Ze skóry tłustej do suchej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-03, 20:03   #1
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760

Ze skóry tłustej do suchej?


Kilka dni temu zauważyłam dziwne przemiany na swojej twarzy. Mam skórę tłustą, łatwo zapychającą się i wrażliwą na masę składników obecnych w kremach a nawet żelach do mycia twarzy (skóra reaguje natychmiastowym wysypem czyraków). Jednak mam wrażenie że od dwóch dni skóra na twarzy przechodzi jakieś błyskawiczne przemiany - zaskórniki znikają, przebarwienia po pryszczach też, nic nowego nie wyskakuje (oprócz małych syfków na brodzie, ale to owulacja), wydaje mi się że skóra już się tak nie przetłuszcza, co więcej! Zrobiła się okropnie sucha, łuszczy się i chłonie tłuste kremy jak nigdy. Miałam już raz odwodnioną skórę na twarzy, ale to było zupełnie co innego. Szczypała, piekła, błyszczała się, ale nie było żadnego łuszczenia i dalej się przetłuszczała. Ciężko mi to wytłumaczyć, ale skóra jakby zaczęła transformację z tłustej do suchej Ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Hormony czy co? Nie żebym była zmartwiona z tego powodu () ale jestem po prostu ciekawa. Nie zmieniałam nic w pielęgnacji:
Używam kremu brzozowego z betuliną Sylveco (wersja tłusta), na to codziennie do szkoły Revlon CS do skóry tłustej i mieszanej, zmywam go olejem z pestek winogron, a olej płynem micelarnym Bourjouis. Revlona używam już dobry miesiąc - gdyby to on wysuszał skórę to chyba już dawno bym to zauważyła
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 22:58   #2
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Ze skóry tłustej do suchej?

żartujesz? sądzisz, że po jednym użyciu zauważysz, że cię kosmetyk wysusza? revlon to zło, potwornie wysuszający podkład i działający na cerę jak najgorzej. jak mnie dermatolog po kilku miesięcach revlonu zobaczył złapał się za głowę i nie chodziło nawet o pryszcze, tylko właśnie wysuszenie i pozbawienie skóry warstwy ochronnej.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 23:02   #3
zofiii
Raczkowanie
 
Avatar zofiii
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 70
Dot.: Ze skóry tłustej do suchej?

Cera tłusta również może zostać przesuszona, np. wskutek pogody, nic więc dziwnego, jeśli pochłania tłuste kremy. Może być to też związane z ubytkiem warstwy ochronnej (lipidowej) naskórka.
zofiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 23:22   #4
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Ze skóry tłustej do suchej?

Cytat:
Napisane przez kolejna_wizazanka Pokaż wiadomość
żartujesz? sądzisz, że po jednym użyciu zauważysz, że cię kosmetyk wysusza? revlon to zło, potwornie wysuszający podkład i działający na cerę jak najgorzej. jak mnie dermatolog po kilku miesięcach revlonu zobaczył złapał się za głowę i nie chodziło nawet o pryszcze, tylko właśnie wysuszenie i pozbawienie skóry warstwy ochronnej.
Właśnie rok temu wysuszyłam sobie twarz podkładem ale Clinique do cery problemowej i wtedy miałam objawy odwodnienia skóry, ponad pół roku się z tym męczyłam :/ A tu jest zupełnie co innego, wysuszenie a nie odwodnienie. Może to od ogrzewanych pomieszczeń, ale dziwi mnie to znikanie zaskórników
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 09:21   #5
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Ze skóry tłustej do suchej?

Pasuje mi to do Revlona. Akurat miesiąc to idealny czas na wysuszenie skóry (kosmetyki zaczynają działać tak po miesiącu właśnie), a on ma w składzie alkohol i pewnie parę innych świństewek. Ale z tego, co piszesz, na razie nie jest źle : D
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 17:22   #6
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Ze skóry tłustej do suchej?

tez czasem mam taki problem jaki opisalas Ty. tez uzywalam revlonu i baardzo mozliwe ze to jego wina- bardzo obciąża skóre i wysusza- zwlaszcza ten do cery suchej. moze zmien podklad na cos lzejszego, jakis krem bb lub cc. dobrze kryja a na pewno maja o wiele lepszy sklad od typowego podkladu! no i przede wszystkim teraz potrzebujesz nawilżenia albo moze jakiegos zabiegu u kosmetyczki- algi lub ampułka z kwasem hialuronowym- osobiscie bardzo polecam
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-15 18:22:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.