Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: W jakim wieku zaczęłas współżycoe?
poniżej 20 lat 168 74,01%
powyżej 20 lat 59 25,99%
Głosujący: 227. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-24, 11:35   #61
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: pytanko =)

mozesz o 22 nastepnego dnia...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 11:47   #62
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: pytanko =)

Cytat:
Napisane przez hanyska86
Witam!
Właśnie zaczynam stosować tabletki antykoncepcyjne,lekarz przepisał mi
Microgynon 21 i mam w związku z przyjmowaniem jedno pytanko =)
Postanowiłam,że będę przyjmować je wieczorem aby w razie jakiś skutków
ubocznych je przespać.
Często dostaję okres w nocy :/ I dlatego chciałam się zapytać czy jeśli
wystąpi u mnie miesiączko okolo 23 w nocy to mogę przyjąc pierwszą tabletkę
około godziny 222 następnego dnia? Czy lepiej jednak w takim wypadku
przyjmować tabletki rano?
Dziękuję za odp, pozdrawiam!
ja nie wiem czy to AZ takie trudne przejrzec 2 strony wstecz tego forum?
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 11:18   #63
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Microgynon

Cytat:
Napisane przez Paulinaaa_
bez refundacji placilam 13,50 a z refundacja 6,50
naprawde placisz 6 zl??
ja place 9 zl z refundacja??jak to??
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 11:27   #64
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Microgynon

Cytat:
Napisane przez GosikK
Ja brałam Microgynon przez 3 lata. Nie miałam żadnych skutków ubocznych. Poprawiła mi się cera i urosły mi znacznie piersi Przed wakacjami zmieniłam je na Stediril30. Mają ten sam skład co Microgynon i wogóle to te same tabletki tylko inaczej się nazywają i są tańsza. Za jedno opakowanie daje niecałe 3 zł
naprawde dajesz 3 zł zartujesz??
to ja chyba sie pzrezuce na te twoje
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 13:38   #65
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Microgynon

Rosalinda ja też płacę 6 zł.

Chciałam zapytać, czy Microgynon jest jeszcze refundowany? [Poniformowano mnie, ze zniknął ze stałej listy w mojej aptece.] Mam nadzieję, że to plotka.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 16:37   #66
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Microgynon

w odpłatnościach pigułek nic się nie zmieniło. microgynon jest refundowany.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 17:21   #67
Carrie
Zadomowienie
 
Avatar Carrie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: WM
Wiadomości: 1 003
Dot.: Microgynon

Zazdroszcze wszystkim Wam które po nim nie przytyły. Mi rozregulował cały metabolizm. Co sie ze mna działo po braniu Microgynonu wiem tylko ja i mój chłopak. Ze tak sie wprost wyraze o seksie nie było mowy. Zadnego dotykania, bolało mnie dosłownie wszystko, piersi oczywiscie najbardziej, nie wspominając o nadwrazliwosci na zapachy.
Poza tym wymiotowałam po nim, lub miałam nudnosci - a w ciazy nie byłam
Jak sobie przypomne cos jeszcze to napisze
__________________
Mówisz-masz, chcesz-dostajesz...*
*czasem tylko płacisz.
Carrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-17, 17:42   #68
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Microgynon

Cytat:
Napisane przez suzana
Rosalinda ja też płacę 6 zł.

Chciałam zapytać, czy Microgynon jest jeszcze refundowany? [Poniformowano mnie, ze zniknął ze stałej listy w mojej aptece.] Mam nadzieję, że to plotka.
jak to mozliwe ze ja place ok 9 a wy 6zl??
nierozumiem tego??
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 18:30   #69
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Microgynon

dzięki za odpowiedz. Płacę 6 zł w aptece, która nazywa się "Leki za grosik" czy coś w tym stylu. W innych również 9 albo i więcej.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 18:50   #70
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Microgynon

