Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-09, 14:29   #4441
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lady_Caroline Pokaż wiadomość
Dotychczas dobrze mi służył. A co do filtra to fakt - powinnam używać czegoś z większym, ale mnie praktycznie w ogole słońce nie "chwyta".
Ale w filtrowaniu nie chodzi o "chwytanie" czy "nie chwytanie"...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 14:56   #4442
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Ale w filtrowaniu nie chodzi o "chwytanie" czy "nie chwytanie"...
Już wiem, doedukowałam się trochę w tej kwestii. Dzięki za odpowiedź.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:50   #4443
Mista87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Do Lady_Caroline

"Mój plan wygląda w sposób następujący...
Dzień: szare mydło, nietłusty krem matujący do twarzy Avon Solutions complete balance day SPF15 (używam od kilku miesięcy i dobrze się sprawdza), puder mineralny.

Wieczór: OCM (nie wiem jeszcze jakie olejki zastosuję) i coś po tym, ale nie wiem co.

Maseczka z glinką raz w tygodniu i peeling enzymatyczny raz w tygodniu."

Hej,
nie znam się na tym za bardzo, ale co do szarego mydła, mogę Ci polecić, żebyś zamieniła je na mydło Alep 25% lub 40%, dużo osób jest nim zachwyconych. Dobrze oczyszcza i nawilża cerę.
Pamiętaj, że świecącą cerę nie wystarczy tylko zmatowić, ale trzeba ją także nawilżyc Może warto, żebyś pomyślała o jakimś kremie lub serum na noc?
Mi moje pory trochę zwęziło serum z witaminą C z BU plus tonik z octu jabłkowego(ja mam jednak cerę naczynkową, więc mam bardziej zawężone pole do manewrów) , a mojemu facetowi przemywam twarz tonikiem z octu jabłkowego i mimo, że pory nadal są duże to widać różnicę między tym co było, a tym co jest

Mam nadzieję, że coś pomogłam
Pozdrawiam

Edytowane przez Mista87
Czas edycji: 2012-07-12 o 12:57
Mista87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 14:45   #4444
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 574
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Mista87 Pokaż wiadomość
Do Lady_Caroline

"Mój plan wygląda w sposób następujący...
Dzień: szare mydło, nietłusty krem matujący do twarzy Avon Solutions complete balance day SPF15 (używam od kilku miesięcy i dobrze się sprawdza), puder mineralny.

Wieczór: OCM (nie wiem jeszcze jakie olejki zastosuję) i coś po tym, ale nie wiem co.

Maseczka z glinką raz w tygodniu i peeling enzymatyczny raz w tygodniu."

Hej,
nie znam się na tym za bardzo, ale co do szarego mydła, mogę Ci polecić, żebyś zamieniła je na mydło Alep 25% lub 40%, dużo osób jest nim zachwyconych. Dobrze oczyszcza i nawilża cerę.
Pamiętaj, że świecącą cerę nie wystarczy tylko zmatowić, ale trzeba ją także nawilżyc Może warto, żebyś pomyślała o jakimś kremie lub serum na noc?
Mi moje pory trochę zwęziło serum z witaminą C z BU plus tonik z octu jabłkowego(ja mam jednak cerę naczynkową, więc mam bardziej zawężone pole do manewrów) , a mojemu facetowi przemywam twarz tonikiem z octu jabłkowego i mimo, że pory nadal są duże to widać różnicę między tym co było, a tym co jest

Mam nadzieję, że coś pomogłam
Pozdrawiam
Odstawiłam szare mydło. A co do nawilżania, to OCM bardzo mi służy, choć to dopiero czwarty dzień. Bardzo dobrze nawilża, a w ciągu dnia nie świecę się tak, jak kiedyś. Dzięki.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 15:26   #4445
Nenya_89
Zadomowienie
 
Avatar Nenya_89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 1 447
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Przymierzam się do mojego pierwszego zamówienia z BU i rozpoczęcia poważnej walki o moją cerę. Mam 23 lata, co jakiś czas niespodzianki głównie na policzkach, a od czasu do czasu na brodzie; masę zaskórników i wągrów (nos, pod oczami, czoło). Cerę mam raczej normalną, nie tłustą i nie suchą poza odstającymi gdzieniegdzie skórkami. Moją największą zmorą są jednak blizny potrądzikowe i przebarwienia. Skóra nie ma jednolitego koloru.

Mój plan wygląda mniej więcej tak:

Rano:
- myjący olejek pomarańczowy
- hydrolat oczarowy
- tu mam problem: krem rozjaśniająco-wygładzający AZELO/BHA lub serum migdałowe 10% lub serum Lemon
- filtr (myślę nad Sorayą lub SunOzon)
- no i muszę zapaćkać swoją twarz czymś kryjącym - obecnie używam kremu tonującego z Alterry i nie wiem czy da się go tutaj dołączyć czy zamienić na korektor i puder bambusowy, które raczej nie wyrównają mi kolorytu.

Wieczorem
- olejek pomarańczowy
- hydrolat oczarowy
- krem rozjaśniająco-wygładzający AZELO/BHA lub serum migdałowe 10% lub serum Lemon
- olej tamanu lub kocanka

Raz na tydzień peeling enzymatyczny i maseczka morska z perłami.

