Bliska rozpaczy a za chwilę ślub... HELP ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 19:21   #1
Maffcia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 14

Bliska rozpaczy a za chwilę ślub... HELP !


Witajcie,
wiem, że już niejednokrotnie poruszany był problem podobny do mojego jednakże naczytałam się tego wszystkiego do tego stopnia, że naprawdę mam burzę mózgu. Postanowiłam opowiedzieć o swoim problemie a może ktoś będzie w stanie indywidualnie mi pomóc a nawet na to liczę bo za chwilę wychodzę za mąż a bez pomocy nie będzie to najpiękniejszy dzień w moim życiu...
Mój problem zaczął się gdy miałam 13 lat (teraz mam 23) zaczęłam trenować piłkę ręczną i po niedługim czasie zauważyłam zmiany skórne na plecach w postaci zaskórniaków oraz trądziku. Na początku nie przejęłam się tym zbytnio gdyż stwierdziłam, że to normalne raz przy dorastaniu, dwa przy wysiłku fizycznym a trzy diecie jaką stosowałam. Po dwóch latach problem się zaczął nasilać pojawiły się zmiany ropne itp i wtedy również zaczęła się moja przygoda z lekarzami. Wciąż chodziłam od jednego do drugiego, co chwile dostawałam to antybiotyk, to maści, to płyny na zamówienie. Problem zaczął znikać ale zaczął się również pojawiać na nowo - raz z podwojoną siłą a innym razem tak jak było to dotychczas. Po kolejnym roku niestety z powodu poważnej kontuzji musiałam zakończyć karierę z piłką i problem zniknął. Cieszyłam się jak wariatka ale nie za długo... Niecałe trzy lata temu mój koszmar wrócił. Znowu zaczęły się moje wędrówki od lekarza do lekarza i nic nie pomagało, kosmetyczka też nie była w stanie mi pomóc i to nie jedna tylko cztery. Udałam się więc do ginekologa aby przepisał mi hormony, które być może będą w stanie mnie wyleczyć - udało się ale na miesiąc i później już leki przestały działać. Udałam się więc ponownie do lekarza dermatologa (w między czasie pojawiły się również wągry) i usłyszałam, że to po prostu trądzik i przyjdzie czas, że sam zniknie a póki co to jeżeli bardzo zależy mi na pozbyciu się zmian skórnych to mogę na własną rękę testować różne wynalazki medycyny... Nie wspomnę ile pieniędzy na to wydałam. Z twarzą nigdy nie miałam problemów, zawsze czysta, gładka bez jakichkolwiek wyprysków czy przebarwień. W sierpniu wychodzę za mąż i ma być to mój najpiękniejszy dzień w życiu a w skład niego wchodzi między innymi piękna, wymarzona suknia ślubna, o której jak na razie mogę zapomnieć... Przyzwyczaiłam się już do tego, że w sezonie letnim niezbyt często bywam na plaży bo po prostu wstydzę się swojej niedoskonałości ale ślub... Przestałam stosować już mydło, stosuję żele, toniki. Z diety wyeliminowałam już pomarańczę, czekoladę, dania smażone. Nie spożywam nawet piwa ani wina czerwonego - po tych wszystkich produktach problem był znacznie większy. Naprawdę jestem już bliska rozpaczy i załamania psychicznego. Dodam jeszcze, że nie jestem osobą otyłą wręcz przeciwnie - przy 162 cm wzrostu ważę 52 kg. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to bardzo o tę pomoc proszę.

Pozdrawiam
Maffcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 19:47   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Bliska rozpaczy a za chwilę ślub... HELP !

