Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki. - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-26, 14:42   #541
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez karinkaa Pokaż wiadomość
Wczoraj spedzila pol dnia czytajac ten watek i dzis mnie glowa boli,no ale faktycznie bede musiala wyprobowac sporo produktow zanim znajde odpowiednie kosmetyki dla mojej cery. Jedno wiem na pewno ,ze pierwsze co musze sie wybrac do do apteki w poszukiwaniu odpowiedniego kremu z filtrem,bo dotychczas kremow z filtrem unikalam jak ognia
dziekuje i pozdrawiam
Proś o próbki gdzie się da, bo inaczej zbankrutujesz poza tym nie raz wysyp nastepuje po kilku, kilkunastu aplikacjach, więc nie ryzykuj
Powodzenia!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 17:49   #542
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

karinkaa - a może rzeczywiście przyjrzyj się naturalnej pielęgnacji. To są niewielkie koszty. A powiem Ci, że ja jestem bardzo zadowolona {olejki do mycia twarzy i hydrolaty}. Nie używałam kremów pielęgnacyjnych z filtrem.
Poszukiwanie i dobór tej właściwej pielęgnacji - na własnym przykładzie - to żmudna i nie zawsze usiana różami droga. Tu, na Wizażu, jest wiele doświadczonych Dziewczyn. Ich rady bardzo mi pomogły. Zrób tak jak radzi Iwonalodz - proś w aptekach, drogeriach o próbki. Ja nazywam taki "marsz" - drogą przez mękę, bo najczęściej uzyskasz odpowiedź : nie ma . Nie zrażaj się, aptek i drogerii jest dużo.
Sukcesów życzę i opowiadaj co zdziałasz. Twoje doświadczenie może się innym przydać.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 18:56   #543
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
karinkaa - a może rzeczywiście przyjrzyj się naturalnej pielęgnacji. To są niewielkie koszty. A powiem Ci, że ja jestem bardzo zadowolona {olejki do mycia twarzy i hydrolaty}. Nie używałam kremów pielęgnacyjnych z filtrem.
Poszukiwanie i dobór tej właściwej pielęgnacji - na własnym przykładzie - to żmudna i nie zawsze usiana różami droga. Tu, na Wizażu, jest wiele doświadczonych Dziewczyn. Ich rady bardzo mi pomogły. Zrób tak jak radzi Iwonalodz - proś w aptekach, drogeriach o próbki. Ja nazywam taki "marsz" - drogą przez mękę, bo najczęściej uzyskasz odpowiedź : nie ma . Nie zrażaj się, aptek i drogerii jest dużo.
Sukcesów życzę i opowiadaj co zdziałasz. Twoje doświadczenie może się innym przydać.
zgadzam się co do naturalnej pielęgnacji, ja dzięki naturalnym olejom i żelowi hialuronowemu podleczyłam AZS
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 21:46   #544
karinkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karinkaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: K.......
Wiadomości: 2 062
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

dziekuje na pewno skorzystam z rad
__________________
Moje zapachy http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7148/

"One of the things i love the most about you is the fact that you don't need me for anything. And yet, you find yourself needing me."


Wymienię :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1277186
karinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 14:21   #545
rita77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 216
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Kochane dziewczyny mam pytanie, jak myslicie czy ten krem Vichy Liftactiv retinol https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...szczkowej.html mozna stosowac do skory ze sklonnoscia do pekajacych naczynek?Napalilam sie na niego, ma takie dobre opinie...
rita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 21:58   #546
karinkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karinkaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: K.......
Wiadomości: 2 062
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez rita77 Pokaż wiadomość
Kochane dziewczyny mam pytanie, jak myslicie czy ten krem Vichy Liftactiv retinol https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...szczkowej.html mozna stosowac do skory ze sklonnoscia do pekajacych naczynek?Napalilam sie na niego, ma takie dobre opinie...
ja tez jestem ciekawa! opinie rzeczywiscie ma bardzo dobre
__________________
Moje zapachy http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7148/

"One of the things i love the most about you is the fact that you don't need me for anything. And yet, you find yourself needing me."


