najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-29, 22:35   #1
shadow__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 472

najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.


Jestem bardzo ciekawa opinii innych ludzi odnośnie kierunków studiów - jakie są waszym zdaniem najbardziej przyszłościowe? Obstawiam, że padną głównie odpowiedzi że medycyna, politechnika, ewentualnie prawo. Ale jestem ciekawa, więc pozwoliłam sobie założyć wątek.

Dodam tylko że piszą PRZYSZŁOŚCIOWE nie miałam na myśli zarabiania kokosów, ale perspektywy na znalezienie pracy w zawodzie a nie na siedzenie na bezrobociu lub kasie (oczywiście z całym szacunkiem do osób, które tak pracują, przytoczyłam to bo mam masę znajomych magistrów z kas)

Jak myślicie, czy w tym kraju jest to już tylko medycyna, kierunki inżynierskie i prawo.. ?
shadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 22:50   #2
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Moim zdaniem prawo nie gwarantuje pracy.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 22:56   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez shadow__ Pokaż wiadomość
Jestem bardzo ciekawa opinii innych ludzi odnośnie kierunków studiów - jakie są waszym zdaniem najbardziej przyszłościowe? Obstawiam, że padną głównie odpowiedzi że medycyna, politechnika, ewentualnie prawo. Ale jestem ciekawa, więc pozwoliłam sobie założyć wątek.

Dodam tylko że piszą PRZYSZŁOŚCIOWE nie miałam na myśli zarabiania kokosów, ale perspektywy na znalezienie pracy w zawodzie a nie na siedzenie na bezrobociu lub kasie (oczywiście z całym szacunkiem do osób, które tak pracują, przytoczyłam to bo mam masę znajomych magistrów z kas)

Jak myślicie, czy w tym kraju jest to już tylko medycyna, kierunki inżynierskie i prawo.. ?
na pewno nie prawo.
medycyna i owszem, duża część kierunków inżynierskich, choć nie wszystkie, języki, nadal są potrzebne osoby, które ogarniają kilka języków ale też niekoniecznie filologie a kursy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 22:56   #4
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Moim zdaniem to po prawie wręcz nie ma pracy.
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 22:59   #5
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Medycyna, finanse i rachunkowość, informatyka, jakieś inżynierskie chociaż nie wszystkie, jakieś niszowe filologie.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 23:00   #6
shadow__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 472
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

O, to z tym prawem jesteście pierwsze bo wszyscy z mojego otoczenia uważają że prawo daje pewną pracę, nawet jeśli nie uda się zrobić aplikacji.. (są to głównie osoby które na prawo się nie dostały i z braku laku robią byle co, lub studiujące prawo, ale na 1-2 roku..)

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

A co myślicie np. o fizjoterapii + różne kursy (np. w akademii masażu) oczywiście o ile ktoś jest dobry w tym, co robi i umie się "rozreklamować" dobrze ?
shadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 23:05   #7
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Medyczne

Lekarz zawsze w cenie

Opiekun osob starszych ale to policealna. Spoleczenstwo sie starzeje.

Pielegniarstwo.

Psychologia - choroby cywilizacyjne psychiczne etc sa coraz powszechniejsze.

Logistyka, spedycja, ogolnie pojety transport.

Jezyki obce zwlaszcza wschodnie lub stricte azjatyckie. Ale tez wszelkie malo popularne.

Sama nie wiem co jeszcze;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-29, 23:06   #8
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez shadow__ Pokaż wiadomość
O, to z tym prawem jesteście pierwsze bo wszyscy z mojego otoczenia uważają że prawo daje pewną pracę, nawet jeśli nie uda się zrobić aplikacji.. (są to głównie osoby które na prawo się nie dostały i z braku laku robią byle co, lub studiujące prawo, ale na 1-2 roku..)

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

A co myślicie np. o fizjoterapii + różne kursy (np. w akademii masażu) oczywiście o ile ktoś jest dobry w tym, co robi i umie się "rozreklamować" dobrze ?
Po prawie bez znajomości (tudzież ogromnego szczęścia) nie ma pracy, wiem to od osób po studiach.

Fizjoterapia spoko, ale ostatnio chyba też dużo osób na to idzie. No i trzeba być hiper zdrowym, nie można mieć np. wad kręgosłupa
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 23:15   #9
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez shadow__ Pokaż wiadomość
O, to z tym prawem jesteście pierwsze bo wszyscy z mojego otoczenia uważają że prawo daje pewną pracę, nawet jeśli nie uda się zrobić aplikacji.. (są to głównie osoby które na prawo się nie dostały i z braku laku robią byle co, lub studiujące prawo, ale na 1-2 roku..)

