Benzacne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-03, 16:06   #31
truskawasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Benzacne

Ja używam Benzacne 5% od jakiś 2 tygodni i jestem zadowolona...
Rzeczywiście skóre wysuszyło mi bardzo i strasznie swędziało ale mimo to używałam tego dalej. Teraz na noc smaruje tylko widoczne krostki, a rano już praktycznie nie ma po nich śladu polecam
truskawasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 19:22   #32
saks
Rozeznanie
 
Avatar saks
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 756
GG do saks
Dot.: Benzacne

Używam Benzacne od tygodnia. Świetnie zmniejsza te podskórne, bolące syfy, z moją cerą jest coraz lepiej. Aby uchronić się przed wysuszeniem, kiedy Benzacne się wchłonie, nakładam jeszcze krem Ziaja Nuno, a na to jeszcze krem Galenic Ombellia
saks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 11:41   #33
choraambicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Benzacne

Benzacne jest super! Stosuję go 1,5 tygodnia i jest ok. wiedzę poprawę, oczywiście cos tam nadal mi wyskakuje, ale jeśli posmaruję to Benzacne to zaraz jest wysuszone i znika Fakt, lekko wysusza mi twarz, ale nie poddaję się ;D Żadnych plam nie mam. Stosuję Benzacne na noc, a na dzień podkład antybakteryjny firmy Under20. No i jest bosko
choraambicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 20:22   #34
svelinnea
Raczkowanie
 
Avatar svelinnea
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 41
Dot.: Benzacne

Ja też stosowałam benzacne i mi pomógł. Używałam tego żelu 5% i pielęgnowałam twarz kremem nawilżającym. Naprawdę są świetne efekty.
svelinnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 14:45   #35
Celine17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Benzacne

a ja mam takie pytanie:
nie mam problmow z tradzikiem na szczeście ale wypryski mi sie zdarzaja a teraz to szok co sie dzieje z maja brodą. Nos i broda zawsze byly pelne wagrow nos zostal ale te krosteczki na brodzie zaczely ropiec i takie biale cos sie z nich robi i nie wiem jak sie tego pozbyc no ale prawdopodobnie powstalo to bo uzywalam kosmetykow z alkoholem i za bardzo przesuszylam i przynioslo to odwrotny efekt treaz uzywam pianki i kremu L'oreal happyderm :P i myje twarz mydlem siarkowym policzki sa gladziutkie czołko nawet tez ale ta broda dalej taka jest ... myslicie ze benzacne poskutkuje ?? prosze was o odpowiedz bo niedlugo mam randke i nie chce chlopaka odstraszyc bo jak mnie taka zobaczy to bedzie szybciej do pociagu wsiadal niz wysiadal :P jak macie jakies porady to prosze pomozcie
Celine17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 23:39   #36
choraambicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Benzacne

Hm. Mi osobiście benzacne nie pomaga na wągry, jak były - tak są nadal. Choć jak sama piszesz, że te `krostki` zaczęły Ci ropieć to myślę, że benzacne może pomóc. Jednak radzę też, abyś zaopatrzyła się w jakiś antybakteryjny korektor, a jeśli już korektor to i podkład koniecznie ; ]
Pozdrawiam!
choraambicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 16:06   #37
Celine17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Benzacne

Dziękuje bardzo a co do benzacne to własnie zaczelam uzywac od wczoraj i musze powiedziec ze ma dosc specyficzny zapach a po za tym zasycha sie na buzi ale czuje ze wysusza te krostki mam nadzieje ze pomoze i ze nie pogorsze sprawy no zobaczymy za kilka dni ale jedna zaropiała krostka mi doslownie "odpadla" to moze pomoze ...Jak wiecej pozuzywam to dam znac
Celine17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-20, 17:25   #38
alus69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: elbląg.
Wiadomości: 21
GG do alus69
Dot.: Benzacne

ja własnie wczoraj kupiłam benzacne i ... dziewczyny, to normalne że skóra tak niesamowicie swędzi po tym kremie ? :s
zaprzyjaźniona lekarka mi poleciła benzacne z acne dermem .. mam nadzieje ze pomoże na syfki na brodzie , bo tylko tam ma :s
__________________
ćwiczę ćwiczę ćwiczę!
55 54 53 52 51 50 <3

próbuję urosnąć dzięki sile perswazji <3
174 175 176 177 <3
alus69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 11:47   #39
ruda1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Benzacne

