Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-27, 08:11   #1
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594

Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages


Żeby nie było, to chociaż tytuł w innym języku a pytanie-problem taki oto mam:
chciałabym rozpocząć naukę nowego języka. Takiego, który jest hm... nie tak popularny jak angielski, jest względnie prosty (ale nie mówię tu o kompletnej łatwiźnie) i przyjemny. Chciałam bardzo zaatakować chiński, jednak wymagania i możliwości poznałam od podszewki, dlatego przy moim terminarzu niestety odpada. Myślałam również nad szwedzkim, ale trochę mnie przeraża.

Jaki język byście mi doradziły? Pewnie pojawią się zdania, że wątek bez sensu, bo powinnam "ruszyć" to, co mnie fascynuje. Ale spokojnie, na razie tego nie znam, więc co mam zrobić żeby zafascynowało? Dowiedzieć się o tym! Zapraszam
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 10:18   #2
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

Francuski?
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 13:17   #3
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

Hmmm.... możliwości jest wiele. Od tych bardziej znanych, uważanych za dość przystępne języków, np. niemiecki, francuski, włoski, hiszpański. Czy też te mniej popularne: np. szwedzki, norweski, duński, islandzki. No i te też znane, ale uważane za trudne: np. fiński, chiński, japoński, węgierski. Ja osobiście polecam Ci francuski (ponieważ jest w zasadach niemalże klonem angielskiego (raczej na odwrót ), ale jednocześnie jest w nim dużo nowinek, które wcale nie ułatwią nauki, więc sporo pracy włożysz w naukę tego języka. Oprócz francuskiego - któryś ze skandynawskich, a najlepiej szwedzki lub norweski. Osobiście liznęłam norweski i straaaaaaaasznie mi się spodobał, dlatego na pewno będę kontynuować naukę w przyszłosci. Co do szwedzkiego - mnie też strasznie ciekawi, a jak sama przyznałaś - chciałabyś się go nauczyć, więc ja myślę, że nie powinnaś zwlekać. W dzisiejszych czasach NA PEWNO znajdziesz łatwy sposób na naukę tego języka. Z tego co mi wiadomo niektóre szkoły językowe już dawno mają go w ofercie.
Mówisz chiński? Hmmm.... myślę, że na naukę jakiegokolwiek wschodniego (nieważne czy dalekiego, czy bliskiego) języka musiałabyś poświęcić nie miesiące, a lata. Nie chodzi mi o to, że języków europejskich można się nauczyć w kilka miesięcy, a tych azjatyckich nie. Chodzi o sposób zagłębiania się w kolejne stadia zaawansowania języka.
Jeśli więc chcesz nauczyć się jakiegoś języka szybko, skutecznie i dobrze, to wybierz francuski czy szwedzki, czy cokolwiek z tej "europejskiej" puli. Jeśli jednak chcesz nauczyć się jakiegoś azjatyckiego języka to myślę, że musisz jednak wziąć pod uwagę fakt, że może nie być łatwo.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 18:28   #4
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

Oj, ja wiem, że nie może być łatwo. Dlatego się za to nie biorę póki co. Co do francuskiego... uczyłam się dwa lata i pamiętam dwa zdania i kilka wyrazów więc nie wiem, czy się do tego nadaję. Pożyjemy - zobaczymy
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 09:14   #5
polakita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 84
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

Polecam HISZPAŃSKI ! Po jednym semestrze już coś kapowałam oglądając TV, po trzech umiałam się trochę dogadać i podstawy gramatyki wystarczające, odrobina praktyki - i język w małym palcu! Uważam że jest najłatwiejszym językiem z jakim miałam do czynienia, łatwo się go rozumie, łatwo i przyjemnie uczy, dużo słów z łaciny które są identyczne w angielskim, więc na wstępie już mnóstwo słówek rozumiesz od razu. Tylko wymowa dużo łatwiejsza latynosów, bo hiszpanie strasznie szybko i niewyraźnie gadają.
Tyle tylko że nie jest to mało popularny język, wydaje mi się że czasem jest drugi po angielskim ! Ale za to dogadasz się w wielu ktajach a przede wszystkim w całej Ameryce łacińskiej

Edytowane przez polakita
Czas edycji: 2007-08-30 o 10:58
polakita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 09:55   #6
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

ja zapisałam się na szwedzki język zbliżony do angielskiego (mimo, że należy do grupy języków germańskich), trochę zakręcony z gramatyką, ale nie przewiduję większych problemów
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 11:01   #7
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

Cytat:
Napisane przez polakita Pokaż wiadomość
Polecam HISZPAŃSKI ! Po jednym semestrze już coś kapowałam oglądając TV, po trzech umiałam się trochę dogadać i podstawy gramatyki wystarczające, odrobina praktyki - i język w małym palcu! Uważam że jest najłatwiejszym językiem z jakim miałam do czynienia, łatwo się go rozumie, łatwo i przyjemnie uczy, dużo słów z łaciny które są identyczne w angielskim, więc na wstępie już mnóstwo słówek rozumiesz od razu. Tylko wymowa dużo łatwiejsza latynosów, bo hiszpanie strasznie szybko i niewyraźnie gadają.
Tyle tylko że nie jest to mało popularny język, wydaje mi się że czasem jest drugi po angielskim ! Ale za to dogadasz się w wielu ktajach a przede wszystkim w całej Ameryce łacińskiej
Podpisuję się pod tym.
Hiszpańskiego uczy się bardzo przyjemnie.
Polecam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-05, 18:59   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
Ja osobiście polecam Ci francuski (ponieważ jest w zasadach niemalże klonem angielskiego (raczej na odwrót ), ale jednocześnie jest w nim dużo nowinek, które wcale nie ułatwią nauki, więc sporo pracy włożysz w naukę tego języka.
Nie zgodze sie z ta opinia. Znam zarowno angielski jak i francuski. Te jezyki nie sa podobne, nie naleza do tej samej grupy jezykowej. Zupelnie rozna logika zdan (francuska juz bardziej podobna do polskiej niz angielska). To co je laczy - oba jezyki kszaltowaly sie w bliskim sasiedztwie i w kregach kultury europejskiej. Wiele slow pochodzi w obu jezykach z laciny, gdyz kiedys ten wymarly jezyk byl jezykiem nauki w krajach zarowno anglojezycznych jak i francuskojezycznych.