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

A co myślicie np. o fizjoterapii + różne kursy (np. w akademii masażu) oczywiście o ile ktoś jest dobry w tym, co robi i umie się "rozreklamować" dobrze ?
Na I roku też myślałam, że skończenie tego super hiper prawa da mi pewną pracę. Owszem, pracę dało i to bardzo dobrą (a tak się składa, że nie miałam żadnych znajomości, sama je sobie wyrobiłam), ale musiałam się o nią bardzo, bardzo postarać.

Jeżeli chodzi o fizjoterapię to ciężko zrobić te wszystkie kursy, bo są bardzo drogie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 23:18   #10
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Dobry prawnik zawsze znajdzie pracę. Podkreślam - dobry, nie taki co przez studia prześlizgnie na się na trójach. Trzeba się trochę pomęczyć.

Medycyna. Informatyka. Niektóre techniczne (bo znajomi po zachwalanym budownictwie mają problemy z pracą). Niektóre języki.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 23:25   #11
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Dobry prawnik zawsze znajdzie pracę. Podkreślam - dobry, nie taki co przez studia prześlizgnie na się na trójach. Trzeba się trochę pomęczyć.

Medycyna. Informatyka. Niektóre techniczne (bo znajomi po zachwalanym budownictwie mają problemy z pracą). Niektóre języki.
A ja bym powiedziała, że chodzi o niszowość. Co z tego, że ktoś będzie świetny z cywila, skoro takich ludzi jest parę tysięcy i większość bieduje bijąc się z konkurencją o każdą najgłupszą sprawę, byle zarobić na koszty? Praca jest dla specjalistów w wąskich dziedzinach, osobiście uważam, że jest jeszcze dużo miejsca w podatkach, biznesie, energetyce, prawie konkurencji i pewnie jeszcze w paru innych. Reszta się nie opłaca.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-29, 23:26   #12
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
A ja bym powiedziała, że chodzi o niszowość. Co z tego, że ktoś będzie świetny z cywila, skoro takich ludzi jest parę tysięcy i większość bieduje bijąc się z konkurencją o każdą najgłupszą sprawę, byle zarobić na koszty? Praca jest dla specjalistów w wąskich dziedzinach, osobiście uważam, że jest jeszcze dużo miejsca w podatkach, biznesie, energetyce, prawie konkurencji i pewnie jeszcze w paru innych. Reszta się nie opłaca.
Też prawda
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 23:36   #13
shadow__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 472
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

a ktoś się orientuje jak wygląda z dziennikarstwem?
shadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 23:52   #14
Mick
Rozeznanie
 
Avatar Mick
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 955
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez shadow__ Pokaż wiadomość
a ktoś się orientuje jak wygląda z dziennikarstwem?
Lepiej studiować coś innego i zdobywać doświadczenie po zajęciach. No i wypadałoby mieć lekkie pióro oraz łatwość wypowiedzi, bo to co czasami czytam to jakieś babole nie warte publikacji.

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
A ja bym powiedziała, że chodzi o niszowość. Co z tego, że ktoś będzie świetny z cywila, skoro takich ludzi jest parę tysięcy i większość bieduje bijąc się z konkurencją o każdą najgłupszą sprawę, byle zarobić na koszty? Praca jest dla specjalistów w wąskich dziedzinach, osobiście uważam, że jest jeszcze dużo miejsca w podatkach, biznesie, energetyce, prawie konkurencji i pewnie jeszcze w paru innych. Reszta się nie opłaca.
Dorzuciłabym jeszcze kwestię praw autorskich, własności intelektualnej, wszelkich zawodów artystycznych.

Zgadzam się z przedstawionym wyżej pielęgniarstwem i dorzucam... wszystko związane z pogrzebami
Mick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 00:00   #15
shadow__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 472
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez Mick Pokaż wiadomość
Lepiej studiować coś innego i zdobywać doświadczenie po zajęciach. No i wypadałoby mieć lekkie pióro oraz łatwość wypowiedzi, bo to co czasami czytam to jakieś babole nie warte publikacji.



Dorzuciłabym jeszcze kwestię praw autorskich, własności intelektualnej, wszelkich zawodów artystycznych.

