Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-15, 12:50   #1
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Exclamation

Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?


Hej! Mam pytanie do dziewczyn, zażywających Cilest – w którym dniu przerwy zaczyna Wam się okres? Ja właśnie biorę pierwsze opakowanie i jestem załamana, bo od dwóch tygodni bez przerwy mam plamienie – nasila się ono po zażyciu pigułki, natomiast jest słabsze na parę godzin przed wzięciem następnej. Zastanawiam się, czy to krwawienie może przyspieszyć miesiączkę? W sumie zdecydowałam się na te tabletki, żeby nie mieć okresu podczas podróży, ale teraz sama nie wiem, co zrobić – czy wziąć dwa opakowania pod rząd, zgodnie z zaleceniem lekarza, i ryzykować, że będę mieć plamienie przez cały czas, czy jednak zrobić przerwę i nie wiedzieć kiedy będę mieć okres i jak długo będzie trwał? Nie mam pojęcia, czy wystąpi podczas tej siedmiodniowej przerwy, czy tak jak normalnie powinien być w stosunku do ubiegłego miesiąca… No i jeszcze jedno – o jakiej porze powinnam zażywać pigułki, jeżeli w kraju do którego się wybieram jest godzinna różnica czasu?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 12:56   #2
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

pigulki powinnas zazywac tak do tej pory...np. o 21 czasu polskiego...poza tym podczas brania tabletek sa mozliwe plamienia..wystepuja one do 3 miesiecy od zazycia pierwszej tabletki...a plamienia ktore Ty masz na pewno nie przyspiesza okresu...okres powinnas dostac w czasie siedmiodniowej przerwy i na pewno on wystapi gdy ja zrobisz...w kazdym razie powinien..jesli by nie wystapil lub zamiast plamienia zaczeloby sie krwawienie podczas brania tabletek to koniecznie musisz isc do ginekologa...jesli nie chcesz miec krwawienia w czasie wyjazdu to tak jak mowil Ci lekarz wez 2 opakowania pod rzad nie robiac 7 dniowej przerwy...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 12:59   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Okres podczas branie pigul pojawia sie w 7 dniowej przerwie ,moze dnia 1 a moze 3 a nawet 6 ,reguly nie ma.

Plamienia przy 1 opakowaniu moga byc i przez cale opakowanie,nikt ci nie powie czy bedziesz miala plamienia i czy okres bedzie trwal 3 dni czy cale 7 dni przerwy.

godzina roznicy w czasie nie robi problemu.

aby niespodzianki typu plamienia nie wystapily w czasie np. wakacji nalezy zazywac pigulki cykl lub dwa przed wyjazdem .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 13:01   #4
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Jeśli to dopiero pierwsze opakowanie to jest jak najbardziej normalne że mogą wystąpić plamienia - powinny zniknąć przy 2 opakowaniu, jeśli nie to idź do lekarza. Po pierwszy opakowaniu jeśli zrobisz przerwę powinnaś normalnie dostać okres pomimo tych plamień.

Natomiast jeśli dopiero zaczynasz brać tabletki to odradzałabym Ci branie dwóch opakowań pod rząd. Najpierw niech organizm przywyknie do hormonów, bo jak nie zrobisz przerwy to możesz mieć cały czas te plamienia.

Zresztą takie branie dwóch opakowań wcale nie jest komfortowe - przynajmniej tak było w moim przypadku - ja chciałam sobie przesunąć okres o tydzień bo szłam na wesele do koleżanki, nie zrobiłam więc przerwy tak jak powinnam tylko brałam tabletki o tydzień dłużej i powiem Ci że pomimo tego że kilka lat brałam tabletki to organizm już po tych 21 tabletkach chyba sam "dopominał" się okresu - bo wystąpiły własnie plamienia w dniu kiedy powinnam dostać okres (gdybym odstawiła tabletki), bóle brzucha i taki dyskomfort właśnie w podbrzuszu.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 14:06   #5
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Ja po Cileście miałam krwawienia przez bite 2 tygodnie, przez tydzień odstawienia + tydzień potem. Koszmar, musiałam zmienić piguły.

EDIT: dodam jeszcze, że ja często biorę 2-3 opakowania microgynonu pod rząd i plamienie ani krwawienie nie występuje, więc to zależy od piguł + zachowanie się twojego organizmu.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 21:06   #6
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Dzięki
Ja właśnie cały czas się teraz czuję tak, jakbym miała dostać okres – bolą mnie piersi, brzuch, no i te plamienia…
Zaczynam żałować, że w ogóle zaczęłam brać te tabletki, bo wcześniej przynajmniej wiedziałam, czego się spodziewać.
No nic, w każdym bądź razie mam nadzieję, że 9 dni wystarczy na wystąpienie krwawienia – siedem przerwy plus dodatkowe dwa, dzielące mnie od wyjazdu…
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata

