Blizna a opalanie w solarium!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-20, 15:43   #1
magda_madzia
Raczkowanie
 
Avatar magda_madzia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 305

Blizna a opalanie w solarium!!


Witam!
Dwa miesiące temu miałam usuwane znamie barwnikowe, jak się okazało- niegroźne. Chirurg plastyczny zalecił mi, abym nie opalała tej blizny przez 3 miesiące. A ja za 2 tygodnie mam studniówkę i chciałabym chociaż trochę się opalić. Samoopalacz odpada, bo ostatnio zrobiłam kilka prób i stwierdziłam że to nie dla mnie (nie potrafie posmarować się tak, aby dłonie były też opalone, ale nie pomarańczowe od wewnętrznej strony). Balsamy brązujące stosuję już od miesiąca, ale nie ma żadnych efektów. Dlatego pytam konkretnie o solarium. Co mi radzicie?
- Czy zaryzykować i opalać tą bliznę normalnie
- Czy zakryc czymś twarz i opalać tylko ciało, a twarz smarować samoopalaczem (tyle że samoopalacz ma inny odcień niż opalenizna z solarium i wogóle przecież o wiele szybciej schodzi, a nie chcę mieć opalonego ciała i białej twarzy...
- Czy może zakleić tą bliznę czymś, ale czy nie będzie się wtedy za bardzo odróżniać?

Proszę podpowiedzcie mi coś!!!
magda_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 10:34   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Blizna a opalanie w solarium!!

Oszalałąś kobieto, nie opalaj blizny!!! jak już koniecznie musisz iśc na solar, to kup w aptece speckalny sztyft z wysokim filtrem 50+, np z Avene - na delikatne cześci ciała, przebarwienia, znamiona itd.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.