Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-28, 17:00   #4681
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez jujka Pokaż wiadomość
Kupiłam masło shea, jest świetne, ale jest mega zbite. O ile wmasowanie go w dlonie problemu nie robi to użycie go jako balsamu do ciala jest kłopotliwe. Znacie jakiś sposób aby byłbardziej miękki? Wymieszać z czymś?
Wymieszaj z jakims płynnym olejem- jaki lubisz- ogrzej w kapieli wognej albo mikrofali i bedzie mięciutki. ja wymieszalam w proporcji 50:50, miało byc na mrozy)), a mrozów ani sladu. Bedzie dobre na słonce. Nie trzeba konserwowac. Ja trzymam w lodówce, ale mozna w chłodnym ciemnym miejscu.

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez blair69 Pokaż wiadomość
A Jaką baze polecacie pod olej skwalan i potrójny kwas hiaulronowy,zeby wyszedł kremik ? ? Niestety zapomnialam,żeby kupić cokolwiek w biochemi. Zależy mi na czymś drogeryjno-aptecznym jeśli w ogóle takowe dostane?
Moje dziecko dostało przepisana masc wit A na bazie aptecznej lekobazy 100gr .
Nie wiem czy lekobaze nadal mozna dostac (jest mocno gsta, tresciwa) ale napewno z przepisu lekarza za 8 zł zrobia w aptece krem z wit A ( wita-5,0,wit E 0,5, woda destylowana i lekobaza. )
Ja sama to uzywam jako balsam, super
Spróbuj moze to? Daje sie rozrzadzac.

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-02-28 o 16:54
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-28, 17:06   #4682
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

[QUOTE=Lui1234;45377728]Wymieszaj z jakims płynnym olejem- jaki lubisz- ogrzej w kapieli wognej albo mikrofali i bedzie mięciutki. ja wymieszalam w proporcji 50:50, miało byc na mrozy)), a mrozów ani sladu. Bedzie dobre na słonce. Nie trzeba konserwowac. Ja trzymam w lodówce, ale mozna w chłodnym ciemnym miejscu.

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------



Dzięki za info. Mam jedynie oliwę z oliwek w domu, mogę jej użyć, czy lepiej dać coś innego? .
jujka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 14:05   #4683
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Mam sprawę. Nawet chciałam nowy wątek założyć, ale macie w tym dziale taki porządek...
Oleje: neem, laurowy, perilla{pachnotka?} - który z nich byłby najlepszy "na co dzień", do skóry trądzikowej? Kusi neem, ale nieco boję się zapychania. Laurowy podobno świetny i nawilża oraz wygładza skórę, a perilla - silnie antyoksydacyjny i ma mieć dobry wpływ na zaskórniki. I weź tu człowieku wybierz jeden.

jujka Myślę, że oliwa będzie dobra. Ja mieszam masło shea, oliwę, aloesowy krem do rąk Isany i Alantan Plus, to moje odkrycie roku!

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2014-03-04 o 14:14
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 14:28   #4684
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Mam sprawę. Nawet chciałam nowy wątek założyć, ale macie w tym dziale taki porządek...
Oleje: neem, laurowy, perilla{pachnotka?} - który z nich byłby najlepszy "na co dzień", do skóry trądzikowej? Kusi neem, ale nieco boję się zapychania. Laurowy podobno świetny i nawilża oraz wygładza skórę, a perilla - silnie antyoksydacyjny i ma mieć dobry wpływ na zaskórniki. I weź tu człowieku wybierz jeden.

jujka Myślę, że oliwa będzie dobra. Ja mieszam masło shea, oliwę, aloesowy krem do rąk Isany i Alantan Plus, to moje odkrycie roku!
Laurowy nie jest wskazany do nakładania bezpośrednio na skórę, powinien być rozcieńczony np z kremem czy innym olejem. Tak wyczytałam gdzieś po tym, jak zrobił mi masakrę i poparzył mi skórę, a nakładałam go tylko punktowo na wypryski, oczywiście w formie nierozcieńczonej. Druga kwestia jest taka, że niestety śmierdzi, raczej tylko na noc się nadaje, chyba, ze wymieszasz z czymś co zneutralizuje ten zapach.

Neem też śmierdzi, ale jest delikatniejszy. Ja się zastanawiam nad tamanu.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-03-04 o 14:35
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 22:34   #4685
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Laurowy nie jest wskazany do nakładania bezpośrednio na skórę, powinien być rozcieńczony np z kremem czy innym olejem. Tak wyczytałam gdzieś po tym, jak zrobił mi masakrę i poparzył mi skórę, a nakładałam go tylko punktowo na wypryski, oczywiście w formie nierozcieńczonej. Druga kwestia jest taka, że niestety śmierdzi, raczej tylko na noc się nadaje, chyba, ze wymieszasz z czymś co zneutralizuje ten zapach.

