl palmitate, peg-100 stearate, camellia sinensis (green tea) leaf extract, polygonum cuspidatum root extract, hordeum vulgare (barley) extract/extrait d’orge, triticum vulgare (wheat) germ extract, cetearyl glucoside, camellia sinensis (yellow tea) leaf extract, aspalathus linearis (red tea) leaf extract, saccharomyces lysate extract, methyl glucose sesquistearate, camellia sinensis (white tea) leaf extract, yeast extract/faex/extrait de levure, algae extract, caffeine, sodium lauroyl oat amino acids, hydrogenated lecithin, polyethylene, glyceryl stearate, salicylic acid, cholesterol, linoleic acid, acetyl carnitine hcl, glycine, inulin, tromethamine, decarboxy carnosine hcl, phytosphingosine, glycosaminoglycans, cetyl alcohol, tocopheryl acetate, bisabolol, squalane, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, behenyl alcohol, carbomer, silica, disodium edta, potassium sorbate, phenoxyethanol, blue 1 (ci 42090), yellow 5 (ci 19140), chromium hydroxide green (ci 77289), titanium dioxide (ci 77891), mica.

Przyzwoity, ale zawiera kwas salicylowy, jeśli nie masz uczulenia na aspiryne, polopiryne itp, to ok. Będzie dobry raczej na noc, tlustawy i może nablyszczać, ale tu nei jestem pewna, na pewno godny wypróbowania.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Justyna3011 Pokaż wiadomość
Korah dziękuję Ci bardzo za pomoc
Podkład ten kupiłam przed moją codzienną przygodą z kawasami i byłam zadowolona, moim problemem są rozszerzone pory ale cera była jednolita i nie miałam efektu zapychania. Wcześniej stosowałam raz w tygodniu maseczkę aspirynową -najlepszy peeling enzymatyczny jaki kiedykolwiek stosowałam a teraz robię wiosenne porządki na twarzy przy użyciu serum Lemon z BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
to na noc + żel hialuronowy a rano kolejno:
serum z vit. C http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
i krem z filtrami Iwostin 50+ Solecrin
i na to ewentualnie podkład bo filterek strasznie się świeci i bieli twarz. Dodatkowo wykańczam skrobią ale chcę ją zastąpić pudrem z BU lub czymś z drogerii - i tu prośba do wszystkich czy znacie pudry nie osłabiające filtrów?
Po około 2 tyg. stosowania moja skóra jest bardziej napięta i ma mniej zmarszczek.
Czy stosowanie żelu hialuronowego pod filterek pomoże mi się bronić przed zatykaniem porów?
Korah co myślisz o takiej kombinacji?

Kombinacja calkiem przemyślana. Dorzucilabym do tego jakiś olej raz na pare dni.A czego używasz do mycia i demakijażu?
Pomyśl o pudrach mineralnych np meow. Ha raczej nie pomoże sie bronić. Wrzuć może sklad tego filterka to zobaczę co to za cudo.

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
O, bardzo ciekawy pomysł! Nigdy o tym nie pomyślałam
Mówisz o żelu hialuronowym z BU?

Korah: czy takie rozwiązanie jest odpowiednia dla każdej cery?
Tzn. chodzi mi o to, czy ten żel, nie zaszkodzi

Skład: Water, Hyaluronic Acid HMW (1%) + konserwant: Phenonip (0.3%)
Mam cere wrażliwą, odwodnioną totalnie, podatną na zapychanie


Dodam jeszcze jeden produkt do analizy, Korah: jeśli byłabyś tak miła i zerknela

Biochemia Urody: Hydrolat Oczarowy
Skład: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Flower/Plant Water + śladowe ilości konserwantu: Metylochloroizotiazolinon e (and) Metyloizotiazolinone (0.0012%)

- czy na pewo jest to produkt, który moge stosować jako "tonik" wieczorem i/lub rano biorąc pod uwagę to, że stosuję Differin (krem złuszczający, na trądzik grudkowo-zaskórnikowy)?