Cytat:
Napisane przez Maffcia1 Pokaż wiadomość
Witajcie,
wiem, że już niejednokrotnie poruszany był problem podobny do mojego jednakże naczytałam się tego wszystkiego do tego stopnia, że naprawdę mam burzę mózgu. Postanowiłam opowiedzieć o swoim problemie a może ktoś będzie w stanie indywidualnie mi pomóc a nawet na to liczę bo za chwilę wychodzę za mąż a bez pomocy nie będzie to najpiękniejszy dzień w moim życiu...
Mój problem zaczął się gdy miałam 13 lat (teraz mam 23) zaczęłam trenować piłkę ręczną i po niedługim czasie zauważyłam zmiany skórne na plecach w postaci zaskórniaków oraz trądziku. Na początku nie przejęłam się tym zbytnio gdyż stwierdziłam, że to normalne raz przy dorastaniu, dwa przy wysiłku fizycznym a trzy diecie jaką stosowałam. Po dwóch latach problem się zaczął nasilać pojawiły się zmiany ropne itp i wtedy również zaczęła się moja przygoda z lekarzami. Wciąż chodziłam od jednego do drugiego, co chwile dostawałam to antybiotyk, to maści, to płyny na zamówienie. Problem zaczął znikać ale zaczął się również pojawiać na nowo - raz z podwojoną siłą a innym razem tak jak było to dotychczas. Po kolejnym roku niestety z powodu poważnej kontuzji musiałam zakończyć karierę z piłką i problem zniknął. Cieszyłam się jak wariatka ale nie za długo... Niecałe trzy lata temu mój koszmar wrócił. Znowu zaczęły się moje wędrówki od lekarza do lekarza i nic nie pomagało, kosmetyczka też nie była w stanie mi pomóc i to nie jedna tylko cztery. Udałam się więc do ginekologa aby przepisał mi hormony, które być może będą w stanie mnie wyleczyć - udało się ale na miesiąc i później już leki przestały działać. Udałam się więc ponownie do lekarza dermatologa (w między czasie pojawiły się również wągry) i usłyszałam, że to po prostu trądzik i przyjdzie czas, że sam zniknie a póki co to jeżeli bardzo zależy mi na pozbyciu się zmian skórnych to mogę na własną rękę testować różne wynalazki medycyny... Nie wspomnę ile pieniędzy na to wydałam. Z twarzą nigdy nie miałam problemów, zawsze czysta, gładka bez jakichkolwiek wyprysków czy przebarwień. W sierpniu wychodzę za mąż i ma być to mój najpiękniejszy dzień w życiu a w skład niego wchodzi między innymi piękna, wymarzona suknia ślubna, o której jak na razie mogę zapomnieć... Przyzwyczaiłam się już do tego, że w sezonie letnim niezbyt często bywam na plaży bo po prostu wstydzę się swojej niedoskonałości ale ślub... Przestałam stosować już mydło, stosuję żele, toniki. Z diety wyeliminowałam już pomarańczę, czekoladę, dania smażone. Nie spożywam nawet piwa ani wina czerwonego - po tych wszystkich produktach problem był znacznie większy. Naprawdę jestem już bliska rozpaczy i załamania psychicznego. Dodam jeszcze, że nie jestem osobą otyłą wręcz przeciwnie - przy 162 cm wzrostu ważę 52 kg. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to bardzo o tę pomoc proszę.

Pozdrawiam
Żartujesz prawda? ciężko mi uwierzyc, ze dermatolog zaproponował to pogrubione. Znień dermatologa, najlepiej na takiego, ktory przyjmuje z kosmetyczką.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 19:53   #3
Maffcia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 14
Dot.: Bliska rozpaczy a za chwilę ślub... HELP !

Danusiaes uwierz mi, że byłam w jeszcze większym szoku niż Ty teraz... Byłam już u chyba 10. Moja mama jest kierownikiem placówki medycznej więc też ma rozeznanie wśród lekarzy i polecała to jednego, to drugiego. Żaden mi nie pomógł tak jakbym chciała (a wydaje mi się, że nie dużo oczekuję). Stwierdzam, że jestem chyba nadzwyczajnie beznadziejnym przypadkiem... :/
Maffcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 19:57   #4
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Bliska rozpaczy a za chwilę ślub... HELP !

Masz prawo być zadowolona z wizyty i masz prawo oczekiwac konkretnej pomocy. Czy małaś w ogóle badania hormonów zrobione? czy też hormony dostałas w ciemno
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 20:04   #5
Maffcia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 14
Dot.: Bliska rozpaczy a za chwilę ślub... HELP !

Hormony były dobierane na podstawie wyników. Było też leczenie bo było podejrzenie niefunkcjonalności jednego z jajników. Teraz jest już wszystko ok i tydz temu zmieniono mi hormony także o to jestem jak najbardziej spokojna. Wiesz czasami mam wrażenie, że mimo tego, że medycyna idzie do przodu to większość lekarzy to pseudolekarze, którzy nadal żyją w przekonaniu, że to co działało na pacjentów 20 lat temu to w dzisiejszych czasach innym też będzie służyć... Nie biorą każdego jednego pacjenta indywidualnie tylko lecą wszystko na jedno kopyto.
Maffcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 20:09   #6
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Bliska rozpaczy a za chwilę ślub... HELP !

Wiem. Znajoma miała trądzik na plecach-była bagatelizowana, bo przecież można zakryć...Dlatego stałam się zwolenniczką gabinetów, gdzie lekarz dermatolog przyjmuje z wykwalifikowaną kosmetyczką. Takie gabinety naprawdę bardzo się różnia od zwykłych wizyt u dermatologa czy kosmetyczki. A współpracę widać dość szybko, bo kompleksowe podejście działa cuda dość szybko
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 15:24   #7
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Bliska rozpaczy a za chwilę ślub... HELP !