Neem też śmierdzi, ale jest delikatniejszy. Ja się zastanawiam nad tamanu.
Na mnie tamanu nie działał.
Rozmawiałam z koleżanką, jej skórę laurowy świetnie nawilżał. Czuję, że nie dam rady podjąć decyzji -.-
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 22:43   #4686
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Na mnie tamanu nie działał.
Rozmawiałam z koleżanką, jej skórę laurowy świetnie nawilżał. Czuję, że nie dam rady podjąć decyzji -.-
Być może po prostu moja skóra tak indywidualnie zareagowała, coś ją uczuliło w tym laurowym, nie będę więc odradzać, ale pisałaś, że szukasz czegoś na co dzień, to Ci od razu powiem, że może być ciężki do zniesienia w zapachu, jest naprawdę intensywny, pachnie jak 1000 krotnie zatężony liść laurowy. Jak raz użyjesz punktowo, to jeszcze nie będzie dramatu, ale tak na co dzień, to nie daję gwarancji. Jeśli chodzi o neem, to pachnie jak przyprawa maggi do zupy i na mnie też nie działał, podobnie, jak tamanu u Ciebie

A może by Ci się sprawdził arbuzowy, albo z granata?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 23:52   #4687
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Kochane, a co myslicie o polaczeniu oleju makadamia z kwasem hialuronowym 1,5%? Dodam, ze to moja pierwsza przygoda z olejkami itp.
Mam cere sucha, ze sklonnoscia do drobnych wyprysków w okolicach brody/szyi. Irytuja mnie tez coraz to widoczniejsze zmarszczki (25 lat).
Drugie pytanie - jak pomieszac ze soba skladniki? Na biezaco po kropelce w miare uzywania czy moze od razu calosc polaczyc? Watek jest bardzo obszerny i poki co nie natknelam sie na to info
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 00:32   #4688
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Kochane, a co myslicie o polaczeniu oleju makadamia z kwasem hialuronowym 1,5%? Dodam, ze to moja pierwsza przygoda z olejkami itp.
Mam cere sucha, ze sklonnoscia do drobnych wyprysków w okolicach brody/szyi. Irytuja mnie tez coraz to widoczniejsze zmarszczki (25 lat).
Drugie pytanie - jak pomieszac ze soba skladniki? Na biezaco po kropelce w miare uzywania czy moze od razu calosc polaczyc? Watek jest bardzo obszerny i poki co nie natknelam sie na to info
Lepiej na bieżąco łączyć w zagłębieniu dłoni. To daje też możliwość wykorzystania produktów na różne sposoby, bo jak już wlejesz, jeszcze wszystko do jednej butelki, to już po ptokach, a tak to można np kwas łączyć z różnymi olejami, albo macadamię z czymś np aloesem (jeśli lubisz eksperymentować). Kwasu Ha nie da się wymieszać z żadnym olejem bez użycia emulgatorów, powstanie po prostu dwufazówka do wstrząsania.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-05, 22:14   #4689
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

A może by Ci się sprawdził arbuzowy, albo z granata?
Zdecydowałam się jednak na perilla, piszą, że łagodzący, a postanowiłam zmienić retinoid na mocniejszy, więc może to będzie dobry wybór.
Arbuzowy brzmi ciekawie!
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-06, 14:33   #4690
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się jednak na perilla, piszą, że łagodzący, a postanowiłam zmienić retinoid na mocniejszy, więc może to będzie dobry wybór.
Arbuzowy brzmi ciekawie!
To daj znać, jak się sprawdza

Arbuzowy chodzi za mną od dawna, ale muszę pozużywać zapasy Chodzi też za mną herbaciany http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100013
Ponoć bardzo dobry (nie mylić z olejkiem eterycznym z drzewa herbacianego)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-06, 14:34   #4691
lassara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez różowiutka Pokaż wiadomość
Kochane, a co myslicie o polaczeniu oleju makadamia z kwasem hialuronowym 1,5%? Dodam, ze to moja pierwsza przygoda z olejkami itp.
Mam cere sucha, ze sklonnoscia do drobnych wyprysków w okolicach brody/szyi. Irytuja mnie tez coraz to widoczniejsze zmarszczki (25 lat).
Drugie pytanie - jak pomieszac ze soba skladniki? Na biezaco po kropelce w miare uzywania czy moze od razu calosc polaczyc? Watek jest bardzo obszerny i poki co nie natknelam sie na to info
Mam podobną cerę, bo suchą... I też pierwsze pojawiające się zmarszczki. Jeśli chodzi o pielęgnację to w celu nawilżenia co dwa dni używam serum potrójny kwas hialuronowy z aloesem (kwas hialuronowy znacznie lepiej łączyć z aloesem, niż z olejami - szczególnie bez emulgatorów).
Najlepiej połączyć na zagłębieniu dłoni, sprawdzisz czy dana formulacja Ci odpowiada, jeśli tak, wtedy można zastosować większą ilość i przechować w lodówce.
lassara jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 05:51   #4692
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Ktory olej sprawi ,ze skora bedzie miala ladniejszy odcien ? oprocz marchewkowego ..

