Bardzo prosze o pomoc poniewaz nie daje sobie juz rady - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-09, 15:17   #31
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Bardzo prosze o pomoc poniewaz nie daje sobie juz rady

Uciekłam z diet w bieganie...
Odkąd biegam zapomniałam słowo dieta i odchudzanie. Jem wszystko, na co mam ochotę, przecież i tak spalę to na treningu
Nie odmawiam sobie niczego, a waga jest taka, jak chcę. Jeśli chcę trochę schudnąć, zwiększam obciążenia treningowe. Ale jem dużo, żeby mieć siłę i energię na bieganie...

A zaczęło się niewinnie....któregoś popołudnia pomyślałam sobie: a może spróbuję troszkę pobiegać....i wciągnęło mnie bez reszty RUN 4 FUN !!!
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 16:49   #32
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Bardzo prosze o pomoc poniewaz nie daje sobie juz rady

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Uciekłam z diet w bieganie...
Odkąd biegam zapomniałam słowo dieta i odchudzanie. Jem wszystko, na co mam ochotę, przecież i tak spalę to na treningu
Nie odmawiam sobie niczego, a waga jest taka, jak chcę. Jeśli chcę trochę schudnąć, zwiększam obciążenia treningowe. Ale jem dużo, żeby mieć siłę i energię na bieganie...

A zaczęło się niewinnie....któregoś popołudnia pomyślałam sobie: a może spróbuję troszkę pobiegać....i wciągnęło mnie bez reszty RUN 4 FUN !!!
pamietaj ze granica miedzy pasja a obsesja moze byc bardzo cienka, zwlaszcza, ze jak piszesz ucieklas z jednego nałogu w drugi (zresztą podejście -> jem bo i tak spalę do zdrowych nie należy... A jak nie trenujesz któregoś dnia to co ? nie jesz?)

no, ale póki możesz to robić, ale nie musisz to znaczy, że jest ok. Ale jeśli np. w dzień, w którym nie biegasz jest równocześnie dniem bez jedzenia lub z b. ograniczonym jedzeniem, powinnaś udać się do psychologa. mimo wszystko.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 20:47   #33
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Bardzo prosze o pomoc poniewaz nie daje sobie juz rady

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
pamietaj ze granica miedzy pasja a obsesja moze byc bardzo cienka, zwlaszcza, ze jak piszesz ucieklas z jednego nałogu w drugi (zresztą podejście -> jem bo i tak spalę do zdrowych nie należy... A jak nie trenujesz któregoś dnia to co ? nie jesz?)

no, ale póki możesz to robić, ale nie musisz to znaczy, że jest ok. Ale jeśli np. w dzień, w którym nie biegasz jest równocześnie dniem bez jedzenia lub z b. ograniczonym jedzeniem, powinnaś udać się do psychologa. mimo wszystko.
Nie, nie, to nie tak.... problemu bulimii / anoreksji nie miałam nigdy, choć w szkole średniej męczyłam się dietami nałogowo. I nie były to mądre diety niestety. Były okresy, kiedy każda zjedzona kosteczka czekolady, każda kanapeczka chleba była okupiona olbrzymimi wyrzutami sumienia. Było mi z tym źle, nie potrafiłam sobie poradzić....Później przyszły studia, natłok nauki....waga poszła w górę.

Bieganie całkiem przypadkowo stało się moją największą pasją. Odkąd biegam, szybko zaakceptowałam swoje ciało, poczułam się wartościową osobą - bo mało kto potrafił przebiec np. 10 km, a ja tak!
Musiałam zacząć jeść mądrze - bo przecież na bieganie trzeba mieć siły.
Zyskałam nowych przyjaciół
Schudłam, a właściwie tłuszczyk zamieniony został mięśniami....ciało się ujędrniło, a sylwetka wyszczupliła.
Lepiej się czuję i jestem szczęśliwa....

Nie muszę biegać, ale kocham to robić. I robię to dla tych endorfin, nie dlatego, żeby być szczupłą (choć właśnie po to zaczęłam biegać).

Czemu o tym piszę...? Bo może gdybym odkryła bieganie właśnie w szkole średniej, to moje życie na pewnym etapie byłoby prostsze....

Bieganie to hobby, pasja....a mieć w życiu swoją pasję, jakiś cel to klucz do szczęścia....
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 23:38   #34
Julkakwcn123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 16
Dot.: Bardzo prosze o pomoc poniewaz nie daje sobie juz rady

A ile masz lat? I jak schudłas ćwiczyłam cis? Jak tak to co? Ja bym chciała schudnąć tez tyle bo ważę 77 kg

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

A ile masz lat? I jak schudłas ćwiczyłam cis? Jak tak to co? Ja bym chciała schudnąć tez tyle bo ważę 77 kg przy wzroście 165 cm
Julkakwcn123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-24, 17:34   #35
idealkobiety
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 75
Dot.: Bardzo prosze o pomoc poniewaz nie daje sobie juz rady

Zwiekszaj kalorycznosc malymi krokami. Twoj zoladek i tak pewnie jest skurczony, wiec nie bedziesz w stanie przyjac zbyt wielu kalorii. Najwazniejsze wedlug mnie to nie narzucac sobie niewiadomo czego- ja np. popadalam ze skrajnosci, albo sie glodzilam albo mialaz faze ze chce przytyc bo zle wygladam i nagle probowalam zjesc 2000 kalorii dziennie co dla osoby, tkora wczesniej jadla jak wrobelek jest z dnia na dzien niemozliwe!! Na poczatku pilam nutridrinki i wydawalo mi sie wrecz niemozliwe jedzenie 2tys kalorii bez tych kalorycznych jogurtow, ale juz spory czas temu wyrzucilam je z jadlospisu i jem wiecej- porcje ktore kiedys zamawialam w restauracji i zostawialam rozgrzebane teraz zjem cale. I mam apetyt i nie staram sie go tlumic jak kiedys. Po prostu jedz wtedy gdy poczujesz glod, nie duzo ale staraj sie zaspokoic swoj apetyt
idealkobiety jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-24 17:34:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.