Ocena retuszu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-11, 16:52   #1
dzierzbagasiorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4

Ocena retuszu


Witam.
Ponieważ zamierzam związać swoje życie zawodowe z retuszem, a wiem, że niektórzy z Was zajmują się tym od długiego czasu, proszę o taką subiektywną ocenę kilku z moich prac.
Nie wiem, czy nie złamię regulaminu podając adres do miniportfolio. Mam nadzieję, że nie.
Pozdrawiam i czekam na opinie
www.badylek.maxmodels.pl
dzierzbagasiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 20:15   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Ocena retuszu

Jak mam wrażenie, że niektóre "przed" są lepsze niż "po", to nie jest dobrze
Np. http://www.maxmodels.pl/retuszer-bad...-6028896.html# - rozjaśnienie uwidoczniło spoconą, tłusta cerę, także w tych miejscach, w których nie rzucało się to w oczy na oryginale. Czy ta dziewczyna jest bardzo przywiązana do swojego podwójnego podbródka? Jesli nie, to może retuszer coś by z tym zrobił?
Jeśli chcesz to robić zawodowo, to zapewne skupiasz się na zachowaniu naturalne faktury skóry, z jednoczesnym usunięciem jej niedoskonałości, więc bardzo przydatne byłoby pokazanie kilku fragmentów w skali 1:1, bo na zmniejszonych zdjęciach znikają szczegóły. Głupie pytanie formalne - jesteś gotowa na koszty związane z legalnym "standardem przemysłowym" w tej branży (tak, chodzi o PS)? Amatorzy mogą używać GIMPa, pakietu Corela, i nie chodzi o to, że tymi narzędziami nie da się osiągnąć dobrych efektów - da się, jak najbardziej, jednak przy pracy zawodowej PS będzie potrzebny. Jeśli się uczysz (szkoła, uczelnia) sprawdź, czy nie ma możliwości zakupu jakiejś wersji "dla uczniów i studentów" (chyba do wersji PS CS 6 była taka możliwość, w cenie tylko ok. 1000zł, z możliwością wykorzystania pakietu do prac komercyjnych nawet po zakończeniu nauki, "tylko" bo polska pełna wersja kosztowała ponad 3000).

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2015-09-11 o 20:16
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 22:39   #3
dzierzbagasiorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Ocena retuszu

Dziękuję za uwagi. Nie miałam śmiałości ingerować w to zdjęcie aż tak mocno. Podbródek zredukowałam (widać za słabo), oczy powiększyłam, usta też, twarz wyszczupliłam. Cera wyszła mi fatalna. Fakt. Będę to robiła jeszcze raz. Pierwsza fotka:
http://www.maxmodels.pl/retuszer-bad...-6030572.html#
jest najmniej zredukowana (jakościowo) więc chyba najbardziej miarodajna.
Koszty PS znam, ale wiem też, że można wykupić na "abonament", czyli stałą opłatę miesięczną. Wtedy nie jest to taki wielki jednorazowy wydatek.
Czyli powinnam jeszcze poćwiczyć

Bardzo dziękuję za opinię
dzierzbagasiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 11:13   #4
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Ocena retuszu

Mocny cień brody powoduje "drugi podbródek", nawet, gdy normalnie jest niewidoczny.
Na niektórych forach dla retuszerów fotografowie udostępniają swoje oryginalne pliki RAW z sesji, dla potrzeb ćwiczeń. Niektóre są tylko "do ćwiczeń" (bez możliwości umieszczenia efektów w swoim portfolio), ale czasem fotograf może dać zgodę na umieszczenie takiego zdjęcia w portfolio. Kontakt z plikami "sesyjnymi" to coś innego, niż zdjęcia pamiątkowe albo "telefoniczne"
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 13:12   #5
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Ocena retuszu

Jak dla mnie jest dobrze. Popracowałabym troszkę nad światłem, bo na jednym zdjęciu pierwszy plan był za mało uwydatniony, czasem te jasności się wykluczały, a czasem była za mała różnica między planami, ale tak to jest git
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 14:47   #6
Porannarosa00
Przyczajenie
 
Avatar Porannarosa00
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Ocena retuszu

Fajnie, ale kolor skóry wygląda bardzo nienaturalnie. I trochę za bardzo podobne te kolory różowe do siebie
Porannarosa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 15:47:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.