Maestrobrush (pędzle Maestro) kto tam kupował i jakie są te pędzle? - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-19, 22:06   #1441
Niphredile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Witam,
jestem tu nowa ale po przeczytaniu prawie całego wątku stwierdziłam, że chcę na razie pędzle tylko do oczu i to moje typy:
seria 320 R 8 + 12
seria 360 R 8 (uwielbiam roztarte kreski)
seria 420 R 6 lub 8 (chodzi mi głównie o załamanie powieki)
i teraz dylemat czy 490 R 10 czy osławiony 497?
dodam, że mam już do rozcierania sztywny z Inglota 80 HP i mały 13P.
jak oceniacie zestaw?

Edytowane przez Niphredile
Czas edycji: 2012-07-19 o 22:16 Powód: zmieniłam zdanie, z zestawu wypada 420 stwierdziłam, że swoją 80 dam na razie sobie radę. :P
Niphredile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 00:15   #1442
aleksjaaa
Rozeznanie
 
Avatar aleksjaaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 841
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Witam wszystkie.
Zamierzam kupić sobie pędzel do maseczek, tylko mam dylemat, czy z włosia naturalnego, czy syntetycznego. Naturalne chyba bardziej chłoną, więc maseczka mi wsiąknie w pędzelek zamiast nałożyć się na twarz, ale sama nie wiem, poradźcie.
aleksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 12:30   #1443
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Do produktów płynnych lepsze jest syntetyczne włosie.


Ja wreszcie nabrałam odwagi i parę dni temu przerobiłam swój pędzel do podkładu Maestro 143. Bardzo się nie polubiliśmy. Nakładałam nim podkład miesiąc i nie wytrzymałam dłużej.
Za długa rączka co chwila zawadzała mi o lustro (jestem krótkowidzem i maluję się bez okularów) plus wystawała strasznie w kubeczku z pędzlami, co mnie irytowało, bo jak tylko rzuciłam okiem to widziałam sterczący dumnie pędzel, którego niecierpię!
Do nakładania podkładu też mi nie pasował. Dużo wygodniej mi Hakuro H50s.
Parę dni temu wkurzona, odpiłowałam 1/3 trzonka. Miejsce po cięciu zamalowałam czerwonym lakierem do paznokci plus domalowałam czerwony paseczek wokół skuwki. Pędzel zaczął mi się wizualnie podobać. Długość zrobiła się bardzo wygodna.
Do tego zmieniłam mu przeznaczenie. Wygodnie mi się nim nakłada sypki puder - gdy chcę przypudrować tylko strefę T.
Dziś nałożyłam nim róż i też całkiem fajnie sobie poradził.
Tak więc mój pędzel powoli toruje sobie drogę do mojego serca.
Wreszcie go lubię!
Żałuję, że tyle czasu przeleżał bezużytecznie, a już pierwszego dnia po kupnie pomyślałam, żeby go skrócić - tylko odwagi nie miałam.
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 15:12   #1444
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez Niphredile Pokaż wiadomość
Witam,
jestem tu nowa ale po przeczytaniu prawie całego wątku stwierdziłam, że chcę na razie pędzle tylko do oczu i to moje typy:
seria 320 R 8 + 12
seria 360 R 8 (uwielbiam roztarte kreski)
seria 420 R 6 lub 8 (chodzi mi głównie o załamanie powieki)
i teraz dylemat czy 490 R 10 czy osławiony 497?
dodam, że mam już do rozcierania sztywny z Inglota 80 HP i mały 13P.
jak oceniacie zestaw?
320 radzę wziąć w rozmiarze 14 (przy założeniu że będziesz nakładać na całą powiekę w błyskawicznym tępię a jeżeli nie to lepiej kupić te w Rossmannie z przeźroczystą rączką z for your beautty mam je już kilka lat i mają to samo włosie co maestro;])

360 uważam nie nadaje się do rozcierania kreski, przynajmniej ja sobie z tym nie radzę bo to jest pędzel języczkowy a ma go w rozmiarze 6 więc teoretycznie lepiej niż 8 ale możesz spróbować bo bardzo często go używam to tzw naprawiania więc jeżeli nie sprawdzi się do kreski to na pewno się przyda;p

