Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-29, 11:32   #901
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Cytat:
Napisane przez menthola Pokaż wiadomość
ja znalazłam sposób na trądzik, a wierzcie mi że miałam taki że bałam sie wyjsc na ulice, teraz moja twarz jest wolna od krost ktore pojawiaja sie tylko sporadycznie i sa tak male ze nie zwracam na nie uwagi xD a przepis jest taki: KUPCIE SOBIE W APTECE BEZ RECEPTY MAŚĆ: ACNE-DERM ok20zł STOSUJCIE PRZEZ 3 MIESIĄCE, W RAZIE PRZESUSZENIA SKÓRY SMARUJCIE MAŚCIĄ: TORMENTIOL bez recepty, NIE ZNAM CENY ALE JEST NIEDROGA, PO TYM JAK KROSTKI TROCHE ZNIKNA KUPCIE SOBIE ŻEL DO MYCIA TWARZY CLEAN&CLEAR OIL FREE I MYJCIE TWARZ RANO I WIECZOREM-TEN ZEL JEST EXTRA BO BLOKUJE POWSTAWANIE PRYSZCZY I NISZCZY TE CO JUŻ SĄ I CO NAJWAŻNIEJSZE SKÓRA PO NIM JEST MATOWA PRZEZ WIELE GODZIN!!! MIŁEJ KURACJI;D
Możesz podać mi link do KWC tego żelu Clean&Clear albo przepisać skład bo chciałabym zobaczyć?

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
ja wlasnie zastanawiam sie nad zakupem lysanelu active lub glyco a ... ktory lepszy? Slyszalam, ze po lysanelu jest wysyp w pierwszym tygodniu, a glycolem mozna narobic sobie krzywdy! Zalezy mi jednak i to bardzo na pozbyciu sie niektorych niespodzianek (ostatnio mam wielki wysyp pryszczy) i pozbyciu przebarwien <-- z tym jest najwiekszy problem.
Niestety nie ma czegoś takiego jak lepszy/gorszy. To kwestia szalenie indywidualna i każdemu pasuje co innego. Musisz przetestować, ja bym zaczęła od Lysanelu.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 12:34   #902
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

witam

mam ładną buzie i nie jest źle, ale dermatolog kazała mi stosować podkład -Excipial. Co o nim powiecie? Pewnie wiele z was go stosowała, bo to specjalny podkąłd dla osób z trądzikiem ponoć ma nie zapychac...

Boje się go, bo jestem strasznie wybredna co do podkładów, mam pełno z najwyższej pułki z dlugo wyszukiwanym kolorem..a tu...dwa kolory do wyboru i jeszcze nie jestem pewna jak się go "nosi"

Piszczcie co sadzicie

Edit: tu macie skład:
Aqua, Octyldodecanol, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, Steareth-2, PEG-8 Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Steareth-20, Polyaminopropyl Biguanide, Phenoxyethanol, Butylphenyl Methylpropinal, Parfum, CI 77491, CI 77492, CI 77499

Lipidgehalt 35%
Pigmentgehalt 15%

clotrimazole 1%
erythromycin 1%
metronidazole 1%
chlorhexidine 0,5%
triclosan 2%
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 12:38   #903
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Glyceryl Stearate
Caprylic/Capric Triglyceride

to znane zapychacze

zwłaszcza tego drugiego ja się wystrzegam jak ognia. To zło w najczystszej postaci...
No ale na każdego co innego działa Przejrzyj podkłady które masz i które Ci nie szkodzą... jak będą tak w miarę na początku te składniki, to chyba nie masz się czego bac
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 21:16   #904
dragonfly90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: bywa sie tu i tam:)
Wiadomości: 24
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mam problem dla mnie ogromny a mianowicie strasznie przetłuszcza mi sie buzia a zarazem włosy. Byłam u dermatologa przepisał mi kore drzewna, powiedział ze kora pogłębi mój kolor włosów jaki mam. Przepisał mi maść nie powiem bo bardzo dobra jest... Włosy musze myc codziennie bo jeśli nie umyje wyglądają jakbym nie myła ich przynajmniej 3 dni Oczywiście rano i wieczorem myje buzie oczyszczającym żelem przeciw wągrom (również mam problem z wągrami czasami zauważam je na policzkach i na nosie) i przemywam tonikiem kilka razy dziennie.
Denerwuje sie bardzo bo zrobię sobie makijaż i po godzinie świeci mi sie twarz nie czuje sie z tym dobrze... I jeszcze mam rozszerzone pory, takie małe dziurki na policzkach! Masakra. Stosowałam mnóstwo preparatów do twarzy i nic..
Po prostu załamka, może ktoś ma jakieś pomysły co mam zrobić.