Ktory olej SPRAWI ze skora(twarzy) bedzie miala ladniejszy koloryt ???OPROCZ marchewkowego dermika..-bo on mnie zapycha...


KTORY OLEJ sprawdzi sie ? do poprawy kolorytu skory ???
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 09:30   #4693
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez lassara Pokaż wiadomość
Mam podobną cerę, bo suchą... I też pierwsze pojawiające się zmarszczki. Jeśli chodzi o pielęgnację to w celu nawilżenia co dwa dni używam serum potrójny kwas hialuronowy z aloesem (kwas hialuronowy znacznie lepiej łączyć z aloesem, niż z olejami - szczególnie bez emulgatorów).
Najlepiej połączyć na zagłębieniu dłoni, sprawdzisz czy dana formulacja Ci odpowiada, jeśli tak, wtedy można zastosować większą ilość i przechować w lodówce.
Połączenie ok, ale pod warunkiem połączenia przed nałożeniem na twarz, albo pod krem. Bo i aloes i kwas hialuronowy mają działanie tylko nawilżające, a do nawilżenia skóry potrzebny jest emolient, który zatrzyma nawilżenie. Nie ściąga ci skóry ten miks, nie wysusza?

W lodówce można chyba do tygodnia bez konserwantu.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 09:38   #4694
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez lassara Pokaż wiadomość
Mam podobną cerę, bo suchą... I też pierwsze pojawiające się zmarszczki. Jeśli chodzi o pielęgnację to w celu nawilżenia co dwa dni używam serum potrójny kwas hialuronowy z aloesem (kwas hialuronowy znacznie lepiej łączyć z aloesem, niż z olejami - szczególnie bez emulgatorów).
Najlepiej połączyć na zagłębieniu dłoni, sprawdzisz czy dana formulacja Ci odpowiada, jeśli tak, wtedy można zastosować większą ilość i przechować w lodówce.
a skąd wiesz, że lepiej? To jakieś potwierdzone naukowo informacje? Dziwne, skoro masz sucha cerę.

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Połączenie ok, ale pod warunkiem połączenia przed nałożeniem na twarz, albo pod krem. Bo i aloes i kwas hialuronowy mają działanie tylko nawilżające, a do nawilżenia skóry potrzebny jest emolient, który zatrzyma nawilżenie. Nie ściąga ci skóry ten miks, nie wysusza?

W lodówce można chyba do tygodnia bez konserwantu.
Wg mnie połączenie dobre tylko dla cery tłustej.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 10:47   #4695
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Ktory olej sprawi ,ze skora bedzie miala ladniejszy odcien ? oprocz marchewkowe

Olejowa wit. C
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 21:17   #4696
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
a skąd wiesz, że lepiej? To jakieś potwierdzone naukowo informacje? Dziwne, skoro masz sucha cerę.

Wg mnie połączenie dobre tylko dla cery tłustej.
Cera tłusta potrzebuje olejów tak samo, jak sucha, albo nawet bardziej. Wiem, bo sama taką mam I zostało potwierdzone naukowo.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 22:43   #4697
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Cera tłusta potrzebuje olejów tak samo, jak sucha, albo nawet bardziej. Wiem, bo sama taką mam I zostało potwierdzone naukowo.
To by zmieniało całe moje pojęcie na temat pielęgnacji cery i jej potrzeb. Moja cera jest tłusta i nie potrzebuje więcej tłuszczu, bo źle się to dla niej kończy, oczywiście używam tłuszczów, odżywiam ją, ale to w celu przeciwdziałania starzeniu, aniżeli podstawowej pielęgnacji. Na co dzień jednak dużo lepiej sprawdzają mi się produkty nawilżające, nie natłuszczające i wiem sporo na temat pielęgnacji takiej cery, ale tę tezę słyszę pierwszy raz. Coś więcej na ten temat poproszę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 02:17   #4698
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Cera tłusta potrzebuje olejów tak samo, jak sucha, albo nawet bardziej. Wiem, bo sama taką mam I zostało potwierdzone naukowo.
Wkleisz proszę jakiś link to naukowego potwierdzenia? Mój dermatolog zawsze doradza mi pielęgnację wyłącznie bezolejową (cera tłusta, skłonna do zaskórników).
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 18:39   #4699
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

a ja tu trochę się wbiję w temat aktualny chyba

Oleje mnie nie nawilżają, w ogóle się nie wchłaniają :/ z potrójnym Ha jest lepiej ale nadal cera jest jakaś taka papierowa i gdzieniegdzie widać suche delikatne skórki. Dokupiłam wczoraj żel aloesowy 98% z equilibry i zastanawiam się czy aloes można bez przeszkód mieszać z olejami lub ha np. ( przypuszczam ze tak ale wolę się upewnić

w domu mam też frakcję sojową -niestety także nie nawilża i po umyciu twarzy czuję dyskomfort.