Kochane, gdybyście czytały załączoną ulotkę to byście wiedziały, może tutaj przedstaiwę informację na nurtujące was pytania ^^
W trakcie leczenia mogą pojawić się słabe i przemijające objawy nietoleancji w postaci zaczerwienienia skóry, nadmiernego złuszczania lub swędzenia, zwykle w pierwszym tygodniu kuracji i nie stanowią one wskazania do odstawienia leku.
Więc objawy większości z was są naturalne
Ja mam zato pytanie z innej beczki ^^ Kupiłam dzisiaj właśnie Benzacne 10% odrazu...i postanowiłam, że czoło będę smarowała całe (ponieważ mam tam tylko kilka ropnych pryszczy a reszta to takie krostki małe których nie mogę wytępić ) a resztę, tylko punktowo. Jak myślicie, to dobry pomysł??
ruda1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 14:14   #40
lusia9090
Raczkowanie
 
Avatar lusia9090
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 106
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez ruda1995 Pokaż wiadomość
Kochane, gdybyście czytały załączoną ulotkę to byście wiedziały, może tutaj przedstaiwę informację na nurtujące was pytania ^^
W trakcie leczenia mogą pojawić się słabe i przemijające objawy nietoleancji w postaci zaczerwienienia skóry, nadmiernego złuszczania lub swędzenia, zwykle w pierwszym tygodniu kuracji i nie stanowią one wskazania do odstawienia leku.
Więc objawy większości z was są naturalne
Ja mam zato pytanie z innej beczki ^^ Kupiłam dzisiaj właśnie Benzacne 10% odrazu...i postanowiłam, że czoło będę smarowała całe (ponieważ mam tam tylko kilka ropnych pryszczy a reszta to takie krostki małe których nie mogę wytępić ) a resztę, tylko punktowo. Jak myślicie, to dobry pomysł??



ja tez kiedys używałam Benzacne... nie pamieta ilu procentowy ale chyba 10... nie powiem pomogł ... zastanawiam się nad ponownym zakupem... miałam tez tonik ale OKROPNIE smierdzial..

a co to tego czy możesz na cale czolo posmarowac to tak jak najbardziej ja smarowalam cala twarz nawet tam gdzie nie bylo krostek .. oczywiscie profilaktycznie i nic sie nie dzialo
lusia9090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 14:30   #41
enjoy89
Zakorzenienie
 
Avatar enjoy89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 753
Dot.: Benzacne

Ja benzacne używam od kilku lat (tego 5% bo 10%procentowy powoduje u mnie swędzenie i schodzenie skóry). Na początku miałam strasznie dużo małych krostek, a ta maść bardzo mi pomogła. Teraz jest tak, że raz mam jakieś minimalne niedoskonałości, innym razem jest ich więcej, za to bez stosowania wychodzi mi ich pełno, dlatego jakoś nie mogę go odstawić.. W każdym razie już nie jest tak skuteczny jak na początku, może właśnie przez to ciągłe stosowanie. I jakoś nie mogę się do końca pozbyć tych moich zaskórników i nierówności...
__________________
Good things come to those who wait!
enjoy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-11, 14:35   #42
lusia9090
Raczkowanie
 
Avatar lusia9090
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 106
Dot.: Benzacne

W każdym razie już nie jest tak skuteczny jak na początku, może właśnie przez to ciągłe stosowanie.




po przeczytaniu twojego postu przypomniałąm sobie , że po pewnym czasie tez przestał działać.... myślę że trzeba go używać z umiarem i co jakiś czas na chwile odstawic benzacne...
lusia9090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 21:29   #43
kalinas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Benzacne

drogie wizażanki, nie kombinujcie ze swoją cerą, pamiętajcie-twarz to wasza reklama konsultowałam się z wieloma lekarzami dermatologami, kupowalam 736136393712 maści, kremów, toników i tabletek na które wydawałam po 300 zł miesięcznie :/ pomagało, ale baaardzo powoli, w końcu odkrylam własny sposób 100% działający:

rano: żadnych pudrów czy podkładów-korektor na najbardziej widoczne pryszcze, tabletkę VISAKSINUM, przemyć delikatnie lecz dokładnie wacikiem nasączonym tonikiem clear clire czy jkos tam
po południu-znów przemyc tym tonikiem. na pryszcze nałożyć MIEJSCOWO penaten, a reszte skóry nawilżającą niveą
przed snem-znów przemyć skórę tym tonikiem, większe pryszcze benzacne 5%, reszte skóry bervoksylem
rok i wasza skóra będzie jak pupa niemowlaczka
kalinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 00:21   #44
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Benzacne

kalinas - wybacz, ale jak czytam twojego posta to aż mi słabo :P
Gdybyś trochę to forum poczytała, to byś się zorientowała, że to nie jest tak, że jak tobie coś pomogło, to pomoże też innym. Ja mam sposób zupełnie inni i też działa.
No... ale też ma coś wspólnego z benzacne - tez o stężeniu 5% stosuję i działa.