Bardzo proszę Was o radę - czytałam sporo wątków, ale dla mnie to nadal czarna magia. Nie wiem czy nie dałam wszystkiego za dużo i w dobrej kolejności.
Z góry dziękuję za wszelka pomoc
__________________

Książki, strona po stronie - klik
Nenya_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 11:08   #4446
patihipi
Raczkowanie
 
Avatar patihipi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie, może ktoś tylko zerknie na moją liste która ostatnio po lekturze wielu wątków stworzyłam obecnie to stosuje, od niecałego miesiaca i jak na razie jest ok. Mam cere mieszana, strefa T troche się swieci i sa zaskórniki niestety. Zdarzaja sie wypryski, nie duzo ale zawsze cos wyskakuje.Wiek 25 lat -mam jedna niewielka zmarszczke poprzeczna na czole
Moja nowa pielegnacja wygląda tak, prosze o rady opinie - wszystko chetnie przyjme
DZIEŃ: żel do mycia Physiogel
hydrolat oczarowy
serum z vit C flavo-c z biochemii
filtr Iwostin Solecrin 50+
NOC: olejek do mycia zielona herbata z biochemii urody
żel hialuronowy + olejek z pestek malin (ale kupie chyba jednak inny)
hydrolat oczarowy jako tonik/ co ok 3/4 dzien tonik AHA/BHA 10% z biochemi urody
Avene Diacneal
Raz na tydzien maseczka oczyszczająca -3 tabletki z aspiryny połaczone z maseczka oczyszczająca z ziaja lub soraya

Edytowane przez patihipi
Czas edycji: 2012-07-17 o 11:10
patihipi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 10:35   #4447
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez patihipi Pokaż wiadomość
Witajcie, może ktoś tylko zerknie na moją liste która ostatnio po lekturze wielu wątków stworzyłam obecnie to stosuje, od niecałego miesiaca i jak na razie jest ok. Mam cere mieszana, strefa T troche się swieci i sa zaskórniki niestety. Zdarzaja sie wypryski, nie duzo ale zawsze cos wyskakuje.Wiek 25 lat -mam jedna niewielka zmarszczke poprzeczna na czole
Moja nowa pielegnacja wygląda tak, prosze o rady opinie - wszystko chetnie przyjme
DZIEŃ: żel do mycia Physiogel
hydrolat oczarowy
serum z vit C flavo-c z biochemii
filtr Iwostin Solecrin 50+
NOC: olejek do mycia zielona herbata z biochemii urody
żel hialuronowy + olejek z pestek malin (ale kupie chyba jednak inny)
hydrolat oczarowy jako tonik/ co ok 3/4 dzien tonik AHA/BHA 10% z biochemi urody
Avene Diacneal
Raz na tydzien maseczka oczyszczająca -3 tabletki z aspiryny połaczone z maseczka oczyszczająca z ziaja lub soraya
Świetna pielęgnacja tyle... że nie latem. Chyba że siedzisz w zasloniętych pomieszczeniach. Diacneal, serum z witaminą C i tonik AHA/BHA dopiero od polowy września.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 11:06   #4448
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny liczę na waszą pomoc, Mam 23 lata cerę normalną, nigdy nie miałam z nią problemów, ale od kilku miesięcy zaczęła 'psuć' mi się twarz - szczególnie na brodzie - mam sporo zaskórników zamkniętych i otwartych.
Moja pielęgnacja od paru tygodni to :

Rano :

mycie kremem z Alterry
tonik z kwasem kojowym 4%
krem bezzapachowy z Alterry
filtr Iwostin emulsja + 50

Wieczorem :
OCM (oliwka dla mam Babydream + 15% oleju rycynowego) + masaż szmatką muślinową Liz Earle
mycie kremem z Alterry
tonik z kwasem kojowym 4%
olej (z pestek brzoskwini lub oliwka dla mam Babydream lub olejek Alterra Migdał i Papaja)

Raz w tygodniu
peeling z pestek porzeczki
maseczka ze spiruliną i białą glinką

Edytowane przez Palala
Czas edycji: 2012-07-21 o 11:08
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 19:34   #4449
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
Wieczorem :
OCM (oliwka dla mam Babydream + 15% oleju rycynowego) + masaż szmatką muślinową Liz Earle
mycie kremem z Alterry
tonik z kwasem kojowym 4%
olej (z pestek brzoskwini lub oliwka dla mam Babydream lub olejek Alterra Migdał i Papaja)