Pozdrawiam
__________________
But there'll be one who will collect my soul and come to me...
dragonfly90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-18, 21:22   #905
dragonfly90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: bywa sie tu i tam:)
Wiadomości: 24
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
witam

mam ładną buzie i nie jest źle, ale dermatolog kazała mi stosować podkład -Excipial. Co o nim powiecie? Pewnie wiele z was go stosowała, bo to specjalny podkąłd dla osób z trądzikiem ponoć ma nie zapychac...

Boje się go, bo jestem strasznie wybredna co do podkładów, mam pełno z najwyższej pułki z dlugo wyszukiwanym kolorem..a tu...dwa kolory do wyboru i jeszcze nie jestem pewna jak się go "nosi"

Piszczcie co sadzicie

Edit: tu macie skład:
Aqua, Octyldodecanol, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, Steareth-2, PEG-8 Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Steareth-20, Polyaminopropyl Biguanide, Phenoxyethanol, Butylphenyl Methylpropinal, Parfum, CI 77491, CI 77492, CI 77499

Lipidgehalt 35%
Pigmentgehalt 15%

clotrimazole 1%
erythromycin 1%
metronidazole 1%
chlorhexidine 0,5%
triclosan 2%



Wiesz co ja mam ten podkład, jest bardzo wydajny. Mam go już 2 raz i naprawdę polecam, kosztuje ok 20zł. Wybrałam ten ciemniejszy na początku wydało mi sie ze będzie za ciemny ale jest dobry. Dla mojej przetłuszczającej sie cery z problemami jest idealny. Oczywiście nakładam jeszcze niewielka ilość pudru.
__________________
But there'll be one who will collect my soul and come to me...
dragonfly90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-19, 20:28   #906
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

a co sądzicie o avon clearskin p. wągrom ( żel, tonik) ? zwalcza wągry ? czy tak jak większość tego pokroju kosmetykow jest do bani ?
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-28, 21:17   #907
Marttshine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
przeciw trądzikowi.

Hej wizażystki.
Mam dość duży problem z trądzikiem młodzieńczym. Macie jakieś sprawdzone specyfiki apteczne lub kosmetyki ?
Marttshine jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-30, 11:30   #908
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: przeciw trądzikowi.

Cytat:
Napisane przez Marttshine Pokaż wiadomość
Hej wizażystki.
Mam dość duży problem z trądzikiem młodzieńczym. Macie jakieś sprawdzone specyfiki apteczne lub kosmetyki ?

Polecam skorzystanie z wyszukiwarki Bylo wiele tematow odnosnie problemu z jakim sie borykasz.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-30, 16:46   #909
lucy77
Raczkowanie
 
Avatar lucy77
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 139
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

witam. mało jest informacji, ale obecnie bardzo dobrze na trądzik zaskórnikowy (z otwartymi i zamkniętymi zaskórnikami) robi kuracja Cosmelan Active. niestety mało informacji można znaleźć u nas o tym zabiegu. ja stosuję sam krem cosmelan 2 , który przepisała mi dermatolog mówiąc, że jest świetny nie tylko na plamy ale na tłustą, trądzikową cerę (plam akurat nie mam). stosuję go juz dwa m-ce i widzę efekty dlatego wam o tym piszę. cera się nie błyszczy tak okropnie, spłyciły się pory i buzia się oczyszcza. mam jednak do was pytanie na temat podkładu , który uzywam. nie wiem czy on zatyka pory i czy jest komedogenny. chodzi mi o podkład Vichy Norma Teint. producent zaznacza, że to dla skóry z niedoskonałościami. totalnie nie znam się na składach stąd moje pytanie. mam nadzieję, że mi pomożecie
lucy77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 11:41   #910
czastka
Raczkowanie
 
Avatar czastka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 62
trądzik, przebarwienia i załamana córcia :-(

