Urlop wypoczynkowy- ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-10, 19:23   #151
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Pierwsza praca umowa na czas nieokreslony-urlop?

to ja jeszcze dodam, że w ciągu roku przysługuje ci urlop w wysokości 20 dni.
1/12 to 1,5 dnia wolnego na miesiąc.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:27   #152
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Urlop na zadanie

obecnie pracuje na umowie o prace na okres probny.dostalam jednak inna prace. mam jednak problem...wiadomo jak dzisiaj jest z praca. z obecnej pracy chcialabym zrezygnowac jak dostane umowe z nowej, ale to moze nastapic we wtorek. umowe w starej pracy mam do konca tego miesiaca. mam 5 dni urlopu wypoczynkowego do wykorzystania.
mam wiec pytanie, czy moglabym wziasc (gdyby kierowniczka sie nie zgodzila) urlop na zadanie? chodzi mi o te 4 dni.
czy musze podawac przyczyne urlopu, czy pracodawca moze odmowic? jak to w ogole wyglada?
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:16   #153
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Urlop na zadanie

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
obecnie pracuje na umowie o prace na okres probny.dostalam jednak inna prace. mam jednak problem...wiadomo jak dzisiaj jest z praca. z obecnej pracy chcialabym zrezygnowac jak dostane umowe z nowej, ale to moze nastapic we wtorek. umowe w starej pracy mam do konca tego miesiaca. mam 5 dni urlopu wypoczynkowego do wykorzystania.
mam wiec pytanie, czy moglabym wziasc (gdyby kierowniczka sie nie zgodzila) urlop na zadanie? chodzi mi o te 4 dni.
czy musze podawac przyczyne urlopu, czy pracodawca moze odmowic? jak to w ogole wyglada?
"Art. 167 2. Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.
Art. 167 3. Łączny wymiar urlopu wykorzystanego przez pracownika na zasadach i w trybie określonych w art. 167 2 nie może przekroczyć w roku kalendarzowym 4 dni, niezależnie od liczby pracodawców, z którymi pracownik pozostaje w danym roku w kolejnych stosunkach pracy."
poza tym jeżeli kończysz zatrudnienie u jednego pracodawcy powinnaś wykorzystać przysługujący Ci wymiar urlopu..w przeciwnym razie pracodawca musi wypłacić Ci ekwiwalent pieniężny za niewykorzystane dni..korzystniej dla pracodawcy jest wzięcie urlopu przez pracownika..
owszem możesz wziąć urlop na żądanie i pracodawca nie może Ci go odmówić a Ty nie musisz podawać powodu..masz prawo do takiego urlopu bez względu na okoliczności..
wydaje mi się, że jeżeli powiesz pracodawcy, że nie chcesz przedłużać umowy to raczej nie będzie cię trzymał do końca, bo i tak za wiele już nie zrobisz więc nie powinno być problemu z wzięciem wolnego..chociaż wiadomo-różnie to bywa..
ja bym się jeszcze zastanowiła czy nie lepiej już teraz zaawizować urlopu- najwyżej anulujesz wniosek..
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 08:16   #154
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Urlop na zadanie

pytalam sie o normalny urlop i pracodawca odmowil,gdyz jeden pracownik idzie na urlop. co mam robic?
powiedziec ze chce urlop na zadanie? czy tez moze odmowic?
chce zmienic prace, ale nie mam jeszcze umowy i boje sie(bo roznie bywa)ze np. we wtorek sie rozmysla, albo cos wypadnie itp. i zostane na lodzie. czy jakbym dzisiaj zlozyla wypowiedzenie to dopiero w piatek bylabym "wolna"? (mam tyg. okres wypowiedzenia)
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 09:05   #155
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Urlop na zadanie

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
pytalam sie o normalny urlop i pracodawca odmowil,gdyz jeden pracownik idzie na urlop. co mam robic?
powiedziec ze chce urlop na zadanie? czy tez moze odmowic?
chce zmienic prace, ale nie mam jeszcze umowy i boje sie(bo roznie bywa)ze np. we wtorek sie rozmysla, albo cos wypadnie itp. i zostane na lodzie. czy jakbym dzisiaj zlozyla wypowiedzenie to dopiero w piatek bylabym "wolna"? (mam tyg. okres wypowiedzenia)
urlopu na żądanie nie można odmówić
ale warto byłoby jednak wymyśleć jakiś powód
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 09:11   #156
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Urlop na zadanie