Żel hialuronowy to jest bajka. Polecam każdemu, osobiście uwazam, że lepiej dziala w polaczeniu z olejem nawet tuz przed nalożeniem.
Hydrolat jest bezpieczny, co prawda no jest ten konserwant, ale ta ilosc jest prawie niewyczuwalna dla skóry.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 21:59   #2686
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Trilogy, Vital Moisturising Cream


Aqua (Purified Spring Water), Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerol Stearate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Cetearyl Wheat Straw Glycosides & Cetearyl Al, Rosa Canina (Rosehip) Seed Oil, Sclerocarya Birrea (Marula Seed) Oil, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf, Daucus Carota Sativa (Carrot) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extrac, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citral, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool, *Components of Natural Essential Oils


Jak z naturalnoscia tego kremu? Zauwazylam na koncu skladu Phenoxyethanol, mam nadzieje, ze inne skladniki rekompensuja jego obecnosc?

Phenoxyetanol nie powinien szkodzic, ale bywa drazniacy i podrażnia oczy. Krem ma fajny sklad, cerom sklonnym do zapychania polecam używac go oszczednie. Olej migdalowy, który jest jednym z bardziej komedogennych może zapychać, a jest wysoko w skladzie. Kosmetyków naturalnych należy używać w bardzo skromnych porcjach testujac je. To co naturalne jest najlepsze, ale niestety coraz więcej jest też alergików np na woski pszczele czy olejki eteryczne.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-26 o 22:01
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 22:22   #2687
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



Oj BidulkoSprawdz poprzedni post, do ktorego pisalam analize tego peelingu i pogrubilam tam czcionkę z substancajmi niewskazanymi. Pominelam tylko substancje zapachowe, te geraniole, citronelole i limonene, ale one są w praktycznie każdym kosmetyku. Tak naprawdę cięzko powiedzieć co wywoluje taką nadwrazliwośc, ale musisz uwazać na te skladniki, ktore wymienilam wcześniej oraz te powyżej. Osobiście stawialabym na phenoxyetanol, ale nigdy nic nie wiadomo.
Dzisiaj czuje też te pieczenie na policzkach i przy nosie. Mam teraz trochę widoczne rozszerzone naczynka na twarzy, nie miałam tego wcześniej i zaczerwienione policzki.
Używam od kilku dni wody termalnej z vichy, możliwe żeby to ona też mnie tak załatwiła? Ale jak jej używałam wcześniej było wszystko ok, tyle, że używam je łącznie 5 dni. Smarując się ziają spryskalam twarz wodą termalną. Może tu jakaś reakcja powstawała? Wcześniej jak użyłałam innego kremu z firmy Dax Cosmetics wszystko bylo ok, woda termalna, na to krem i żadnych podrażnień.

Korah
co mi poradzisz na to? Znasz jakiś lek apteczny bez recepty? Który łagodzi pieczenie i uczucie gorąca policzków oraz zaczerwienienie? Czy mi to przejdzie?
HELP!!


Posmarowałam się wlaśnie babydreamem niebieskim, czy nie zaszkodzi? Tylko on w mojej bazie kosmetyków jest najbezpieczniejszy, ale już właśnie też ponownie zaczynam odczuwać pieczenie i gorąco polików ((((

__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-03-26 o 22:41
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 22:25   #2688
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, a co byś poleciła na noc o dobroczynnym działaniu? chodzi mi o kremik odżywczy, który nie tylko nawilża.. do cery mieszanej skłonnej do zapychania (obecnie na differinie i effaclarze duo)
Nie wiem, czy wątek odpowiedni, żeby o to pytac, jesli nie to z góry przepraszam i proszę nie krzyczeć
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 23:05   #2689
Justyna3011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Dzisiaj czuje też te pieczenie na policzkach i przy nosie. Mam teraz trochę widoczne rozszerzone naczynka na twarzy, nie miałam tego wcześniej i zaczerwienione policzki.
Używam od kilku dni wody termalnej z vichy, możliwe żeby to ona też mnie tak załatwiła? Ale jak jej używałam wcześniej było wszystko ok, tyle, że używam je łącznie 5 dni. Smarując się ziają spryskalam twarz wodą termalną. Może tu jakaś reakcja powstawała? Wcześniej jak użyłałam innego kremu z firmy Dax Cosmetics wszystko bylo ok, woda termalna, na to krem i żadnych podrażnień.