Wymienię :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1277186
karinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 07:38   #547
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dziewczyny, a jak u was z filtrami, stosujecie systematycznie kremy 50+ czy raczej nie? Bo ja na razie używam, ale nie wiem, cy dobrze robię, zaczynam mieć wątpliwości, czy nie lepszy byłby jakiś inny kremik na dzień Tylko jaki? Mam skłonność do naczynek, więc moe jakiś z tej kategorii?
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 08:41   #548
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez rita77 Pokaż wiadomość
Kochane dziewczyny mam pytanie, jak myslicie czy ten krem Vichy Liftactiv retinol https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...szczkowej.html mozna stosowac do skory ze sklonnoscia do pekajacych naczynek?Napalilam sie na niego, ma takie dobre opinie...
ja jakoś nie mam zaufania do vichy, składowo ich kosmetyki nie różnią się np od l'oreala
Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak u was z filtrami, stosujecie systematycznie kremy 50+ czy raczej nie? Bo ja na razie używam, ale nie wiem, cy dobrze robię, zaczynam mieć wątpliwości, czy nie lepszy byłby jakiś inny kremik na dzień Tylko jaki? Mam skłonność do naczynek, więc moe jakiś z tej kategorii?
ja używam 356 dni w roku, bez względu na pogodę. nie zastanawiaj się, tylko kupuj jakiś porządny filtr 50+ bo promieniowanie UV jest odpowiedzialne za 70% zmarszczek, prewencja przeciwzmarszkowa zaczyna się właśnie od ochrony przeciwsłonecznej. z kremami na dzień z filtrami uv jest tak, że po 1. - nie wiadomo, czy umieszczone tam filtry są stabilne, po 2. - nawet jeśli są stabilne, to tego filtra jest zbyt mało, by chronił w deklarowanym stopniu, bo przepisowa ilośc to 2mg/cm2 skóry. dlatego, jeśli chcesz opóźnić starzenie skóry, warto zainwestować w dobry filtr.
ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś pod filtr używała kremu wzmacniajacego naczynka.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 12:18   #549
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak u was z filtrami, stosujecie systematycznie kremy 50+ czy raczej nie? Bo ja na razie używam, ale nie wiem, cy dobrze robię, zaczynam mieć wątpliwości, czy nie lepszy byłby jakiś inny kremik na dzień Tylko jaki? Mam skłonność do naczynek, więc moe jakiś z tej kategorii?
Uzywam namiętnie od wielu lat. Filtry musisz na sobie wypróbować, każdemu pasuja inne. Jeden woli kolorowane inny nie, jeden chemiczne inny nie itd.
Jak masz naczynka to filtr tym bardziej, bo chroni. Nie ma lepszego kremu na dzień niż wysoki filtr. Pod niego możesz sobie stosować różne "wariacje" ale filtr to podstawa przez cały rok.
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 13:04   #550
karinkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karinkaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: K.......
Wiadomości: 2 062
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja jakoś nie mam zaufania do vichy, składowo ich kosmetyki nie różnią się np od l'oreala
.
Naprawde zawsze myslalam ,ze vichy sa to dobre kosmetyki, polecane przez dermatologow i dostepne tylko w aptece.
Jesli chodzi loreala to naprawde nie przepadam za pielegnacja :/
__________________
Moje zapachy http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7148/

"One of the things i love the most about you is the fact that you don't need me for anything. And yet, you find yourself needing me."


Wymienię :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1277186
karinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 13:09   #551
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez karinkaa Pokaż wiadomość
Naprawde zawsze myslalam ,ze vichy sa to dobre kosmetyki, polecane przez dermatologow i dostepne tylko w aptece.
Jesli chodzi loreala to naprawde nie przepadam za pielegnacja :/
Składy wielu kosmetyków z tzw. górnej półki sa bardzo zblizone do tych ze sredniej. Ot taka prawda niestety.
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 13:15   #552
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Składy wielu kosmetyków z tzw. górnej półki sa bardzo zblizone do tych ze sredniej. Ot taka prawda niestety.
właśnie. 'polecane przez dermatologów' to raczej chwyt reklamowy. a poza tym to czytałam gdzieś, że w innych krajach Europy vichy jest sprzedawane w zwykłych drogeriach i supermarketach. zdecydowanie bardziej polecam np la roche posay, avene czy eucerin. jeśli chodzi o apteczne. ale i tak najlepiej poszukac sobie czegoś do zrobienia własnego mazidła.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2009-09-30 o 13:17
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 16:45   #553
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dzięki dziewczyny, używam filtrów od maja, ale mnie jakieś chwilowe zwątpienie dopadło, potrzebowałam potwierdzenia, że te filtry to jednak dobry wybór
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 17:59   #554
karinkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karinkaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: K.......
Wiadomości: 2 062
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

wklejam moje nowe nabytki krem na noc i pomaranczowy peeling do twarzy.
jak dotad wyprobowalam dosc duzo probek produktow do pielegnacji twarzy Clarinsa i z kazdego bylam zadowolona krem ma dosc dobre opinie na kwc ,a peeling jest polecany w tym numerze Instyle best beauty buys jako najlepszy peeling do cery tlustej. Mam nadzieje,ze to dobry wybor
__________________
Moje zapachy http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7148/

"One of the things i love the most about you is the fact that you don't need me for anything. And yet, you find yourself needing me."