Odmówić urlopu na żądanie można - w przypadku "szczególnych potrzeb pracodawcy", a co to jest to już trudno określić. Wydaje mi się, że jeżeli jesteś niezbędna w firmie, bo jeden pracownik już wcześniej otrzymał zgodę na urlop, to właśnie można wsadzić to do worka "szczególnych potrzeb".
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2012-09-20 o 09:13
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 09:29   #157
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Urlop na zadanie

no tego sie obawiam.
sprobuje dzisiaj wziasc na zadanie.jak nie to w nastepnym tyg. skladam wypowiedz. z powodu naruszenia godzin pracy. bo juz kilka razy zdazylo mi sie, ze prace konczylam o 23. a na drugi dzien trzeba bylo przyjsc o 5.30. nie wiem czy robie dobrze, rezygnujac z tej pracy ale nie wiem czy umowa zostanie mi przedluzona,a nawet jak przedluza to za tydz.moga zwolnic.tak traktuja ludzi. dlaczego wszedzie taki syf z praca :/
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 20:22   #158
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Urlop na zadanie

wypowiedzenie umowy ma skutek na ostatni dzień miesiąca..z tego co zrozumiałam Twoja umowa kończy się 30.09? jeśli tak to pozostaje Ci jedynie urlop na żądanie moim zdaniem..i tego nie mogą Ci odmówić..
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 18:53   #159
truskawa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 137
Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cześć dziewczyny, potrzebuję porady. Otóż w kwietniu tego roku zmieniłam pracę. U poprzedniego pracodawcy pracowałam 3 lata, w lipcu tego roku bronię mgr więc za studia dojdą mi lata pracy i będę miała prawo do 26 dni urlopu. W poprzedniej pracy wykorzystałam 11dni urlopu i na świadectwie pracy mam napisane, że pozostało mi 15 dni urlopu. Jak to jest w wypadku jak pracuję już u nowego pracodawcy (z poprzednim rozwiązałam umowę za porozumieniem stron) to ten urlop mi przeskakuje skoro mam ciągłość? Czy jeśli zaczęłam pracę 7kwietnia to od tego czasu za każde 30dni przysługują mi 1,5 czy 2 dni urlopu? Według mnie powinnam mieć już prawo do 15 dni skoro zmieniłam pracę w trakcie roku
truskawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 10:50   #160
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Urlop nie przeskakuje niestety.
Ja to teraz masz z urlopem to najlepiej iść do kadr i płac i ich o to wypytać
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 17:35   #161
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cytat:
Napisane przez truskawa20 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, potrzebuję porady. Otóż w kwietniu tego roku zmieniłam pracę. U poprzedniego pracodawcy pracowałam 3 lata, w lipcu tego roku bronię mgr więc za studia dojdą mi lata pracy i będę miała prawo do 26 dni urlopu. W poprzedniej pracy wykorzystałam 11dni urlopu i na świadectwie pracy mam napisane, że pozostało mi 15 dni urlopu. Jak to jest w wypadku jak pracuję już u nowego pracodawcy (z poprzednim rozwiązałam umowę za porozumieniem stron) to ten urlop mi przeskakuje skoro mam ciągłość? Czy jeśli zaczęłam pracę 7kwietnia to od tego czasu za każde 30dni przysługują mi 1,5 czy 2 dni urlopu? Według mnie powinnam mieć już prawo do 15 dni skoro zmieniłam pracę w trakcie roku
Jeśli równocześnie pracowałaś i studiowałaś to lata się nie sumują, tylko bierze się ten czas, który jest bardziej dla Ciebie korzystny. Więc jeśli nie masz licencjata/inżyniera (ale chyba powinnaś mieć już?), to jeszcze nie masz 26 dni urlopu, a 20 dni. Jeśli masz licencjat i pracowałaś przez 2 lata po nim, to masz 26 dni (tak wnioskuję z wypowiedzi). A gdybyś jednak nie miała, to prawo do 26 dni urlopu stuknie Ci dopiero po 2 latach pracy po obronie magistra .