Wiatm Drogie biochemiczki, amm do Was ogromną prośbę moja córcia lat 16 ma tradzik zaskórnikowy najbardziej w strefie T na dekolcie i plecach, wórciła teraz z ferii nad morzem i wyglada zdecydowanie gorzej. Nie wiem jak jej pomóc, uzywa serum tamanu i olejku myjacego z róży damascena jak jeszcze mogę jej pomóc, dermatolog polecił efeclar k który stosowała bez sukcesu wiec teraz ma kuracje biochemiczną, dodatkowo mimo że unika słońca i solarium ma przebarwienia takie brunatne plamy na skórze w okolicy ust, żuchwy i szyi. Strasznie zal mi tej mojej małpki, bardzo prosze o porady, bardzo na Was liczę dziewczyny


mamucha

Edytowane przez czastka
Czas edycji: 2009-02-09 o 12:02
czastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-09, 12:28   #911
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: trądzik, przebarwienia i załamana córcia :-(

Witaj, poczytaj wątki:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=19665

i koniecznie kup Jej filtr p/słoneczny o wysokim PPD żeby nie pogarszać sytuacji, bo wiosna za pasem i słońce coraz śmielsze
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83748

Mnie udało się doprowadzić 19 letniego obecnie syna dzięki wizażowi i LU do pięknej cery bez pryszczy i przebarwień (podczas gdy dermatolog widział jedyną nadzieję w Izoteku), wierzę więc, że uda się to każdemu, potrzebna determinacja.

Czytaj i pytaj, jakby co - w miarę możliwości pomożemy - uszy do góry!

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-09 o 12:29
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 07:40   #912
czastka
Raczkowanie
 
Avatar czastka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 62
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Bardzo dziękuje za słowa otuchy , rozpoczynamy naszą bitwę ;-) muszę jeszcze poczytać wskazane tematy, narazie z braku czasu znalazłam krem mam nadzieje że dobry ? IWOSTIN SOLECRIN KREM OCHRONNY SPF 50+ AniuM69 mam nadzieje ze nam się też uda
czastka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 15:44   #913
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A czy mogę nakładać podkład kiedy będę szła na plaże się opalać pewnie z filtrem 50+na twarzy?? Malujecie się na plaże to znaczy stosujeie podkład ??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 16:56   #914
norana
Zadomowienie
 
Avatar norana
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: fajne miasto
Wiadomości: 1 338
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

majaki według mnie nie ma chyba nic gorszego niż smażenie się na plaży z podkładem na twarzy. jeżeli naprawdę nie możesz wyjść niepomalowana to użyj trochę korektora i ewentualnie lekko osyp twarz pudrem. podkład na plaże to naprawdę nie fajny pomysł.
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20101016310113.html

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 17:23   #915
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez norana Pokaż wiadomość
majaki według mnie nie ma chyba nic gorszego niż smażenie się na plaży z podkładem na twarzy. jeżeli naprawdę nie możesz wyjść niepomalowana to użyj trochę korektora i ewentualnie lekko osyp twarz pudrem. podkład na plaże to naprawdę nie fajny pomysł.

ooo raczej bez podkładu się nie obejdę tym bardziej że będę chciała stosować filtr a cera bez podkładu i jeszcze na to dodatek z samym filtrem nie wygląda doobrze. Co do korektora to nie wiem bo ma raczej dużo przebarwień na policzkch po trądziku i korektor nie wystarczy.
Spróbuję jak najmniej przebywać na plaży z podkładem może i uda mi się bez skoro mówisz że to jest bardzo niewskazane .Stosuję ten podkład : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...alosciami.html
Czy on ewentualnie mógłby być na lato jeżeli już czy polecacie coś innego?
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 17:37   #916
norana
Zadomowienie
 
Avatar norana
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: fajne miasto
Wiadomości: 1 338
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

jeśli juz koniecznie musisz to nałóż ten podkład w minimalnej ilości albo może jakiś krem tonujący? ja używam podkładów ale na plażę bym się nie umalowała. też cery idealnej nie mam i też stosuję filtr.
__________________
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20101016310113.html

