Naprawa auta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-30, 18:19   #1
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799

Naprawa auta


My kobiety w większości nie znamy się na naprawach naszych aut, jak sobie radzicie w sytuacji gdy coś wysiądzie? Ja nie raz nacięłam się na naprawach przez "fachowców" i teraz niestety oddaję auto do salonu. Minusem jest oczywiście cena takiej usługi, która zwykle znacznie przewyższa tą oferowaną przez tzw. zwykły warsztat, ale mam wrażenie że w salonie uczciwiej podchodzą do określenia usterek i nie chcą mnie naciągnąć na naprawy czegoś co wcale nie jest zepsute
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 00:14   #2
Siurniety Krolik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 221
Dot.: Naprawa auta

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
My kobiety w większości nie znamy się na naprawach naszych aut, jak sobie radzicie w sytuacji gdy coś wysiądzie? Ja nie raz nacięłam się na naprawach przez "fachowców" i teraz niestety oddaję auto do salonu. Minusem jest oczywiście cena takiej usługi, która zwykle znacznie przewyższa tą oferowaną przez tzw. zwykły warsztat, ale mam wrażenie że w salonie uczciwiej podchodzą do określenia usterek i nie chcą mnie naciągnąć na naprawy czegoś co wcale nie jest zepsute
Po pierwsze w salonach nie pracują sami wybitni fachowcy. Po prostu oni działają według procedur. Niestety to oznacza wyższą cenę (raz, że salon, dwa, że procedura wymaga wymiany części a nie jej naprawy). Często też nie potrafią sobie poradzić z mniej powszechnymi awariami. Plus? Z reguły potrafią naprawić elektronikę.
Najlepszy jest polecony, zaufany mechanik. Ja mam takiego i już drugie auto u niego serwisuję. Coś, za co "salon" gwizdnął 700 PLN on zrobił za 200.
Siurniety Krolik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 09:51   #3
natuso
Wtajemniczenie
 
Avatar natuso
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 296
Dot.: Naprawa auta

Cytat:
Napisane przez Siurniety Krolik Pokaż wiadomość
Po pierwsze w salonach nie pracują sami wybitni fachowcy. Po prostu oni działają według procedur. Niestety to oznacza wyższą cenę (raz, że salon, dwa, że procedura wymaga wymiany części a nie jej naprawy). Często też nie potrafią sobie poradzić z mniej powszechnymi awariami. Plus? Z reguły potrafią naprawić elektronikę.
Najlepszy jest polecony, zaufany mechanik. Ja mam takiego i już drugie auto u niego serwisuję. Coś, za co "salon" gwizdnął 700 PLN on zrobił za 200.
Zgadzam się, też mam takiego mechanika i nigdy się na nim nie zawiodłam
__________________
68/2018
36/2017
29/2016
25/2015

natuso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 23:16   #4
PannaCola
Zadomowienie
 
Avatar PannaCola
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 328
Dot.: Naprawa auta

Całe szczęście,że w każdej sytuacji dotyczącej auta mogę liczyć na TŻ'a

Ostatnio nasz dobry znajomy pojechał na diagnozę do"fachowca" ,TŻ akurat w delegacji, więc tamten chciał się dowiedzieć co mu się dzieje z autem. Coż, "fachowiec" już głowicę chciał robić, a wystarczyła tylko wymiana świecy, którą TŻ ogarnął w 5 minut.

Naprawdę bardzo sobie cenię,że nie muszę nigdzie jeździć po "specjalistach".

A w ASO też naciągają, wpisują na faktury naprawy, których w ogóle nie było...
Dramat totalny...
__________________
kocha Jego. ;*

www.pajacyk.pl kliknij na brzuszek.!
PannaCola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 19:40   #5
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Naprawa auta

Też chciałabym mieć takiego zaufanego mechanika, ale niestety nie mam i jestem skazana na pozostawianie swojego auta u "obcych". Po wielu latach różnych doświadczeń wybieram jednak "salonowców"
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 12:15   #6
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Naprawa auta

A ja mam ciekawy przykład współpracy stacja diagnostyczna -> warsztat. Mam takie połączone. Niby fajnie bo można lepiej sprawdzić samochód. Pojechałam na przegląd zawieszenia. Samochód miał luzy, coś stukało. Mieli zlokalizować i ewentualnie naprawić. Na diagnostyce "nic nie wyszło", auto w idealnym stanie (tłumienie amortyzatorów 40%, rewelacja). Oni nie wiedzą co stuka, przecież wszystko jest ok. Pan mechanik pojechał, przyjechał. Wszystko ok. A stuki słychać (do wymiany były końcówki drążków i wahacze). Skupili się na tym, że rura wydechowa stuka o sprężynę amortyzatora. Spoko.

Diagnozę jestem w stanie postawić razem z mężem, nie zawsze mamy warunki i sprzęt aby naprawić, więc już z częściami umawiam się na wymianę.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 13:33   #7
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: Naprawa auta

Ja mam szczęście bo mój facet jest po szkole samochodowej i zawsze naprawi mi autko. No chyba, że elektronika nawali to nie da rady (a właśnie teraz mi coś takiego się stało, że nie jest w stanie tego zrobić i poszukuję elektromechanika).

Dobrze jest popytać się kumpli itp. Może ktoś od nich znajomych naprawia auta? Trzeba pytać i tyle. Ludzie przecież polecają swojego usługi nawzajem jeśli są w porządku.
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.