420 weź w rozmiarze 8, ta kulka jest dość mała a w rozmiarze 6 miniaturowa nie sprawdza się w załamaniu absolutnie a dużych oczu to ja specjalnie nie mam, 8 jest idealna. 6 używam do rozcierania kreski;] (zdjęcie)

Do rozcierania bezdyskusyjnie 497 (mam wszystkie i ten jest najlepszy zwłaszcza jeśli chodzi o mocno napigmentowane cienie z którymi 490 sobie nie bardzo radzi)

Co do pędzli Inglota to one są dużo gorsze niż Maestro oczywiście ale akurat tych co ty masz nie "macałam" wydaje mi się 13P będzie przypominał 360 więc jego bym już nie kupowała natomiast z kulką nie mam pojęcia bo w internecie nie ma punktów odniesienia żeby ocenić wielkość tej kulki a chwilowo nie mam jak wybrać się do Inglota. Kiedy planujesz zakup? jak będę w Inglocie to popatrzę na te pędzle;]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0896.jpg (165,7 KB, 38 załadowań)
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 15:32   #1445
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Masz tu jeszcze takie zbiorowe zdjęcie tych pędzli
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pedzle.jpg (61,0 KB, 90 załadowań)
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 18:13   #1446
Niphredile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

zakup planuję w najbliższym czasie, ale kiedy się zdecyduję to nie wiem, pewnie pod wpływem chwili:P co do 360 to jej kupno jest sprawą dyskusyjną, czytałam, że wiele dziewczyn jej nie używa więc chyba nie ma co kasy wydawać. a do załamania nie będzie lepsze "kopytko"? bo ja już nie wiem. za dużo tego jest:P boję się, że 320 r 14 będzie za duża, ja też nie mam jakichś ogromnych oczu i nie chcę kupić zbyt dużego pędzla. jak tak patrzę na zdjęcie, to zbiorowe, to 13P z Inglota wygląda prawie identycznie jak 360 r 6... hmm chyba muszę przewertować wątek od początku, porobić notatki i wtedy ułożyć optymalną listę zakupów
Niphredile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 00:04   #1447
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez Niphredile Pokaż wiadomość
zakup planuję w najbliższym czasie, ale kiedy się zdecyduję to nie wiem, pewnie pod wpływem chwili:P co do 360 to jej kupno jest sprawą dyskusyjną, czytałam, że wiele dziewczyn jej nie używa więc chyba nie ma co kasy wydawać. a do załamania nie będzie lepsze "kopytko"? bo ja już nie wiem. za dużo tego jest:P boję się, że 320 r 14 będzie za duża, ja też nie mam jakichś ogromnych oczu i nie chcę kupić zbyt dużego pędzla. jak tak patrzę na zdjęcie, to zbiorowe, to 13P z Inglota wygląda prawie identycznie jak 360 r 6... hmm chyba muszę przewertować wątek od początku, porobić notatki i wtedy ułożyć optymalną listę zakupów
Zgadzam się 360 nie jest pędzlem typu must have, mam go używam ale rzadko tak jak pisałam jak coś spaplam to jest świetny do naprawiania ale można się obejść;]

Jeżeli piszesz o kopytku to może troszkę zmienię kąt mojej odpowiedzi i teraz napiszę od czego ja zaczynałam i uważam że pędzle są niezbędne i używam je codziennie;]
Tak więc:

Makijaż oka zaczynam od nakładania cienia na całą powiekę i tu na początek miałam pędzel z Rossmana o którym Ci pisałam i który ma takie samo włosie jak maestro ( wkurzało mnie że trzeba się nim namachać dlatego kupiłam 320 r 14 i macham nim na co dzień) ale jest to bardziej uniwersalny pędzel gdyż nałożysz nim również ciemniejsze cienie w kąciku czy na środku powieki a tym 320 no już gorzej. Następnie nakładam zawsze jakiś ciemny cień w załamanie i kąciku i tu zawsze ale to zawsze używam kopytka (380 r 6) i potem rozcieram bezdyskusyjnie 497;] (planuje zakup pędzla z Hakuro jak przyjdzie i wytestuje to napiszę który lepszy;p a kupuje dlatego ze ten jest wiecznie brudny a tak jak pisałam moje 480 sobie nie radzą z każdymi cieniami). Jak robię bardzo ciemny makijaż to dodatkowo w załamanie używam kulki 420 r 8. Do brwi nie wyobrażam sobie innego pędzla niż 660 r 6, dodatkowo używam pędzla do linera 780 r (1 lub 0 dla mnie nie ma różnicy!)