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-04, 19:07   #917
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez norana Pokaż wiadomość
jeśli juz koniecznie musisz to nałóż ten podkład w minimalnej ilości albo może jakiś krem tonujący? ja używam podkładów ale na plażę bym się nie umalowała. też cery idealnej nie mam i też stosuję filtr.
Aha.dzięki. Jak już bede musiała to bede nakładac w minimalnej ilości.
Ael natknęłam się dziś na tą stronkę, szukając informacji o kremach tonujących czym są itd., i wyskoczyła mi ta stronka na początku: https://polki.pl/uroda_twarz_galeria...r_01_page_no=3 , gdzie napisali o kremach tonujących i własnie w gronie tych 5 niby kremów tonujących znalazł się ten podkład, który ja używam więc nie wie czy jest podkład czy ten krem .Ale na większosciach stronek jest napisane, że jest to podkład a tutaj takie coś wyczytałam. Wiec fajnei by było,gdyby okazało się ze jest to krem tonujący, który moge uzywać latem
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-09, 18:01   #918
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witajcie Wizażanki!

Ja też miałam problem z trądzikiem i to nie mały. Poszłam do lekarza z grypą a on dał mi przy okazji coś na trądzik i muszę powiedzieć ze się na tyle tym wyleczyłam, ze ludzie się sami nadziwować nie mogli. A sposób był prosty: wieczorem kram Benzacne 5% a rano Davercin (do przemywania twarzy) i po problemie! Naprawdę polecam szczególnie benzacne- maść nie droga ale naprawdę efekty jak dla mnie rewelacja. Zwłaszcza ze miałam jeszcze prbolemy z tłustą cerą. Aha i jeszcze twarz przed każdym użyciem kremu i płynu przemyłam płynem Afrodyta-Adonis (obecnie nazywa się on Afronis. Też jest dobry choć na bazie alkoholu ale doskonale czyści skórę, trochę oprzesusza jak się go początkowo stosuje ale potem skóra się przyzwyczaja i jest ok.

Obecnie dla odmiany od czasu do czasu zapobiegawczo stosuję Akneroxid 10.
Oraz twarz raz- dwa razy w tygodniu peelingiem potraktuje.

Pozdrawiam

Edytowane przez kassate1203
Czas edycji: 2009-07-09 o 18:06
kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-13, 17:59   #919
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny co powiecie więcej na temat Effaclar K ?
Moja skóra w sumie nie jest trądzikowa, raczej nie mozna jej tak nazwać chociaż zdażają się od czasu do czasu jakieś pryszcze , ale mam problem z zaskórnikami i przebarwieniami na policzkach przede wszystkim . Chociaż nie jest aż tak źle, chciałabym jeszcze bardziej ją podleczyć
Czytając pierwsze posty tego wątku wyczytałam , że zawiera on kwasy , napiszę odrazu- nigdy nie stosowałam żadnych kwasów !
Bardzo was proszę o wiecej informacji na temat tego kremu , do jakich problemów skórnych się nadaje i jak sobie z nimi radzi - dla tych. które już go wypróbowały
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 23:18   #920
problemowiec89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 23
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mam dosc wydalam juz tyle kasy na rozne leki na te okropne krosty, teraz niestety znow wracaja, najgorsze sa z boku twarzy zawsze pozostaje slad juz naprawde nie mam sily. Ktos powie to tylko krosty ale jak mozna zyc ciagle z taka twarza??? nie wiem czego teraz sprobowac ale do dermy juz nigdy nie pojde ... to co ona robi moge obie zrobic sama.... przeszczepie sobie twarz;d
problemowiec89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-17, 23:28   #921
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: trądzik, przebarwienia i załamana córcia :-(

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Witaj, poczytaj wątki:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=19665

i koniecznie kup Jej filtr p/słoneczny o wysokim PPD żeby nie pogarszać sytuacji, bo wiosna za pasem i słońce coraz śmielsze
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83748

Mnie udało się doprowadzić 19 letniego obecnie syna dzięki wizażowi i LU do pięknej cery bez pryszczy i przebarwień (podczas gdy dermatolog widział jedyną nadzieję w Izoteku), wierzę więc, że uda się to każdemu, potrzebna determinacja.

Czytaj i pytaj, jakby co - w miarę możliwości pomożemy - uszy do góry!
moglabys rozszyfrowac ten skrot ?