Co do przechodzenia urlopu. Jeśli pracowałaś w zeszłym roku i zmieniłaś pracodawcę, to może od razu wykorzystać cały "zaległy" urlop, bez "zbierania" co miesiąc . Pod warunkiem oczywiście, że masz płynność przejścia .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 17:20   #162
truskawa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 137
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

mam licencjata, w lipcu miną 2 lata jak go mam więc w lipcu nabędę prawa do 26dni urlopu. Oczywiście pracowałam w tym czasie od kiedy mam licencjata, w lipcu będzie magister juz. tak mam ciągłość w zatrudnieniu i odchodząc z poprzedniej pracy miesiąc temu miałam 15dni urlopu do wykorzystania (już wliczając te 6 dni co dostanę w lipcu) czyli będąc dziś w nowym miejscu pracy zachowując ciągłość rozumiem, że mam 15dni i mogę sobie je wybrać choćby zaraz ? tzn no nie zaraz, ale od 4lipca jak już nabędę prawo mogę sobie wybrać 15dni a na dzień dzisiejszy mam 9 dni :P

Edytowane przez truskawa20
Czas edycji: 2013-05-07 o 17:23
truskawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 19:29   #163
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Jeśli dobrze zrozumiałam Twoją wypowiedź, to tak .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 08:44   #164
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Urlop uzupełniający

Witam

Skończyłam studia licencjackie a następnie pracowałam niecałe 2 lata na umowę o pracę od września 2011 do maja tego roku i obecnie zaczęłam pracę w innej firmie. Czyli liczy mi się staż pracy 8 lat (za szkołę) i rok i osiem miesięcy (za pracę) , po dziesięciu latach należy mi się wyższy urlop w wysokości 26 dni. Czy u nowego pracodawcy będę mogła za 4 miesiące dobrać urlop uzupełniający? Zależy mi na tym urlopie bo we wrześniu biorę ślub i chciałabym mieć więcej wolnego w tym czasie

Wszystko zgodnie z (ale wolę się upewnić):

Art. 154.

§1. Wymiar urlopu wynosi:
1)20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat,
2)26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.

Art. 155.

§1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:
1)zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
2)średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
3)średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
4)średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
5)szkoły policealnej - 6 lat,
6)szkoły wyższej - 8 lat.

Art. 158.

Pracownikowi, który wykorzystał urlop za dany rok kalendarzowy, a następnie uzyskał w ciągu tego roku prawo do urlopu w wyższym wymiarze, przysługuje urlop uzupełniający.
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 12:31   #165
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
Witam

Skończyłam studia licencjackie a następnie pracowałam niecałe 2 lata na umowę o pracę od września 2011 do maja tego roku i obecnie zaczęłam pracę w innej firmie. Czyli liczy mi się staż pracy 8 lat (za szkołę) i rok i osiem miesięcy (za pracę) , po dziesięciu latach należy mi się wyższy urlop w wysokości 26 dni. Czy u nowego pracodawcy będę mogła za 4 miesiące dobrać urlop uzupełniający? Zależy mi na tym urlopie bo we wrześniu biorę ślub i chciałabym mieć więcej wolnego w tym czasie

Wszystko zgodnie z (ale wolę się upewnić):

Art. 154.

§1. Wymiar urlopu wynosi:
1)20 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat,
2)26 dni - jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat.

Art. 155.

§1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:
1)zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
2)średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
3)średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
4)średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
5)szkoły policealnej - 6 lat,
6)szkoły wyższej - 8 lat.

Art. 158.

Pracownikowi, który wykorzystał urlop za dany rok kalendarzowy, a następnie uzyskał w ciągu tego roku prawo do urlopu w wyższym wymiarze, przysługuje urlop uzupełniający.
Jeśli dobrze zrozumiałam i policzyłam to tak .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 19:27   #166
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Urlop uzupełniający

Będziesz mogła i nalicza się proporcjonalnie do ilości miesięcy pozostałych do końca roku od momentu uzyskania prawa do wyższego wymiaru.
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 09:03   #167
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
Będziesz mogła i nalicza się proporcjonalnie do ilości miesięcy pozostałych do końca roku od momentu uzyskania prawa do wyższego wymiaru.
Nie. Od razu ma prawo do tych 6 dni dodatkowych, bez naliczania proporcjonalnego .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 10:30   #168
famka89
Zadomowienie
 