Wymienię :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1277186
karinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 18:53   #555
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez karinkaa Pokaż wiadomość
wklejam moje nowe nabytki krem na noc i pomaranczowy peeling do twarzy.
jak dotad wyprobowalam dosc duzo probek produktow do pielegnacji twarzy Clarinsa i z kazdego bylam zadowolona krem ma dosc dobre opinie na kwc ,a peeling jest polecany w tym numerze Instyle best beauty buys jako najlepszy peeling do cery tlustej. Mam nadzieje,ze to dobry wybor
Osobiście sie nie wypowiem w tym temacie, czy one dobre, czy nie, bo ja kupuję na BU.

Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 18:59   #556
karinkaa
Wtajemniczenie
 
Avatar karinkaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: K.......
Wiadomości: 2 062
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Osobiście sie nie wypowiem w tym temacie, czy one dobre, czy nie, bo ja kupuję na BU.

wyprobuje i zobaczymy mialam wczesniej zel do mycia twarzy i maseczke clarinsa ,kupujac te produkty dostalam w sume z 20 probek kremyw,zeli ,maceczek,kremow pod oczy i wszystkie wydawaly sie byc dobre
wiec mam nadzieje,ze krem i peeling spelnia oczekiwania
czytalam na kwc i krem na noc ma dosc bogaty sklad:
- wyciąg z dziwaczka jalapa (Mirabilis Jalapa) - został wybrany w celu zrekompensowania osłabienia mechanizmów obronnych skóry, gdyż okazał się wyjątkowo skuteczny w blokowaniu procesów biologicznych prowadzących do powstania wolnych rodników. Roślina ta pochodzi z Peru i jest powszechnie znana również pod nazwą kwiatu popołudnia (four o'clock)
- korzeń angielskiego dębu działa na skórę kojąco, wzmacnia jej naturalne mechanizmy ochrony przed wolnymi rodnikami i pomaga jej w jak najlepszym wykorzystywaniu innych aktywnych składników
- witamina E uzupełnia listę składników odpowiedzialnych za ochronę przed wolnymi rodnikami
- wyciąg z geranium, który ułatwia sen, działa kojąco na skórę, która dzięki niemu lepiej wchłania wszystkie aktywne składniki
- Laminaria Cloustoni - jest brunatną algą o strukturze komórkowej zbliżonej do ludzkiej skóry. Wzmacnia połaczenia międzykomórkowe
- Clintonia Borealis - jest korzeniem mającym wyjatkowe właściwości kojące, działa detoksyfikująco, poprawia oddychanie komórek
- mandarynka - zawiera wyjątkowo cenne składniki o działaniu nawilżającym i odżywczym
- witamina A - wpływa na poprawe procesu odnowy komórkowej

jestem bardzo ciekawa
__________________
Moje zapachy http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7148/

"One of the things i love the most about you is the fact that you don't need me for anything. And yet, you find yourself needing me."


Wymienię :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1277186

Edytowane przez karinkaa
Czas edycji: 2009-09-30 o 19:01
karinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 20:52   #557
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Skład ok, ale zazwyczaj kremy maja składy podobne, chodzi tez o procentowa albo jednostkowa, gramaturowa ilosc danego skladnika w danym kremie. Wiekszosc wysoko polkowych ma w porownaniu z aptekowymi, czy mazidlowymi sladowe ilosci danego sklanika ot reklam dzwignia handlu