Raz w tygodniu
peeling z pestek porzeczki
maseczka ze spiruliną i białą glinką
A jak dlugo stosujesz OCM? Od poczatku stosujesz Babydream? Jesli tak to proponuje zebys uzyla na poczatek jednego rodzaju oleju lub 2-3 max.
Poza tym nie wiem po co stosowac OCM i potem jeszcze myc buzie znow jakims kremem/zelem
Byc moze, ze jest to efekt oczyszczania przy OCM.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 19:49   #4450
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Cool Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
A jak dlugo stosujesz OCM? Od poczatku stosujesz Babydream? Jesli tak to proponuje zebys uzyla na poczatek jednego rodzaju oleju lub 2-3 max.
Poza tym nie wiem po co stosowac OCM i potem jeszcze myc buzie znow jakims kremem/zelem
Byc moze, ze jest to efekt oczyszczania przy OCM.
OCM stosuję od 4 tygodni - już przed OCM miałam problemy z brodą, od początku używam Babydream, a dodatkowego 'oczyszczacza' używam bo boję się niedokładnego zmywania oleju
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 23:23   #4451
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
OCM stosuję od 4 tygodni - już przed OCM miałam problemy z brodą, od początku używam Babydream, a dodatkowego 'oczyszczacza' używam bo boję się niedokładnego zmywania oleju
Albo OCM albo oczyszczacz.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-22, 06:53   #4452
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Palala Pokaż wiadomość
OCM stosuję od 4 tygodni - już przed OCM miałam problemy z brodą, od początku używam Babydream, a dodatkowego 'oczyszczacza' używam bo boję się niedokładnego zmywania oleju
Hmm...migdal tez moze byc komedogenny.
A ten tonik z kwasem to dlugo stosujesz? Tzn. czy mialas juz po jego uzyciu wypryski czy nie ?
Co do zmycia calkowitego oleju z twarzy po OCM to wez wacik napsikaj jakims tonikiem i jak przetrzez twarz i zobaczysz, ze wacik jest czysty tzn. , ze buzia jest oczyszczona
I nie wiem jak ta emulsja Iwostin wyglada,ale jesli jest to jakis krem to nie wiem po co dajesz krem Alterra na krem Iwostin. byc moze, ze to sie ze soba gryzie.

Ja bym obstawiaja olejek Alterry migdal papaja lub oliwke Bdream lub emulsje Iwostinu. Choc powiem Ci, ze ja od jakiegos czasu uzywam tego kremu co Ty do skory wrazliwej Alterry i mi jakas gula wyskoczyla na boku buzi i sie zastanawiam czy to nie ten krem? Bo moze jeszcze u mnie to byc tonik z kw. migdalowym lub rybka Rival de loop hydro
Takze kurde ciezko jest czasem dojsc co i jak.

Musisz sie wrocic do poczatku i przypomniec sobie czego zaczelas uzywac nowego jak sie te krostki pojawily
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 13:50   #4453
22angeliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 55
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny bardzo proszę o pomoc i porady. Nie chciałam zakładać pochopnie nowego wątku i dlatego niezmiernie się cieszę, że ten znalazłam bo wydaje się być idealny. Chciałabym się Was poradzić czy pielęgnacja mojej cery jest dobra i wystarczająca.
Cerę mam mieszaną z wypryskami i zaskórnikami zamkniętymi i otwartymi. Mam 22 lata.
Wieczorem makijaż zmywam wodą (ale mieszkam na wsi i woda jest czysta można pić z kranu, nigdy mi nie zaszkodziła) i dość słabo oczyszczającym kremem myjącym z Alterry. Później przecieram jeszcze płynem micelarnym AA bez parabenów i silikonów. Następnie przecieram całą twarz takim własnoręcznie robionym tonikiem z petroleum+olej pichtowy. Następnie nakładam na twarz kwas hialuronowy zmieszany raz z olejem z pestek malin, raz z olejem tamanu i punktowo na wypryski Skinoren ale wtedy w tych miejscach nie nakładam już oleju bo słyszałam że wtedy może zapychać. No i krem pod oczy z Alterry bez silikonów parabenów i konserwantów tych szkodliwych.
Rano zmywam tym samym kremem z Alterry twarz, następnie nakładam serum granat z Biochemi Urody i tyle.

Piszę tu bo wydaje mi się, że mimo iż nie stosuję chemii na twarz to nie jest to wystarczająca pielęgnacja cery mieszanej skłonnej do wyprysków. Jak myślicie czy te produkty zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia skóry?
A drugie pytanie dotyczy kremów z wysokim filtrem na dzień bo wybieram się nad morze, ale takich żeby mnie nie zapchały dziękuję za wszystkie porady
22angeliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 19:06   #4454
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez 22angeliczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc i porady. Nie chciałam zakładać pochopnie nowego wątku i dlatego niezmiernie się cieszę, że ten znalazłam bo wydaje się być idealny. Chciałabym się Was poradzić czy pielęgnacja mojej cery jest dobra i wystarczająca.
Cerę mam mieszaną z wypryskami i zaskórnikami zamkniętymi i otwartymi. Mam 22 lata.
Wieczorem makijaż zmywam wodą (ale mieszkam na wsi i woda jest czysta można pić z kranu, nigdy mi nie zaszkodziła) i dość słabo oczyszczającym kremem myjącym z Alterry. Później przecieram jeszcze płynem micelarnym AA bez parabenów i silikonów. Następnie przecieram całą twarz takim własnoręcznie robionym tonikiem z petroleum+olej pichtowy. Następnie nakładam na twarz kwas hialuronowy zmieszany raz z olejem z pestek malin, raz z olejem tamanu i punktowo na wypryski Skinoren ale wtedy w tych miejscach nie nakładam już oleju bo słyszałam że wtedy może zapychać. No i krem pod oczy z Alterry bez silikonów parabenów i konserwantów tych szkodliwych.
Rano zmywam tym samym kremem z Alterry twarz, następnie nakładam serum granat z Biochemi Urody i tyle.