Korah
co mi poradzisz na to? Znasz jakiś lek apteczny bez recepty? Który łagodzi pieczenie i uczucie gorąca policzków oraz zaczerwienienie? Czy mi to przejdzie?
HELP!!


Posmarowałam się wlaśnie babydreamem niebieskim, czy nie zaszkodzi? Tylko on w mojej bazie kosmetyków jest najbezpieczniejszy, ale już właśnie też ponownie zaczynam odczuwać pieczenie i gorąco polików ((((

Jeżeli bardzo piecze to sięgnij po panthenol, jeżeli nie masz go w domu i jeszcze teraz cię piecze i to czytasz sięgnij do lodówki po śmietanę 18% tylko nie trzymaj długo bo cię pozatyka, stosowałam ją kiedy miałam bolesne przygody ze słońcem, dodatkowo zimna złagodzi pieczenie.
Oj nie chciała bym być na twoim miejscu - współczuję
Justyna3011 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-26, 23:13   #2690
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Dzisiaj czuje też te pieczenie na policzkach i przy nosie. Mam teraz trochę widoczne rozszerzone naczynka na twarzy, nie miałam tego wcześniej i zaczerwienione policzki.
Używam od kilku dni wody termalnej z vichy, możliwe żeby to ona też mnie tak załatwiła? Ale jak jej używałam wcześniej było wszystko ok, tyle, że używam je łącznie 5 dni. Smarując się ziają spryskalam twarz wodą termalną. Może tu jakaś reakcja powstawała? Wcześniej jak użyłałam innego kremu z firmy Dax Cosmetics wszystko bylo ok, woda termalna, na to krem i żadnych podrażnień.

Korah
co mi poradzisz na to? Znasz jakiś lek apteczny bez recepty? Który łagodzi pieczenie i uczucie gorąca policzków oraz zaczerwienienie? Czy mi to przejdzie?
HELP!!


Posmarowałam się wlaśnie babydreamem niebieskim, czy nie zaszkodzi? Tylko on w mojej bazie kosmetyków jest najbezpieczniejszy, ale już właśnie też ponownie zaczynam odczuwać pieczenie i gorąco polików ((((

W aptece niczego nie kupuj. Ten Lotion trzymaj w lodowce i nim smaruj i nawet kostkami lodu. A wode termalną odstaw!!!!!!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 23:16   #2691
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Justyna3011 Pokaż wiadomość
Jeżeli bardzo piecze to sięgnij po panthenol, jeżeli nie masz go w domu i jeszcze teraz cię piecze i to czytasz sięgnij do lodówki po śmietanę 18% tylko nie trzymaj długo bo cię pozatyka, stosowałam ją kiedy miałam bolesne przygody ze słońcem, dodatkowo zimna złagodzi pieczenie.
Oj nie chciała bym być na twoim miejscu - współczuję
Kochana, dzięki za radę.
Ale śmietany dzisiaj w asortymencie lodówki brak
ale jutro rano na pewno kupię i zrobię tak jak mówisz.
Chodzi zapewne o tę kwaśną gęstą?
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomoże. Napiszę.
Pozdrawiam cię serdecznie!

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W aptece niczego nie kupuj. Ten Lotion trzymaj w lodowce i nim smaruj i nawet kostkami lodu. A wode termalną odstaw!!!!!!
To chyba nie lotion, to krem Rossmann, Babydream, Gesichts und Körpercreme (Krem do pielęgnacji twarzy i ciała) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1

Dzięki za odzew!
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 23:25   #2692
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Dzisiaj czuje też te pieczenie na policzkach i przy nosie. Mam teraz trochę widoczne rozszerzone naczynka na twarzy, nie miałam tego wcześniej i zaczerwienione policzki.
Używam od kilku dni wody termalnej z vichy, możliwe żeby to ona też mnie tak załatwiła? Ale jak jej używałam wcześniej było wszystko ok, tyle, że używam je łącznie 5 dni. Smarując się ziają spryskalam twarz wodą termalną. Może tu jakaś reakcja powstawała? Wcześniej jak użyłałam innego kremu z firmy Dax Cosmetics wszystko bylo ok, woda termalna, na to krem i żadnych podrażnień.

Korah
co mi poradzisz na to? Znasz jakiś lek apteczny bez recepty? Który łagodzi pieczenie i uczucie gorąca policzków oraz zaczerwienienie? Czy mi to przejdzie?
HELP!!