Edytowane przez Madelie
Czas edycji: 2008-09-26 o 20:40
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 12:30   #7
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

a co np. jak okres dostaniesz 7 dnia? do dnia wyjazdu moze on nie zleciec...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 13:44   #8
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

To się killnę...
A jakby tak pominąć jedną lub dwie ostatnie pigułki z opakowania?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 14:41   #9
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
To się killnę...
A jakby tak pominąć jedną lub dwie ostatnie pigułki z opakowania?
Fatalny pomysł. W ten sposób nie dość, ze sobie cykle rozlegulujesz to jeszcze może dorobić się potomstwa.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 16:46   #10
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Fatalny pomysł. W ten sposób nie dość, ze sobie cykle rozlegulujesz to jeszcze może dorobić się potomstwa.
No racja, pomysł nie należał do najgenialniejszych, ale jestem już zdesperowana.

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie – czy jeżeli przestanę brać Cilest po 7-dniowej przerwie, to powinnam spodziewać się jakichś skutków ubocznych?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata

Edytowane przez Madelie
Czas edycji: 2008-02-19 o 19:46
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 16:48   #11
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
No racja, pomysł nie należał do najgenialniejszych, ale jestem już zdesperowana.

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie – czy jeżeli przestanę brać Cilest po 7-dniowej przerwie, to powinnam spodziewać jakichś skutków ubocznych?
To pytanie do Twojego organizmu. Ja nie mialam żadnych, z tym, że biorę Microgynon.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-19, 16:56   #12
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

pominac to raczej fatalny pomysl ale mozesz sobie skrocic przerwe np. o 2-3 dni...tylko nie wiadomo czy podczas brania drugiego blistra nie wystapi krwawienie...

jesli chodzi o skutki uboczne to przez pewien czas mozesz nie wiedziec co z Twoim okresem bo moze przestac byc na poczatku regularny ale o tym wszysko pisze w innym watku...o odstawieniu tabletek...moze dla pewnosci sobie poczytaj
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 20:59   #13
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Hmmm, a czy jeśli od początku przerwy mam takie samo krwawienie jak przed nią, to jest to już okres, czy nie?
A jeśli nie, to czego mam się w ogóle spodziewać – że będzie taki sam jak wtedy, gdy nie przyjmowałam jeszcze tabletek, czy może bardziej skąpy?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 21:09   #14
brzydotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 521
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Cytat:
Napisane przez chilligirl Pokaż wiadomość
pigulki powinnas zazywac tak do tej pory...np. o 21 czasu polskiego...poza tym podczas brania tabletek sa mozliwe plamienia..wystepuja one do 3 miesiecy od zazycia pierwszej tabletki...a plamienia ktore Ty masz na pewno nie przyspiesza okresu...okres powinnas dostac w czasie siedmiodniowej przerwy i na pewno on wystapi gdy ja zrobisz...w kazdym razie powinien..jesli by nie wystapil lub zamiast plamienia zaczeloby sie krwawienie podczas brania tabletek to koniecznie musisz isc do ginekologa...jesli nie chcesz miec krwawienia w czasie wyjazdu to tak jak mowil Ci lekarz wez 2 opakowania pod rzad nie robiac 7 dniowej przerwy...
Dostałam okres w momencie gdy zostały mi jeszcze cztery tabletki.. To nie 'plamienie' tylko normalny regularny okres, który wystapil zbyt wcześnie o tydzień. Biorę Cilest juz jakis czas i wczesniej sie to nie zdarzalo, co to może oznaczać? Do ginekologa nie moge sie teraz wybrac. Odkąd biorę tabletki zawsze miałam cykl 28dniowy, teraz wyszedł 21dn.
brzydotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:25   #15
brzydotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 521
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Cytat:
Napisane przez brzydotka Pokaż wiadomość
Dostałam okres w momencie gdy zostały mi jeszcze cztery tabletki.. To nie 'plamienie' tylko normalny regularny okres, który wystapil zbyt wcześnie o tydzień. Biorę Cilest juz jakis czas i wczesniej sie to nie zdarzalo, co to może oznaczać? Do ginekologa nie moge sie teraz wybrac. Odkąd biorę tabletki zawsze miałam cykl 28dniowy, teraz wyszedł 21dn.
Czy ktoś zna odp. na pytanie co zrobić jeśli okres wystąpił przed końcem blistra Cilestu ?
brzydotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:33   #16
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Okres po Cileście – czy plamienie go przyspieszy?

Cytat:
Napisane przez brzydotka Pokaż wiadomość
Czy ktoś zna odp. na pytanie co zrobić jeśli okres wystąpił przed końcem blistra Cilestu ?
No a co chcesz zrobić? Podpasek czy tamponów używać, to tyle. Sama napisałaś, że gin nie wchodzi w rachubę...

Moim zdaniem tylko lekarz odpowie Ci na Twoje pytanie. Jedną z przyczyn rozregulowania cyklu pomimo brania tabsów są problemy hormonalne. Wiem, co mówię.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.