Piszę tu bo wydaje mi się, że mimo iż nie stosuję chemii na twarz to nie jest to wystarczająca pielęgnacja cery mieszanej skłonnej do wyprysków. Jak myślicie czy te produkty zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia skóry?
A drugie pytanie dotyczy kremów z wysokim filtrem na dzień bo wybieram się nad morze, ale takich żeby mnie nie zapchały dziękuję za wszystkie porady
Dodalabym tu jakis hydrolat np. oczarowy i rano wlasnie tym hydrolatem bym tez przecierala twarz.
JA bym najpierw micelem przecierala buzie, a potem umyla ja tym kremowym oczyszczaczem , a potem stonizowala
W ogole moim zdaniem takie oczyszczacze kremowe nic nie roba tzn. nie czyszcza dokladnie . Mialam kilka, nawet samorobki i nigdy nie czulam, zeby moja sora byla oczyszczona. Moze taki krem ze szmatka z mikrofibry by dobrze robil,ale sam jest wg mnie bee
A mylas kiedys buzie olejkiem myjacym z BU? polecam , zwlaszcza ten z olejkiem z drzewa herbacianego, ktory wlasnie dorze robi na wypryski.

Co do filtrow to nie pomoge bo sama mam z tym problem.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 23:48   #4455
22angeliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 55
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie myłam, ale olej z drzewa herbacianego stosuję punktowo te filtry mnie męczą bo jadę nad morze i chcę zadbać o skórę twarzy a jednocześnie nie zapewnić sobie mnóstwa zaskórników i pryszczy... a jak myślicie nie lepiej zastąpićtych wszystkiech naturalnych specyfików kremami na dzien i na noc z apteki np. Floslek czy Dermika? boję się, że nie zapewniają oleje odpowiedniego odżywienia i nawilżenia ...
22angeliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 09:59   #4456
patihipi
Raczkowanie
 
Avatar patihipi
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Świetna pielęgnacja tyle... że nie latem. Chyba że siedzisz w zasloniętych pomieszczeniach. Diacneal, serum z witaminą C i tonik AHA/BHA dopiero od polowy września.
Dziękuje za odpowiedz zdecydowałam sie na tą pielęgnacje ponieważ i tak pracuje w biurze przez wiekszosc dnia z zasłonietymi roletami i słonca nie widuje......jedynie co to w weekend troche wychodze na zewnątrz ale nie sa to dłuższe wygrzewania sie na słońcu. Na wakacje planuje jechac koło października i wtedy wczesniej zrezygnuje z tej pielegnacji. Polecisz cos może jak zmienic ta pielęgnacje ? tonik BHA zamienie tylko na tonik oczatowy, serum z wit C moge wymienic na inne np winogronowe, ale co by stosowac zamiast diacnealu na noc żeby kontynuowac walke ze zmarszczkami i wypryskami ? tutaj nie mam pomysłu....może pomoże ktos ?
patihipi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 18:53   #4457
Ciotka_Dee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Co sądzicie o takim planie?

Cera tłusta, zanieczyszczona, płytko unaczyniona, z pierwszymi zmarszczkami; w zimie dodatkowo sucha.
Cel: prewencja zmarszczkowa, zmniejszenie zaskórników
Planowany początek: sierpień

Na noc:
* 2 razy w tygodniu BHA 2% z BU
* 1 w tygodniu tonik migdałowy 10%
* na zmianę: Avene z retinalem z: Triacneal (czoło, broda) i LPR Effaclar K (reszta twarzy)

Ewentualny dodatkowy krem nawilżający (np. Xerial 5, Effaclar H, krem lipidowy Iwostinu itd)

Na dzień:

* serum z witaminą C z BU na zmianę z serum rozjaśniającym (o ile skóra nie będzie źle reagować na wit C i retinal)
* filtry (aktualnie Eucerin SPF 50)

Mycie: pianka Pharmaceris A
Ciotka_Dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 16:20   #4458
Ciotka_Dee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Z migdałem chyba przesadziłam.
A o reszcie co sądzicie? Coś dodać, zrezygnować?
Ciotka_Dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 16:24   #4459
d0ris13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć,
mam cerę normalną w kierunku mieszanej, ze skłonnością do zmarszczek i zaczynająca powoli tracić jędrność ;/
Moim celem w pielęgnacji jest wyrównanie kolorytu, wygładzenie, ujędrnienie i na końcu spłycenie zmarszczek.
Nie mam skłonności do zapychania, raczej nigdy nie miałam niespodzianek czy pryszczy, może w ciąży, ale to kwestia hormonów, tak to generalnie narzekam na jędrność i zmarszczki. Mam trochę przebarwień.

Używam od dawna BU, ale jakoś tak bez planu i trochę przypadkowo, chciałabym to skonsultować z kimś zainteresowanym tematem kto może zmodyfikuje i poprawi mój plan. Będę wdzięczna za wszelaki uwagi - z góry dziękuję!