Generalnie może podpowiecie mi coś w jeszcze innym kierunku. Zawsze wydawało mi się że cerę mam tłustą ale odwadniającą się jednak zaczynam się ostatnio zastanawiać czy nie powinnam iść w innym kierunku... (skóra na ciele od zawsze była po prostu sucha). Treściwe kremy nigdy się nie sprawdzały, od wielu lat używałam więc Bioderma Hydrabio Legere- lekki krem do cery tłustej odwodnionej i on co prawda daje uczucie nawilżenia (może złudne jednak na kila dni bez kremu starcza) ale zanieczyszcza mi cerę i od lat stoję z tym problemem w miejscu:/
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-08, 19:11   #4700
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Nie wiedziałam, gdzie zapytać, a że w tytule występują również hydrolaty to mam odnośnie nich jedno pytanie. Jaka jest różnica między wodą różaną a hydrolatem? Jedyną informacją jaką udało mi się znaleźć jest różne pH (woda ok. 7, a hydrolaty 4-5, ale nie mam na stanie papierków, żeby potwierdzić to pierwsze).
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-03-08 o 19:13
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 21:55   #4701
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, gdzie zapytać, a że w tytule występują również hydrolaty to mam odnośnie nich jedno pytanie. Jaka jest różnica między wodą różaną a hydrolatem? Jedyną informacją jaką udało mi się znaleźć jest różne pH (woda ok. 7, a hydrolaty 4-5, ale nie mam na stanie papierków, żeby potwierdzić to pierwsze).
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3835

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
a ja tu trochę się wbiję w temat aktualny chyba

Oleje mnie nie nawilżają, w ogóle się nie wchłaniają :/ z potrójnym Ha jest lepiej ale nadal cera jest jakaś taka papierowa i gdzieniegdzie widać suche delikatne skórki. Dokupiłam wczoraj żel aloesowy 98% z equilibry i zastanawiam się czy aloes można bez przeszkód mieszać z olejami lub ha np. ( przypuszczam ze tak ale wolę się upewnić

w domu mam też frakcję sojową -niestety także nie nawilża i po umyciu twarzy czuję dyskomfort.

Generalnie może podpowiecie mi coś w jeszcze innym kierunku. Zawsze wydawało mi się że cerę mam tłustą ale odwadniającą się jednak zaczynam się ostatnio zastanawiać czy nie powinnam iść w innym kierunku... (skóra na ciele od zawsze była po prostu sucha). Treściwe kremy nigdy się nie sprawdzały, od wielu lat używałam więc Bioderma Hydrabio Legere- lekki krem do cery tłustej odwodnionej i on co prawda daje uczucie nawilżenia (może złudne jednak na kila dni bez kremu starcza) ale zanieczyszcza mi cerę i od lat stoję z tym problemem w miejscu:/

Też mam cerę tłustą, a swój eksperyment z namaszczaniem się olejami uważam za nieudany. Od jakiegoś czasu oleje stosuję prawie wyłącznie do masażu. Czasem dodaję kroplę do jakiegoś gotowca. No, może mi jeszcze olej posłużyć do kąpieli albo do wstępnego demakijażu (winogronowy ze spożywczego z olejkiem rozmarynowym).
Z kolei sera, żeliki albo nawilżające toniki bez kremu szybko powodują przesuszenie. Warstwa kremu na nie - to już zbyt wiele dla przetłuszczającej się cery. Nie wiem też, czy spęcznienie naskórka (efekt ujędrnienia) jest tak pożądany. Teorie są różne, np. taka, że mogą powodować jego wiotczenie.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 22:07   #4702
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziękuję sama bym tego chyba nigdy nie znalazła. Nie będę sobie w takim razie zawracać nią głowy i zamówię hydrolat.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 22:30   #4703
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
Wkleisz proszę jakiś link to naukowego potwierdzenia? Mój dermatolog zawsze doradza mi pielęgnację wyłącznie bezolejową (cera tłusta, skłonna do zaskórników).
Nie wkleję, nie znalazłam teraz, więc automatycznie jestem niewiarygodna, bo po troszę zablefowałam. Choć zdziwiłabym się, gdyby takich badań nie było. A jeżeli naprawdę nie ma, to ja zrobię i będę mieć prawa autorskie. Teoria brzmi tak: cera tłusta sama wytwarza tłuszcz {ogólnie tłuszcz jest dobry, dzięki temu wolniej się starzeje i w ogóle}. Jeżeli jej naturalny tłuszcz zastąpisz innym {parafina nie wiedzieć czemu nie działa}, to ją oszukasz i nie będzie się przetłuszczała. To potwierdziłam na sobie.