Zgadzam się z przedstawionym wyżej pielęgniarstwem i dorzucam... wszystko związane z pogrzebami
No własnie.. bo zawód dziennikarza sam w sobie jest moim zdaniem suuuuper, ale czy studia coś dają... hmmm...

oj usługi pogrzebowe - na to zawsze będzie popyt ale ja osobiście..nie mogłabym..
shadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 00:26   #16
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez shadow__ Pokaż wiadomość
a ktoś się orientuje jak wygląda z dziennikarstwem?
Moja mama jest dziennikarką i nie ma ani jednego znajomego po dziennikarstwie jeden kończył historię, inny prawo, matematykę. Monika Olejnik jest zootechnikiem
Dziennikarzem po prostu się jest albo nie jest, nie da się tego nauczyć. Doświadczenie zdobywa się w pracy i tyle. Jak ktoś bardzo chce to może iść na kurs, ale moim zdaniem dobry dziennikarz ma to we krwi, niepotrzebne mu są specjalne studia ani kursy.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 00:37   #17
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Od siebie dodam: Biotechnologia.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 00:54   #18
Azmika88
Zadomowienie
 
Avatar Azmika88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 107
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Po medycynie to najłatwiej o pracę. Techniczne kierunki niekonieczne gwarantują zatrudnienie... Jest zapotrzebowanie np. na informatyków, programistów itp., ale dobrych w tym co robią.
Azmika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:43   #19
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez Minna Pokaż wiadomość
Od siebie dodam: Biotechnologia.
Ale jeżeli się planuje wyjechać. W Polsce nie ma po prostu zaawansowanych ośrodków zajmujących się biotechnologią więc i miejsc pracy brak. Znam trzy osoby po biotech - jedna pracuje w call center, druga uczy tai chi, trzecia jest bezrobotna.

Moim zdaniem - reklama, specjaliści od social media i marketingu internetowego, pozycjonowanie, wszystko związane z siecią - programowanie stron www i aplikacji, programowanie aplikacji mobilnych, wciąż jest duże zapotrzebowanie na dobrych grafików webowych, grafika 3d, obróbka filmów i animacji.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 10:04   #20
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez shadow__ Pokaż wiadomość
a ktoś się orientuje jak wygląda z dziennikarstwem?

mam wrażenie, że zdałaś maturę, lub będziesz ją zdawać za rok i nie wiesz co chcesz w życiu robić i pytasz na forum 'na co najlepiej iść'.

Dla mnei to totalna beznadzieja.
Idź na to, co cię interesuje. Najgorsze to studia a potem i praca w której człowiek dobrze zarabia, a się męczy bo zawodu nie znosi.

Co do przyszłościowych kierunków.
5 lat to sporo czasu i rynek może się zmienić. Jak ja kończyłam liceum to był boom na pójście na anglistykę, bo anglistów brakowało. Wiele osób na to poszło, po czym, po 5 latach dużo z nich wylądowało na bezrobociu..


Poza tym, tak szumnie wymieniasz: "medycyna, politechnika, ewentualnie prawo" . Każdy ma jakieś określone predyspozycje do czegośtam i tym się powienien kierować.. Nie wierzę, że można być we wszystkim świetnym
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 10:11   #21
RozowaKlara
Raczkowanie
 
Avatar RozowaKlara
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 267
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Żaden kierunek nie gwarantuje ci pracy. Prawda jest taka, że dużo zależy od tego czy coś oprócz studiowania jeszcze robisz i co masz do zaoferowania oprócz papierka. Możesz skończyć kulturoznawstwo i mieć lepszą pracę niż osoba po kierunkach technicznych.
__________________
RozowaKlara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 10:18   #22
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez RozowaKlara Pokaż wiadomość
Żaden kierunek nie gwarantuje ci pracy. Prawda jest taka, że dużo zależy od tego czy coś oprócz studiowania jeszcze robisz i co masz do zaoferowania oprócz papierka. Możesz skończyć kulturoznawstwo i mieć lepszą pracę niż osoba po kierunkach technicznych.
Co do ostatniego - znam taki przypadek facet skończył kulturoznawstwo i mówi biegle w trzech językach. Na pensję nie narzeka
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 10:24   #23
mssr
Raczkowanie
 
Avatar mssr
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 115
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

To może tu zapytam

Co z Analityką Gospodarczą? Jak sądzicie, warto? Czy lepiej postawić na Finanse iRachunkowość?
mssr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:14   #24
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

medycyna (szczególnie choroby związane z otyłością)
informatyka
finanse i rachunkowość
w jakimś stopniu psychologia (licząc już z tymi uprawnieniami terapeutycznymi) - terapeuta bierze 100zł za godzinę, a grafiki mają wypełnione po brzegi
co do prawników to zależy. Notariusze zawsze będą dobrze zarabiać. Wśród kancelarii obsługujących firmy i osoby indywidualne jest już różnie - coraz większa konkurencja.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:10   #25
Metionina
Przyczajenie
 
