Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-12, 18:41   #1
claudia7111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w moim śnie
Wiadomości: 142

Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian


Witam urządzam pokój dla dziecka/dziewczynki mam wybrane meble kolor dąb sonoma i biel. Problem jest jaki kolor ścian. Małej zależy jak to każdej chyba dziewczynce różowy, ale wydaje mi się, że nie bardzo pasuje.
Chciałam coś połączyć z groszkami. Znalazłam parę pomysłów, ale czegoś mi brakuje. Szukałam tapet w groszki ale bardzo ciężko znaleźć takie jak na zdjeicach również dywanik szary w groszki jeszcze ciężej znalazłam jeden za ponad 600zł gdzie takie dywaniki nie groszki wachaja sie cenowo od 100 do 200
__________________
Chodź, zabiorę cię tam, gdzie w kolorach jest świat

Edytowane przez claudia7111
Czas edycji: 2015-01-12 o 18:43
claudia7111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 18:56   #2
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

możesz jej zrobić jedną ścianę różową w białe groszki, albo białą ścianę w różowe/złote groszki.

groszki możesz zrobić sama wycinając wybranej wielkości koło z kartonu i przykładając do pomalowanej ściany (czyli po prostu malujesz od szablonu). Myślę, że to ważne, żeby dziecko czuło się dobrze w swoim pokoju, więc warto nie ignorować jej prośby o róż.
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 19:48   #3
claudia7111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w moim śnie
Wiadomości: 142
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Cytat:
Napisane przez wesolyusmieszek Pokaż wiadomość
możesz jej zrobić jedną ścianę różową w białe groszki, albo białą ścianę w różowe/złote groszki.

groszki możesz zrobić sama wycinając wybranej wielkości koło z kartonu i przykładając do pomalowanej ściany (czyli po prostu malujesz od szablonu). Myślę, że to ważne, żeby dziecko czuło się dobrze w swoim pokoju, więc warto nie ignorować jej prośby o róż.
Tylko jak ten róż będzie wyglądał z meblami dąb sonoma/biel czy będzię współgrał. Nigdzie nie mogę znaleźć jak by to wyglądało.
__________________
Chodź, zabiorę cię tam, gdzie w kolorach jest świat
claudia7111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 12:44   #4
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Uważam, że bardziej pasowałby błękit.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 13:18   #5
Simone Boue
Raczkowanie
 