Przez dłuższy czas wsmarowywałam na noc, po dokładnym oczyszczeniu twarzy niewielką kroplę oleju i jeszcze mniejszą kroplę kwasu HA, czasem bez kwasu. W wilgotną skórę, najlepiej wilgotną od np. wody pietruszkowej. Ciężko w to uwierzyć, ale działa cuda {natka pietruszki posiekana, zalana zimną wodą i odstawiona na 12h do lodówki}. Rano budziłam się ze świeżutką, zupełnie nie przetłuszczoną skórą. Tak zaczęła się moja przygoda z olejami. Ale muszę przyznać, że trafiłam na odpowiedni dla mnie już za pierwszym razem {słonecznikowy macerat z nagietka}, a wiele olejów mi szkodzi.

Toleruję tylko naturalne oleje. Żadnych parafin, silikonów, kremów natłuszczających. Nie kupuję też produktów aptecznych i większości drogeryjnych, bo każdy krem nawilżający i tak zawiera tłuszcze, a większość - parafinę, o której słyszałam same złe rzeczy. Poza działaniem na dłonie. Aktualnie obywam się bez kremu, bo jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniego, a nie mogę się przekonać do zamówienia tylko jednego kosmetyku i płacenia za przesyłkę tyle, ile za krem. Ale używałam dobrego nawilżającego, to fakt. Choć alkohole tłuszczowe mieć musiał.

Mój dermatolog doradzał zmywanie podkładu samą wodą, lekki trądzik kosmetyczny chciał leczyć retinoidem doustnym, a mój drugi dermatolog gdy o coś pytałam przerwał mi słowami "do widzenia", kazał dopytać ogólnej. Do trzeciego nie mogę się dodzwonić. Dałam sobie spokój. Ale nie twierdzę, że to reguła, bo ten do którego nie mogę się dodzwonić wydaje się być w porządku : D

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To by zmieniało całe moje pojęcie na temat pielęgnacji cery i jej potrzeb. Moja cera jest tłusta i nie potrzebuje więcej tłuszczu, bo źle się to dla niej kończy, oczywiście używam tłuszczów, odżywiam ją, ale to w celu przeciwdziałania starzeniu, aniżeli podstawowej pielęgnacji. Na co dzień jednak dużo lepiej sprawdzają mi się produkty nawilżające, nie natłuszczające i wiem sporo na temat pielęgnacji takiej cery, ale tę tezę słyszę pierwszy raz. Coś więcej na ten temat poproszę
Opisałam wyżej Ogólnie możecie poczytać o olejach, ja trafiłam na nie przez blogi, później - przez sklepy z półproduktami. Teraz olejem zmywam makijaż, to akurat zaczerpnęłam nie z blogów, bo najpierw się zraziłam, a z wizażowego wątku azjatyckiego.

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
a ja tu trochę się wbiję w temat aktualny chyba

Oleje mnie nie nawilżają, w ogóle się nie wchłaniają :/ z potrójnym Ha jest lepiej ale nadal cera jest jakaś taka papierowa i gdzieniegdzie widać suche delikatne skórki. Dokupiłam wczoraj żel aloesowy 98% z equilibry i zastanawiam się czy aloes można bez przeszkód mieszać z olejami lub ha np. ( przypuszczam ze tak ale wolę się upewnić

w domu mam też frakcję sojową -niestety także nie nawilża i po umyciu twarzy czuję dyskomfort.

Generalnie może podpowiecie mi coś w jeszcze innym kierunku. Zawsze wydawało mi się że cerę mam tłustą ale odwadniającą się jednak zaczynam się ostatnio zastanawiać czy nie powinnam iść w innym kierunku... (skóra na ciele od zawsze była po prostu sucha). Treściwe kremy nigdy się nie sprawdzały, od wielu lat używałam więc Bioderma Hydrabio Legere- lekki krem do cery tłustej odwodnionej i on co prawda daje uczucie nawilżenia (może złudne jednak na kila dni bez kremu starcza) ale zanieczyszcza mi cerę i od lat stoję z tym problemem w miejscu:/
Oleje nikogo nie nawilżają, nie mają takich zdolności. Jeżeli w mokrą skórę wmasujesz kropelkę oleju zmieszanego z kropelką aloesu, wchłonie się. Też zależy jaki olej, ale tak niewielka ilość wchłonie się zawsze. Ja na argan z kwasem HA po 3 minutach spokojnie mogę nakładać podkład.

Możliwe, że skóra jest przesuszona i w odruchu obronnym się przetłuszcza. Mam taki efekt przy stosowaniu Epiduo. Po nałożeniu na noc i rano - cera ok, trochę przesuszona, ale po zmyciu - po 2 godzinach tłuszcz. Znów potwierdzę moją tezę, bo od dwóch tygodni stosuję tylko i wyłącznie olejek arganowy z kwasem HA, na dzień i na noc i dziś skóra wytrzymała kilka godzin bez błyszczenia i podkład się trzymał bez problemu. Jedno wielkie wow, kto ma tłustą cerę, ten wie, o czym mówię.