Podsumowując codziennie do makijażu oka nie mogę się obejść bez:
- 497 r 12
-380 r 6
-420 r 8
-320 r 14
- 780 r 0 do linera bo używam w żelu
- 660 r 6 do brwi
- pędzla języczkowego z Rossmana for your beauty

Jak by Cię również interesowały pędzle do twarzy to codziennie używam:
- Hakuro H51 /H52 lub maestro 140 r 20 do podkładu, napisałam je w jednej lini bo uważam że są tak samo dobre. Jak bym miałam wybrać tylko ze względu na cenę to oczywiście Hakuro a jak masz kase to maestro uważam jest lepszy lepiej się pierze i można go wykorzystać do czegoś innego również a pędzle z Hakuro to tylko do podkładu, ale ja używam podkładu który ma lekko kremową konsystencje (Inglot w białej tubce) nie mam pojęcia jak by wyglądała sprawa dla bardziej płynnych
- do pudru Maestro 190 r 20 nigdy nie miałam innego weź to pod uwagę
- róż/bronzer 120 r 24 (mam też 155 ale mniej go lubię, 120 ma lepszy kształt i ogólnie lepiej się nim pracuje)
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 21:56   #1448
Niphredile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

dzięki bardzo właśnie o coś takiego mi chodziło zestawienie wszystkich najpotrzebniejszych pędzli do oczu, a z Hakuro lepiej skunksa czy zwykły do podkładu?
Niphredile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 02:06   #1449
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez Niphredile Pokaż wiadomość
dzięki bardzo właśnie o coś takiego mi chodziło zestawienie wszystkich najpotrzebniejszych pędzli do oczu, a z Hakuro lepiej skunksa czy zwykły do podkładu?
Z pędzlami Hakuro dopiero zaczynam swoją przygodę posiadam ich dwa a mianowicie: H51 i H52- oba są tak samo fajne z resztą są z tego samego włosia różnią się tylko kształtem. Skunksa mam tylko z Maestro i nie znoszę go;/ Ten pędzel dostałam i całe szczęście bo jak bym go kupiła to bym klęła wniebogłosy. Czemu go nie lubię? bo on ma bardzo długie włosie, dość rzadkie w porównaniu do innych pędzli typu flat top chociaż niewyobrażalnie gęste w porównaniu do skunksa z inglota (kiedyś go macałam w sklepie) malowanie nim jest wkurzające, nie potrafię ci tego opisać...hm... to jak zamiatanie śmieci z podłogi szczotką z wyrwanymi włoskami...pół śmieci zostaje na podłodze to samo jest z podkładem na twarzy robią się smugi i trzeba się więcej namachać i takie to nienaturalne jest...taka gruba warstwa podkładu zostaje na twarzy;/
Pędzli języczkowych do podkładu nigdy nie miałam, koleżanka ma z Inglota jakiś i mówi że jest denerwujący bo trzeba się nim strasznie namachać ale ona ma porównanie tylko do flat topa z Elfa.
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 14:15   #1450
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Ale skunksem się chyba inaczej rozprowadza podkład niż zwykłym flat topem; tzn. stempluje się i dopiero rozciera -może wtedy nie byłoby smug?
Teoretyzuję, bo nie mam takiego pędzla i raczej mieć nie będę (wolę inne).
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 14:45   #1451
panna mrau
Zakorzenienie
 