Avatar Metionina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 10
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez Minna Pokaż wiadomość
Od siebie dodam: Biotechnologia.
Oj ciężko, po biotechnologii, wiem co mówię. Przynajmniej w naszym kraju:-( Szczególnie trudno znaleźć coś po studiach, bo wszyscy oczekują przynajmniej dwóch lat doświadczenia. No chyba, że specjalizacja związana z bioinformatyką i biostatystyką - tu praca jest.

Dużo ofert jest dla osób po automatyce, robotyce, inżynierii materiałowej. Widziałam ostatnio też całkiem sporo ofert dla technologów żywności.
Metionina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:21   #26
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
mam wrażenie, że zdałaś maturę, lub będziesz ją zdawać za rok i nie wiesz co chcesz w życiu robić i pytasz na forum 'na co najlepiej iść'.

Dla mnei to totalna beznadzieja.
Idź na to, co cię interesuje. Najgorsze to studia a potem i praca w której człowiek dobrze zarabia, a się męczy bo zawodu nie znosi.

Co do przyszłościowych kierunków.
5 lat to sporo czasu i rynek może się zmienić. Jak ja kończyłam liceum to był boom na pójście na anglistykę, bo anglistów brakowało. Wiele osób na to poszło, po czym, po 5 latach dużo z nich wylądowało na bezrobociu..


Poza tym, tak szumnie wymieniasz: "medycyna, politechnika, ewentualnie prawo" . Każdy ma jakieś określone predyspozycje do czegośtam i tym się powienien kierować.. Nie wierzę, że można być we wszystkim świetnym
Też tak pomyślałam
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar

Edytowane przez Stace
Czas edycji: 2014-06-30 o 13:34
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 13:30   #27
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Medycyna, informatyka, kierunki związane z technologiami. Może w przyszłości będzie przyszłościowe połączenie medycyny z inżynierią, ale to już science fiction
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 15:34   #28
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Moim zdaniem taka gdzie ktoś ma na siebie pomysł i się stara, interesuje tym co chce studiować. A niestety wiele osób idzie tam gdzie ''przyszłościowo'' albo tam gdzie się dostali bo gdzie indziej ich nie przyjęli - stąd tak wiele, myślę, osób na bezsensownych kierunkach, bo nigdzie indziej ich nie chcieli to poszli na takie.

A tak konkretniej, ale też nie ściśle to:

- medycyna

- zootechnika ze specjalnością ekologiczna

- kosmetologia

- farmakologia

- biotechnologia i pochodne

- prawo

- technologia żywności

- informatyka
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 15:46   #29
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

Cytat:
Napisane przez shadow__ Pokaż wiadomość
a ktoś się orientuje jak wygląda z dziennikarstwem?

żeby być dziennikarzem nie idzie się studiować dziennikarstwa (mówię to ja, absolwent politologii ze specjalizacją dziennikarską).
Na tych studiach nauczą Cie historii prasy, radia i tv, czytać książki Pisarka, dowiesz się o milionie modeli komunikowania i wielu innych rzeczach. Nie nauczą Cię pisać, warsztat musisz wyrobić sama, trzeba mieć lekkie pióro i umieć pisać tak, żeby czytelnika zainteresować.
Idąc na studia nie miałam w swoim otoczeniu nikogo, kto by mi to powiedział, ale tacy ludzie szybko się znaleźli i wiele rzeczy mi uświadomili. Zaczęłam równolegle inne studia.

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2014-06-30 o 15:49
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:06   #30
kropkawkropke
Raczkowanie
 
Avatar kropkawkropke
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: stąd:)
Wiadomości: 124
Dot.: najbardziej przyszłościowe.... jestem ciekawa waszych opinii.

jak ktoś nie lubi nie interesuje go kierunek, który skończył, to po niczym nie będzie mu łatwo znaleźć pracy wiadomo, po jednym kierunku łatwiej, po drugim trudniej, ale z moich znajomych nikt kto skończył medycynę, farmację i kierunki techniczne (automatyka i robotyka, telekomunikacja) nie miał problemów ze znalezieniem pracy. Wydaje mi się, że ciekawym i przyszłościowym kierunkiem jest też inzynieria środowiska, ekonomia.
kropkawkropke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-31 21:56:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.