Moja planowana na teraz pielęgnacja (w związku z nowym zamówieniem w BU):

RANO
Olejek myjący bezzapachowy BU
Serum GRANAT EKO BU
Krem z filtrem (30 lub 50, generalnie filtruję się 365/365 i moja cera nieźle to znosi)
Puder transparentny - Hauschka albo coś z BU

NOC
Olejek myjący bezzapachowy (ponieważ to będzie nowość w mojej łazience nie wiem jeszcze jak tego używać i czy starczy tylko olejek czy powinnam to czymś poprzedzić, zakończyć tonikiem?)
Na zmianę:
- serum eliksir winogronowy BU z żelem HA peptydowym
- na serum masło ze skrzypu (czy i ile mam odczekać po nałożeniu serum z żelem? Wydaje mi się, że samo serum to za mało dla takiej podstarzałej już cery jak moja )
Albo:
- olejek arganowy z żelem HA peptydowym
- na to masło ze skrzypu albo już nic, bo olejek może wystarczający odżywczy?

Lubię także olejek kokosowy, ale nie wiem gdzie go wcisnąć?
Zakupiłam tez maseczkę morską z perłami - ze względu na spirulinę.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i uwagi, dziękuję!

d0ris13
d0ris13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 13:25   #4460
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez d0ris13 Pokaż wiadomość
Cześć,
mam cerę normalną w kierunku mieszanej, ze skłonnością do zmarszczek i zaczynająca powoli tracić jędrność ;/
Moim celem w pielęgnacji jest wyrównanie kolorytu, wygładzenie, ujędrnienie i na końcu spłycenie zmarszczek.
Nie mam skłonności do zapychania, raczej nigdy nie miałam niespodzianek czy pryszczy, może w ciąży, ale to kwestia hormonów, tak to generalnie narzekam na jędrność i zmarszczki. Mam trochę przebarwień.

Używam od dawna BU, ale jakoś tak bez planu i trochę przypadkowo, chciałabym to skonsultować z kimś zainteresowanym tematem kto może zmodyfikuje i poprawi mój plan. Będę wdzięczna za wszelaki uwagi - z góry dziękuję!

Moja planowana na teraz pielęgnacja (w związku z nowym zamówieniem w BU):

RANO
Olejek myjący bezzapachowy BU
Serum GRANAT EKO BU
Krem z filtrem (30 lub 50, generalnie filtruję się 365/365 i moja cera nieźle to znosi)
Puder transparentny - Hauschka albo coś z BU

NOC
Olejek myjący bezzapachowy (ponieważ to będzie nowość w mojej łazience nie wiem jeszcze jak tego używać i czy starczy tylko olejek czy powinnam to czymś poprzedzić, zakończyć tonikiem?)
Na zmianę:
- serum eliksir winogronowy BU z żelem HA peptydowym
- na serum masło ze skrzypu (czy i ile mam odczekać po nałożeniu serum z żelem? Wydaje mi się, że samo serum to za mało dla takiej podstarzałej już cery jak moja )
Albo:
- olejek arganowy z żelem HA peptydowym
- na to masło ze skrzypu albo już nic, bo olejek może wystarczający odżywczy?

Lubię także olejek kokosowy, ale nie wiem gdzie go wcisnąć?
Zakupiłam tez maseczkę morską z perłami - ze względu na spirulinę.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i uwagi, dziękuję!

d0ris13
Wszystko wygląda w miarę ok. Co do poranku nie mam zastrzeżeń. Jeśli chodzi o wieczór dorzuciłabym coś jeszcze. Peptydy są ok ale dodałabym adenozynę. Nie potrzebujesz wit. C dwa razy dziennie więc eliksir winogronowy możesz przenieść na dzień. Zamiast niego może serum z retinolem na zmianę z drugą wieczorną opcją? Nie musisz czekać z masłem choć ja prędzej stosowałabym je na włosy a nie twarz.
Olej kokosowy na twarz? Wolałabym arganowy. Osobiście przypadł mi do gustu ekologiczny z róży. Nie warto ograniczać się poza tym tylko do BU.
Olejek myjący wystarczy w kwestii mycia, nie zaszkodzi natomiast jakiś tonik z małym stężeniem kwasów pod serum.

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Ciotka_Dee Pokaż wiadomość
Co sądzicie o takim planie?

Cera tłusta, zanieczyszczona, płytko unaczyniona, z pierwszymi zmarszczkami; w zimie dodatkowo sucha.
Cel: prewencja zmarszczkowa, zmniejszenie zaskórników
Planowany początek: sierpień

Na noc:
* 2 razy w tygodniu BHA 2% z BU
* 1 w tygodniu tonik migdałowy 10%
* na zmianę: Avene z retinalem z: Triacneal (czoło, broda) i LPR Effaclar K (reszta twarzy)

Ewentualny dodatkowy krem nawilżający (np. Xerial 5, Effaclar H, krem lipidowy Iwostinu itd)

Na dzień:

* serum z witaminą C z BU na zmianę z serum rozjaśniającym (o ile skóra nie będzie źle reagować na wit C i retinal)
* filtry (aktualnie Eucerin SPF 50)