Avatar panna mrau
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 593
GG do panna mrau
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez Rukmini Pokaż wiadomość
Ale skunksem się chyba inaczej rozprowadza podkład niż zwykłym flat topem; tzn. stempluje się i dopiero rozciera -może wtedy nie byłoby smug?
Teoretyzuję, bo nie mam takiego pędzla i raczej mieć nie będę (wolę inne).
Ja mam skunksa co prawda z MACa, ale też mi smuży strasznie - niezależnie od tego czy najpierw stempluję czy od razu rozcieram podkład. Sprawdza się do takiego ostatecznego stopienia podkładu jak już jest rozprowadzony np. flat topem z Hakuro. Tak czy siak trzeba się nim namachać, żeby uzyskać ładny efekt, więc to chyba nie kwestia samej aplikacji...
panna mrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 16:36   #1452
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Zawszę stempluję podkład na buzi bo mój ma kremową konsystencję i jakoś tak się przyzwyczaiłam i tak robie niezależnie od pędzla którego używam;]
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 18:02   #1453
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Tak jak pisałam zakupiłam pędzel z Hakuro H79 niby porównywalny z 497, dziś do mnie przyszedł. Pierwsze co wydaje się mniejszy nieznacznie ale zdecydowanie ma duuużo miększe włosie 497 potrafi mnie ukłuć ten jest milusi ale jak sobie będzie radził z rozcieraniem się zobaczy bo jeszcze nie robiłam makijażu nim.

ps sory że 497 na zdjęciu jest brudny;p ale przynajmniej wiadomo który to i widać od razu czemu koniecznie muszę mieć jakiś dodatkowy hehe;p Przypominam że mój 497 ma już rok a H79 dziś przyszedł;]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0900.jpg (38,0 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0901.jpg (47,8 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez MissSeptaria
Czas edycji: 2012-08-08 o 18:04
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 22:10   #1454
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

W takim razie dobrze, że nie mam skunksa i że mnie on nie kusi.

Ja mam Maestro 497 od roku i byłam zadowolona... dopóki nie porównałam ze słynnym MACiem 217. Niestety teraz już nie jestem zadowolona z 497 - jest za wiotki dla mnie, nie umiem tego opisać.. tak jakby się uginał za bardzo zamiast rozcierać skutecznie.
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 22:26   #1455
capriart
Rozeznanie
 
Avatar capriart
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 899
GG do capriart Send a message via Skype™ to capriart
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez Rukmini Pokaż wiadomość
W takim razie dobrze, że nie mam skunksa i że mnie on nie kusi.

Ja mam Maestro 497 od roku i byłam zadowolona... dopóki nie porównałam ze słynnym MACiem 217. Niestety teraz już nie jestem zadowolona z 497 - jest za wiotki dla mnie, nie umiem tego opisać.. tak jakby się uginał za bardzo zamiast rozcierać skutecznie.
Ja skunksa używam tylko do omiatania zbyt dużej ilości pudru, czyli do "polerowania" twarzy. Jednak robię to wyjątkowo rzadko, gdyż pudru sypkiego używam w małych ilościach. Najczęściej przydaje się to przy sesjach zdjęciowych.
Także posiadam 497 i podobny kształtem MAC217 oraz 3xSigmaE25 i powiem Wam, że Maestro jest faktycznie jakiś taki wiotki, zbyt miękki, to zupełnie inne włosie niż MAC czy Sigma... zupełnie nie radzi sobie z rozcieraniem cieni; czasami sięgam po niego, by zaaplikować jasny cień np na całą powiekę bądź pod łuk brwiowy.
__________________

Makijaż Ślubny Wieczorowy ŚLĄSK

Galeria BECAPRI


ZAPRASZAM
na moją stronę oraz BLOGA!!!



capriart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 23:01   #1456
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez capriart Pokaż wiadomość
Także posiadam 497 i podobny kształtem MAC217 oraz 3xSigmaE25 i powiem Wam, że Maestro jest faktycznie jakiś taki wiotki, zbyt miękki, to zupełnie inne włosie niż MAC czy Sigma... zupełnie nie radzi sobie z rozcieraniem cieni; czasami sięgam po niego, by zaaplikować jasny cień np na całą powiekę bądź pod łuk brwiowy.