Cytat:
Napisane przez suzana
dzięki za odpowiedz. Płacę 6 zł w aptece, która nazywa się "Leki za grosik" czy coś w tym stylu. W innych również 9 albo i więcej.
zastanawia mnie dlaczego tak taniooo....3zl jest roznica....
i to dzua na leku;/;/
kurde....slyszalamz e dziewczyny biora steridil30 i ze jets ten sam sklad co microginon...tlyko kosztuja 3zł...hmmm....
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 18:58   #71
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Microgynon

ja place cos ok 6 zl (za listek) przy kupowaniu w potrojnym opakowaniu zbiorczym
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-17, 19:14   #72
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Microgynon

Rosalindo, widocznie apteka, w której kupuje sprzedaje tebletki po cenie hurtowej. Też słyszałam o tym, że stediril ma podobny skład, ale lekarka ze względu na moją drobną budowę zastanawiała się nad Microgynonem i Logestem, więc coś jednak musi być "nie tak" ze stedirilem.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 19:19   #73
ROSALINDA87
Raczkowanie
 
Avatar ROSALINDA87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 184
Dot.: Microgynon

Cytat:
Napisane przez suzana
Rosalindo, widocznie apteka, w której kupuje sprzedaje tebletki po cenie hurtowej. Też słyszałam o tym, że stediril ma podobny skład, ale lekarka ze względu na moją drobną budowę zastanawiała się nad Microgynonem i Logestem, więc coś jednak musi być "nie tak" ze stedirilem.
sloneczko ja tez jestem drobna...mam 164cm i 47kg waze
a wazylam 41kg;/;/;/wrrrr........
niooo
ROSALINDA87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 23:10   #74
gosinka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Arrow stediril 30 - wątek zbiorczy!

Witam wszystkich! Jestem tutaj nowa i od samego poczatku zwracam sie do was, z wielka prosba, bardzo bym sie cieszyla gdyby szczegolnie odpowiedzial na moje pytanie lekarz - specjalista... otoz chodzi mi o stediril 30..wiem ze juz nieraz zostal poruszany ten problem, nie chcialabym sie stawac monotematyczna, ale sa pewne sprawy ktore mnie ogromnie nurtuja.. Mam pewne pytanie dotyczące antykoncepcji, a dokładniej chodzi mi o tabletki STEDIRIL 30, otóż mam nawet nie 19 lat (kwiecien) i lekarka przepisala mi wlasnie te tabletki..slyszalam ze sa one raczej dla starszych kobiet,doktor przepisala mi je bez zadnych badan!! Sa to moje pierwsze w zyciu tabletki anty. i spodziewalam sie jakis porzadnych badan... slyszalam wiele pozytywnych jak i negatywnych opinii ( ze sa II generacji, ze maja tzw. "konska dawke" dla mlodych dziewczyn,ze maja wiele skutkow ubocznych itp. ) nie wiem czy mam sie tym sugerowac i zaprzestac ich brania (biore je dopiero 3 dzien..) i isc jeszcze raz do innego lekarza..bardzo mnie to nurtuje, i sie obawiam. Jestem osoba palącą, slyszalam ze rowniez i to ma wielki wplyw na tabletki. Bardzo prosze o odpowiedz na moje pytanie, nie wiem zupelnie co robic. Z gory dziekuje.
gosinka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 08:39   #75
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

ja mam niecałe 24 lata (też kwiecień ), stediril brałam kilka miesięcy temu, czułam sie po nim zupełnie dobrze, nie licząc zdecydowanego spadku libido i z tego powodu ze stereidilu zrezygnowałam na rzecz regulonu, o mniejszej dawce hormonów. Rzeczywiście st.30 jest lekiem II generacji, co nie znaczy, że gorszym. Podobno pigułki najnowszej IV i III generacji, według najnowszych badań mają większy wpływ na układ krwionośny i w większym stopniu zwiększają ryzyko zawałuserca i zakrzepicy. Za to te starsze bardziej obciążąją wątrobę. Więc jak wolisz...
A palenie podczas brania pigułek..uu.dwukrotnie zwiększa właśnie ryzyko zawału i zakrzepicy i jest BARDZO NIEWSKAZANE!
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 08:47   #76
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