Czy to jest początek składu Twojego kremu? Pobawimy się w wyszukiwanie potworów. Nie u każdego tak zadziałają, ale u mnie tak jest.
Glycerin {najtańszy nawilżacz, może powodować zakórniki}, Cyclomethicone{silikon - gładka warstewka na skórze}, Dicaprylyl Ether{nie wiem, jakie ma zastosowanie w kosmetykach}, Dimethicone{silikon zostawiający na skórze dość ciężką warstewkę, moja skóra bardzo go nie lubi, działa na nią trądzikotwórczo i obciąża mi włosy}, Alcohol Denat.{alkohol denaturowany, chwilowo powoduje mat i niweluje niepożądane, tłuste silikonowe warstewki, ale wysusza skórę i powoduje jej obronne przetłuszczanie się na dłuższą metę}, Cyclopentasiloxane{siliko n lekki}, Glycol Palmitate{jestem skłonna uznać, że takie tłuste coś}, Polyehtylene{polimer - plastik}, Sodium Lactate, Arachidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate{nie lubię się z pegami poniżej 120, jakimś dziwnym trafem wszystkie, z którymi miałam do czynienia - w żelach, kremach, nawet ściekających po twarzy odżywkach do włosów mi szkodziły}

To podkreślone jest raczej okej, choć jest daleko od początku składu, więc ilości pewnie bardzo niewielkie. czuć alkohol po wyciśnięciu z tubki/pompki?

Na biochemicznym są chyba wątki o analizach składów, prawdopodobnie znajdziesz tam ludzi bardziej ode mnie znających się na rzeczy, to były tylko takie luźne przemyślenia.

stąd: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ght-cream.html

O wiotczeniu naskórka, a tym bardziej jego spęcznieniu nigdy nie słyszałam. Zaciekawiłaś mnie, możesz rozwinąć temat?

Edytowane przez Puszyslawa
Czas edycji: 2014-03-08 o 22:31
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 23:44   #4704
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Nie wkleję, nie znalazłam teraz, więc automatycznie jestem niewiarygodna, bo po troszę zablefowałam. Choć zdziwiłabym się, gdyby takich badań nie było.
Faktycznie jakiś czas temu próbowałam to sprawdzić i szukałam info na możliwie profesjonalnych stronach anglo- i niemieckojęzycznych. Znalazłam niesłychanie mało. Lekarze cerom trądzikowym polecają raczej pielęgnację beztłuszczową, AHA, BHA, retinoidy. Znalazłam oczywiście mnóstwo tekstów o tym, że cera tłusta też potrzebuje olejów, ale większość z nich to były jakieś blogi osób które wiedzą tyle ile na forach wyczytały. Sama boję się testować na sobie, bo zwykle po eksperymentach dochodzenie do normalnego stanu cery zajmuje mi miesiące - oleje stosuję bardzo rzadko.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 23:47   #4705
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Tak to jest skład tego kremu i właśnie wiem ze do idealności mu dużo brakuje jednak przez lata testów zawsze do niego wracałam bo jako jedyny nawilżał wystarczająco (uczucie dyskomfortu po myciu pojawiało się po kilku dniach od "odstawienia" a nie od razu jak przy innych kremach na tyle lekkich zeby od razu nie powodowało się świecenie) jednak cały czas cera jest zanieczyszczona i żadne zabiegi na dłuższą metę nie pomagają. Olejków testowałam kilka (arganowy, ze słodkich migdałów, orzechów włoskich, aktualnie konopny) i solo tłusta warstwa w ogóle nie znika ( na ciele gdzie skóra jest sucha także nie ma opcji żeby po kąpieli użyć oliwki bo wytrę ją tylko we wszystko do okoła ). Z HA jest lepiej (już przeboleję tą delikatniejszą tłustą warstewkę która pozostaje) jednak po kilku dniach takiej pielęgnacji do okoła ust czy nosa pojawiają się malutkie suche placki. Ostatnio żeby to zniwelować dodawałam kapkę kremu ale chciałabym się go w ogole pozbyć i sprawdzić czy cokolwiek to da na zanieczyszczenia. Wczoraj dokupiłam żel aloesowy Equilibra żeby sprawdzić jak na to zareaguje moja cera bo aloesu jeszcze chyba w zadnej formie nie stosowałam ale już tyle tego mam że sama nie wiem co z czym mieszać i stosować na dłuższą metę do testów. W tej chwili mam olej konopny, 2 hydrolaty używane po myciu(różany i z kocanki), niezmydlaną frakcję oleju sojowego, no i żel aloesowy. Generalnie cała moja podstawowa pielęgnacja to mycie żelem Tołpy ( który też swoją drogą chyba chciałabym zmienić ale puki co nie wiem na co a sprawdza się mam wrażenie w miarę dobrze i jest delikatny) http://www.bangla.babyonline.pl/zdje...747_3_6195.jpg + nawilżanie + puder bambusowy.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 02:06   #4706
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
O wiotczeniu naskórka, a tym bardziej jego spęcznieniu nigdy nie słyszałam. Zaciekawiłaś mnie, możesz rozwinąć temat?
Użyłam określeń kolokwialnych i całkiem możliwe, że niepoprawnych. W każdym razie chodzi o patologiczne zmiany w obrębie naskórka spowodowane zbyt dużym nawilżeniem.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 10:57   #4707
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
a ja tu trochę się wbiję w temat aktualny chyba