Powiem tak to chyba kwestia na prawdę partii bo mój jest twardy i radzi sobie z najgorszymi cieniami...Chyba to kwestia przypadku... no ale z pędzlami z naturalnego włosia jednak trzeba się liczyć że jeden może różnić się od drugiego... Kupując nie dawno koleżance na urodziny m.in 497 zauważyłam że jest mniejszy od mojego więc już firma zrobiąc sobie renomę chyba zaczyna sobie bimbać ale pędzla z racji tego że był na prezent nie macałam ale mniejszy był na pewno... Pędzle które kupowałam póżniej też dają się mieć słabszy klei bo niektóre się już telepią a te które kupowałam najpierw jakie były takie są...

No nic zobaczymy, słyszałam że ten Hakuro co kupiłam jest jak MAC 217 no jego nie mam ale porównam do 497;]
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 23:27   #1457
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Ja pewnie też kiedyś sprawdzę tego Hakuro.
Lubię takie pędzle, używam ich często i lubię mieć ze dwa czyste do jednego makijażu.
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 00:34   #1458
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

ja tez dlatego kupiłam Hakuro ale jeszcze go nie używałam;p tak że musicie poczekać na opinię zwłaszcza że trzeba go kilka razy przynajmniej wyprać żeby ocenić czy to się do czego nadaje bo nowy to sobie może być idealny...z resztą nie lubię się śpieszyć z recenzjami wolę dobrze wytestować;]
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:06   #1459
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Co do Hakuro H79 i Maestro 497 bo miałam napisać na pierwsze kilka dni stosowania Hakuro wygrywa, ma fajniejszy kształt co sprawia że jest bardziej precyzyjny i wielofunkcyjny ale on ma dopiero kilka dni a już mu włoski odstają...dla porównania Maestro ma już rok i nic. Hakuro jest jednak trochę tańszy tylko że wymaga czasu aby zweryfikować jak będzie sie trzymał.
__________________
Zapraszam na mojego bloga o potrzebach umysłu, duszy i ciała;]

http://missseptaria.blogspot.com/

a tam między innymi: makijaże, opisy kosmetyków, dokładne zdjęcia produktów i stosowanych pędzli, makijaże krok po kroku oraz wiele innych
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-25, 15:00   #1460
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Jak tam hakuro H79 po dłuższym stosowaniu?
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 17:30   #1461
Niphredile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Hej. nareszcie kupiłam sobie kilka pędzli Maestro
osławione 497
320 r12 i 8
oraz 360 r8.
A wpadłam na nie przypadkiem. Jak byłam w Gdańsku wpadły mi w oko plakaty Expo uroda 2012, to się wybrałam i były wzięłabym jeszcze kilka ale niestety nie miałam przy sobie więcej gotówki, a kartą nie można było płacić...
Niphredile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 15:29   #1462
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez Niphredile Pokaż wiadomość
Hej. nareszcie kupiłam sobie kilka pędzli Maestro
osławione 497
320 r12 i 8
oraz 360 r8.
A wpadłam na nie przypadkiem. Jak byłam w Gdańsku wpadły mi w oko plakaty Expo uroda 2012, to się wybrałam i były wzięłabym jeszcze kilka ale niestety nie miałam przy sobie więcej gotówki, a kartą nie można było płacić...
Już niedługo te targi będą w Łodzi - nie mogę się doczekać. A pędzelki były tańsze niż na stronie Maestro?

Cytat:
Napisane przez agata362 Pokaż wiadomość
po pędzle Maestro zapraszam do http://www.topdrogeria.pl - dla wizażanek 10% zniżki, po kontakcie za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie
Coraz więcej reklam na wizażu widuję...
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 15:21   #1463
Niphredile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

były sporo tańsze. za 497 zapłaciłam 15 zł a nie 27. za mniejsze po 10zł. opłaca się kupować duże pędzle. do pudru 190 r 20 kosztował 40 zł, 170 (syntetyk ścięty) r 22 30 zł. więc powiem Wam, że się opłaca i to bardzo. gdybym tylko wiedziała i miała więcej kasy przy sobie. ehhh
Niphredile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 23:56   #1464
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez Rukmini Pokaż wiadomość
Jak tam hakuro H79 po dłuższym stosowaniu?