Mycie: pianka Pharmaceris A
Może na codzień jakiś tonik z kwasem laktobionowym? 2% BHA to tonik czy serum?
Ułożyłabym to tak:
Codziennie tonik z kwasem laktobionowym. Na to na zmianę na całą twarz triacneal i effaclar K. Jeśli potrzebujesz to tonik laktobionowy zamieniać z tonikiem z BHA. Tonik migdałowy bym zastosowała na początek 5% i równie dobrze może zastępować dwa poprzednie. Jak się przyzwyczaisz to raz w tygodniu dołożyć ten 10%. Wszystko zależy od tego jak będzie reagowała skóra. Kwas laktobionowy powinien najdelikatniej działać dlatego zaczęłabym od niego jeśli nie masz doświadczenia.
Poranek ok.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2012-07-25 o 13:14
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 20:17   #4461
d0ris13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Wszystko wygląda w miarę ok. Co do poranku nie mam zastrzeżeń. Jeśli chodzi o wieczór dorzuciłabym coś jeszcze. Peptydy są ok ale dodałabym adenozynę. Nie potrzebujesz wit. C dwa razy dziennie więc eliksir winogronowy możesz przenieść na dzień. Zamiast niego może serum z retinolem na zmianę z drugą wieczorną opcją? Nie musisz czekać z masłem choć ja prędzej stosowałabym je na włosy a nie twarz.
Olej kokosowy na twarz? Wolałabym arganowy. Osobiście przypadł mi do gustu ekologiczny z róży. Nie warto ograniczać się poza tym tylko do BU.
Olejek myjący wystarczy w kwestii mycia, nie zaszkodzi natomiast jakiś tonik z małym stężeniem kwasów pod serum.
Dziękuję
Muszę doczytać o adenozynie, bo nie wiem co to jest...
Faktycznie dużo wit. C, czyli sugerujesz na zmianę serum granat eko z winogronowym.
Retinolu teraz się boję - w ubiegłym roku się nabawiłam przebarwień mimo restrykcyjnego filtrowania - co dziwne to moje pierwsze przebarwienia w życiu Ale jesienią na pewno będzie Zorac, bo ja z tych hardcorów I dość dobrze go toleruję.
Myślisz, że kokos zły na buzię? ja go przywiozłam zimą z Tajlandii - tam Tajki używają go na buzię także, zresztą na całe ciało, postanowiłam skopiować patent No i oczywiście stosuję go wszędzie, także na włosy i genialnie na nie działa!
Musze też poczytać o ekologicznym z róży w takim razie

Zastanawiam się także nad innymi sklepami - próbowałam Mazideł, ale ja nie jestem typem chemika i odmierzanie, obrabianie na gorąco średnio mnie kręciło, często wyrzucałam półprodukty niewykorzystane (z wielkim żalem, bom krakuska! ) - chyba dla mnie lepszy sklep typu BU, albo inny podobny - ale jakoś ciągle najłatwiej mi z BU - tym bardziej, że mam 4 koleżanki składające się na paczkę (ach, znów ten mój centuś wychodzi ).

A nie myślisz, ze na noc coś cięższego powinnam? Nie jestem pewna czy taka potrzebę czuje moja cera czy psychika bardziej... ale tak samo serum dla 38-latki to może mało?...

Jeszcze raz dziękuję za opinię!
d0ris13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 09:47   #4462
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

może ktoś będzie łaskawy i będzie miał inwencję jak podrasować moją pielęgnację, żeby w końcu osiągnąć zamierzony efekt

mam 23lata i od wieku nastoletniego zmagam się z trądzikiem, od roku interesuję się naturalną pielęgnacją i siedzę na biochemii. O ile trądzik udało mi się opanować, to pozostałości po nim nie wyglądają nieciekawie. Pal go licho blizny, które widzę, że stopniowo zmniejszają się po kolejnych kwasowych kuracjach, ale nijak nie mogę poradzić sobie z rozszerzonymi porami - całe policzki, nos, czoło wygląda jak podziurkowane. do tego obserwuję pierwsze zmarszczki mimiczne, więc ściągające, ale wysuszające kosmetyki odpadają

a tak wygląda moja pielęgnacja:

RANO
mycie - zazwyczaj mydełko z glinką/ czasem niebieski babydream
tonizowanie - hydrolat obecnie różany
krem Alva Aktywny krem oczyszczający Rhassoul, czasem frakcja sojowa
puder bambusowy/jadwiga, czasem minerały
jak wychodzę z domu to filtr mineralny 30

WIECZOREM
standardowo mycie
tonik z kwasem, obecnie wg tego przepisu +1% arbutyny[KLIK], wcześniej ten [KLIK]

Raz na tydzień/dwa tygodnie
peeling kawitacyjny+wszelakie sera (amułki Alverde, rybki Gal) + maska algowa

próbowałam już różnych produktów i półproduktów. Począwszy od hydrolatów (oczarowy, różany, z kocanki), przez oleje typu tamanu i z róży do kwasów: glikolowy (peeling 30% ładnie zmniejszał blizny), po migdałowym schodziła mi skóra, goiły się przebarwiania. Ogólnie widzę działanie różnych składników na blizny i przebarwiania, ale te pory jak były tak są.