Avatar famka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: zdolnyśląsk
Wiadomości: 1 041
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Nie. Od razu ma prawo do tych 6 dni dodatkowych, bez naliczania proporcjonalnego .
super

tak naszło mnie teraz - jest znaczenie na jakim etacie pracowałam przez te niecałe dwa lata? bo była to umowa na 3/4 etatu - teraz już mam normalnie na cały etat.
famka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 10:37   #169
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
super

tak naszło mnie teraz - jest znaczenie na jakim etacie pracowałam przez te niecałe dwa lata? bo była to umowa na 3/4 etatu - teraz już mam normalnie na cały etat.
Tego nie jestem pewna, ale chyba nie .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-24, 15:30   #170
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez famka89 Pokaż wiadomość
super

tak naszło mnie teraz - jest znaczenie na jakim etacie pracowałam przez te niecałe dwa lata? bo była to umowa na 3/4 etatu - teraz już mam normalnie na cały etat.
nie ma znaczenia, ale..jeśli w trakcie tego roku zmieniłaś pracodawcę to nie przysługuje Ci 6 dni urlopu- liczy się wtedy proporcjonalnie do ilości przepracowanych u danego pracodawcy miesięcy..jeśli byś pełny rok pracowała u jednego pracodawcy wówczas przysługiwałoby Ci od razu pełne 6 dni..
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 15:55   #171
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez majasn Pokaż wiadomość
nie ma znaczenia, ale..jeśli w trakcie tego roku zmieniłaś pracodawcę to nie przysługuje Ci 6 dni urlopu- liczy się wtedy proporcjonalnie do ilości przepracowanych u danego pracodawcy miesięcy..jeśli byś pełny rok pracowała u jednego pracodawcy wówczas przysługiwałoby Ci od razu pełne 6 dni..
Nie . Przysługuje od razu. Nawet jeśli nie przepracowała roku u jednego pracodawcy.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 17:18   #172
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Nie . Przysługuje od razu. Nawet jeśli nie przepracowała roku u jednego pracodawcy.
też tak myślałam, ale pisałam w tej sprawie do PIP-u i na piśmie otrzymałam opinię..i ja się tej opinii trzymam

znalazłam też tu przykład żeby wyjaśnić dlaczego tak jest:
http://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry...racodawcy.html
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014

Edytowane przez majasn
Czas edycji: 2013-05-24 o 17:21
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 20:45   #173
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez majasn Pokaż wiadomość
też tak myślałam, ale pisałam w tej sprawie do PIP-u i na piśmie otrzymałam opinię..i ja się tej opinii trzymam

znalazłam też tu przykład żeby wyjaśnić dlaczego tak jest:
http://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry...racodawcy.html
Ale to przecież jest o zupełnie innej sprawie . Ja mówię o czymś zupełnie innym niż ten przykład. Ja mówię o tym drugim przykładzie .

Edytowane przez SdC
Czas edycji: 2013-05-24 o 20:46
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 21:20   #174
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ale to przecież jest o zupełnie innej sprawie . Ja mówię o czymś zupełnie innym niż ten przykład. Ja mówię o tym drugim przykładzie .
to ja chyba nie rozumiem..famka napisała, że obecnie ma 9 lat i 8 mcy stażu pracy i zmieniła teraz pracodawcę..więc za 4 miesiące nie dostanie od razu 6 dni dodatkowych urlopu..jeżeli np. zaczęłaby pracę od 1.06 to po uzyskaniu 10 lat stażu pracy urlop liczyć jej się będzie jako: 7*26/12
czyli po roku nie zsumuje jej się urlop do 26 dni dlatego właśnie, ze zmieniła pracę..chyba tego dotyczyło pytanie?
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 21:22   #175
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez majasn Pokaż wiadomość
to ja chyba nie rozumiem..famka napisała, że obecnie ma 9 lat i 8 mcy stażu pracy i zmieniła teraz pracodawcę..więc za 4 miesiące nie dostanie od razu 6 dni dodatkowych urlopu..jeżeli np. zaczęłaby pracę od 1.06 to po uzyskaniu 10 lat stażu pracy urlop liczyć jej się będzie jako: 7*26/12
czyli po roku nie zsumuje jej się urlop do 26 dni dlatego właśnie, ze zmieniła pracę..chyba tego dotyczyło pytanie?
ja zrozumiałam tak samo jak Ty
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 22:07   #176
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez majasn Pokaż wiadomość
to ja chyba nie rozumiem..famka napisała, że obecnie ma 9 lat i 8 mcy stażu pracy i zmieniła teraz pracodawcę..więc za 4 miesiące nie dostanie od razu 6 dni dodatkowych urlopu..jeżeli np. zaczęłaby pracę od 1.06 to po uzyskaniu 10 lat stażu pracy urlop liczyć jej się będzie jako: 7*26/12
czyli po roku nie zsumuje jej się urlop do 26 dni dlatego właśnie, ze zmieniła pracę..chyba tego dotyczyło pytanie?
Cytat:
Napisane przez anjuta Pokaż wiadomość
ja zrozumiałam tak samo jak Ty
Faktycznie . Zwracam honor .