Oleje mnie nie nawilżają, w ogóle się nie wchłaniają :/ z potrójnym Ha jest lepiej ale nadal cera jest jakaś taka papierowa i gdzieniegdzie widać suche delikatne skórki. Dokupiłam wczoraj żel aloesowy 98% z equilibry i zastanawiam się czy aloes można bez przeszkód mieszać z olejami lub ha np. ( przypuszczam ze tak ale wolę się upewnić

w domu mam też frakcję sojową -niestety także nie nawilża i po umyciu twarzy czuję dyskomfort.

Generalnie może podpowiecie mi coś w jeszcze innym kierunku. Zawsze wydawało mi się że cerę mam tłustą ale odwadniającą się jednak zaczynam się ostatnio zastanawiać czy nie powinnam iść w innym kierunku... (skóra na ciele od zawsze była po prostu sucha). Treściwe kremy nigdy się nie sprawdzały, od wielu lat używałam więc Bioderma Hydrabio Legere- lekki krem do cery tłustej odwodnionej i on co prawda daje uczucie nawilżenia (może złudne jednak na kila dni bez kremu starcza) ale zanieczyszcza mi cerę i od lat stoję z tym problemem w miejscu:/
Żel aloesowy Equilibry to u mnie temat na czasie. Używam już kilka miesięcy, na nic nie zamienię. Polecam mieszankę żel aloesowy+sok z granata na noc. Nie wyjdziesz z podziwu.

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Nie wkleję, nie znalazłam teraz, więc automatycznie jestem niewiarygodna, bo po troszę zablefowałam. Choć zdziwiłabym się, gdyby takich badań nie było. A jeżeli naprawdę nie ma, to ja zrobię i będę mieć prawa autorskie. Teoria brzmi tak: cera tłusta sama wytwarza tłuszcz {ogólnie tłuszcz jest dobry, dzięki temu wolniej się starzeje i w ogóle}. Jeżeli jej naturalny tłuszcz zastąpisz innym {parafina nie wiedzieć czemu nie działa}, to ją oszukasz i nie będzie się przetłuszczała. To potwierdziłam na sobie.

Przez dłuższy czas wsmarowywałam na noc, po dokładnym oczyszczeniu twarzy niewielką kroplę oleju i jeszcze mniejszą kroplę kwasu HA, czasem bez kwasu. W wilgotną skórę, najlepiej wilgotną od np. wody pietruszkowej. Ciężko w to uwierzyć, ale działa cuda {natka pietruszki posiekana, zalana zimną wodą i odstawiona na 12h do lodówki}. Rano budziłam się ze świeżutką, zupełnie nie przetłuszczoną skórą. Tak zaczęła się moja przygoda z olejami. Ale muszę przyznać, że trafiłam na odpowiedni dla mnie już za pierwszym razem {słonecznikowy macerat z nagietka}, a wiele olejów mi szkodzi.

Toleruję tylko naturalne oleje. Żadnych parafin, silikonów, kremów natłuszczających. Nie kupuję też produktów aptecznych i większości drogeryjnych, bo każdy krem nawilżający i tak zawiera tłuszcze, a większość - parafinę, o której słyszałam same złe rzeczy. Poza działaniem na dłonie. Aktualnie obywam się bez kremu, bo jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniego, a nie mogę się przekonać do zamówienia tylko jednego kosmetyku i płacenia za przesyłkę tyle, ile za krem. Ale używałam dobrego nawilżającego, to fakt. Choć alkohole tłuszczowe mieć musiał.

Mój dermatolog doradzał zmywanie podkładu samą wodą, lekki trądzik kosmetyczny chciał leczyć retinoidem doustnym, a mój drugi dermatolog gdy o coś pytałam przerwał mi słowami "do widzenia", kazał dopytać ogólnej. Do trzeciego nie mogę się dodzwonić. Dałam sobie spokój. Ale nie twierdzę, że to reguła, bo ten do którego nie mogę się dodzwonić wydaje się być w porządku : D



Opisałam wyżej Ogólnie możecie poczytać o olejach, ja trafiłam na nie przez blogi, później - przez sklepy z półproduktami. Teraz olejem zmywam makijaż, to akurat zaczerpnęłam nie z blogów, bo najpierw się zraziłam, a z wizażowego wątku azjatyckiego.



Oleje nikogo nie nawilżają, nie mają takich zdolności. Jeżeli w mokrą skórę wmasujesz kropelkę oleju zmieszanego z kropelką aloesu, wchłonie się. Też zależy jaki olej, ale tak niewielka ilość wchłonie się zawsze. Ja na argan z kwasem HA po 3 minutach spokojnie mogę nakładać podkład.