biore stediril od prawie 2 lat, lekarz mi przepisal jak mialam niecale 18. jedyny skutek to obnizone libido, ale tak sie dzieje pzry kazdych tabletkach. moje libido drastycznie spadlo, kiedy wzielam dwa opakowania bez 7dniowej przerwy i teraz wraca powoli do siebie.
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 09:05   #77
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

ja zamienilam harmonet na stedril bo tanszy -a teraz to zaluje jakos chyab ejst mocneijszy mam bole brzucha itp i mniejsza ochote na sex -a jesli chodzi o harmonet to chyab do neigo wroce byl lepszy .
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 09:31   #78
windowa
Przyczajenie
 
Avatar windowa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 18
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

Cześćmam tyle lat, co Ty brałam stediril 30 przez miesiąc i czułam się po nim dobrze.. Ale z moja cera działy się straszne rzeczy.. Zaczynając branie tabletek anty bardzo się cieszyłam ze będę mieć idealną cerę.. Ale po 2 tyg. miałam taki trądzik jak nigdy z życiu.. Przestałam brać po pierwszym opakowaniu.. Poszłam do innego lekarza i on stwierdził, ze młoda dziewczyna nie powinna zażywać tabletek z taką dawką hormonów.. Zraziłam się do tabletek.. Ale Ty spróbuj może inaczej zareagujesz.. Powodzenia
__________________
Faceci to świnie.. wszyscy..
windowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 16:04   #79
gosinka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

Dziekuje Wam dziewczynki, bardzo, bardzo.. Jakos sie juz troszke uspokoilam, i narazie mam zamiar brac te teabletki. Niestety pod wzgledem zdrowia, lekow itp. jestem okropna panikarą, ciągle "obserwuje" swoje zdrowie itp. Najbardziej to się obawiam wlasnie o cere, niestety byl okres w moim zyciu, ze mialam nieco z tym problem. no ale zobaczymy Pozdrawiam Was serdecznie
gosinka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-26, 19:25   #80
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

na twoim miejscu poupierałambym sie przy zrobieniu wszystkich badań (powinnaś mieć badanie krwi np. czy watroba nie wysiądzie ci po tabletkach) a co do stedirilu to biore go juz jakos od roku a mam 18 lat, nic mi nie jest żyje, chociaż rzeczywiście libido spadło
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 20:52   #81
arowww
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 133
GG do arowww Wyślij wiadomość przez MSN do arowww
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

Hej ja biore stediril 30 , brałam przez ponad rok, potem mialam przerwe 2 miesiace i teraz znowu biore Wczesniej brałam mercilon i powiem ze nie czułam sie najlepiej po nim, nie mialam ochoty na sex, mialam pełno wyprysków na twarzy , odkad biore stedriril czuje sie naprawde świetnie nie staraciłam ochotyna sex, wręcz przeciwnie pozatym mam czysciutka buzie Przyznam ze sa tanie , ale to nie dlatego je biore Pozdrawiam !!
arowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 20:57   #82
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

Hej, mi lekarz zmienił tabletki, bo chciałam troszkę przytyć a Stediril miał w tym pomóc. Biorę je 2 m-ce i żadnego wzrostu wagi nie zauważyłam. Natomiast bardzo polepszyła mi się cera, samopoczucie, mam więcej energii niż po Harmonet. Odstawiam je, niestety, bo chcę już w ogóle zrobić przerwę od tabletek, ale kiedyś na pewno do nich wrócę.
Na razie obserwuj, jak się będziesz czuła, przy jakichkolwiek niepokojących objawach wybierz się do lekarza!
Ale palenie, szczególnie przy tabletkach - to niewskazana kombinacja!
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 19:37   #83
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

ja zaczelam brac harmonet w wieku 16latek obecnie mam 18(wiec watpie by babka przepisala mi antykoncepcje dla kobiet starszych ), mi sie cera po tych poprawila jeszcze bardziej niz po harmonecie, ale za to watroba- mam z nia znwo problemy od kad biore stedril dlatego m.n wracam do starych
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 22:29   #84
beta-ina
Rozeznanie
 