NIVEA - jak powiedziałam dermatologowi, że stosuję ten krem, to złapał się za głowę i stwierdził, że nic głupszego zrobić nie mogłam, bo taka zwykła, nawilżająca nivea tylko zapycha pory. Odstawiłam - i faktycznie, jest lepiej :P Stosuję inny krem - na razie najbardziej mi podpasował La Roche Posay Effeclar H.

A po brevoxylu, to miałam taki wysyp, że się wstydziłam z domu wyjść.

Tak więc - leczenie trądziku trwa długo i najwyraźniej tyle ma trwać :P I nie na każdego działa to samo.
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 10:32   #45
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Dot.: Benzacne

Po pierwsze, zanim się coś użyje, to czyta się ulotkę. Narzekacie, że odbarwia Wam ciuchy i ręczniki - to wszystko jest napisane w ulotce!

Po drugie, narzekacie, że skóra jest wysuszona i się łuszczy. Dla mnie to akurat była zaleta. Mam skórę tłustą, a po Benzacne mniej się przetłuszczała. Dla mnie zaletą jest nawet to, że się skóra łuszczy - dzięki temu przecież szybciej znikają przebarwienia po syfach. Na takiej zasadzie przecież działają peelingi chemiczne czy wszelkie maści z kwasami, a Wy narzekacie na to... Oczywiście należy pamiętać o stosowaniu dobrego kremu nawilżającego.

Po trzecie, jak dla mnie Benzacne jest bardzo dobry. Stosowałam go jakieś 2 lata temu i pamiętam, że mi uratował skórę.

Edytowane przez Maggiczna
Czas edycji: 2010-02-24 o 10:33
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 01:56   #46
twizzy
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 570
Dot.: Benzacne

kilka lat temu stosowałam benzacne i nie widziałam efektów.Po latach do niego wróciłam i stosuję na plecy-pomaga
twizzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 03:43   #47
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Benzacne

Uwazalabym z Benzacne. Nadtlenek benzoilu ma dzialanie rakotworcze.
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 11:36   #48
Maggiczna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 295
GG do Maggiczna
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez kamilak Pokaż wiadomość
Uwazalabym z Benzacne. Nadtlenek benzoilu ma dzialanie rakotworcze.
Życie jest rakotwórcze
Maggiczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:30   #49
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Benzacne

kamilak - przesadzasz. Nie chciałabyś, żebym wymieniła ci wszystkie chemiczne substancje, zawarte w twojej kawie, żelu pod prysznic i innych, które wywołują raka i inne paskudne, czasem śmiertelne choroby.

Jak się przesadzi ze słońcem, to ono też ma działanie rakotwórcze xD
Zauważ, że gdyby lek był groźny dla zdrowia, to nie byłby sprzedawany na trądzik :P
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 16:46   #50
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez kamilak Pokaż wiadomość
Nadtlenek benzoilu ma dzialanie rakotworcze.
tak samo jak kawa
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 19:04   #51
Veryfika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Benzacne

W ulotce pisze, że Benzacne może odbarwiać tkaniny i włosy. Czy rzeczywiście którejś z was zdarzyło się, żeby ten lek odbarwił włosy?
Veryfika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 21:37   #52
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez Veryfika Pokaż wiadomość
W ulotce pisze, że Benzacne może odbarwiać tkaniny i włosy. Czy rzeczywiście którejś z was zdarzyło się, żeby ten lek odbarwił włosy?
Włosów mi nie odbarwił, ale nie wczytałam się dobrze w ulotkę i zmarnowałam przez to pare fajnych bluzek
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 17:02   #53
Veryfika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Benzacne