Też mam trądzik na plecach. Od kilku dni stosuje Brevoxyl i jest lepiej. Wszystko ładnie zasuszone, nic nowego się nie pojawia. Teraz zostało mi tylko poczekać aż znikną plamy po pryszczach i modlić się żeby nic nowego nie wyskakiwało
Mam jeszcze jedną, ale bardzo kontrowersyjną, metodę na trądzik na plecach. Opalanie. Swego czasu wszystko mi znikło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. I gdyby nie efekt uboczny pewnego leku, to kto wie, może by nie wróciło
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 16:12   #8
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Bliska rozpaczy a za chwilę ślub... HELP !

Cytat:
Napisane przez Maffcia1 Pokaż wiadomość
Witajcie,
wiem, że już niejednokrotnie poruszany był problem podobny do mojego jednakże naczytałam się tego wszystkiego do tego stopnia, że naprawdę mam burzę mózgu. Postanowiłam opowiedzieć o swoim problemie a może ktoś będzie w stanie indywidualnie mi pomóc a nawet na to liczę bo za chwilę wychodzę za mąż a bez pomocy nie będzie to najpiękniejszy dzień w moim życiu...
Mój problem zaczął się gdy miałam 13 lat (teraz mam 23) zaczęłam trenować piłkę ręczną i po niedługim czasie zauważyłam zmiany skórne na plecach w postaci zaskórniaków oraz trądziku. Na początku nie przejęłam się tym zbytnio gdyż stwierdziłam, że to normalne raz przy dorastaniu, dwa przy wysiłku fizycznym a trzy diecie jaką stosowałam. Po dwóch latach problem się zaczął nasilać pojawiły się zmiany ropne itp i wtedy również zaczęła się moja przygoda z lekarzami. Wciąż chodziłam od jednego do drugiego, co chwile dostawałam to antybiotyk, to maści, to płyny na zamówienie. Problem zaczął znikać ale zaczął się również pojawiać na nowo - raz z podwojoną siłą a innym razem tak jak było to dotychczas. Po kolejnym roku niestety z powodu poważnej kontuzji musiałam zakończyć karierę z piłką i problem zniknął. Cieszyłam się jak wariatka ale nie za długo... Niecałe trzy lata temu mój koszmar wrócił. Znowu zaczęły się moje wędrówki od lekarza do lekarza i nic nie pomagało, kosmetyczka też nie była w stanie mi pomóc i to nie jedna tylko cztery. Udałam się więc do ginekologa aby przepisał mi hormony, które być może będą w stanie mnie wyleczyć - udało się ale na miesiąc i później już leki przestały działać. Udałam się więc ponownie do lekarza dermatologa (w między czasie pojawiły się również wągry) i usłyszałam, że to po prostu trądzik i przyjdzie czas, że sam zniknie a póki co to jeżeli bardzo zależy mi na pozbyciu się zmian skórnych to mogę na własną rękę testować różne wynalazki medycyny... Nie wspomnę ile pieniędzy na to wydałam. Z twarzą nigdy nie miałam problemów, zawsze czysta, gładka bez jakichkolwiek wyprysków czy przebarwień. W sierpniu wychodzę za mąż i ma być to mój najpiękniejszy dzień w życiu a w skład niego wchodzi między innymi piękna, wymarzona suknia ślubna, o której jak na razie mogę zapomnieć... Przyzwyczaiłam się już do tego, że w sezonie letnim niezbyt często bywam na plaży bo po prostu wstydzę się swojej niedoskonałości ale ślub... Przestałam stosować już mydło, stosuję żele, toniki. Z diety wyeliminowałam już pomarańczę, czekoladę, dania smażone. Nie spożywam nawet piwa ani wina czerwonego - po tych wszystkich produktach problem był znacznie większy. Naprawdę jestem już bliska rozpaczy i załamania psychicznego. Dodam jeszcze, że nie jestem osobą otyłą wręcz przeciwnie - przy 162 cm wzrostu ważę 52 kg. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to bardzo o tę pomoc proszę.

Pozdrawiam
Szybkie efekty dadzą na pewno kwasy aplikowane u kosmetyczki- lepiej zrobić to w salonie niż w domu, ponieważ po pierwsze będziesz pod profesjonalną opieką, a po drugie jeśli ten problem masz nie od wczoraj, zwykłe kremy z apteki nawet z kwasami będą za słabe. Kilka serii zabiegów na plecy i powinno wszystko się ładnie goić. Gdy nie masz ropnych wyprysków, możesz spróbować samodzielnie w domu robić peeling- np. cukrowy. Nigdy nie rób peelingu mechanicznego gdy masz ropne wypryski- zarazki się rozniosą i to pogorszy sprawę.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-31 17:12:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.