Posmarowałam się wlaśnie babydreamem niebieskim, czy nie zaszkodzi? Tylko on w mojej bazie kosmetyków jest najbezpieczniejszy, ale już właśnie też ponownie zaczynam odczuwać pieczenie i gorąco polików ((((

W aptece niczego nie kupuj. Ten Lotion trzymaj w lodowce i nim smaruj i nawet kostkami lodu. A wode termalną odstaw!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! Mialam po niej to samo. Aco masz w domu tlustego z kremów? Tlustym trzebaby posmarować, ale musi byc lagodny sklad taki dziecięcy.

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:17 ----------

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Korah, a co byś poleciła na noc o dobroczynnym działaniu? chodzi mi o kremik odżywczy, który nie tylko nawilża.. do cery mieszanej skłonnej do zapychania (obecnie na differinie i effaclarze duo)
Nie wiem, czy wątek odpowiedni, żeby o to pytac, jesli nie to z góry przepraszam i proszę nie krzyczeć

Czego bym nie polecila, to i tak nic Ci to nie da. Wg mnie zarówno Differin jak i Effaclar to kompletna pomylka. Zapychają, nic nie pomagają.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 23:28   #2693
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
W aptece niczego nie kupuj. Ten Lotion trzymaj w lodowce i nim smaruj i nawet kostkami lodu. A wode termalną odstaw!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! Mialam po niej to samo. Aco masz w domu tlustego z kremów? Tlustym trzebaby posmarować, ale musi byc lagodny sklad taki dziecięcy.
O CHOLERA!! To ta woda termalna też felerna, albo tylko to jej wina aaa ;(((
w domu z tłustych mam tylko dax cosmetics zimowy krem ochronny, nigdy nie miałam po nim uczulenia, czy można zastosować? To ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-ochronny.html
Mogę spisać zaraz skład, w necie nie mogę znaleźć :/
Mam taki produkt też http://www.✂✂✂✂✂✂✂/apteka/p47216-Wazelina_kosmetyczna_masc _z_wit.AE_Anna_50_g
Jeszcze nie stosowałam, więc nie wiem jakie będzie zachowanie się skóry :/

Edit: źle wkleiło: tu gdzie wycięcia dodać d o z . pl/ - oczywiście bez tych spacji. Coś tu chyba zastrzeżone, że wklejać linków nie można.
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-03-26 o 23:32
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 23:33   #2694
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
O CHOLERA!! To ta woda termalna też felerna, albo tylko to jej wina aaa ;(((
w domu z tłustych mam tylko dax cosmetics zimowy krem ochronny, nigdy nie miałam po nim uczulenia, czy można zastosować? To ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-ochronny.html
Mogę spisać zaraz skład, w necie nie mogę znaleźć :/
Mam taki produkt też http://www.✂✂✂✂✂✂✂/apteka/p47216-Wazelina_kosmetyczna_masc _z_wit.AE_Anna_50_g
Jeszcze nie stosowałam, więc nie wiem jakie będzie zachowanie się skóry :/

Edit: źle wkleilo: tu gdzie wycięcia dodać d o z . pl

acha, mozesz przed snem posmarowac tą maścią, na pewno pomoże, ale nie używaj jej za często.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 23:38   #2695
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
acha, mozesz przed snem posmarowac tą maścią, na pewno pomoże, ale nie używaj jej za często.
OK, dzięki za rady *
Coś jeszcze polecisz? A ten pantenol? Co koleżanka pod spodem pisała? Mam nadzieję, że w najbliższych dniach chociaż osłabnie te pieczenie i ten gorąc policzkowy. A później całkowicie zniknie...
Pisałaś, że u siebie miałaś taką akcję z wodą termalną vichy. Długo trwało takie coś?
Czy mogą być tego poważne konsekwencje?
Jeju, mam nadzieję, że mi tam nie popaliło nic w skórze ((((
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 23:50   #2696
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
OK, dzięki za rady *
Coś jeszcze polecisz? A ten pantenol? Co koleżanka pod spodem pisała? Mam nadzieję, że w najbliższych dniach chociaż osłabnie te pieczenie i ten gorąc policzkowy. A później całkowicie zniknie...
Pisałaś, że u siebie miałaś taką akcję z wodą termalną vichy. Długo trwało takie coś?
Czy mogą być tego poważne konsekwencje?
Jeju, mam nadzieję, że mi tam nie popaliło nic w skórze ((((