genialny dużo lepszy niż 497 polecam na prawdę nic sie z nim nie dzieje jak do tej pory
__________________
Zapraszam na mojego bloga o potrzebach umysłu, duszy i ciała;]

http://missseptaria.blogspot.com/

a tam między innymi: makijaże, opisy kosmetyków, dokładne zdjęcia produktów i stosowanych pędzli, makijaże krok po kroku oraz wiele innych
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 11:22   #1465
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez MissSeptaria Pokaż wiadomość
Zgadzam się 360 nie jest pędzlem typu must have, mam go używam ale rzadko tak jak pisałam jak coś spaplam to jest świetny do naprawiania ale można się obejść;]

Jeżeli piszesz o kopytku to może troszkę zmienię kąt mojej odpowiedzi i teraz napiszę od czego ja zaczynałam i uważam że pędzle są niezbędne i używam je codziennie;]
Tak więc:

Makijaż oka zaczynam od nakładania cienia na całą powiekę i tu na początek miałam pędzel z Rossmana o którym Ci pisałam i który ma takie samo włosie jak maestro ( wkurzało mnie że trzeba się nim namachać dlatego kupiłam 320 r 14 i macham nim na co dzień) ale jest to bardziej uniwersalny pędzel gdyż nałożysz nim również ciemniejsze cienie w kąciku czy na środku powieki a tym 320 no już gorzej. Następnie nakładam zawsze jakiś ciemny cień w załamanie i kąciku i tu zawsze ale to zawsze używam kopytka (380 r 6) i potem rozcieram bezdyskusyjnie 497;] (planuje zakup pędzla z Hakuro jak przyjdzie i wytestuje to napiszę który lepszy;p a kupuje dlatego ze ten jest wiecznie brudny a tak jak pisałam moje 480 sobie nie radzą z każdymi cieniami). Jak robię bardzo ciemny makijaż to dodatkowo w załamanie używam kulki 420 r 8. Do brwi nie wyobrażam sobie innego pędzla niż 660 r 6, dodatkowo używam pędzla do linera 780 r (1 lub 0 dla mnie nie ma różnicy!)

Podsumowując codziennie do makijażu oka nie mogę się obejść bez:
- 497 r 12
-380 r 6
-420 r 8
-320 r 14
- 780 r 0 do linera bo używam w żelu
- 660 r 6 do brwi
- pędzla języczkowego z Rossmana for your beauty

Jak by Cię również interesowały pędzle do twarzy to codziennie używam:
- Hakuro H51 /H52 lub maestro 140 r 20 do podkładu, napisałam je w jednej lini bo uważam że są tak samo dobre. Jak bym miałam wybrać tylko ze względu na cenę to oczywiście Hakuro a jak masz kase to maestro uważam jest lepszy lepiej się pierze i można go wykorzystać do czegoś innego również a pędzle z Hakuro to tylko do podkładu, ale ja używam podkładu który ma lekko kremową konsystencje (Inglot w białej tubce) nie mam pojęcia jak by wyglądała sprawa dla bardziej płynnych
- do pudru Maestro 190 r 20 nigdy nie miałam innego weź to pod uwagę
- róż/bronzer 120 r 24 (mam też 155 ale mniej go lubię, 120 ma lepszy kształt i ogólnie lepiej się nim pracuje)

Dzięki za ten post-nie wiedziałam jaki zestaw wybrać,bo dopiero zaczynam kolekcjonować pędzle i dzięki Tobie z tego posta-zamówiłam 4
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 22:05   #1466
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Dzięki za ten post-nie wiedziałam jaki zestaw wybrać,bo dopiero zaczynam kolekcjonować pędzle i dzięki Tobie z tego posta-zamówiłam 4
A można wiedzieć które?

Chciała bym również dopisać do opinii na temat Hakuro 79 i 497 z Maestro jak widzicie minęły kolejne miesiące i wychodzę z założenia że Hakuro jest dużo lepszy, lepiej rozciera i da się nim nakładać cień, pędzlem 497 wychodzi to dużo gorzej
__________________
Zapraszam na mojego bloga o potrzebach umysłu, duszy i ciała;]

http://missseptaria.blogspot.com/

a tam między innymi: makijaże, opisy kosmetyków, dokładne zdjęcia produktów i stosowanych pędzli, makijaże krok po kroku oraz wiele innych
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 22:36   #1467
panna mrau
Zakorzenienie
 
Avatar panna mrau
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 593
GG do panna mrau
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez MissSeptaria Pokaż wiadomość
A można wiedzieć które?