To miałam źle rozliczone .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 22:07   #177
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego.
Sprawa dot. mojej przyjaciółki.

Przysługuje jej od listopada '12 pełny wymiar urlopowy.
W lutym zakończyła pracę w jednej firmie, gdzie wykorzystała należny jej urlop- 5 dni. W marcu nie pracowała w ogóle, a od 02.04-30.06 ma/miała umowę na czas określony. Dzisiaj się dowiedziała, że umowa jej nie zostanie przedłużona i od poniedziałku do końca miesiąca ma urlop przymusowy, niby 5 dni.

Ile faktycznie jej przysługuje urlopu za ostatni okres pracy?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 08:52   #178
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Podepnę się pod temat, aby nie zakładać nowego.
Sprawa dot. mojej przyjaciółki.

Przysługuje jej od listopada '12 pełny wymiar urlopowy.
W lutym zakończyła pracę w jednej firmie, gdzie wykorzystała należny jej urlop- 5 dni. W marcu nie pracowała w ogóle, a od 02.04-30.06 ma/miała umowę na czas określony. Dzisiaj się dowiedziała, że umowa jej nie zostanie przedłużona i od poniedziałku do końca miesiąca ma urlop przymusowy, niby 5 dni.

Ile faktycznie jej przysługuje urlopu za ostatni okres pracy?
Chyba się zgadza, bo za styczeń i luty przysługują 4 dni (?). Czy urlop zaokrągla się w górę niezależnie od wszystkiego? Wychodzi za luty 4,33, a za 3 miesiące 6,5, więc jeśli wzięła 5 w lutym, to mogli jej teraz 1 dzień obciąć. Ale to tylko moje gdybania.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 09:57   #179
Joesefin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 111
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Ale to teraz wszystko poplątane... Chyba sama się przejde i dowiem się jak to jest u mnie
Joesefin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 11:03   #180
asia20100
Wtajemniczenie
 
Avatar asia20100
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 531
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cytat:
Napisane przez truskawa20 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, potrzebuję porady. Otóż w kwietniu tego roku zmieniłam pracę. U poprzedniego pracodawcy pracowałam 3 lata, w lipcu tego roku bronię mgr więc za studia dojdą mi lata pracy i będę miała prawo do 26 dni urlopu. W poprzedniej pracy wykorzystałam 11dni urlopu i na świadectwie pracy mam napisane, że pozostało mi 15 dni urlopu. Jak to jest w wypadku jak pracuję już u nowego pracodawcy (z poprzednim rozwiązałam umowę za porozumieniem stron) to ten urlop mi przeskakuje skoro mam ciągłość? Czy jeśli zaczęłam pracę 7kwietnia to od tego czasu za każde 30dni przysługują mi 1,5 czy 2 dni urlopu? Według mnie powinnam mieć już prawo do 15 dni skoro zmieniłam pracę w trakcie roku
z tego co się orientuję poprzedni pracodawca powinien wypłacić Ci ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Tak jak napisała Honey7 urlop nie przeskakuje z 1 pracodawcy na 2. Obowiązkiem tego 1 jest rozliczenie Ci tego urlopu (oczywiście możesz mieć rewelacyjnego nowego pracodawce który udzieli ci tego zaległego urlopu....ale to się bardzo rzadko zdarza)
asia20100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-03 19:05:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.