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2009-09-30 o 20:54
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 08:35   #558
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Ja też bardziej ufam aptecznym kosmetykom, ale nie ukrywam, że daję się czasem nabrać na reklamy, chcę spróbować jakieś nowości Zastanawiam się jeszcze nad czymś, a mianowicie, czy warto używać produktów z jednej serii/firmy, np. krem, preparat do demakijażu, tonik, czy to raczej nie ma większego sensu i można mieszać Może któraś mi doradzi
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 11:49   #559
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Ja też bardziej ufam aptecznym kosmetykom, ale nie ukrywam, że daję się czasem nabrać na reklamy, chcę spróbować jakieś nowości Zastanawiam się jeszcze nad czymś, a mianowicie, czy warto używać produktów z jednej serii/firmy, np. krem, preparat do demakijażu, tonik, czy to raczej nie ma większego sensu i można mieszać Może któraś mi doradzi
wg mnie nie ma żadnej takiej reguły a stosowanie całych serii jest propagowane przez firmy kosmetyczne, by zwiększyć sprzedaż(zamiast np samego toniku kupujesz wtedy jeszcze np mleczko i krem).
ja mam mleczko Toleriane LRP i jako tonik, obok hydrolatów - wodę termalną Avene, nie trzymam sie jednej firmy (gdy uzywałam toników to to tez był Hydrabio Biodermy a nie jakiś LRP) i nie zauważyłam jakichs negatywnych skutków. warto tylko uważnie patrzeć na składy i pamietać, że niektórych skladników nie należy łączyć, np wit C z metalami (więc lepiej nie smarować się kremem z miedzią, platyną, złotem itd po przetarciu twarzy tonikiem z wit c).
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-03, 12:47   #560
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Ja tez nie patrze na to, z jakiej firmy jest to, czego uzywam, byle mi pasowało. I właściwie wszystko mam z różnych to chyba? jest generalnie bez znaczenia pomijam oczywiście polityke firm
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 18:37   #561
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Dzięki dziewczyny Ja zawsze myślałam, że składniki produktów jednej firmy się uzupełniają i lepiej taki zestaw działa, nie ma niebezpieczeństwa, że czegoś z czymś nie można itp. Ale powiem szczerze, że zaczęło mnie to męczyć, bo o ile jestem skłonna zainwestować w dobry krem, to płacenie ok. 50 zł za żel do mycia twarzy, uważam za przesadę w mojej sytuacji, gdy nie mam żadnych problemów z uczuleniami itp. i służy mi tak samo zwykły rossmanowski kosmetyk Chyba muszę się przestawić na różne firmy.
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 07:05   #562
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Pytanie do mądrych kolezanek, za miesiąc lece w podroz poslubna, myslicie ze nie mogę złapac choc troszkę promieni słonka w listopadzie? Nie chodzi mi o spalenie się na skwarek (mam sporo pieprzyków i odkad znajomy zachorował na czerniaka, boje sie o nie jak diabeł swieconej wody-choc z zadnym nic sie nie dzieje) ale o lekkie zbrązowienie

Jakich wg Was powinnam uzyc filtrów (jakiej firmy)? Dodam, ze mam jasną karnacje i piegów troszeczke

Thx za pomoc !!
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 13:01   #563
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
Pytanie do mądrych kolezanek, za miesiąc lece w podroz poslubna, myslicie ze nie mogę złapac choc troszkę promieni słonka w listopadzie? Nie chodzi mi o spalenie się na skwarek (mam sporo pieprzyków i odkad znajomy zachorował na czerniaka, boje sie o nie jak diabeł swieconej wody-choc z zadnym nic sie nie dzieje) ale o lekkie zbrązowienie

Jakich wg Was powinnam uzyc filtrów (jakiej firmy)? Dodam, ze mam jasną karnacje i piegów troszeczke

Thx za pomoc !!
ja polecam Avene
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 18:39   #564
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Ja polecam Biodermęmusisz sama poróbować zbierając próbki filtrów bo każdemu pasuje co innego
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 22:59   #565
mia100k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 11
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Ha przeczytałam wątek i jestem z siebie dumna!!!
A teraz pytanka i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Mam 24 lata , cerę mieszaną i małe blizny po trądziku (małe bo walczę z nimi od 6 lat) rozszerzone pory, bardzo łatwo skóra się zapycha i ma trochę zaskórników.

1)Mam pytanie, czy po serum z wit. C i Ez BU można dołożyć jeszcze Active C XL czy już za dużo tego dobrego?
2) Czy ewentualnie po Active C używać filtrów, skoro już sa w tym pierwszym?
3) Wyczytałam też że wit. C nie lub się z retinoidami, czy można więc rano używać serum lub kremu z wit.C a wieczorem np. Diroseal? Albo Efaclar ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Podziwiam i zazdroszczę wiedzy.
mia100k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 16:03   #566
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez mia100k Pokaż wiadomość
Ha przeczytałam wątek i jestem z siebie dumna!!!
A teraz pytanka i byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
Mam 24 lata , cerę mieszaną i małe blizny po trądziku (małe bo walczę z nimi od 6 lat) rozszerzone pory, bardzo łatwo skóra się zapycha i ma trochę zaskórników.

