Trądzik grzybiczy po makijażu permanentnym ? POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-18, 19:09   #1
AliSia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5

Trądzik grzybiczy po makijażu permanentnym ? POMOCY


Witam, Mój problem wygląda następująco :
Po wygojeniu się brwi po wykonanym makijażu permanentnym pojawiły mi się nad brwiami drobne krostki (takie małe pęcherzyki) które zaczęły strasznie swędzieć a po rozdrapaniu ich zaczęły rozsiewać się po całym czole schodząc poniżej skroni i w przeciągu miesiąca mam całe czoło w krostach.
Dermatolog przepisała mi zwykłe maści przeciwtrądzikowe i antybiotyki, które nie pomagają a z wymazu skóry twarzy wynikło, iż mam wzrost kolonizacji Candida Albicans na poziomie ++++.
Dermatolog wcale nie wzięła moich sugestii pod uwagę i twierdzi,że na twarzy "trądzikowej" zawsze jest wzrost grzybów a moim zdaniem ten wzrost grzybów odpowiedzialny jest za pojawienie się trądziku, gdyż wcześniej nie miałam z cerą żadnych problemów.
Nie wiem co mam dalej robić, nie wiem czy mogłam zarazić się tym grzybem podczas makijażu permanentnego ?. Jak mam to leczyć żeby się tego pozbyć? Jeżeli ktoś miał taki problem to proszę o pomoc.
AliSia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 20:49   #2
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Trądzik grzybiczy po makijażu permanentnym ? POMOCY

witaj
nie jestem dermatologiem co od razu mowie, ale z autopsji stycznosci z grzybem =pracuje ze wierzetami glowie chorymi, moge polecic clotrimazolum krem apteczny bez recepty, okolo 6zl, pimafucort jest na recepte i drozszy kolo 20zl, i fluconazole 7tabletek na recepte za okolo 24zl
zaczelabym od clotrimazolum 2 razy dziennie
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 17:27   #3
AliSia007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik grzybiczy po makijażu permanentnym ? POMOCY

Dziękuję za odpowiedź na pewno skorzystam z tych leków a mogę je stosować jednocześnie z tetracykliną i maścią skinoren ?
A co z bliznami które mi zostały ? W jaki sposób mogę się ich pozbyć ? znasz może zabiegi, które są bezpieczne (żebym znów nie została niczym zarażona) a które pomogą mi zwalczyć blizny a nie są przy tym kolosalnie drogie ?
AliSia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 01:21   #4
agatek9222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik grzybiczy po makijażu permanentnym ? POMOCY

Skinoren podrazni ci skore w miejscu gdzie masz candide i raczej nie pomoze w leczeniu jej. Mi na blizny pomagaly kwasy, no i mozna isc na zabieg laserem ale to juz kosztuje. Najpierw powinnas zwalczyc candide a potem juz mozesz sie bawic oczywiscie to moje zdanie
agatek9222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-22 02:21:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.