Od termalki Vichy zaczela mi schodzić skora z nosa, cera ogolnie byla bardzo wysuszona i piekąca, podrazniona. mialam wersje 50 ml. Wszystko minelo po odstawieniu termalki, ale sytuacja nie byla aż tak zaogniona i użylam tej wody może 4 razy. Cieżko powiedziec kiedy Ci to minie. Musisz uwazać na kosmetyki ,masz bardzo wrazliwą cerę. Wlaściwie odnoszę wrażenie, że to na tle alergicznym... tak wiec jedynie produkty o krótkich skladach będą tutaj na miejscu. Panthenol wskazany, ale też z umiarem. Myslę, że nie musisz narazie obkupować się wpantenol, bo ta maść z wit A+E jest jak najbardziej ok.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-26 o 23:53
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 00:03   #2697
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Od termalki Vichy zaczela mi schodzić skora z nosa, cera ogolnie byla bardzo wysuszona i piekąca, podrazniona. mialam wersje 50 ml. Wszystko minelo po odstawieniu termalki, ale sytuacja nie byla aż tak zaogniona i użylam tej wody może 4 razy. Cieżko powiedziec kiedy Ci to minie. Musisz uwazać na kosmetyki ,masz bardzo wrazliwą cerę. Wlaściwie odnoszę wrażenie, że to na tle alergicznym... tak wiec jedynie produkty o krótkich skladach będą tutaj na miejscu. Panthenol wskazany, ale też z umiarem. Myslę, że nie musisz narazie obkupować się wpantenol, bo ta maść z wit A+E jest jak najbardziej ok.
Szok! Ja używam a raczej już używałam, bo odstawiam, od poniedziałku 2x dziennie do dziś do południa (razem 12 x lub więcej)
Mam jeszcze kapsułki rybki Gal do twarzy z wit. A i E. Można zastosować? W ogóle tym babydreamem to jak często można się smarować?
A co powiesz na kompres sporządzony z oliwy z oliwek extra virgin na te moje biedne policzki?
Dzięki wielkie za rady!
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-03-27 o 03:22
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 00:59   #2698
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wg mnie zarówno Differin jak i Effaclar to kompletna pomylka. Zapychają, nic nie pomagają.

a to mnie zaciekawiłaś co do Effaclaru to sie zgodze, ale D.? Przeciez to w koncu lek..
To co mi ta derm. przepisuje, no!
Używam od 2 miesięcy D. i własnie cały czas pojawiają mi się jakieś stany zapalne ok, skóra się troche wygładziła- D. ma w końcu działanie złuszczające- co nie zmienia faktu, że nadal wydaje mi się,
że mam z a p c h a n ą skórę.
możesz powiedzieć coś więcej na ich temat?
masz jakąś swoją teorie nt. leczenia trądziku?

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-03-27 o 01:02
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 08:22   #2699
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziekuję za analizę peelingów Korah.
Tak właśnie myślałam, że są do kitu. Może nie będę kombinować z peelingami, skoro z cerą nie jest jakoś bardzo źle (tylko te zaskórniki mnie dobijają, mam nos w czarne kropy).
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 09:34   #2700
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, nadal się nie zdecydowałam na żaden krem do rąk. Nie stać mnie dalej na dr Schellera i inne takie, a dłonie wołają już o pomoc. Pomyślałam, że może znajdę coś w aptece, chociaż wiadomo jak to tam bywa z tymi cudownymi, aptecznymi lekami. Znalazłam coś takiego: maść z witaminą A, z firmy Hasco Lek. Co o niej sądzisz? Może ze mną zostać już na wieki wieków? Nie jest szkodliwa? Nie jest to pic na wodę? Używałabym jej tylko do rąk. Wklejam skład i mam nadzieję, że to będzie strzał w dziesiątkę.

Skład: Palmitynian Retynolu (Wit. A) 800 j.m./1g preparatu, Wazelina Biała, Emulgator, Aromat Cytrynowy, Woda Oczyszczona
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.