Co warto dodać do pielęgnacji, żeby pozbyć się tych paskudnych porów? a może coś wykluczyć?
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 09:07   #4463
Ciotka_Dee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość


Może na codzień jakiś tonik z kwasem laktobionowym? 2% BHA to tonik czy serum?
Ułożyłabym to tak:
Codziennie tonik z kwasem laktobionowym. Na to na zmianę na całą twarz triacneal i effaclar K. Jeśli potrzebujesz to tonik laktobionowy zamieniać z tonikiem z BHA. Tonik migdałowy bym zastosowała na początek 5% i równie dobrze może zastępować dwa poprzednie. Jak się przyzwyczaisz to raz w tygodniu dołożyć ten 10%. Wszystko zależy od tego jak będzie reagowała skóra. Kwas laktobionowy powinien najdelikatniej działać dlatego zaczęłabym od niego jeśli nie masz doświadczenia.
Poranek ok.
Dzięki za wskazówki
Kwasów PHA w stężeniu 6-10% używam aktualnie, od około 2 lat.
Ciotka_Dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 11:28   #4464
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pozwólcie, że się dołączę Próbowałam uzyskać jakąś poradę w wątku o cerze tłustej i mieszanej, jednak mój post pozostał bez echa.

Mam 23 lata, cerę najprawdopodobniej mieszaną (problematyczna najbardziej w strefie T), czasem odwodnioną. Moja pielęgnacja na dzień dzisiejszy jest bardzo prosta - do zmywania tuszu czy cieni zwykle był to płyn micelarny sopot/obecnie płyn dwufazowy ziaji, do mycia twarzy krem myjący Alterry, lekki krem nawilżający i .. w sumie to wszystko

Ze względu na porę letnią postanowiłam zacząć już teraz powoli ogarniać temat, żeby móc spokojnie zacząć wszystko na jesień. To czym chciałabym się zająć to na pewno zaskórniki i rozszerzone pory, a przy okazji może i krok w kierunku pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

Jestem po lekturze kilku wątków i jak dotąd 'produkty', które chciałabym włączyć do ogólnej pielęgnacji to: peeling enzymatyczny z bromelainy, hydrolat np. oczarowy, oleje z odrobiną HA (to bardzo lubię) zamiast/oprócz kremu, tonik /peeling salicylowy + jakieś smarowidło od dermatologa - dobrze sprawowały się u mnie AcneDerm, Differin i Epiduo. Dodatkowo chciałabym dorzucić serum z wit. C, samo lub zamiennie z innym serum antyoksydacyjnym i może zamienić żel na olejek myjący. Czy polecacie coś dodać, a może wykreślić?
Co z pielęgnacją przeciwmarszczkową? Wiem, że powinna być dostosowana do potrzeb skóry, a nie wieku, ale tu naprawdę nie wiem jak ruszyć. Czy to już, czy jeszcze poczekać? A jeśli już to jakimi preparatami zainteresować się bardziej?

A więc np:
Rano:
- krem myjący Alterra, hydrolat np. oczarowy, serum z wit. C i filtr
Wieczorem:
- demakijaż płynem Ziaji, krem myjący Alterra, hydrolat/tonik BHA, smarowidło np. AD, Epiduo i po jakichś 2h olej z HA
Raz w tygodniu:
- peeling z bromelainą, może maseczka z zielonej glinki
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2012-07-30 o 11:29
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 20:42   #4465
monjax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 178
GG do monjax
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny Zacznę od tego, że dopiero dzisiaj wpadłam na forum na biochemiczny dział, który mnie zaciekawił i zaczęłam czytać wątki. Szczególnie zaintrygowało mnie własnoręczne robienie kosmetyków. Co prawda przeczytałam biochemiczne kompendium, ale jak na razie mało co z tego wszystkiego rozumiem i liczę na Waszą pomoc
Moja skóra jest tłusta, szczególnie świecąca w strefie T, czasem też wysuszona i odwodniona w okolicach nosa; trądzikowa, z zaskórnikami i przebarwieniami. Ostatnimi czasy stan mojej cery mocno się pogorszył ( pojawiła się kaszka na czole i bolące gule ) mam nadzieję, że zmiana kosmetyków, choć trochę mi pomoże. Aktualnie stosuję do mycia twarzy żel oczyszczający z Garniera, następnie tonik BIO aloesowy z Ziaji i krem z Garniera do skóry normalnej-mieszanej. Czasem do zmywania makijażu używam płynu micelarnego Bourjois. Raz w tygodniu używam peelingu enzymatycznego z perfecty i maseczki oczyszczającej z Avonu.
Chciałabym zacząć stosować inne kosmetyki i tu bardzo proszę o Waszą pomoc, co byłoby odpowiednie dla mojej cery?
Zaznaczam, że do końca lata nie chcę włączać do pielęgnacji żadnych kwasów.
monjax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 02:46   #4466
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Zacznę od tego, że dopiero dzisiaj wpadłam na forum na biochemiczny dział, który mnie zaciekawił i zaczęłam czytać wątki. Szczególnie zaintrygowało mnie własnoręczne robienie kosmetyków. Co prawda przeczytałam biochemiczne kompendium, ale jak na razie mało co z tego wszystkiego rozumiem i liczę na Waszą pomoc
Moja skóra jest tłusta, szczególnie świecąca w strefie T, czasem też wysuszona i odwodniona w okolicach nosa; trądzikowa, z zaskórnikami i przebarwieniami. Ostatnimi czasy stan mojej cery mocno się pogorszył ( pojawiła się kaszka na czole i bolące gule ) mam nadzieję, że zmiana kosmetyków, choć trochę mi pomoże. Aktualnie stosuję do mycia twarzy żel oczyszczający z Garniera, następnie tonik BIO aloesowy z Ziaji i krem z Garniera do skóry normalnej-mieszanej. Czasem do zmywania makijażu używam płynu micelarnego Bourjois. Raz w tygodniu używam peelingu enzymatycznego z perfecty i maseczki oczyszczającej z Avonu.
Chciałabym zacząć stosować inne kosmetyki i tu bardzo proszę o Waszą pomoc, co byłoby odpowiednie dla mojej cery?
Zaznaczam, że do końca lata nie chcę włączać do pielęgnacji żadnych kwasów.
Brak oczyszczania. Jezeli te bolace gule nie zamieniaja sie ropniaki to moga to byc cysty i wtedy to juz antybiotyk pomoze. Zeby je wyrwac mozesz klasc na noc masc Ihtiolowa.