Co stosował Twoj syn na trądzik (co mu dałaś żeby stosowal) dalej musi go leczyć, czy już nic zapobiegawczo nie musi stosować? jestem bardzo ciekawa jak udalo miu się pokonac pryszcze
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 23:51   #922
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja się męczę z trądzikiem już dobrych parę lat. Ale teraz jest lepiej. Czytam, czytam i czytam wątki na Wizażu, testuję wszystko na sobie i taki oto zestaw teraz stosuję: wewnętrznie: cynk z wit.a, selen z wit.e, drożdże, zewnętrznie: żel do mycia bez sls, tonik bez alkoholu, tonik aspirynowy, olej rycynowy (który uważam za fenomenalny wynalazek jeśli chodzi o buzię) i nawet były chyba 3 tygodnie bez pryszczy! Aktualnie mam 2 prawie całkiem zaleczone, 1 się lęgnie, ale i tak jest nieporównywalnie dobrze z tym, co było kiedyś. Zapomniałam dodać, że jeszcze stosuję wysokie filtry cały czas.
Kiedy przyjdzie jesień zamierzam poszaleć z kwasami, ale to będzie bardzo ograniczone szaleństwo, bo zaczęły pękać mi naczynka
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 09:42   #923
Ewcia300590
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 39
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam wszystkich tu obecnych, którym przyszło podzielic mój trądzikowy los...

Krosty mam już 7 lat... . Czego to ja już z nimi nie robiłam?! Jak byłam młodsza to wszyscy wmawiali mi że to taki okres, że to przez dojrzewanie, że niedługo pryszcze znikną i pozostanie czysta buzia, ewentualnie kilka blizn. Mijały lata, a w ogóle nic mi się nie polepszało, wręcz było coraz gorzej. Bez przerwy stosowałam jakieś kosmetyki ogólnodostępne, serie typu żel+tonik+krem z tej samej serii, maście bez recepty, maseczki domowe i te ze sklepów. Nie było chwili, żebym nie była czymś wysmarowana. A krostki tylko się powiększały. Przyszedł czas na wizytę u dermatologa. Przepisał mi kilka drogich mazideł i jakies doustne witaminy i minerały typu Vigor :/. Oczywiście nic nie pomagało. Wtedy stwierdził, że powinnam chodzic na oczyszczanie twarzy raz na 2 tygodnie i stosowac preparaty jakie zaleci mi indywidualnie kosmetyczka. Tak też robiłam. I wtedy koszmar trądzikowy przerodził się w totalny horror :/. Zaczerwienione krostki różnej wielkości zmieniły się w ogromne ropne cysty, szczególnie na całych policzkach i caluteńkiej szyi. Na linii żuchwy robiły się największe krosty, tak wielkie, że zaburzały tę linię i całkowicie ją zniekształcały. To było straszne, nie mogłam spojrzec na siebie w lustrze, nienawidziłam tego odbicia . Nie wiedziałam co mam robic, na myśl o kolejnej wizycie u dermatologa łzy stawały mi w oczach, bałam się, że znów zaleci coś, co sprawi, że mój stan tylko sę pogorszy. Ale coś musiałam uczynic, moja twarz wyglądała dosłownie nieludzko! Pobiegłam do ginekologa po kurację hormonalną, do lekarza rodzinnego po jakieś sprawdzone, polecane mazidła. Po 2 miesiącach zauważyłam jakąs poprawę, cysty robiły się mniejsze, z niższych okolic szyi trądzik ustąpił. Moja nadzieja na czystą twarz powróciła, ale tylko na moment, ponieważ kiedy skończyły mi się mazidła, poszłam wykupic kolejną partię, i ta druga juz w ogóle na mnie nie działała. Znów wyglądałam tak jak przed 2 miesiącami. Cały czas brałam tabletki hormonalne i biorę je zresztą do dziś. Lekarz rodzinny polecił mi panią dermatolog z Bydgoszczy. Wsiadałam z rodzicami w samochód i pojechałam do niej, była moją ostatnią deska ratunku. Zapisała mi tetracykliny doustnie, kilka maści z antybiotykiem. Roczna kuracja u niej spowodowała u mnie ogromną poprawę. Krosty wciąż wyskakiwały, ale mniejsze, niepodchodzące tonami ropy no i było ich mniej. Bałam się, że kiedy odstawię tetracykliny znów wszystko wróci, ale było w porządku . Ciągle smarowałam się tymi maściami antybiotykowymi. W końcu mogłam się jakoś ludziom pokazac. Miałam masę blizn ale to jeszcze dużo zostało po tym "cudownym" oczyszczaniu. Na blizny dostałam Atrederm, musże powiedziec, że mimo iż jest uciążliwy w stosowaniu to pomaga . Dziś moja twarz ogólnie wygląda dobrze, mogę sie pokazac np. na plaży bez mocno kryjącego podkładu i pudru. Mam tylko problem z pojedynczymi pryszczami. Wychodzą ogromne, czerwone, odstające od twarzy. Czasem próbowałam je wycisnąc, ale nie da rady, od tego tylko rosną jeszzce większe. Stosuję teraz Skinoren, Sudocrem i Clindacne, raz w tygodniu drożdżową maseczkę (bardzo polecam, wyrównuje koloryt skóry, lekko wysusza krostki, buzia jest po niej gładziutka). Niestety moje metody są niewystarczające. Może poradzicie coś na takie pojedyńcze, ale wielkie problemy??
Ewcia300590 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 11:34   #924
berethalia
Raczkowanie
 