Avatar beta-ina
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 723
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

Czytałam w jakiejś gazecie,że badania przed braniem pigułek nie są absolutnie koniecznie , jeśli kobieta ma regularne cykle i nie skarży się na żadne nieprawidłowości. Trochę mnie to zdziwiło poniewaz wszystkie trąbicie tu na forum o konieczności badań.Mój lekarz jest ordynatorem w szpitalu i przepisał mi tablety bez badań poneważ nie jest to wg niego konieczne.Wydaje mi sie,że niektóre kobiety trochę za bardzo panikują
beta-ina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 18:58   #85
karola25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

hej Witam wszystkich. Jesli chodzi o stediril to biore go od dwoch lat i swietnie sie czuje. Waga spadla(co dziwne) i jest super
Polecam kazdemu
karola25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 19:14   #86
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

Tabletek na naszym rynku farmaceutycznym jest wiele ,moze powinnaś zapytac ginekologa jakie są i które byłyby najmniej w skutkach uboczne dla Ciebie i zapytac tez o te badania czy należałoby wykonać.Ja polecam evre , na którą przeszałm po ponad 4 latach stosowania doustnej antykoncepcji ,podobno to metoda mniej inwazyjna na watrobe tak twierdzi mój lekarz a równiez bardzo skuteczna.Jedyny minus to wysoka cena za plastry.
pzdr asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:33   #87
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: antykoncepcja - stediril 30 !!!

Ja brałam Stediril jakieś pół roku. Czułam się dobrze i co najważniejsze nie obciążał mi układu pokarmowago tak jak Rigevidon. Co do libido to u mnie chyba nie miał znaczącego wpływu, nie przytyłam. Byłam zadowolona, największą zaletą tych tabletek jest cena ok 3 zł za opakowanie
Dziwi mnie tylko że lekarz Cię nie badał...
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 14:13   #88
ona851
Raczkowanie
 
Avatar ona851
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 30
stediril 30

Witam serdecznie mam pytanko względem tabletek antykoncepcyjnych stediril 30. Od 2 miesięcy zażywałam Harmonet lecz nie odpowiadały mi za bardzo....wiele skutków ubocznych a najbardziej bolące piersi (ale tak naprawde bolące). W dodatku niestety cena płaciłam za nie 36 zl. Postanowiłam poprosic moejego lekarza o zmiane na inne jakies dobre i przy okazji tańsze. Jeśli któraś z was bierze właśnie te tab. to proszę napiszcie jak się czułyście i czy miałyście jakieś skutki uboczne.

Pozdrawiam
ona851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 16:31   #89
josicrox
Raczkowanie
 
Avatar josicrox
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 35
Wink Mikrogynon 21

Dziewczyny mam pytanko do Was od przyszłego tyg zaczynam brać tabletki Microgynon 21 czy może macie jakieś doświadczenia? czy którąś z was zawiodły ???bardzo prosze o odp
josicrox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 17:13   #90
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Mikrogynon 21

Co masz na myśli zawiodły? Czy któraś nie miała po nich wpadki? Zapewniam Cię, że odpowiednio przyjmowane tabletki są wszystkie tak samo skuteczne, bez względu na firmę. Ja przyjmuję Microgynon i jestem zadowolona. Są to moje pierwsze tabletki, przyjmuję je już rok, bo mi odpowiadają. Wprawdzie mam od nich lekkie huśtawki nastrojów, ale nie są to stany depresyjne i da się z tym żyć. Poza tym na początku miałam zwiększony apetyt i lekkie mdłości, ale w ciągu 3 cykli (czas dostosowania się organizmu) objawy te zniknęły. Mdłości się pojawiają czasem jeśli biorę 2 opakowania pod rząd (chcę przesunąc okres). I to by chyba było na tyle. Ale one tak działają u mnie, u Ciebie może być zupełnie bez objawowo, albo mogą się nie sprawdzić. To jest sprawa indywidualna. Więc nie masz się co pytać o radę tylko musisz zacząc brać i sama się przekonać czy Ci odpowiadają.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 09:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.