Rano:

1.Olejek myjacy z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/...j-teatree.html
(twarz osuszamy recznikiem papierowym)
2.Hydrolat oczarowy http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...sci-oczaru/430 (podalam hydrolat z ZSK poniewaz wiem, ze dziewczyny ostatnio narzekaly na zapach na nowego hydrolatu z BU)
3.Serum z niacynamid np. cos takiego http://mazidla.com/receptariusz/48-e...rdzikowej.html
4.Krem/filtr,ale napewno nie Garnier

Wieczor:

1.Porzadne oczyszczanie. Mozesz zmyc make up micelem potem umyc twarz olejkiem z BU i przetrzec twarz szmatka z mikrofibry- cos w stylu OCM. Mozesz zastosowac OCM w ogole.
2.Hydrolat
3.Serum
4.Krem np. http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Prz...somami-45-g/14 - mam i jest bardzo dobry.

Pozostan przy peelingu enzymatycznym. Pokus sie o jakies maski z glinek lub blota z siarka
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Samantha7
Czas edycji: 2012-08-02 o 02:47
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 06:41   #4467
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
1.Porzadne oczyszczanie. Mozesz zmyc make up micelem potem umyc twarz olejkiem z BU i przetrzec twarz szmatka z mikrofibry- cos w stylu OCM. Mozesz zastosowac OCM w ogole.
Tylko nie szoruj mocno tą szmatką, bo gule mogą wyłazić dalej
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 09:39   #4468
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
2.Hydrolat oczarowy http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...sci-oczaru/430 (podalam hydrolat z ZSK poniewaz wiem, ze dziewczyny ostatnio narzekaly na zapach na nowego hydrolatu z BU)
W ZSK również nie ma już hydrolatu z kwiatów. Są dwa hydrolaty z liści.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 10:10   #4469
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie wiem gdzie napisać więc pisze tu. Otóż byłam dzisiaj u dermatologa, co prawda z problemem innym niz twarz ale o twarz też od razu zapytałam. I troche sie zdziwiłam zaleceniami pani doktor. Moim problemem sa zaskórniki, głównie na czole i brodzie. Od ok 2 miesięcy stosuje OCM, krem z filtrem, tonik z nafty i olejku pichtowego, tonik jakiś samorobiony. Ogólnie jest dużo lepiej niż było. Ale dzisiaj Pani doktor zdziwiła się co to metoda mycia olejkami. Kazała mi myć twarz żelem Ivostin Purritin i oprócz tego na partie czoło nos i broda nie kazała mi stosować żadnego kremu ( stwierdziła że przez pół godz. będę czuła ściągnięcie ale potem skóra wytworzy sebum i sama sie nawilży bez zapychania kremem). A o kremie z filtrem powiedziała że to najgorsze co moge używac i to nic że to krem z apteki ( La roche) i bez parabenów (jestem uczulona). Według niej w ogóle nie powinno się stosowac filtrów. I teraz nie wiem czy sie zastosować do tego co mówiła czy nie. Aha zapiała mi jeszcze punktowo Davercin. Co o tym myślicie dziewczyny? Może któraś z Was zna się lepiej bo ja juz sama nie wiem.
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 10:13   #4470
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja myślę, że to typowy lekarz, który wciska określone firmy pacjentom. Ale dermatologiem ani specjalistą nie jestem, obserwuję tylko wnikliwie swoją skórę od jakichś 15 lat. I bardziej do mnie przemawia wizja nawilżania skóry, zamiast pozwalania jej na produkcję swojego sebum i koniec (?)
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu

Edytowane przez ama4
Czas edycji: 2012-08-02 o 10:18
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.