Avatar berethalia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 484
GG do berethalia
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Cytat:
Napisane przez dragonfly90 Pokaż wiadomość
Wiesz co ja mam ten podkład, jest bardzo wydajny. Mam go już 2 raz i naprawdę polecam, kosztuje ok 20zł. Wybrałam ten ciemniejszy na początku wydało mi sie ze będzie za ciemny ale jest dobry. Dla mojej przetłuszczającej sie cery z problemami jest idealny. Oczywiście nakładam jeszcze niewielka ilość pudru.
Excipial
mam pytanie bo jest napisane że to krem.
to używać go jak krem czy na krem?? jka podklad?
na razie sobie go nie kupię ale jak skonczy się mój główny to poeksperymentuję z tym;-)
__________________
Chcę kupić ci kwiaty,
Zawstydza mnie tylko to, że jesteś chłopcem.
Ale jeżeli nie jesteś dziewczynką,
To nikt nie kupuje ci kwiatów.
berethalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 22:46   #925
kirke88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Znalazłam bardzo ciekwawą stronę o trądziku z rozróżnieniem jego rodzajów i sposobów leczenia. Nie przejżałam wszystkich waszych wypowiedzi, więc nie wiem, czy się nie pojawiła gdzieś przypadkiem, ale moim zdaniem nawet jeśli, jest na tyle wartościowa, że można wątek powtórzyć -> zajżyjcie tu http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm
kirke88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 09:48   #926
malinka4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 104
lysanel active

hej,mam pytanie.
stosuje LYSANEL ACTIVE i pomyslalam ze co tydzien bede robila sobie peeling twarzy, tylko ze strasznie potem szczypie ta twarz jak naloze lysanel bo skora jest podrazniona itd, ale lysanel active zluszcza, wiec ja mu chyba tylko pomagam skoro sama sobie robie peeling, czy moze nie potrzebnie podrazniam?;>
malinka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 11:19   #927
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: lysanel active

Cytat:
Napisane przez _Magdusia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny co powiecie więcej na temat Effaclar K ?
Moja skóra w sumie nie jest trądzikowa, raczej nie mozna jej tak nazwać chociaż zdażają się od czasu do czasu jakieś pryszcze , ale mam problem z zaskórnikami i przebarwieniami na policzkach przede wszystkim . Chociaż nie jest aż tak źle, chciałabym jeszcze bardziej ją podleczyć
Czytając pierwsze posty tego wątku wyczytałam , że zawiera on kwasy , napiszę odrazu- nigdy nie stosowałam żadnych kwasów !
Bardzo was proszę o wiecej informacji na temat tego kremu , do jakich problemów skórnych się nadaje i jak sobie z nimi radzi - dla tych. które już go wypróbowały
Mi osobiście Effaclar nie zrobił z twarzą nic, nie pomógł ani też nie zaszkodził, 0 efektów. Tego że to kwas się nie obawiaj bo jest bardzo delikatny, złuszczanie jest minimalne, u mnie go w ogóle nawet nie dostrzegłam. Używaj po nim na dzień filtr o faktorze 40-50 i żadnych przebarwień nie będziesz mieć.