1)Mam pytanie, czy po serum z wit. C i Ez BU można dołożyć jeszcze Active C XL czy już za dużo tego dobrego?
2) Czy ewentualnie po Active C używać filtrów, skoro już sa w tym pierwszym?
3) Wyczytałam też że wit. C nie lub się z retinoidami, czy można więc rano używać serum lub kremu z wit.C a wieczorem np. Diroseal? Albo Efaclar ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Podziwiam i zazdroszczę wiedzy.

Nie znam się za dobrze na tego typu cerze, ale odnośnie pyt. 1 uważam, że serum i krem to juz za dużo, chyba najlepiej stosować serum, a na to po prostu krem z filtrem, ewentualnie tylko active c z filtrem, ale wtedy pewnie ochrona jest słabsza
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 16:04   #567
mia100k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 11
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Hej dzięki wielkie, właśnie dostałam wiadomość z BU ,że paczka wyszła. Mam nadzieje, że dojdzie do mnie jeszcze przed świętami. Na razie jestem strasznie ostrożna bo mam podrażnione policzki po laserze frakcyjnym i nie mogę niczym ich uspokoić więc na razie jakiekolwiek kuracje odpadają. A może te oleje z BU by ją troszkę uspokoiły? Sama nie wiem co już próbować.
mia100k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 16:54   #568
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

mia czym uspokoic podrazniona cere? A kreme dla dzieci z cynkiem. Podejrzewam ze te miesca tez sa troche suchawe albo? Lubi twoja cera tresciwsze kremy? Jesli tak to pedz do drogerii wydaj ok 4zl na krem Bambino ochronny. On jest cos jak Nivea Creme, albo mozesz sprobowac z kremem Nivea Baby SOS, tez zawiera cynk i tez jest tresciwy, ale jakos inaczej. Ja mam jeszcze stara wersje z oliwa, ale teraz ma byc maslo shea. to sa kremy bez konserwantow i do wszystkiego, nawet Nivea Baby uwazam lepszy jako krem do rak i na cale cialo, jakos mniej tepy jest, a przynajmniej sprawia takie wrazenie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 22:56   #569
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

o, witajcie poswiatecznie dawno tu nie zagladalam.
Przez ten czas poprobowalam tego i owego z kosmetykow i tych kupnych i tych samorobnych i moja pielegnacja z deczka sie wykrystalizowala. Co sadzicie?
rano - przecieram buziuchne tonikiem nawilzajacym lub woda termalna
- serum FlavoC15 EF http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
- filtry (zima LRP Creme Fondante, latem i wiosna Bioderma Anti Age, cos nigdy sie z Avenkami nie dogadalam, choc nie sa takie zle)
-filtr matowie pdrem sypkim z Biochemii Urody tym z bambusa z domieszka jedwabiu i owsa, nie jest taki blady tylko lekko tym owsem przelamany na bez. Wczesniej uzywalam Manhattanu i Max Factora sypkiego, nie przejmowalam sie ze destabilizuje filtry mica i talkiem, teraz to zmienilam.

jak wracam po pracy od razu sie demakijazuje i tu micel lub zwykle tanie mleczko, domywam sie lagodnym zelem (uwielbiam Lipikar Syndet i Physiogel zel), natrzepuje tonikiem i daje nawilzacz (Hydraphase) lub w zaleznosci od potrzeby odzywke (Nanobase).

na noc, przed polozeniem sie spac przemywam buzie termalka i daje albo Diacneal, albo Acne-Derm Albo Glyco-A albo cos odzywczego albo nic, hehe, tez w zaleznosci jak czuje.
Teraz chce sie pozegnac z Glyco i Diacnealem i sprobowac Retin-a (jesli go dostane), mze sie skusze na Diroseal, bo sie tak czaje i czaje ale boje sie,z e mnie zapcha.
czasem robie masecczke aspirynowa albo przecieram tonikiem zluszczajacym z BHA LRP Effaclar.
i co sadzicie?

Edytowane przez climberka
Czas edycji: 2009-12-27 o 23:12
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 16:06   #570
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Czy ktoś mógłby mi proszę wytłumaczyć różnicę pomiędzy działaniem maści z wit. A a retinoidami??? Wiem, że to podstawowe pytanie, ale z chemii noga jestem
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-15 22:08:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.