Avatar Simone Boue
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 240
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Różowy w białe groszki - nie za pstre?
Simone Boue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 20:30   #6
claudia7111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w moim śnie
Wiadomości: 142
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Ja właśnie myślałam nad szarą tapetą w białe groszki lub biała tapeta w kolorowe groszki - jedna ściana a reszta taki pastelowy róż i problem taki jak będzie to współgrało z meblami, dodatkami sonoma.
__________________
Chodź, zabiorę cię tam, gdzie w kolorach jest świat
claudia7111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 02:04   #7
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Cytat:
Napisane przez claudia7111 Pokaż wiadomość
Ja właśnie myślałam nad szarą tapetą w białe groszki lub biała tapeta w kolorowe groszki - jedna ściana a reszta taki pastelowy róż i problem taki jak będzie to współgrało z meblami, dodatkami sonoma.
Dla mnie za dużo kolorów i za pstrokato. Dałabym tapetę różową w białe/ białą w różowe/ szarą w różowe groszki (pastelowy róż) i resztę ścian pomalowała na biało, albo bardzo jasny szary. Dodałabym jakieś grafiki w różowych kolorach, albo inne dodatki. Zawsze można wymienić, jak małej znudzi się kolor
Z meblami powinno wszystko współgrać. Dziecko znajomej ma w pokoju białe ściany+jedną w różowe paski i takie właśnie meble i wygląda to bardzo dobrze
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 11:12   #8
claudia7111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w moim śnie
Wiadomości: 142
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Dla mnie za dużo kolorów i za pstrokato. Dałabym tapetę różową w białe/ białą w różowe/ szarą w różowe groszki (pastelowy róż) i resztę ścian pomalowała na biało, albo bardzo jasny szary. Dodałabym jakieś grafiki w różowych kolorach, albo inne dodatki. Zawsze można wymienić, jak małej znudzi się kolor
Z meblami powinno wszystko współgrać. Dziecko znajomej ma w pokoju białe ściany+jedną w różowe paski i takie właśnie meble i wygląda to bardzo dobrze
Właśnie tak chciałam od początku zrobić jakieś tam dodatki a reszta ścian białe, ale dziecko się uparło na ten róż i mam problem. Osobiście to bym nic różowego nie zrobiła ;p a może taka tapeta, ładna?
__________________
Chodź, zabiorę cię tam, gdzie w kolorach jest świat
claudia7111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 13:36   #9
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Nie mam dzieci, ale znam problem "różowego pokoju", bo córki znajomych mają podobne marzenia
Dlatego najlepszym wyjściem są różowe dodatki. Nie dałoby się jej tak oszukać? Zawsze łatwiej coś zdjąć ze ściany, niż te ścianę przemalowywać Wydaje mi się, że gdyby miała różową pościel, różowy dywanik, różowe zabawki i może nawet różową lampę, to nie zauważyłaby, ze ściany różowe nie są
Moja siostra ma w pokoju szare ściany+ dodatki w kolorze mocnego różu i wygląda to bardzo fajnie.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 10:02   #10
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Teraz jej zależy na różowym a za parę lat jak będzie nastolatką zacznie się buntować, że ma pokój jak niemowlę (wiem po sobie) .
Poza tym różową farbę ciężko będzie przykryć innym kolorem, ten róż może przebijać. Tapety zawsze można zmienić, ale to też są dodatkowe koszty.
Dlatego lepszym rozwiązaniem są różowe dodatki.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 22:08   #11
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Teraz jej zależy na różowym a za parę lat jak będzie nastolatką zacznie się buntować, że ma pokój jak niemowlę (wiem po sobie) .
Poza tym różową farbę ciężko będzie przykryć innym kolorem, ten róż może przebijać. Tapety zawsze można zmienić, ale to też są dodatkowe koszty.
Dlatego lepszym rozwiązaniem są różowe dodatki.
jeśli to nie będzie fuksja to dwie warstwy białej farby spokojnie wystarczą do przykrycia - sprawdziłam wg mnie szybciej przemalować pokój niż zrywać tapety.
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 05:30   #12
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Ja mojej małej pomalowałam jedną całą ścianę na róż, taki pastelowy, nie wściekły, drugą w szerokie pionowe pasy, a resztę ścian w bieli. Bardzo ładnie to wyszło (moim zdaniem), a mebelki też ma sosnowe. Mi takie zestawienie się podoba. Resztę można urozmaicić dodatkami.
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 08:23   #13
Gosia_73
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: okolice Wawy
Wiadomości: 23
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

A może jakiś morski? Albo pastelowy różowy, może wtedy wyglądąłoby to lepiej niż zwykły róż...
Gosia_73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 12:26   #14
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Pókoj dla dziewczynki- kolor ścian

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Teraz jej zależy na różowym a za parę lat jak będzie nastolatką zacznie się buntować, że ma pokój jak niemowlę (wiem po sobie) .
Poza tym różową farbę ciężko będzie przykryć innym kolorem, ten róż może przebijać. Tapety zawsze można zmienić, ale to też są dodatkowe koszty.
Dlatego lepszym rozwiązaniem są różowe dodatki.
a tam. przecież nie maluje się co 10 lat tylko co kilka. Za 4 lata można rzucić inny kolor i po sprawie.
Jak jest dobra farba to każdy kolor pokryje a różowy nie jest mocnym kolorem, szczególnie pastelowy róż, nie ma co się o to martwić, jakby tym tokiem myślenia iść, można by było malować tylko na biało.
Ja w tym roku przemalowałam jagodowy kolor na biały, dwie warstwy farby i nic nie przebija.

Wracając do tematu, też stawiałabym na różowe dodatki, no chyba, ze mała strasznie się uprze. Czasem dobrze jest pozwolić dziecku na decydowanie, szczególnie o swoim pokoju. Może siądź z nią i wspólnie spróbujcie dobrać kolory. Weż kilka kolorowych ubrań, ręczników, tasiemek, czegokolwiek i pozwól jej wybrać trzy kolory które chciałaby ze sobą połączyć i które według niej będa pasowały do siebie. Zobaczysz co Twoja córka lubi i będzie Ci łatwiej urządzić jej pokój tak, żeby była zadowolona bo będziecie go organizowały wspólnie.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-26 12:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.