Cytat:
Napisane przez malinka4 Pokaż wiadomość
hej,mam pytanie.
stosuje LYSANEL ACTIVE i pomyslalam ze co tydzien bede robila sobie peeling twarzy, tylko ze strasznie potem szczypie ta twarz jak naloze lysanel bo skora jest podrazniona itd, ale lysanel active zluszcza, wiec ja mu chyba tylko pomagam skoro sama sobie robie peeling, czy moze nie potrzebnie podrazniam?;>
Przy Lysanelu peeling już bym sobie darowała, chyba że masz dużo odstających skórek to ew jakiś bardzo delikatny enzymatyczny i po nim już Lysanelu nie aplikować.

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
A czy mogę nakładać podkład kiedy będę szła na plaże się opalać pewnie z filtrem 50+na twarzy?? Malujecie się na plaże to znaczy stosujeie podkład ??
Ja nie widzę w ogóle powodu dla którego nie miałabym na plaże użyć podkładu, zawsze go używam (mineralny EDM) i nic mi się nigdy z twarzą z tego powodu nie stało. Nie wiem w ogóle o co kamon???
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 12:11   #928
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: lysanel active

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość





Ja nie widzę w ogóle powodu dla którego nie miałabym na plaże użyć podkładu, zawsze go używam (mineralny EDM) i nic mi się nigdy z twarzą z tego powodu nie stało. Nie wiem w ogóle o co kamon???
Ja mam cerę tłustą, trądzikową z przebarwieniami i może dlatego nie powinnam używać podkładów na plażę, ponieważ może to powodować pryszcze. Ale i tak coś nie mogę się przekonać, aby wyjść bez podkładu.Mam podkład z Vichy Normateint i może ten mogę stosować bo nie jest mocno kryjący a może nie można stosować cięzszych podkładów na plaże .Chociaż wiadomo pewnei , że najlpepiej podkładów nie stosować na plaże ale jak trzeba
majaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 12:23   #929
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: lysanel active

Cytat:
Napisane przez majaki Pokaż wiadomość
Ja mam cerę tłustą, trądzikową z przebarwieniami i może dlatego nie powinnam używać podkładów na plażę, ponieważ może to powodować pryszcze. Ale i tak coś nie mogę się przekonać, aby wyjść bez podkładu.Mam podkład z Vichy Normateint i może ten mogę stosować bo nie jest mocno kryjący a może nie można stosować cięzszych podkładów na plaże .Chociaż wiadomo pewnei , że najlpepiej podkładów nie stosować na plaże ale jak trzeba
Nie wiem dlaczego miałabym ich nie stosować. Mam cerę podobną do Twojej i nie zauważyłam powstawania kolejnych pryszczy po opalaniu z podkładem.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 13:58   #930
sinsinsin
Rozeznanie
 
Avatar sinsinsin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 942
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Nie wiem czy kogos nie powiele, nie przeczytalam dokladnie calego watku. Chcialam sie z Wami podzielic 'moja historia' tradziku
Zawsze mialam niemal idealna cere az do powrotu z kilkumiesiecznych wakacji w goracym klimacie. I tak juz rok sie z nim mecze. Leczenie zaczelam u dermatologa tetracyklina, papka robiona, i milionami masci do smarowania na recepte i bez, wiekszosc nazw pewno przewinela sie juz na tym forum. Pozniej przyszedl czas na kosmetyczke - seria kwasow (roznych), laseru, oczyszczen (;/) itp.
Stan cery mi sie zdecydowanie poprawil w porownaniu z tym co bylo rok temu, ale do idealnej cery to na pewno bylo jeszcze daaaaaleko. Kilka tyg. temu w akcie desperacji stwierdzilam,ze narazie daje sobie spokoj z kosmetyczka bo przestalo to przynosic jakiekolwiek efekty.
I wiecie co okazalo sie poniekad lekarstwem na moje problemy? Moze to sie wydac smieszne, ale najzwyklejszy plyn miclearny La Roche Posay.
Po kilku tygodniach zmywania nim twarzy nawet kilka razy dziennie zauwazylam ogromna poprawe. To co bylo na twarzy znika, wyskakuje coraz mniej. Mysle,ze to kwestia tego,ze twarz jest caly czas dobrze oczyszczona.
Nie wiem jak to sie ma do teorii, ale pomyslalam sobie ze sie tym podziele z Wami, bo ja do tej pory uwazalam,ze to zbedny gadzet w kosmetyczce, a dzis zdecydowanie jest na mojej liscie niezbednych kosmetykow
Pozdrawiam
sinsinsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.