Chciała bym również dopisać do opinii na temat Hakuro 79 i 497 z Maestro jak widzicie minęły kolejne miesiące i wychodzę z założenia że Hakuro jest dużo lepszy, lepiej rozciera i da się nim nakładać cień, pędzlem 497 wychodzi to dużo gorzej
Hakuro ma sztywniejsze i krótsze włosie niż 497 - stąd różnica między nimi. Oba pędzle przy rozcieraniu dają inne efekty, nie powiedziałabym, że 497 jest gorszy. Oba lubię tak samo, chociaż H79 zdarza się mnie drapać, co nigdy z 497 się nie zdarza
panna mrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-31, 10:03   #1468
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez MissSeptaria Pokaż wiadomość
A można wiedzieć które?

Chciała bym również dopisać do opinii na temat Hakuro 79 i 497 z Maestro jak widzicie minęły kolejne miesiące i wychodzę z założenia że Hakuro jest dużo lepszy, lepiej rozciera i da się nim nakładać cień, pędzlem 497 wychodzi to dużo gorzej
497
420 R 6
320 R 12
660 R 4

Zobaczę jak się te sprawdzą i zamawiam następne
Na pewno "kopytko" 380 i 360 jakichś mały rozmiar,pewnie 6 Kiedyś w przyszłości może ten do konturowania 150 tkę,ale jeszcze nie jetem taką specjalistką makijażową ,muszę zgłebić tę technikę najpierw
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 13:20   #1469
MissSeptaria
Raczkowanie
 
Avatar MissSeptaria
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 101
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

Cytat:
Napisane przez panna mrau Pokaż wiadomość
Hakuro ma sztywniejsze i krótsze włosie niż 497 - stąd różnica między nimi. Oba pędzle przy rozcieraniu dają inne efekty, nie powiedziałabym, że 497 jest gorszy. Oba lubię tak samo, chociaż H79 zdarza się mnie drapać, co nigdy z 497 się nie zdarza
To chyba zależy od partii bo mój 497 jest nieporównywalnie twardszy niż hakuro! Przycięcie hakuro też lepiej mi odpowiada, różnica w długości w moich egzemplarzach jest praktycznie niezuważalna

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
497
420 R 6
320 R 12
660 R 4

Zobaczę jak się te sprawdzą i zamawiam następne
Na pewno "kopytko" 380 i 360 jakichś mały rozmiar,pewnie 6 Kiedyś w przyszłości może ten do konturowania 150 tkę,ale jeszcze nie jetem taką specjalistką makijażową ,muszę zgłebić tę technikę najpierw
Kulka nie za mała?
Jeszcze tak Ci napiszę że od momentu gdy zaczęłam więcej bawić się makijażem to nie mogę obejść sie bez tego małego brzdąca 360 r 6! Robię nim dolna powiekę, kąciki, czasami nawet załamanie i przede wszystkim poprawki jak upierdziele się tuszem;p kopytka przestałam używać praktycznie, zauważyłam to tworząc bloga gdzie skrupulatnie spisywałam których pędzli teraz używam;] Bez kopytka nie umiałam się obejść na początku gdy nie umiałam malować załamania, ten pędzel do tego jest idealny;] tzn do nauki;]
__________________
Zapraszam na mojego bloga o potrzebach umysłu, duszy i ciała;]

http://missseptaria.blogspot.com/

a tam między innymi: makijaże, opisy kosmetyków, dokładne zdjęcia produktów i stosowanych pędzli, makijaże krok po kroku oraz wiele innych
MissSeptaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 02:13   #1470
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

mam pedzle Maestro już dłuższy czas- niedługo stuknie im 2 lata niestety pędzle do konturowania/ różu nr. 150 jak i 155 sa strasznie drapiące. Z tego co pamiętam to jest to włosie naturalne, pewne kozie. Jednak pomimo iz tych pędzli nei używałam duzo to drapią strasznie, jak najtańsze pędzle z włosia sztucznego z bazarku. Czy mozna polepszyć jakoś ich kondycję?
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-20 10:50:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.