Co do pytania glownego w watku - kazdy jest inny. Ja na razie podtrzymuje znajomosc dwoch jezykow obcych, robie kolejne certyfikaty. Nauki trzeciego poki co nie planuje, ale tez nie wykluczam. Raczej zmusilaby mnie do tego konkretna potrzeba typu wyjazd do innego kraju na dluzej/stale czy tez poznanie TZ-ta z innego kraju.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 20:16   #9
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

hiszpańskiego uczy się łatwo i przyjemnie.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 16:09   #10
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

ja polecam właśnie wymieniony przez Ciebie szwedzki

uczyłam się go przez 3 lata i chcę kontynuować. Jeśli znasz niemiecki lub angielski, to nauka szwedzkiego jest łatwiejsza, bo jest sporo podobnych zasad w gramatyce. Najgorsza = najtrudniejsza jest fonetyka, ale praktyka czyni mistrza [przede mną jeszcze dużo praktyki ]

w przyszłości chciałabym się jeszcze uczyć hiszpańskiego lub włoskiego. Może spróbuj kóregoś z tych języków? Są dźwięczne i piękne, a dodatkowo po hiszpańsku dogadasz się z 1/3 ludzi na świecie
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 09:24   #11
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

Mmm hiszpański, świetny język, uczyłam się go niestety tylko rok ... francuski ? hmm coś tam jeszcze pamiętam z podstawówki hehehe ... teraz mam zamiar intensywnie podszkolić duński ... uu, ale to już wyższa szkoła jazdy .. zakręcony język
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-09, 18:04   #12
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

Polecam hiszpanski bo w wielu krajach jest uzywany oraz turecki - malo popularny ale przyjemnie sie go uczy
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 15:35   #13
*Vanilla*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z mojego różowego królestwa ;)
Wiadomości: 608
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

A ja polecam francuskiBardzo przyjemnie się go uczy
*Vanilla* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 11:40   #14
Margotka_
Zadomowienie
 
Avatar Margotka_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 139
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

A ja już przeszłam 1szy moduł duńskiego ... i zaczęłam 2gi powolutku do przodu ... na szczęście coraz więcej zaczynam rozumieć ludzi na ulicy :P hehe pozdrowionka
__________________
Where the beauty of nature meets excellence in craft, only perfect things result.Like diamonds.Like us...
27.03.2009
1+1=3 29.02.2016
Margotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 10:46   #15
verochka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Rybnik / Wrocław / Chełm
Wiadomości: 208
GG do verochka
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

justyna_dt, polecam Ci... norweski. serio. Ja zaczelam sie uczyc z samouczka z płyta, jestem po pierwszym poziomie, w trakcie drugiego.

Dodam, ze uczylam sie wczesniej angielskiego, niemieckiego i laciny, i to mi sie bardzo przydalo. Norweski jest wlasciwie takim "zlepkiem" angielskiego i niemieckiegop. Gramatyka jest prosta, gorzej z fonetyka, ale wszystko jest do przejscia
__________________
Gdybym była morzem, to byłabym Morzem Czarnym. Tak, w porównaniu z Atlantykiem to maleństwo, ale nawet w stawie można utonąć


verochka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 12:54   #16
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

a ja znam fiński i powiem Ci, że jeśli chcesz czegoś zupełnie nowego, nie z germańskiej grupy, to weź się właśnie za fiński . węgierski należy do tej samej grupy, ale wymowa jest znacznie trudniejsza (wiem bo akurat mieszkam z jedną Węgierką i trochę mnie uczyła ). ALE: do fina trzeba mieć bardzo dużo samozaparcia. masz ogólem 16 przypadków odmiany rzeczownika, 6 typów odmiany czasownika, a słowo "nie" odmienia się przez osoby kosmos jest więc niezły, ale język fajny
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 14:18   #17
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Ok, I'm going to write this in Polish, so... foreign languages

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
a ja znam fiński i powiem Ci, że jeśli chcesz czegoś zupełnie nowego, nie z germańskiej grupy, to weź się właśnie za fiński . węgierski należy do tej samej grupy, ale wymowa jest znacznie trudniejsza (wiem bo akurat mieszkam z jedną Węgierką i trochę mnie uczyła ). ALE: do fina trzeba mieć bardzo dużo samozaparcia. masz ogólem 16 przypadków odmiany rzeczownika, 6 typów odmiany czasownika, a słowo "nie" odmienia się przez osoby kosmos jest więc niezły, ale język fajny
A wiesz, że chyba przez to się zainteresuję
Na wiosnę kończę jedne studia, więc wtedy zamierzam ruszyć z drugim językiem. Wprawdzie doszło mi multum zajęć bardzo zobowiązujących, ale... dam radę
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.