A to dobrze, bo mam ciemne włosy i po przeczytaniu ulotki bałam się go nałożyć na noc, żeby przypadkiem rano nie obudzić się z jakimiś rudymi kosmykami A co do bluzek- będę uważać.
Veryfika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 13:21   #54
samanta19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 46
Dot.: Benzacne

ja stosuje benzacne 10% i w sumie efekty sa tylko ze ja nie mam tak jak inne dziewczyny tu pisza, ze od razu po jednej nocy nic nie ma. Ja musze nakladac benzacne na jedna krostke tak przez okolo 3 noce, zeby zeszlo. Zauwazylam tez, ze jesli daje masc na krostke, ktora jest taka "ubita" to na nastepny dzien robi sie taka "plynna" cos w stylu ropy, ale bardziej rzadkie, no a potem jeszcze ze dwie nocki albo jedna jak krostka jest mala i nie ma sladu uzywam benzacne z plynem Afronis. Po komentarzach ze obydwa specyfiki wysuszaja twarz bylam zdziwiona, bo u mnie nic takiego nie ma xD moze dlatego ze mam bardzo bardzo tlusta cere :/ stosowanie ich poprawilo mi stan skory, jesli chodzi o wypryski . Nadal nie moge pozbyc sie wagrow, znacie cos DOBREGO na wagry?
samanta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 05:42   #55
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Benzacne

Niestety. U mnie Benzacne pomógł ladnie na wszystkie pryszcze i krostki w ciągu jakichś 2 miesięcy, ale z wągrami męczę się dalej i nic nie znalazłam. W każdym razie nie zauważyłam, żeby Benzacne działał jakkolwiek na wągry.
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 10:35   #56
samanta19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 46
Dot.: Benzacne

Ale moze znacie jakis inny produkt niz benzacne na wagry. Jakis zel, krem, peeling lub cos innego. Tylko zeby pomoglo!
samanta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 12:17   #57
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: Benzacne

Ale to tak samo jak z maściami - każdemu pomaga co innego. Wpisz w wyszukiwarce "wągry" i zobacz wszystkie sposoby, jakie ludzie mają. Wypróbuj. Któryś zadziała.
Mi pomagał bardzo stary sposób (i to raczej na piegi) - sok z cytryny. A innym raczej nie. To indywidualna sprawa.
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 18:06   #58
loko roko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 12
Dot.: Benzacne

ja używam benzacne kilka lat, na początku używałam 10%, ale szybko przerzuciłam się na ten 5%, mniej podrażnia i przy dłuższym stosowaniu działa lepiej bo nie wysusza tak mocno skóry i wyskakuje mniej pryszczy. Polecam tą maś, bardzo mi pomoga w najgorszym okresie wieku dorastania i pomaga mi do dzisiaj. Koniecznie używając jej często, nie zapomnij o dobrym nawilżaniu skóry-jakiś dobry kremik i z głowy
loko roko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 14:10   #59
coffeishare
Przyczajenie
 
Avatar coffeishare
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez Justynka_xc Pokaż wiadomość
Jakies 4-5 lat temu gdy mialam okropny problem z tradzikiem, uzywalam benzacne (leczenie mi Pani dermatolog prowadzila i na poczatku stosowalam ta masc) i z tego co pamietam dosc skutecznie wysuszalo buzie, z tym ze gdy tylko przestalo sie smarowac to pryszcze zaraz sie pojawialy a stosowac ciagle nie mozna bylo to podrazniona i sucha skora bardzo byla ..

To prawda.
Mam problemy z trądzikiem, może nie jakieś ogromne, ale pewne pojęcie o tym mam. Benzacne stosowałam i dotąd stosuję (teraz tylko gdy zabraknie mi innych środków)
Używałam 10% i STANOWCZO odradzam. BARDZO podrażnia i zaczerwienia skórę, a naskórek złuszcza się i odchodzi płatkami co trudno nawilżyć. Zaznaczam, że moja skóra nie należy do Bóg wie jak wrażliwych i z racji tego, że moja babcia jest dermatologiem jestem pod stałą kontrolą lekarza. Wracając, Benzacne jest środkiem który wysusza b. szybko i to można by nazwać zaletą jednakże, pozostawia zaczerwienienia. Po zakończeniu stosowania wypryski wracają. Ani 10%-owy, ani 5%-owy nie jest godny polecenia.

Dziewczyny, benzacne może pod wieloma względami kusić, ale ja po tak długim czasie "zabawy" z różnymi środkami stanowczo go NIE polecam.

Edytowane przez coffeishare
Czas edycji: 2010-06-08 o 14:11
coffeishare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 19:35   #60
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Benzacne

Benzacne jest beznadziejny!

Stosowałam go i mam od niego przebarwienia, na dodaek ostatnio w miejscach w których go stosuję pojawia sie swędząca wysypka ;/ i jest gorzej niż sam pryszcz bo ta wysypka jest czerwona


odradzam!!!
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-11 19:47:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.