Możliwe, że skóra jest przesuszona i w odruchu obronnym się przetłuszcza. Mam taki efekt przy stosowaniu Epiduo. Po nałożeniu na noc i rano - cera ok, trochę przesuszona, ale po zmyciu - po 2 godzinach tłuszcz. Znów potwierdzę moją tezę, bo od dwóch tygodni stosuję tylko i wyłącznie olejek arganowy z kwasem HA, na dzień i na noc i dziś skóra wytrzymała kilka godzin bez błyszczenia i podkład się trzymał bez problemu. Jedno wielkie wow, kto ma tłustą cerę, ten wie, o czym mówię.

Czy to jest początek składu Twojego kremu? Pobawimy się w wyszukiwanie potworów. Nie u każdego tak zadziałają, ale u mnie tak jest.
Glycerin {najtańszy nawilżacz, może powodować zakórniki}, Cyclomethicone{silikon - gładka warstewka na skórze}, Dicaprylyl Ether{nie wiem, jakie ma zastosowanie w kosmetykach}, Dimethicone{silikon zostawiający na skórze dość ciężką warstewkę, moja skóra bardzo go nie lubi, działa na nią trądzikotwórczo i obciąża mi włosy}, Alcohol Denat.{alkohol denaturowany, chwilowo powoduje mat i niweluje niepożądane, tłuste silikonowe warstewki, ale wysusza skórę i powoduje jej obronne przetłuszczanie się na dłuższą metę}, Cyclopentasiloxane{siliko n lekki}, Glycol Palmitate{jestem skłonna uznać, że takie tłuste coś}, Polyehtylene{polimer - plastik}, Sodium Lactate, Arachidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate{nie lubię się z pegami poniżej 120, jakimś dziwnym trafem wszystkie, z którymi miałam do czynienia - w żelach, kremach, nawet ściekających po twarzy odżywkach do włosów mi szkodziły}

To podkreślone jest raczej okej, choć jest daleko od początku składu, więc ilości pewnie bardzo niewielkie. czuć alkohol po wyciśnięciu z tubki/pompki?

Na biochemicznym są chyba wątki o analizach składów, prawdopodobnie znajdziesz tam ludzi bardziej ode mnie znających się na rzeczy, to były tylko takie luźne przemyślenia.

stąd: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ght-cream.html

O wiotczeniu naskórka, a tym bardziej jego spęcznieniu nigdy nie słyszałam. Zaciekawiłaś mnie, możesz rozwinąć temat?
Każdą teorię czy potwierdzoną naukowo czy też nie najlepiej reklamuje stan cery, więc jaki jest Twój? Czy skończyły się Twoje problemy zaskórnikowe i wypryskowe? Czy po umyciu cera potrzebuje natychmiastowego nawilżenia/natłuszczenia, czy bez tego skóra wariuje, czy od biedy daje sobie radę? Czy pomimo robienia dla cery wszystkiego, żeby trzymać ją i jej dobry stan w ryzach, nadal ciężko Ci nad nią zapanować i wszystko wymyka się spod kontroli?

Moim skromnym zdaniem mamy tu do czynienia z ofiarą osób, które w przecenianiu roli olejów nie mają sobie równych, którym się wydaje, że pozjadały rozumy (nie odbierz tego osobiście) i przez które oleje są wychwalane do tłustej cery na każdym kroku w sklepach, w internecie, a bo roślinne, a bo sama natura, a bo jednoskładnikowe. Zaczęło się od metody OCM, tak innej, tak odmiennej, ale czy dobrej dla każdego?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-03-09 o 11:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 12:41   #4708
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczęta, czy którąś z Was zapchał może macerat z kasztanowca? Stosuję dosłownie kropelkę do mieszanki mleczka owsiane + żel HA, a i tak za każdym razem mam rano niespodzianki nie spotkałam się wcześniej z opiniami, że może wywoływać zapychanie. Więc w związku z tym, czy możecie mi polecić inny olejek, który ma dobry wpływ na naczynka? I czy ten macerat można zużyć na włosy? Żal wyrzucać...
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 12:54   #4709
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Dziewczęta, czy którąś z Was zapchał może macerat z kasztanowca? Stosuję dosłownie kropelkę do mieszanki mleczka owsiane + żel HA, a i tak za każdym razem mam rano niespodzianki nie spotkałam się wcześniej z opiniami, że może wywoływać zapychanie. Więc w związku z tym, czy możecie mi polecić inny olejek, który ma dobry wpływ na naczynka? I czy ten macerat można zużyć na włosy? Żal wyrzucać...
A czy musi być olej?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 14:31   #4710
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A czy musi być olej?
Poleć coś Korah, jeśli znasz coś dobrego. Mi również trudno znaleźć coś nieoparrego na olejach (kwas hiar. oczywiście, ale go raczej trzeba stosować z czymś, inaczej wysusza). Aloesu, który polecasz wyżej, jeszcze nie próbowałam.

Edytowane przez kolejna_wizazanka
Czas edycji: 2014-03-09 o 14:32
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.