co myślicie o takim zestawie leków? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-09, 22:45   #1
migotka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Question

co myślicie o takim zestawie leków?


Otóż byłam dziś u dermatologa, z uwagi na mój dośc duży problem z trądzikiem na twarzy oraz plecach.
Pani doktor przepisała mi dośc sporo lekarstw i zastanawiam się, czy w końcu uda mi sie pozbyć moich małych wrogów.
Zestaw leków jest taki: tetralysal, aknemycin plus, clindacne, witamina A+E. Co o tym myślicie? nie jest tego aby za duzo? Moze ktos z was stosowal te leki razem?
migotka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 12:39   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co myślicie o takim zestawie leków?

Wg mnie to jest za dużo, ale ja już naprawde nie mam siły do polskich dermatologó (co prawda istnieją chlubne wyjątki). Boje się, ze leki stosowane wszytkie razem wysuszą skórę - stąd pewnie ta witamina A+E.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 15:00   #3
migotka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: co myślicie o takim zestawie leków?

dziękuję za odpowiedź, może ktos jeszcze cos wie o tych leakach? slyszalam ze tetralysal może powodować ogólne osłabienie, czy to prawda? kobitka przepisalo mi również sylimarol(ochrrona wątroby), wnioskuję więc, że to silny antybiotyk, czy to prawda?
migotka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 15:14   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: co myślicie o takim zestawie leków?

Cytat:
Napisane przez migotka21 Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź, może ktos jeszcze cos wie o tych leakach? slyszalam ze tetralysal może powodować ogólne osłabienie, czy to prawda? kobitka przepisalo mi również sylimarol(ochrrona wątroby), wnioskuję więc, że to silny antybiotyk, czy to prawda?
Niestety, leki p/trądzkikowe moga wpływac negatywnei na pracę wątroby. Co do silimarolu - jego skuteczność (pomimo iz to silny antyoksydant) w dzialaniu na regeneracje watroby jest niska. Lepiej sprawdza sie Essentiale forte. Poszukam linku do badan na ten temat i wkleję.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.